Zavrieť

Porady

S.R.O a jednoduché účtovníctvo

Kolega živnostník ma presvieča, že vraj s.r.o môže viesť aj jednoduché účtovníctvo. Vraj mu to povedala jeho ekonómka. Chce si takúto s.r.o-čku založiť. Je to možné? Lebo ak áno, tak aj ja takú chcem. Ale myslím si , že to nie je možné. PORADŤE. DÍK.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    s.r.o. má povinnosť viesť podvojné účtovníctvo, jednoduché môže viesť SZČO

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    kabatik Pozri príspevok
    Kolega živnostník ma presvieča, že vraj s.r.o môže viesť aj jednoduché účtovníctvo. Vraj mu to povedala jeho ekonómka. Chce si takúto s.r.o-čku založiť. Je to možné? Lebo ak áno, tak aj ja takú chcem. Ale myslím si , že to nie je možné. PORADŤE. DÍK.
    Len neviem, načo treba viesť popri podvojnom účtovníctve aj jednoduché účtovníctvo.

    Ak myslel viesť iba jednoduché účtovníctvo:
    Možné to asi je. Ale rád by som vedel, ako bude vypĺňať daňové priznanie pre právnické osoby, súvahu a výkaz ziskov a strát. A chcel by som ho vidieť ako sa bude tváriť po daňovej kontrole. Tiež nech si preštuduje príslušné paragrafy koľko zaplatí na pokutách a sankciách.


    Zákon o účtovníctve hovorí

    § 9
    Účtovné sústavy

    Na začiatok

    (1) Účtovná jednotka je povinná účtovať v sústave podvojného účtovníctva s výnimkou podľa odseku 2.

    (2) V sústave jednoduchého účtovníctva môže účtovať

    a) podnikateľ, ktorému to umožňuje osobitný predpis, 16)
    b) fyzická osoba [§ 1 ods. 1 písm. a) bod 3],
    c) občianske združenie, ich organizačné zložky, ktoré majú právnu subjektivitu, organizačné zložky Matice slovenskej, ktoré majú právnu subjektivitu, združenia právnických osôb, spoločenstvá vlastníkov bytov a nebytových priestorov, neinvestičné fondy a neziskové organizácie poskytujúce všeobecne prospešné služby; ak nepodnikajú a ak ich príjmy nedosiahli v predchádzajúcom účtovnom období 99 581, 76 eura,

    d) cirkev a náboženská spoločnosť, ich orgány a cirkevné inštitúcie, ktoré majú právnu subjektivitu; ak nepodnikajú a ak nie sú príjemcami dotácií (grantov) zo štátneho rozpočtu,
    e) pozemkové spoločenstvá, ak ich príjmy nedosiahli v predchádzajúcom účtovnom období 165 969 594, 40 eura.

    Ak sa tam nájde, potom môže viesť jednoduché účtovníctvo.

    S.R.O a jednoduché účtovníctvo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.