Zavrieť

Porady

Rodinné prídavky

Prosim, viete mi poradit, ci mam narok na rodinne pridavky, ak som stale student denneho studia na vysokej skole a zacala som podnikat (som konatelkou firmy).
Dakujem
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Korytnák Pozri príspevok
Prosim, viete mi poradit, ci mam narok na rodinne pridavky, ak som stale student denneho studia na vysokej skole a zacala som podnikat (som konatelkou firmy).
Dakujem
uveď prosím svoj vek
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Korytnák Korytnák

Korytnák je offline (nepripojený) Korytnák

Mam 21 rokov
0 0
Korytnák Korytnák

Korytnák je offline (nepripojený) Korytnák

Mám 21 rokov.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Korytnák Pozri príspevok
Mám 21 rokov.
ako študent denného štúdia, do veku 25 rokov si nezaopatreným dieťaťom s nárokom na prídavok na dieťa. Výška príjmu sa nesleduje
0 0
Korytnák Korytnák

Korytnák je offline (nepripojený) Korytnák

Ďakujem velmi pekne
0 0
Korytnák Korytnák

Korytnák je offline (nepripojený) Korytnák

A viete mi prosim este poradit ako je to so sirotkymi pridavkami?
Dakujem.
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Korytnák Pozri príspevok
A viete mi prosim este poradit ako je to so sirotkymi pridavkami?
Dakujem.
Zákon 461/2003 § 76
Podmienky nároku na sirotský dôchodok

Na začiatok

(1) Nárok na sirotský dôchodok má nezaopatrené dieťa, ktorému zomrel rodič alebo osvojiteľ dieťaťa, ak rodič alebo osvojiteľ ku dňu smrti bol poberateľom starobného dôchodku, predčasného starobného dôchodku alebo invalidného dôchodku alebo ku dňu smrti získal počet rokov dôchodkového poistenia na nárok na invalidný dôchodok, alebo splnil podmienky nároku na starobný dôchodok, alebo zomrel v dôsledku pracovného úrazu alebo choroby z povolania.

(2) Nárok na sirotský dôchodok nevzniká nezaopatrenému dieťaťu v pestúnskej starostlivosti po pestúnovi alebo po jeho manželovi.

(3) Nárok na výplatu sirotského dôchodku zaniká osvojením nezaopatreného dieťaťa. Zrušením osvojenia nárok na výplatu sirotského dôchodku vznikne znovu. Nárok na výplatu sirotského dôchodku zaniká aj dňom, ktorým dieťa prestalo byť nezaopatreným dieťaťom. Nárok na výplatu sirotského dôchodku sa obnoví odo dňa, ktorým dieťa znovu začalo byť nezaopatreným dieťaťom.

(4) Nárok na sirotský dôchodok zaniká dňom právoplatnosti rozhodnutia súdu, podľa ktorého nezaopatrené dieťa úmyselne spôsobilo smrť fyzickej osoby, po ktorej vznikol nárok na sirotský dôchodok.

(5) Nárok na sirotský dôchodok zaniká vždy dovŕšením 26. roku veku dieťaťa.
0 0
Korytnák Korytnák

Korytnák je offline (nepripojený) Korytnák

Dakujem
0 0
arimi arimi

arimi je offline (nepripojený) arimi

viete mi prosím poradit...ako to je s vyplácaním prídavku do veku...napr. na slovensku je to 25? tak ako sa ráta táto hranica veku? ked dosiahne syn v septembri 25 rokov, po tomto dátume už nemá nárok, alebo je to ešte celý rok, ked bude mat tých 25???
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

arimi Pozri príspevok
viete mi prosím poradit...ako to je s vyplácaním prídavku do veku...napr. na slovensku je to 25? tak ako sa ráta táto hranica veku? ked dosiahne syn v septembri 25 rokov, po tomto dátume už nemá nárok, alebo je to ešte celý rok, ked bude mat tých 25???
Narok ma do septembra v tom roku, kedy dosiahne 25 rokov. V oktobri uz narok na rodinne pridavky ani na danovy bomus nema.
1 0
arimi arimi

arimi je offline (nepripojený) arimi

vdaka.
0 0
Marta Žigová Marta Žigová

Marta Žigová je offline (nepripojený) Marta Žigová

viete mi poradiť aj v prípade, ak si rodičia študenta denného štúdia neuplatňovali nárok na prídavok na dieta? Je možné požiadať spätne ?
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Marta Žigová Pozri príspevok
viete mi poradiť aj v prípade, ak si rodičia študenta denného štúdia neuplatňovali nárok na prídavok na dieta? Je možné požiadať spätne ?
Áno - 6 mesiacov.

Zákon 600/2003 § 15
§ 15
Zánik nároku
Nárok na prídavok a nárok na príplatok k prídavku za kalendárny mesiac zaniká uplynutím šiestich mesiacov od posledného dňa v mesiaci, za ktorý prídavok a príplatok k prídavku patrili.
1 0
Marta Žigová Marta Žigová

Marta Žigová je offline (nepripojený) Marta Žigová

Vďaka
0 0
lge lge

lge je offline (nepripojený) lge

Poradite?
Je rovnaky postup aj v pripade, ze student denneho studia zaroven pracuje na TPP? Takisto sa nesleduje jeho prijem, ako je uvedene v odpovedi vyssie? Co ak tento student, ktory ma menej ako 25 rokov, ma vlastne deti? Pridavky na neho pobera jeho rodic. On (student) zasa pobera pridavky na svoje deti, rovnako ako danovy bonus?
0 0
lafarge lafarge

lafarge je offline (nepripojený) lafarge

Dobrý deň. Som študent 4. ročníka denného bakalárskeho štúdia a mám 22 rokov. V tomto roku robim Bakalársku prácu. Maju moji rodičia nárok na rodinne prídavky, ak sú obaja zamestnaní? Ďakujem za odpoveď
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

lafarge Pozri príspevok
Dobrý deň. Som študent 4. ročníka denného bakalárskeho štúdia a mám 22 rokov. V tomto roku robim Bakalársku prácu. Maju moji rodičia nárok na rodinne prídavky, ak sú obaja zamestnaní? Ďakujem za odpoveď
Ak si neprekročil štandartnú dĺžku štúdia-I.stupeň vysokej školy má trvať 4 roky-tak áno, majú nárok na rodinné prídavky.
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

Vi emi niekto vysvetliť aký je rozdiel medzi rodičovským príspevkom a rodinnými prídavkami?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Rodičovský príspevok - štátna sociálna dávka, ktorú dostáva rodič do veku troch rokov dieťaťa: http://www.employment.gov.sk/DIS/dis...p?SMC=1&id=135
Prídavok na dieťa - štátna sociálna dávka, ktorou štát prispieva na každé dieťa, kým je nezaopatrené :
http://www.employment.gov.sk/DIS/dis...p?SMC=1&id=134
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

marcelaStanakova Pozri príspevok
Vi emi niekto vysvetliť aký je rozdiel medzi rodičovským príspevkom a rodinnými prídavkami?
tu to máš vysvetlené http://www.employment.gov.sk/DIS/dis...p?SMC=1&id=109
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať