Zavrieť

Porady

Sieť proti hmyzu na balkonove dvere

Ahojte, potrebujem poradiť pri výbere otvaratelnej sietky proti hmyzu na balkonové dvere (sietka bude mat samozatvaracie panty, okop aj stredník).
Predajca ponúka na výber sieťku buď s válcovaného AL profilu alebo z extrudovaného AL profilu.

1. Ktorý profil je lepší a prečo?
2. Odporúčate mi kúpiť radšej rolovaciu dvernu sietku namiesto klasickej otvaratelnej ?
Naposledy upravil 44mail : 23.07.09 at 19:56
Usporiadat
Téma je uzavretá.
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Hlavne rozdiel v cene týchto dvoch je dosť veľký.Taká sieť sa dá urobiť za cca 100€ ale dá sa v plnej výbave aj za 250€.
http://www.mtech.sk/db_files/clanky/...icky_popis.pdf
Ešte by som pýtal aj kefka,plastové štetinky,nebude vám sieť búchať o dvere.
Naposledy upravil 220870 : 23.07.09 at 08:23
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Amigo77 Amigo77

Amigo77 je offline (nepripojený) Amigo77

Pred časom som tiež riešil tento "problém". Kúpil som profil extrudovaný AL, je pevnejší, ľahšie opracovateľný, aj keď o niečo drahší. Spracovateľnosť, šikovný kutil to zvládne za chvíľu. Stredovú priečku určite, kôli pevnosti, je to praktické, nemusíš sa triafať ak ideš na balkón aby si omylom neprederavil sieť. Okopovú lištu určite na spodok si daj. A ako písal 2208.. určite si daj aj štetinky, tesnia a dvere nebúchajú.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
44mail Pozri príspevok
Ahojte, potrebujem poradiť pri výbere otvaratelnej sietky proti hmyzu na balkonové dvere (sietka bude mat samozatvaracie panty, okop aj stredník).
Predajca ponúka na výber sieťku buď s válcovaného AL profilu alebo z extrudovaného AL profilu.

1. Ktorý profil je lepší a prečo?
2. Odporúčate mi kúpiť radšej rolovaciu dvernu sietku namiesto klasickej otvaratelnej ?
Ja mám rolovaciu a je vynikajúca. Samozrejme dovtedy, pokiaľ ju niekto
omylom nevykopne, ale aj to sa dá opraviť. Na balkóne môžu byť v pohode šnúry na prádlo, stoličky, stolík, kvetinky, každý podľa gusta. Sieťke, ktorá sa otvára do priestoru by to vadilo.
Naposledy upravil terezamaria : 26.07.09 at 18:10
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Zabudla som napísať, že stála 120 euro. Ale za to to stálo, je naozaj O.K.
0 0
44mail 44mail

44mail je offline (nepripojený) 44mail

terezamaria Pozri príspevok
Ja mám rolovaciu a je vynikajúca. Samozrejme dovtedy, pokiaľ ju niekto
omylom nevykopne, ale aj to sa dá opraviť. Na balkóne môžu byť v pohode šnúry na prádlo, stoličky, stolík, kvetinky, každý podľa gusta. Sieťke, ktorá sa otvára do priestoru by to vadilo.
Ďakujem za odpoveď. Tiež som skôr za tu rolovaciu sieťku.
Ktorá firma ti to montovala a od akého výrobcu je tá rolovacia sieťka ?
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
44mail Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď. Tiež som skôr za tu rolovaciu sieťku.
Ktorá firma ti to montovala a od akého výrobcu je tá rolovacia sieťka ?
Montoval mi to pracovník Slovaktualu, to bola otázka 20 minút. Predtým to vymeral, neviem kde mu to vyrobili, lebo ja to mám bez papiera. Fungujú ako s papierom, klopem na čelo, aby to tak bolo aj ďalej.Mám ich namontované od minulého roku od apríla.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Ahoj Terezka, googlim ...nemôžem nájsť rolovaciu sieťku od Slovaktualu...určite ich kupujú od iného výrobcu....nemáš link, kde uvidím obrázok sieťky? Ď.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
alla66 Pozri príspevok
Ahoj Terezka, googlim ...nemôžem nájsť rolovaciu sieťku od Slovaktualu...určite ich kupujú od iného výrobcu....nemáš link, kde uvidím obrázok sieťky? Ď.
Ten známy to objednával u inej firmy na presné rozmery otvoru balkónových dverí.Je to veľmi praktické, roluje sa to perfektne a zatvára tiež výborne. To sa len prilepilo na plastový rám, musela som mu to pridržať, keď to dával.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
http://www.mtech.sk/db_files/clanky/...icky_popis.pdf
Skúste aj lammelland
0 0
44mail 44mail

44mail je offline (nepripojený) 44mail

Práve mi dokončili rozpočet na sieťku na balkónové dvere s rozmerom 70x220 cm (svetlá šírka a výška). Cena je skoro rovnaká.
Sieť dverná rolovacia vychádza na 123 € a dverná otváracia sieť na 118 €.

Už sa len rozhodnúť ktorú si vybrať
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Rolovacia sa zatvára tak ,že sa musíte zohnúť v krížoch.Podobne ako keď si uväzujete šnúrku na topánkach.S otváraním je to podobne.Ale naopak ,nezavadzia v prierstore.
Naposledy upravil 220870 : 29.07.09 at 20:41
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
220870 Pozri príspevok
Rolovacia sa zatvára tak ,že sa musíte zohnúť v krížoch.Podobne ako keď si uväzujete šnúrku na topánkach.S otváraním je to podobne.Ale naopak ,nezavadzia v prierstore.
Prosím Ťa, to Ti kto povedal? Ja mám rolovaciu a otvárám ju normálne v stoji narovnaná, rúčku na otváranie mám vo výške zohnutej ruky, tak ako kľučka na dverách. To si potom videl /a/ nejaký divný model rolovacích dverí.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
44mail Pozri príspevok
Ahojte, potrebujem poradiť pri výbere otvaratelnej sietky proti hmyzu na balkonové dvere (sietka bude mat samozatvaracie panty, okop aj stredník).
Predajca ponúka na výber sieťku buď s válcovaného AL profilu alebo z extrudovaného AL profilu.

1. Ktorý profil je lepší a prečo?
2. Odporúčate mi kúpiť radšej rolovaciu dvernu sietku namiesto klasickej otvaratelnej ?
Až chceš napíš, zavolám zajtra tomu známemu, v ktorej firme to dávajú vyrobiť.
Majú pekný biely rám, biela rúčka na otváranie a sieťka je tmavosivá. Je to aj vkusné, okrem toho, že je to praktické.Každý kto k nám príde a ide fajčiť na balkón, tak sa mu to páči. Nie je to len môj názor.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
áno mám záujem. Tie muchy mi idú na nervy.
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

terezamaria Pozri príspevok
Prosím Ťa, to Ti kto povedal? Ja mám rolovaciu a otvárám ju normálne v stoji narovnaná, rúčku na otváranie mám vo výške zohnutej ruky, tak ako kľučka na dverách. To si potom videl /a/ nejaký divný model rolovacích dverí.
Chcem sa opýtať, tá sieťka sa roluje nabok? Aký je spôsob toho rolovania? Tiež som mala predstavu, že ju treba vytiahnuť ako niekdajšie dávne "kovové rolety"v obchodoch, ktoré sa natáčali hore nad dverami.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
mareko Pozri príspevok
Chcem sa opýtať, tá sieťka sa roluje nabok? Aký je spôsob toho rolovania? Tiež som mala predstavu, že ju treba vytiahnuť ako niekdajšie dávne "kovové rolety"v obchodoch, ktoré sa natáčali hore nad dverami.
Mareko áno, roluje sa do boku, tam je po celej výške taký plastový bubon, ktorý je veľmi efektný, hĺbku má 4,2 cm a šírku 5 cm, do toho sa tá sieťka navíja.Pri zatváraní pekne zapadne, ale popritom sa ľahúčko otvorí a posunie do boku.Ten plastový bubon ako keby ani nebol bubon, len rám, trošičku širší, vôbec to nepôsobí jak bubon.
Neviem sa dovolať tomu známemu, aby som sa ho opýtala, kde to dali vyrobiť. Možno je na dovolenke, budem skúšať.
0 0
demko1 demko1

demko1 je offline (nepripojený) demko1

Slovaktual nevyrába sieťky. To je čistá subdodávka.
0 0
demko1 demko1

demko1 je offline (nepripojený) demko1

44mail Pozri príspevok
Ahojte, potrebujem poradiť pri výbere otvaratelnej sietky proti hmyzu na balkonové dvere (sietka bude mat samozatvaracie panty, okop aj stredník).
Predajca ponúka na výber sieťku buď s válcovaného AL profilu alebo z extrudovaného AL profilu.

1. Ktorý profil je lepší a prečo?
2. Odporúčate mi kúpiť radšej rolovaciu dvernu sietku namiesto klasickej otvaratelnej ?
Uvedom si na ako dlho robíš investíciu. Ja by som na sieťke nešetril a kúpil si rolovaciu. S otváravou bývajú častejšie problémy hlavne s väčšími rozmermi vznikajú tam netesnosti a prechádza potom cez ne hmyz. Môže sa otvárať do hora aj do boku. A mechanizmu sa netreba báť videl som 13 ročnú rolovaciu sieťku a fičí v pohode.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
vdaka za tipy,ktorý však odporúčate?
chcem rolovacie sieťky aj na okna aj na dvere.
spoľahlivý dodávateľ sieťok včítae montáže a záruky za optimálnu cenu.....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať