Zavrieť

Porady

Reklama v rádiu, alebo lokálnych novinách ?

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Ahoj! Mám takú menšiu dilemu a možno mi budú niektorý skúsenejší členovia vedieť pomôcť. Mám šancu spraviť si reklamu v rádiu Viva za 1200eur. Jedná sa o 50 spotov a kampan by trvala 2 týždne. každý den by púštali 4 spoty od 8:00 do 18:00.
Alebo mám možnosť na inzertovanie v rôznych bratislavských novinách ako ruzinovske noviny, petrzalske noviny, atd atd. Tam by kampan trvala september a oktober a cena je rovnaká.
Čo sa podľa Vás viac oplatí ? Reklama v rádiu, alebo reklama v časákoch ? Mám masážny salón, takže som zvedavý čo by Vás upútalo viac. Čítaju vobec tie noviny nejaký mladší ludia, alebo len samí dochodcovia ? Pozeraju vobec na reklamy ???
Usporiadat
Nokerla Nokerla

Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

ja reklamne noviny citam pravidelne na 2 miestach.........ked popijam doma pivko, alebo ked trónim . Radio pocuvam minimalne.......u mna vyhravaju rekl. noviny.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
myslim ze reklamne noviny su dost citane...
0 0
silviamb silviamb

silviamb je offline (nepripojený) silviamb

V predchadzajucom zamestnani sa robil prieskum, ci je efektivnejsia reklama v radiu alebo noviny a lepsie z toho vysli noviny. Dokonca ani televizia nebola nic moc, lebo v nej vraj ludia vyuzivaju reklamu na odbehnutie si od telky.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Ja tiez radio velmi nepocuvam, reklamne noviny si precitam. A ked to bude vo viacerych novinach, je to lepsie ako v jednom radiu.. Ja na masaz nemozem, ale poslem k tebe svagrinu aj svokru, podla stranky aj tvojich prispevkov myslim, ze ste profesionali.
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
JarkaL Pozri príspevok
Ja tiez radio velmi nepocuvam, reklamne noviny si precitam. A ked to bude vo viacerych novinach, je to lepsie ako v jednom radiu.. Ja na masaz nemozem, ale poslem k tebe svagrinu aj svokru, podla stranky aj tvojich prispevkov myslim, ze ste profesionali.

Ďakujem za radu aj za prípadných klientov. Zaujímalo by ma, že prečo nemožete chodit na masáže? Viete, neexistuje len masaz chrbta. A snažime sa samozrejme prostupovat ku kazdemu profesionalne ako sa to len dá Práve preto to je Relax VIP, pre nás je každí VIP
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

1. Som onkologická pacientka a lekári nám to neodporúčajú. Možno máte iné informácie, ja som sa nejako nesnažila ich vyhľadávať, ale rada sa nechám poučiť.

2. Na masáži som bola 2x v živote, raz celé telo v TT a raz v BA na krk, chrbticu a chyba je asi vo mne, mne bolo strašne nepríjemné, že sa ma dotýka cudzí chlap (možno je Vám do smiechu). Asi je to aj vec zvyku. Je pravda, že po masážach som sa cítila dobre.
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
JarkaL Pozri príspevok
1. Som onkologická pacientka a lekári nám to neodporúčajú. Možno máte iné informácie, ja som sa nejako nesnažila ich vyhľadávať, ale rada sa nechám poučiť.

2. Na masáži som bola 2x v živote, raz celé telo v TT a raz v BA na krk, chrbticu a chyba je asi vo mne, mne bolo strašne nepríjemné, že sa ma dotýka cudzí chlap (možno je Vám do smiechu). Asi je to aj vec zvyku. Je pravda, že po masážach som sa cítila dobre.
Samozrejme je u nás možnosť vybrať si aj masérku a pred masážou sa to aj každého opýtame veď má to byť o tom aby sa klient cítil príjemne. A pre onkologických klientov sa masáž odporúča len v prípade ak to doktor povolí, alebo odporučí. Mám známu onkologickú pacientku a jej doktor masáže odporučil, ale je to relatívne.
0 0
cabada cabada

cabada je offline (nepripojený) cabada

drak ktorý lieta v oblakoch - ryba ktorá pláva proti prúdu - piraňa jedna !!!:o) ...viac
silviamb Pozri príspevok
V predchadzajucom zamestnani sa robil prieskum, ci je efektivnejsia reklama v radiu alebo noviny a lepsie z toho vysli noviny. Dokonca ani televizia nebola nic moc, lebo v nej vraj ludia vyuzivaju reklamu na odbehnutie si od telky.
V prípade masážneho salónu sú Tvoji potencionálni klienti hlavne tí z blízkeho okolia.
Najmasívnejšie a najprecíznejšie je potrebné osloviť ich. Ale to už asi máte zmáknuté Ja by som sa zaoberala hlavne a permanentne nimi.
Najviac budú chodiť k vám tí, ktorí blízko bývajú, pracujú .. + možnože oslovenie zdravotných stredísk alebo tak..
Málo ich pôjde cez celú BA ( najmä, keď v BA je vysoká konkurencia počtom ). Takže v prípade veľkého mesta je to hlavne lokálny marketing. Na reklamu "väčšieho záberu" ako je rádio - ktorá osloví veľmi široký okruh klientov by som sa zameriavala až na druhom mieste, možno na treťom ... Neskôr - ako bonus, keď už máte svoju klientelu z okolia a všetko okolo podchytené. A máte na ňu zarobené. Rádio a TV - to sú finančne náročné veci a podľa mňa efekt je malý - pre masáže.
V službe, ktorú ponúkate vy, je asi lákavejší pri prvom vneme pohľad na pekný obrázok, vyvolávajúci dobré pocity, pocity pohodlia, relaxu, STAROSTLIVOSTI ..
Hlas, ktorý mi oznámi pri ceste autom, že ma vymasíruješ a to so zľavou, ten si nezapamätám. Iba ak masáž nutne potrebujem a to už som si zistila, kde sú masáže. A najlepšie v mojom okolí.

Za mňa : V rádiu ma reklamy skôr rozčuľujú, chcem počuť hudbu. Zaujme ma máloktorá reklama, väčšinou spozorniem, keď je to podmazané dobrou hudbou, inak nahovorené ..
Noviny - také tie tenké regionálne plátky - asi neoslovujú Tvojich klientov. Takých, ktorí by mali financie na masáže, alebo ich vyhľadávali.
A to dobre a tvorivo urobenú reklamu naozaj môžem ....
0 0
j.sch j.sch

j.sch je offline (nepripojený) j.sch

Man
Dantess Pozri príspevok
Ahoj! Mám takú menšiu dilemu a možno mi budú niektorý skúsenejší členovia vedieť pomôcť. Mám šancu spraviť si reklamu v rádiu Viva za 1200eur. Jedná sa o 50 spotov a kampan by trvala 2 týždne. každý den by púštali 4 spoty od 8:00 do 18:00.
Alebo mám možnosť na inzertovanie v rôznych bratislavských novinách ako ruzinovske noviny, petrzalske noviny, atd atd. Tam by kampan trvala september a oktober a cena je rovnaká.
Čo sa podľa Vás viac oplatí ? Reklama v rádiu, alebo reklama v časákoch ? Mám masážny salón, takže som zvedavý čo by Vás upútalo viac. Čítaju vobec tie noviny nejaký mladší ludia, alebo len samí dochodcovia ? Pozeraju vobec na reklamy ???
Sorry ale v akom obore robíš .... ja kvety a OvocieZelenina .... v petržalských novinách som na OZ nemal ohlas žiaden /pred 3 týždnami/ .. na kvetyprevas.sk ú momentalne čislo zatial 2 ohlasy /realne objednávky/......

Možno pre mna by bolo asi viac to rádio ... ale zatial som len v BA ... o 2 týždne /čiže po 5.11 - asi do radia pojdem aj za 1200 euro
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
j.sch Pozri príspevok
Sorry ale v akom obore robíš .... ja kvety a OvocieZelenina .... v petržalských novinách som na OZ nemal ohlas žiaden /pred 3 týždnami/ .. na kvetyprevas.sk ú momentalne čislo zatial 2 ohlasy /realne objednávky/......

Možno pre mna by bolo asi viac to rádio ... ale zatial som len v BA ... o 2 týždne /čiže po 5.11 - asi do radia pojdem aj za 1200 euro
ahoj. ja som dal dost vela do moje zdarvie a odozva ZIADNA !!! Nad radiom rozmyslam tiež, mam moznost to z 50% vybartrovat, ale už vobec neverim že niečo zabera... skusal som dost vela a najviac zabera umna net. Kazdopadne ak budes to radio skusat, tak mi daj prosim ta vediet ako to dopadlo a aka bola odozva. podnikam ako maser
0 0
tengi tengi

tengi je offline (nepripojený) tengi

šťastne ženatý podnikateľ :o) ...viac
to je sranda....
Ja sa cudujem.

Nasa reklama podla prieskumov ma 91% uspesnot (t.j. 91% si reklamu vsimne)
Pytame za reklamu 350€ a oslovime 58.500 ľúdí (mimochodom v restauracii nikdy nesedite sam). Jedna sa o reklamu na pokladnicnom bloku v restauraciach v Bratislave.

Este taka perlicka, ze mame v ponuke oslovenie 1.000.000 ľudí priamo len za 2500€ v 26tich prevadzkach Exisport a tazko, ked ludia chcu dat do latakov.

Ludia sa boja uspesnoti reklamy podla, spatnej vazby od respondentov. Pretoze maju malu prevadzku su sami a nestihali by.

ospravedlnujem sa ze to bolo cele off-topic.
0 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

Istu dobu som mal tu "cest" pracovat pre iste regionalne inzertne noviny a mesacnik ako obchodny zastupca - pradajca reklamy. Nedalo mi to nic, akurat som zistil ako sa da lamat cena. Z povodnej som mohol spustit aj na polovicu len aby som dostal inzerenta. Takze zo 100€ inzeroval pri velkom mudrovani za 50€. Videl som reakcie mnohych obchodnikov ako nadavali, ze davali zlavove kupony a nik im s nimi nechodil - teda odozva na reklamu ziadna. Boli zase aj taki, ktori objednali celu stranu na pol roka.
Osobne uz inzertne noviny vyuzivam na chate, pretoze sa s tym dobre rozpaluje kozub V poslednu dobu su aj tak len o plastovych oknach a pozickach. Ak som to aj pozeral, tak len kvoli realitkam a riadkovej inzercii.
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
camozzi Pozri príspevok
Istu dobu som mal tu "cest" pracovat pre iste regionalne inzertne noviny a mesacnik ako obchodny zastupca - pradajca reklamy. Nedalo mi to nic, akurat som zistil ako sa da lamat cena. Z povodnej som mohol spustit aj na polovicu len aby som dostal inzerenta. Takze zo 100€ inzeroval pri velkom mudrovani za 50€. Videl som reakcie mnohych obchodnikov ako nadavali, ze davali zlavove kupony a nik im s nimi nechodil - teda odozva na reklamu ziadna. Boli zase aj taki, ktori objednali celu stranu na pol roka.
Osobne uz inzertne noviny vyuzivam na chate, pretoze sa s tym dobre rozpaluje kozub V poslednu dobu su aj tak len o plastovych oknach a pozickach. Ak som to aj pozeral, tak len kvoli realitkam a riadkovej inzercii.
v podstate si potvrdil to, čo som si myslel. V pvom rade by som povedal, že inzercia v novinach ak nieje dlhodoba a velka, tak nema cenu. v mojom zdravi som inzertoval na 2 vytlacky (jeden bol 2 mesacny) za 830eur. Normalna cena by bola 3200. Bolo to last minute, ale ajtak poriadne drahy. Potom mi pisali z jedneho casaku, kde mi ponukali polovicu A4 za 600eur, ja som si vybavil u nich 2x A4 PR clanok za 200eur
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
no je to pravda s tymi cenami, zo zaciatku som bral cenu aku mi povedali, ale clovek sa uci na vlastnych chybach, teraz uz viem, ze aj tych 50 percent zlava nie je az taky problem. Ono v tych novinach ako tu aj pisete by to chcelo dlhodobejsie, 1x to je malo bohuzial, ale zase dlhodobo to sa clovek nedoplati.
0 0
Aankaa Aankaa

Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

Za tie peniaze by som skôr preferovala BILBOARD.
- možno aj dva
- frekventované miesto
- prepracovaný návrh, farebnosť, nech to upúta
Daj si urobiť reklamu na plachtu, môžeš ju použiť viackrát - trebárs 3x do roka po 1 mesiaci. Určite nájdeš nejakú spoločnosť, ktorá nemá vykrytú reklamnú plochu na určité obdobie. Alebo súkromníka - tí by mali byť lacnejší.
PS: Ja mám voľnú plochu, ale som ďaaaaaleko
0 0
belo72 belo72

belo72 je offline (nepripojený) belo72

Za tie peniaze by som dal nejaky plosny inzerat do novin alebo casaku 1-2 x ze poskytujem masaz zdarma pre kazdeho druheho alebo pre manzel. par jeden zdarma po urcitu dobu - nieco na ten styl- najlepsia reklama je spokojny zakaznik .
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
keď som zadával túto tému, tak som si myslel, že za 1200eur sa dá spraviť dobrá reklama. Myslím fakt dobrú. Ale čo by som dostal za 1200eur ? 1 billboard na 3 mesiace. Alebo 50 spotov v radiu, alebo polovicu A2 v lokalnych novinach na 2 mesiace. Keď som chodil do školy, tak som si cenil 1000korún akoby som mal milion. Vedel som sa z toho opiť a žúrovat celý víkend. A teraz by som 36x toľko vedel minúť raz dva. Kam tým smerujem ? V prvom rade tam, že sú to obrovitánske peniaze za naozaj malú reklamu a v druhom rade tam, že je jedno či si človek vyberie rádio, noviny, alebo billboardy. Musí do nich dať obrovské peniaze aby mali efekt. Ak máte vela penazí na reklamu, tak je jedno kam to dáte, pretože skor či neskor to ajtak zastihne a trafí každého človeka. Ak by som ale teraz mal 10 000 eur, tak by som všetky dal do reklamy na internete. Zaujímavé. Aký obrovský peniaz. 300 000SKK. Na to pracuje obyčajný človek roky rokúce. A v reklame sa dajú utratiť za mesiac. A to by ste mali par spotov v lepšom rádiu a 2-3 billboardy. Celé je to prehnané. Všetci pýtajú peniaze za to čo ich takmer nevýjde ani na žiaden náklad. Tvorbu spotu v rádiu si platíte sami, tlač do novín je naozaj maličkosť. Jedine ten billboard je náročný. Peniaze sú naozaj relatívne. Ak si mladý pár chce založiť rodinu a kúpiť byt,tak si musí požičať minimálne 66 000 eur a zadĺžiť sa tak na 30 rokov. A tých 66 000eur sa dá na reklamy minúť veľmi, skutočne veľmi ľahko. Otázka je či sú reklamy drahé, alebo platy malé...
0 0
Aankaa Aankaa

Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

Dantess Pozri príspevok
keď som zadával túto tému, tak som si myslel, že za 1200eur sa dá spraviť dobrá reklama. Myslím fakt dobrú. Ale čo by som dostal za 1200eur ? 1 billboard na 3 mesiace. Alebo 50 spotov v radiu, alebo polovicu A2 v lokalnych novinach na 2 mesiace. Keď som chodil do školy, tak som si cenil 1000korún akoby som mal milion. Vedel som sa z toho opiť a žúrovat celý víkend. A teraz by som 36x toľko vedel minúť raz dva. Kam tým smerujem ? V prvom rade tam, že sú to obrovitánske peniaze za naozaj malú reklamu a v druhom rade tam, že je jedno či si človek vyberie rádio, noviny, alebo billboardy. Musí do nich dať obrovské peniaze aby mali efekt. Ak máte vela penazí na reklamu, tak je jedno kam to dáte, pretože skor či neskor to ajtak zastihne a trafí každého človeka. Ak by som ale teraz mal 10 000 eur, tak by som všetky dal do reklamy na internete. Zaujímavé. Aký obrovský peniaz. 300 000SKK. Na to pracuje obyčajný človek roky rokúce. A v reklame sa dajú utratiť za mesiac. A to by ste mali par spotov v lepšom rádiu a 2-3 billboardy. Celé je to prehnané. Všetci pýtajú peniaze za to čo ich takmer nevýjde ani na žiaden náklad. Tvorbu spotu v rádiu si platíte sami, tlač do novín je naozaj maličkosť. Jedine ten billboard je náročný. Peniaze sú naozaj relatívne. Ak si mladý pár chce založiť rodinu a kúpiť byt,tak si musí požičať minimálne 66 000 eur a zadĺžiť sa tak na 30 rokov. A tých 66 000eur sa dá na reklamy minúť veľmi, skutočne veľmi ľahko. Otázka je či sú reklamy drahé, alebo platy malé...
Ty si nezadal otázku ČO JE TO REKLAMA, alebo KOĽKO STOJÍ REKLAMA ---- chcel si porovnanie efektu v rádiu alebo v novinách.

Reklama je drahá, a záleží aj ako a komu si ju dáš urobiť. Vidím , že máš veľa voľného času, urob si sám letáky, pc máš, tlačiareň tiež... a dohodni sa s "tetou Dankou zo stánka", nech ti šupne pár letáčikov známym do novín..., prehovor pubertiačikov, nech prebehnú poštové stránky svojich známych /ktorí ich zato nebudú kritizovať/, nájdi si deduška s plotom okolo svojej záhrady bez reklamného panelu.....

Drahé reklamy nech si zadáva ten, kto na to má. Máš v ponuke takú službu, na ktorú nemusíš zadávať práve reklamy v drahých časopisoch.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
nie je to tak uplne celkom ze ich nevyjde reklama nic, ak si das napr. reklamu do casopisu, tak preto ze ten casopis je znamy a znamy je preto ze mal reklamu... cize oni musia tiez za reklamu platit...
0 0
dorah34 dorah34

dorah34 je offline (nepripojený) dorah34

cawes:-)

kazdy, kto predava reklamny priestor nema problem dat ti na poziadanie statistiky s poctami a zlozenim svojich citatelov, resp. posluchacov - podla toho zistis najlepsie, co sa ti viac oplati.
ak tie regionalne noviny citaju dochodcovia, pridu k tebe len ak to budu mat preplatene od zdravotnej poistovne (prepacte, nikoho som sa nechcela dotknut), ak to bude aspon stredna vekova a prijmova skupina (offisacke typky), tak chod do toho.
osobne si myslim, ze z tychto dvoch to vyhra skor viva ako regionalne noviny, aj ked sa mozem mylit. regionalne noviny citaju ludia, co maju cas. radio pocuvaju ludia v aute, v kanclikoch a to su ti, ktorych potrebujes namotat.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať