Zavrieť

Porady

vyradenie auta? ako?

Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Dobrý deň
neviem či mi tu poradíte..ale za pokus to stojí...
v roku 2006 sme dočasne (na 10 rokov) vyradili staré auto......
ide o to že sme mali dve autá rovnakej značky...a to druhé dožívalo, tak si ho otec nechal na náhradné diely.
samozrejme že sa stalo takáto vec: jeden jeho známy ho ukecal a otec kedže už nepotreboval z neho nič, mu ho predal.
Lenže smola je v tom že nemáme doklad. Máme stále techn. preukaz a to je všetko.
Môžem ho teraz na tú vynimku čo platí do konca oktobra odhlasiť trvale?
nový majiteľ si pobral čo potreboval, a zvyšok dal zošrotovať - samozrejme papier nemá.
no zúfalá situácia - a neviem ani čo dať do čestného prehláenia, ak by mi ho vôbec boli ochotný odhlásiť o čom ale pochybujem.....
dakujem za každý názor
Usporiadat
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

neporadí nikto?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
čo keby si nahlásil krádež? Asi blbosť, ale známa mala veľké problémy s odhlásením auta, našťastie ho fyzicky mala, tak sa jej to podarilo vybaviť, lebo dostala papier o zošrotovaní.
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

platí tá výnimka aj pre nás - do konca oktobra....
ja si myslim že nie....resp. ako teda auto odhlasit?
0 0
kargo kargo

kargo je offline (nepripojený) kargo

technický typ
Môj kolega napísal čestné prehlásenie, že auto rozpredal na súčiastky a bez problémov mu ho vyradili. Za pokus to stojí - čo môžeš stratiť ?
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

kargo Pozri príspevok
Môj kolega napísal čestné prehlásenie, že auto rozpredal na súčiastky a bez problémov mu ho vyradili. Za pokus to stojí - čo môžeš stratiť ?
no stratiť možem vela....
pretože neviem ako to je s tým zákonom...
napíšem čestné prehlásenie..a potom neskor sa najdu niekde sučiastky a ja budem za to zodpovedná.....a ešte k tomu čestné prehlásenie - je vážna vec.
nechcem mať potom problémy .....
0 0
kargo kargo

kargo je offline (nepripojený) kargo

technický typ
Tak tam napíš že bolo predané na súčiastky. To nebude lož.
A nerozumiem aké súčiastky sa potom môžu nájsť ? Karoséria je zošrotovaná a jedine motor je evidovaný. Čo sa bude diať ak bude v nejakom inom aute? Nič. Dnes je to už náhradný diel ako každý iný.
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

kargo Pozri príspevok
Tak tam napíš že bolo predané na súčiastky. To nebude lož.
A nerozumiem aké súčiastky sa potom môžu nájsť ? Karoséria je zošrotovaná a jedine motor je evidovaný. Čo sa bude diať ak bude v nejakom inom aute? Nič. Dnes je to už náhradný diel ako každý iný.
no ved niečo vymyslim, ale sa tam poradím...pošlem tam otca nech sa spýta....
aj tak vdaka všetkým za názory
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Asi to už máš vybavené, ale možno sa to zíde iným. Odhlásenie mot. vozidla bez dokladu o jeho likvidácií platí do 30.októbra 2009.
Doklady potrebné k odhláseniu:
- technický preukaz
- platný doklad totožnosti
- potvrdenie o zaplatení zákonnej poistky minimálne do dňa, kedy auto odhlasujem ( biela karta, ústižok šeku,príp. potvrdenie poisťovne)
- vypísať malé tlačivo
- 1,5€ kolok alebo poplatok v hotovosti
- čestné vyhlásenie o tom, že auto bolo rozobrané na náhradné diely
- ŠPZ (neodovzdávaš ak bolo vozidlo dočasne vyradené)
Ak chýba tech. preukaz, alebo ŠPZ - čestné vyhlásenie o strate. Pri odhlásení odpada obhliadka vozidla. Po odhláseni nezabudnúť zrušiť PZP.
Naposledy upravil tutiola : 27.07.09 at 08:20
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

no ešte sme to nevybavili....
sused tam bol..a neviem prečo mu ho nechceli odhlasit. ked rozpredal veci na nahradné diely...

fakt neviem čo napísať.....lebo podla mna sa rozpredať nemohol...
asi sa musel jedine podľa zákona zošrotovať...

no neviem či sa nebude platiť pokuta
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Pohar Pozri príspevok
no ešte sme to nevybavili....
sused tam bol..a neviem prečo mu ho nechceli odhlasit. ked rozpredal veci na nahradné diely...

fakt neviem čo napísať.....lebo podla mna sa rozpredať nemohol...
asi sa musel jedine podľa zákona zošrotovať...

no neviem či sa nebude platiť pokuta
Mal so sebou všetko ako som napísala a neodhlásili mu auto z evidencie? Ak áno, nech sa žiada za riaditeľom okresného dopravného inšpektorátu. Skontroluj to však susedovi, či to má tak ako píšem.
0 0
iron-racing iron-racing

iron-racing je offline (nepripojený) iron-racing

Zdravím.
A je toto odhlásenie možné urobiť, aj keď mám bielu kartičku, techničáky a ŠPZky, ale poistka na toto auto je zrušená už asi tri roky?
Čo by ste mi poradili? Môžu ma nejako sankciovať za to, ze auto už neexistuje, poistka je zrušená, len je zaevidované na DI?
Ďakujem
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Zdravím!!!
tak to máme úspešne za sebou.
Včera sme to vybavili....úplna pohoda. Tá výnimka - treba ju využiť...
dokonca nám tam aj pomohli ako čo vyplniť.....
naozaj tuším dobrí ľudia nevymreli....

Mám teda potvrdenie o trvalom vyradení
Treba ešte s tým potvrdením niekam ísť? /tam sme všetko doriešili, značky, techničák.....všetko).
Myslím tým na nejaký ešte úrad....čo sa týka polície....
Poistka je vybavená.
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Pohar Pozri príspevok
Zdravím!!!
tak to máme úspešne za sebou.
Včera sme to vybavili....úplna pohoda. Tá výnimka - treba ju využiť...
dokonca nám tam aj pomohli ako čo vyplniť.....
naozaj tuším dobrí ľudia nevymreli....

Mám teda potvrdenie o trvalom vyradení
Treba ešte s tým potvrdením niekam ísť? /tam sme všetko doriešili, značky, techničák.....všetko).
Myslím tým na nejaký ešte úrad....čo sa týka polície....
Poistka je vybavená.
ešte doplním:
konkrétne chcem vedieť či treba ísť aj na okresný úrad odbor dopravy....
tam ukázať potvrdenie o vyradení....oni to nejak evidujú?????
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Jediné čo teraz ešte treba urobiť je s papierom o vyradení auta z evidencie, zájsť do poisťovne, kde bolo uzatvorené PZP a zrušiť poistku. Doklad o vyradení resp, odhlásení z evidencie si treba odložiť, pretože sa stáva že poisťovňa aj po niekoľkých rokoch začne vymahať poistné, pretože niekto zabudne to poznačiť, že auto je už vyradené.

Pri dočasnom vvyradení bola poistka zrušená len dočasne. Ak si mala dočasne odhlásené na 10rokov, na tú dobu bola zrušená poistka. Po jej uplynutí poisťovňa bude poistku evidovať ako aktívnu a neskôr vymahať poistné. Preto treba to dotiahnuť do konca a dať im kópiu dokladu o odhlásení auta z evidencie.
Naposledy upravil tutiola : 20.08.09 at 09:20
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

tutiola Pozri príspevok
Jediné čo teraz ešte treba urobiť je s papierom o vyradení auta z evidencie, zájsť do poisťovne, kde bolo uzatvorené PZP a zrušiť poistku. Doklad o vyradení resp, odhlásení z evidencie si treba odložiť, pretože sa stáva že poisťovňa aj po niekoľkých rokoch začne vymahať poistné, pretože niekto zabudne to poznačiť, že auto je už vyradené.

Pri dočasnom vvyradení bola poistka zrušená len dočasne. Ak si mala dočasne odhlásené na 10rokov, na tú dobu bola zrušená poistka. Po jej uplynutí poisťovňa bude poistku evidovať ako aktívnu a neskôr vymahať poistné. Preto treba to dotiahnuť do konca a dať im kópiu dokladu o odhlásení auta z evidencie.
dakujeeeeeeeeeeeem
0 0
Teo1 Teo1

Teo1 je offline (nepripojený) Teo1

Dnes je 17.7.2010 a potrebujem vyradiť z evidencie starú Škodovku. Syn mám svoju Škodovku a s tejto by som chcel náhradné dieli. Dá sa to ešte v dnešnej dobe nejakým prehlásením???
Alebo ako postupovať ? Aby som sa jej zbavil.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Dôležité pri "zošrotovaní" vozidla je, aby "vrak" mal 4 kolesá, karosériu (aj keď neúplnú - ide o číslo karosérie a podvozku) a agregát (motor, alebo aspoň blok pôvodného motora - ide o číslo motora). Stačí, aby boli splnené tieto podmienky a šrotovisko to musí akceptovať. Potom spíšu zápis o odovzdaní na recykláciu (tam sa pre DI uvádza EČV [EČV si potom zoberieš na DI], číslo karosérie-podvozku a číslo motora).
A potom stačí vziať "veľký"techničák, "malý" techničák, zápis o odovzdaní na recykláciu, 5€ kolok, vypísať na DI Žiadosť o trvalé vyradenie z evidencia a JE TO.
Potom obehať poisťovňu so zelenou kartou a dokladom o poistení a zrušiť PZP.
tejto by som chcel náhradné dieli
To, čo je dobré a potrebuje - nech kľudne vymontuje. Musia tam zostať len tie veci, ktoré som spomínal vyššie.
Naposledy upravil misoft : 17.07.10 at 20:39
0 0
Teo1 Teo1

Teo1 je offline (nepripojený) Teo1

A vedel by niekto, ktorý zákon a § o týchto veciach hovorí ?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

http://autoviny.zoznam.sk/cl/100210/...ad-na-kolesach

a z toho:
Podmienky pre vystavenie potvrdenia o prevzatí starého vozidla na spracovanie:
1. Vozidlo by malo byť kompletné (karoséria, prevodovka, motor, nápravy, kolesá), aby spĺňalo definíciu podľa zákona 315/2001 o prevádzke na pozemných komunikáciách.
2. Potrebné doklady: osvedčenie o evidencii vozidla, resp. veľký a malý technický preukaz (potrebné pre evidenciu, po prevzatí ich firma vráti).
3. V prípade, že vozidlo neodovzdáva jeho


majiteľ, je potrebné overené splnomocnenie. Ak je vozidlo písané na firmu, musí by prítomný štatutárny zástupca alebo je nutné priniesť splnomocnenie. Osoba, ktorá auto privezie, musí priniesť aj pečiatku firmy.

Postup pri odhlasovaní vozidla z evidencie:
1. Majiteľ odovzdá vozidlo na spracovanie a dostane potvrdenie o jeho prevzatí.
2. Na dopravnom inšpektoráte požiada o odhlásenie z evidencie – potrebné doklady o evidencii, potvrdenie o prevzatí starého vozidla na spracovanie, biela karta z povinného zmluvného poistenia.
3. Na koniec musí majiteľ požiadať poisťovňu o zrušenie poistnej zmluvy.
A zákon 315:
Vyraďovanie vozidiel z evidencie
§ 91

(1) Okresný dopravný inšpektorát, ktorý vozidlo eviduje, vyradí vozidlo z evidencie, ak o to jeho držiteľ požiada. Okresný dopravný inšpektorát rozhodne o vyradení vozidla z evidencie aj na návrh príslušného orgánu,35aa) ak má vozidlo neoprávnene pozmenený identifikátor vozidla a vozidlo sa nedá identifikovať podľa skrytých identifikátorov.

(2) Držiteľ vozidla je pri vyradení vozidla z evidencie povinný vyplniť príslušné tlačivá a odovzdať osvedčenie, tabuľku s evidenčným číslom a potvrdenie podľa osobitného predpisu. 35a) Držiteľ vozidla vyradeného z evidencie je povinný na vlastné náklady zabezpečiť odstránenie takého vozidla z cesty alebo z iného verejného priestranstva do 30 dní odo dňa jeho vyradenia z evidencie. Ak to neurobí, zabezpečí odstránenie vozidla správca cesty na náklady držiteľa vozidla.

(3) Vozidlo, ktoré bolo vyradené z evidencie, smie byť znova prihlásené do evidencie vozidiel, len ak sa opätovne schválila jeho technická spôsobilosť.

(4) O vyradení vozidla z evidencie vydá okresný dopravný inšpektorát jeho držiteľovi písomné potvrdenie.

(5) Ak o vyradenie vozidla z evidencie nemôže požiadať držiteľ vozidla, okresný dopravný inšpektorát podľa odseku 1 vyradí vozidlo z evidencie, ak o to požiada vlastník vozidla. Povinnosti podľa odseku 2 plní vlastník vozidla.
------------------------------------------------------------------
35a) § 51 ods. 2 zákona č. 223/2001 Z. z. o odpadoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
35aa) § 21 ods. 2 zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 171/1993 Z. z. o Policajnom zbore v znení neskorších predpisov.
------------------------------------------------------------------
Naposledy upravil misoft : 21.07.10 at 18:04
0 0
deli. deli.

deli. je offline (nepripojený) deli.

my sme to mali takto:
svokor zomrel a auto preslo dedicskym konanim na svokru. ta nemala ani vodicak, takze auto stalo a uplne sa rozsypalo-bola to stara skodovka. A tak svagor predal ten vrak jednemu znamemu za par korun. na suciastky. cize z auta nezostalo nic, mali sme len v ruke stare SPZ-ky, papierovy technicak a papier o dedicskom konani. S tym sme isli policajtom. Auto uz fyzicky neexistovlo.
Odhlasili nam ho-musela tam ist osobne svokra a podpisat cestne prehlasenie, tam sme napisali, ze auto bolo rozpredane na suciastky.
SPz si nechali.
bez problemov.
a my mame svaty pokoj
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať