Zavrieť

Porady

Čo je to za rastlinu?

xy1.jpg  
xy2.jpg  
1/1
Zdravim vsetkych, prosim Vas, pomozte mi zistit, ako sa vola rastlina na prilozenych fotkach. Je polihava, ci popinava s oporou, kvitne tmavoruzovymi, lievikovitymi kvetmi a na zimu vraj musi dnu. Jediny rozkvitnuty kvet som nestihla odfotit, odpadol, na fotke su puky. Chcela by som vediet, ake ma tento kvet poziadavky na stanovisko a tak. Ospravedlnte horsiu kvalitu zaberov, k dispozicii bol iba mobil. Dakujem!!!
Usporiadat
VieraHu VieraHu

VieraHu je offline (nepripojený) VieraHu

Podľa fotografie by to mohla byť Sundavilla, popínavá vždyzelená rastlina. V našich podmienkach sa pestuje v nádobách, v substráte na balkónové kvety. Vyžaduje slnečné alebo polotienisté miesto na balkóne alebo terase. Za dobrých podmienok kvitne bohato od jari do jesene. Zimu prekoná v svetlom priestore s teplotou minimálne 5 °C, optimálna teplota na prezimovanie je 10 až 12 °C, pri obmedzenej zálievke. Toto píšu v múdrych knihách. Moja vlastná skúsenosť je zlá, lebo aj keď som dodržala všetko čo sa tu píše, rastlina cez zimu zhodila všetky listy a na jar sa už neprebrala a vyschla. Mala som ju jeden rok a prikladám fotku pred tým, ako som ju odložila na zimu do chladnejšieho, svetlého priestoru.
20081019_01.jpg  
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
denimama denimama

denimama je offline (nepripojený) denimama

Ahoj Vierka, velmi pekne Ti dakujem. Uz som pobrazdila po nasom i zahranicnom nete, vidim, ze najvacsi problem je prezimovanie. Treba uhodlat strih, teplotu a zalievku, predovsetkym asi treba poriadnu davku stastia
0 0
sondaw sondaw

sondaw je offline (nepripojený) sondaw

Já bych řekla, že je to podle květů Aeschynanthus, kdysi jsem ji mívala

Tato exotická rostlina ve své domovině roste epifycky v korunách tropických stromů. Na svých převislých stoncích nese záplavu červeno-oranžových květů. Listy jsou drobné kožovité. Pokud se chceme těšit květy je nutno rostlinu v létě vydatně rosit a v zimě v období růstového klidu dodržet teplotu 13 - 18 ° C
aeschynanthus_speciosus.jpg  
aeschynanthus1.jpg  
1/1
0 0
VieraHu VieraHu

VieraHu je offline (nepripojený) VieraHu

sondaw Pozri príspevok
Já bych řekla, že je to podle květů Aeschynanthus, kdysi jsem ji mívala

Tato exotická rostlina ve své domovině roste epifycky v korunách tropických stromů. Na svých převislých stoncích nese záplavu červeno-oranžových květů. Listy jsou drobné kožovité. Pokud se chceme těšit květy je nutno rostlinu v létě vydatně rosit a v zimě v období růstového klidu dodržet teplotu 13 - 18 ° C
Nie je to Aeschynanthus. Mám ho tiež doma.
P6110053.JPG  
P6140057.JPG  
1/1
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Viete názov tejto ťahavej rastliny?...neviem názov.... chcem si nájsť na nete spôsob rozmnožovania a strihania, upravovania do tvaru... Ďakujem
Naposledy upravil alla66 : 06.12.09 at 21:23
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Keď kvitne, má také biele kvietky? Nie som si istá, či to je ona.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
JarkaL Pozri príspevok
Keď kvitne, má také biele kvietky? Nie som si istá, či to je ona.
Áno, kvitne na bielo...
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Neviem, ako sa volá, ale roky to mala moja babka a ja som si ju z Východu tiež doniesla a mám ju v skalke. Na jar alebo na jeseň treba vyhrabkať s koreňom a zasadiť. Rastie to ako divé, stále z toho ostrihávam, aby to neprerástlo cez ostatné kvety. Neviem, či v týchto horúčavách by sa to dalo presadiť, asi skôr nie. Ale na jeseň Ti môžem poslať, ak chceš.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Práveže ju mám, na jar bola pekná zelená, kvitla, teraz je zospodu suchá..neviem, či sa prestriháva, hnojí..chcem si prečítať niečo bližšie o nej..preto ma zaujíma názov...mám ju od svokry, tiež nevie názov.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Aj moja je teraz taká suchšia zospodu, na jeseň ju zvyknem úplne ostrihať až ku koreňom. Nehnojím ju, mám ju v skalke a rastie ako divá.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Ak ju úplne zostriháš, na jar máš toľko lístkov ako si mala predtým?
Ešte som ju nestrihala
Naposledy upravil alla66 : 01.08.09 at 17:00
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

alla66 Pozri príspevok
Ak ju úplne zostriháš, na jar máš toľko lístkov ako si mala predtým?
Ešte som ju nestrihala
Ja som ju tiež mala a neviem sa jej zbaviť. Na jeseň som ju zostrihala, nechala som len také kúsky a ona sa na jar rozrástla. Mala som jej plnú záhradku. Tak som ju na jeseň akože vytrhala, ale na jar sa objavila zas. Je to nezmar.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
wagner Pozri príspevok
Ja som ju tiež mala a neviem sa jej zbaviť. Na jeseň som ju zostrihala, nechala som len také kúsky a ona sa na jar rozrástla. Mala som jej plnú záhradku. Tak som ju na jeseň akože vytrhala, ale na jar sa objavila zas. Je to nezmar.
Keby som vedela, ako sa starať a upravovať...bol by z nej pekný zamatový koberec, ktorý zabraňuje rastu zeline...
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Len strihať tak, aby sa neplazila tam, kde nechceš...
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

alla66 Pozri príspevok
Keby som vedela, ako sa starať a upravovať...bol by z nej pekný zamatový koberec, ktorý zabraňuje rastu zeline...
Lenže zelina a najmä pýr vyrastá pod ňou. Tiež som mala z toho pekné koberce. Nevyžaduje to žiadnu starostlivosť, keď je sucho poliať a zostrihávaním upravuješ tak, ako chceš. To je všetko. Žiadny problém s ňou nie je, len sa rýchlo rozrastá.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
wagner Pozri príspevok
Lenže zelina a najmä pýr vyrastá pod ňou. Tiež som mala z toho pekné koberce. Nevyžaduje to žiadnu starostlivosť, keď je sucho poliať a zostrihávaním upravuješ tak, ako chceš. To je všetko. Žiadny problém s ňou nie je, len sa rýchlo rozrastá.
S pýrom máš pravdu... ako sa volá...nevieš ani približne?
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
Nie je to rožec - Cerastium?
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

aviator Pozri príspevok
Nie je to rožec - Cerastium?
Tiež som na to myslela.

Vyzerá takto s kvetmi?
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
AVIATOR, Blanka,
Naposledy upravil alla66 : 01.08.09 at 19:39
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

alla66 Pozri príspevok
Blanka,
To aviator, ja som sa len pridala.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať