Zavrieť

Porady

Bábovky

Hľadám dobrý, vyskúšaný recept na piškótovú bábovku, ktorá je ľahká a pri jej jedení nemáte pocit, že vás niečo zadusí. Ak má niekto, budem rada, ak poskytne. Nejaké 2-3 som tu na porade našla, ale neviem, či sú vyskúšané. A možno by sa takto vytvorila nová sorta koláčikov. Ďakujem všekým.
Usporiadat
maturantka maturantka

maturantka je offline (nepripojený) maturantka

nie som dokonalá
Tonkat, ja som sa na net dostala až teraz. Neviem, či by si mala záujem aj o bábovku z olejového cesta. Tú pečiem už roky. Ak áno, zajtra napíšem recept.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

maturantka
Tonkat, ja som sa na net dostala až teraz. Neviem, či by si mala záujem aj o bábovku z olejového cesta. Tú pečiem už roky. Ak áno, zajtra napíšem recept.
Budem rada, ak ju máš vyskúšanú. Díky
0 0
beatap beatap

beatap je offline (nepripojený) beatap

Dievčatá robím bábovku z pudingových práškov a tá je u nás zatiaľ najvychytenejšia, ak nezabudnem prinesiem zajtra recept
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

beatap
Dievčatá robím bábovku z pudingových práškov a tá je u nás zatiaľ najvychytenejšia, ak nezabudnem prinesiem zajtra recept
Sem s ňou !!
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Ja mám odskúšanú, pečiem len túto:

Bábovka

4 bielka vyšlaháme napevno.
4 žĺtka zmiešame s 20 dkg práškového cukru a 1 balíčkom vanilkového cukru.
Potom pridáme 1 dcl vody a 20 dkg polohrubej múky zmiešanej s 1/2 balíčkom prášku do pečiva.
Nakoniec prilejeme 1 dcl oleja.
Keď sa zmes spojila, opatrne primiešame vyšlahané bielka.
Polovicu vylejeme do vymastenej a múkou vysypanej formy, do druhej polovice opatrne vmiešame kakao a nalejeme na biele cesto. Upečieme.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
na tomto linku je recept na olejovú bábovku, ktorú pečiem odkedy viem, načo je tá rozpálená, horúca, štvorcová diera v kuchyni :p ... mám to roky odskúšané a spýtaj sa Poraďákov-Krahuliakov, či bábovka bola dobrá

http://www.porada.sk/showthread.php?t=6441&page=4&pp=10
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Bábovka z puding. práškov

5 celých vajec
1 vanilk. cukor
1 horč. pohár prášk. cukru (je to asi 2 dcl)
Spolu všetko dobre vymiešame. a potom pridáme
1 horč. pohár oleja
4 puding. prášky (á 40 gr)
1 prášok do pečiva.
Dáme do vymastenej a múkou vysypanej bábovkovej formy a upečieme.

Bábovka s BB pudingom
70 gr masla alebo rastl. tuku
2 vajcia
200 gr prášk. cukru
1/2 bal. vanilk. cukru
1/4 l mlieka
150 gr hrubej múky
150 gr BB puding. prášku
1 bal. kypriaceho prášku.
Maslo alebo rastl. tuk dobre vymiešame s cukrom a vajcami, pridáme vanilk. cukor, mlieko, BB puding. prášok a múku zmiešanú s kypr. práškom. Cesto dáme do dobre vymastenej a hladkou múkou vysypanej bábbovkovej formy, vložíme do mierne vyhriatej rúry, aby pomaly naskočilo, potom teplotu rúry zvýšime a dopečieme. Upečenú bábovku vyberieme, po niekoľkých minútach vyklopíme a ocukríme.

Do cesta môžeme zamiešať hrsť hrozienok a hrsť posekaných orechov alebo mandlí, lieskovcov.

Bábovka s vaječným koňakom
5 vajec
200 gr prášk. cukru
250 gr polohrubej múky
2,5 oleja
2,5 dcl vaječného koňaku
1/2 bal. kypr. prášku
Žĺtka vyšľaháme s prášk cukrom, pridáme múku, olej, vaječný koňak a tuhý sneh z bielkov. Polovicu vylejeme do formy a do druhej pridáme kakao a nalejeme na biele cesto.
Taktiež môžme pridať hrozienka, orechy, mandle, lieskovce podľa chuti.

PS: Vladina bábovka bola výborná!
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
beatap
Dievčatá robím bábovku z pudingových práškov a tá je u nás zatiaľ najvychytenejšia, ak nezabudnem prinesiem zajtra recept
Z pud. prášku som robievala roky a nemôžem ten recept nájsť!! Som rada, že ho máš Rýchle s ním sem.. Viem že som tam dávala puding /aj ovocný/ bola krásne farebná, olej..a ostané si už nepamätám..
Ďakujem Hela
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

ALDA
Z pud. prášku som robievala roky a nemôžem ten recept nájsť!! Som rada, že ho máš Rýchle s ním sem.. Viem že som tam dávala puding /aj ovocný/ bola krásne farebná, olej..a ostané si už nepamätám..
Ďakujem Hela
Heli, recept som napísala aj ja. Kukni ten prvý, prášky môžu byť farebné - teda ovocné.
0 0
beatap beatap

beatap je offline (nepripojený) beatap

k Zuzkiným bábovkám, myslím, že tie množstvá tak nejak približne sedia, ale ja nemiešam všetko spolu, ale najprv robím sneh s cukrom a tam vmiešam potom ostatné suroviny bez práškov, nakoniec si to všetko rozdelím do troch misiek a do každej primiešam iný puding.prášok (vanilka, kakao, jahoda - najosvedčenejšia kombinácia) --- fakt je to výborné, nadýchané a ľahučké cesto
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Ďakujem všetkým, určite ich všetky vyskúšam, resp. môj syn (13!) - on je na pečenie expert. Keď je hladný a nemáme doma to, čo mu chutí, upečie si vždy nejaký koláč. Takže bude Vám aj on vďačný.
0 0
ALLL ALLL

ALLL je offline (nepripojený) ALLL

Ja robim presne to iste,len davam cely prasok do peciva...je vyborna..mnam...a miesam vsetko spolu...

Zita4
Ja mám odskúšanú, pečiem len túto:

Bábovka

4 bielka vyšlaháme napevno.
4 žĺtka zmiešame s 20 dkg práškového cukru a 1 balíčkom vanilkového cukru.
Potom pridáme 1 dcl vody a 20 dkg polohrubej múky zmiešanej s 1/2 balíčkom prášku do pečiva.
Nakoniec prilejeme 1 dcl oleja.
Keď sa zmes spojila, opatrne primiešame vyšlahané bielka.
Polovicu vylejeme do vymastenej a múkou vysypanej formy, do druhej polovice opatrne vmiešame kakao a nalejeme na biele cesto. Upečieme.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ja mám takú ľahkú smotanovú bábovku:
0,5 l (podľa odmerky) hladkej preosiatej múky, 0,25 prášok. cukor, 1 sáčok vanilk. cukru, 1/2 bal. kypriaceho prášku, 3 celé vajcia, 250ml šlahačk. smotany...
všetko zmiešame spolu.. do polovice môžeme pridať aj kakao, ale aj do všetkého orechy, alebo hrozienka alebo čo chcete (vymastená a vysypaná forma) a dáte piecť na 190stupňoch ...
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
vladan
na tomto linku je recept na olejovú bábovku, ktorú pečiem odkedy viem, načo je tá rozpálená, horúca, štvorcová diera v kuchyni :p ... mám to roky odskúšané a spýtaj sa Poraďákov-Krahuliakov, či bábovka bola dobrá

http://www.porada.sk/showthread.php?t=6441&page=4&pp=10
Som tiež krahuliačka..ale bábovka sa mi neušla..takže musela byť dobrääää


Vladi ďakujem, že si mi to pripomenula a zasa slintám...

Hela
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Heli dúfam, že ochutnáš aj moju
Andy
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
ja som piekla bábovečku včera. ešte mám kúsok odložený na večer ku kávičke.
takže mi môžte ticho závidieť
0 0
michaela25 michaela25

michaela25 je offline (nepripojený) michaela25

OLEJOVÁ HRNČEKOVÁ BÁBOVKA

3vajcia,,1 hrnček práškového cukru, 1/2 hrnčeka oleja, 1/2 hrnčeka vlažného mlieka, 1 vanilkový cukor, 1 hrnček hrubej múky, 1 hrnček hladkej múky, 1 prášok do pečiva, postrúhaná citrónová kôra

Vajcia(celé) s práškovým cukrom vyšľaháme dopenista a postupne prilejeme mlieko a olej, primiešame múku s práškom do pečiva (namiesto časti hrubej múky môžeme pridať kokosovú múčku,kakao,pomleté orechy a tak zakaždým máme inú chuť bábovky), vanilkový cukor, citrónovú kôru.
Cesto upečieme vo vymastenej a hrubou múkou vysypanej bábovkovej forme v mierne vyhriatej rúre.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

ajacik
ja som piekla bábovečku včera. ešte mám kúsok odložený na večer ku kávičke.
takže mi môžte ticho závidieť
takto otvorene provokovať, hanbi sa! Baby, nie je to proti etikete Porady? :p
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Ďakujem všetkým za receptíky, mnohé som vyskúšala, sú výborné. Ja vám tiež pridám jednu bábovku, ktorú pečie môj 12 ročný syn a je skutočne výborná. Vyčítal ju z kuchárskej knihy a odvtedy ju pečie stále. Vyskúšajte.
Berlínska bábovka
Spotreba surovín na bábovkovú formu s priemerom 24 cm:
Originál recept je s hrozienkami (200 g) a s čokoládovou polevou, ale my doma robíme s čokoládou do vnútra (150 g) a bez polevy, len posypaná práškovým cukrom. Je výborná.
300 g polohrubej múky
15 g droždia
1/8 l vlažného mlieka
100 g práškového cukru
175 g masla
štipka soli
3 vajcia
nastrúhaná kôra z 1 citróna
200 g hrozienok alebo 100 – 150 g čokolády
100 g čokoládovej polevy
2 poliev. lyžice bielych jadier (pínie, mandle)
tuk a strúhanka na vymastenie formy

Formu vymastíme a vysypeme strúhankou. Múku preosejeme do misy, uprostred urobíme jamku na kvások – necháme 15 minút kysnúť. Pridáme roztopené maslo, cukor, soľ, vajcia, citrónovú kôru a vypracujeme redšie cesto. Cesto miesime tak dlho, kým sa nezačnú tvoriť bublinky. Necháme kysnúť asi 30 minút. Pridáme umyté a osušené hrozienka alebo pokrájanú (nie postrúhanú) čokoládu, trochu premiesime a naplníme formu cestom a necháme kysnúť ďalších 20 minút. Rúru vyhrejeme na 200◦ C. Bábovku pečieme 50 minút na druhej priečke rúry odspodu. Vo vodnom kúpeli roztopíme čokoládovú polevu, nalejeme na upečenú bábovku a ešte kým je poleva mäkká, povtláčame do nej píniové, alebo mandľové jadrá posekané na kúsky.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Ďalšia bábovka:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=16

Bábovka - recept od babičky

POTREBNÉ PRÍSADY

1 šľahačková smotana, 1/2 l hladkej múky, 1/4 l kryštálového cukru, 3 celé vajíčka, šťava a kôra z dvoch citrónov, 1 kypriaci prášok do pečiva

POSTUP PRÍPRAVY

Príprava je veľmi jednoduchá a bábovka vynikajúca. Robievam ju aj do nízkej formy, aj do vysokej, pekne narastie, (formu vymastím a vysypem trochou múky, ešte nemám silikónovú formu :-) ) Robievam ju aj dvojfarebnú (polovicu cesta zmiešam s kakaovým práškom). Všetky ingrediencie zmiešam v mise, moja babička používala na všetko odmerku na ryžu, a podľa nej aj uvádzam meranie v litroch. Nech Vás to vôbec nemýli, určite má každá mamička takúto odmerku doma, lepšie ako všetko vážiť :-) Pečiem ju presne hodinku pri 180 stupňoch, pri pečení ju prikrývam alobalom. Keď vychladne, vyklopím, posypem práškovým cukrom, na sviatočnejšiu chvíľu polejem čokoládovou polevou.

ULOŽIŤ RECEPT | VYTISKNOUT RECEPT

Vložil(a) Marcela K. (EmKa) ID 633 | ďalšie recepty
Zuzana C. (Zuzina) ID 2270 (10.3.2006, 23:06)
Bábovka je výborná. Fakt super
ODPOVĚDĚT
Marcela K. (EmKa) ID 633, mimibazar.sk/emka (15.3.2006, 23:59)
Zuzka to ma teší, ja ju pečiem 3x do týždňa - ten môj muž nemá dno... radšej ho šatiť ako živiť.
ODPOVĚDĚT
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať