Zavrieť

Porady

Môj učet do ktorej banky ?

Zdravím
tak sa zamyslam .... Mám učet v Slovenskej sporitelni (este vysokoškolske vyhody nic za vedenie uctu a nic za vyberi z banomatu). Sestra ma tiež v tej istej banke ale platí za každý výber z bankomatu a dosť aj za vedenie učtu. Kedže už vysokoškolak niesom, a zachvilku my zrušia výhody chcel by som niečo výhodnejšie ako je v slovenskej sporitelni resp. niečo lepšie ako je EURO26. Moje nároky su nie nejako extra vysoké proste len učet na ktorý budem vkladať a vyťahovať peniaze formou bankomatovej karty a internet banking viac nepotrebujem mesačný vklad na učet bude cca 400€..... ja sa do toho nejako nevyznam a na obiehavanie všetkych bánk nemam cas .
P.S. ako je to zo zrušením učtu a prenesení penazi do inej banky ?

Za odpovede Ďakujem
Naposledy upravil Dav : 28.08.09 at 20:22
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Preniest ucet nemozes. Mozes len zrusit a zalozit novy v inej banke. Mozes si previest financne prostriedky z uctu, ktory rusis, na novy ucet v inej banke (logicky musi byt zalozeny skor, ako "stary" zruseny).

    Skus porovnat produkty jednotlivych bank a vybrat si, co ti je vyhodnejsie vzhladom na tvoje potreby. Vacsina potrebnych info je dostupna na webe. Baliky sluzieb sa zvacsa viac oplatia, ako jednotlive bankove sluzby.

    Skus aj tu:
    http://www.banky.sk/
    http://openiazoch.zoznam.sk/nastroje...f=PA&Tic=PATBD
    http://financie.etrend.sk/banky.html

    Watson je offline (nepripojený) Watson

    Vylúčený člen Watson
    www.mbank.sk

    napr. vedenie účtu zdarma, 3 výbery mesačne z ktoréhokoľvek bankomatu zdarma (aj v zahraničí) ...
    Viac na ich stránke.

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    čsob ...ale až po splnení ich kritérií to máš zadarmo...zostatok minimálne 300 euro, mesačný príjem minimálne 500 euro, minimálne jeden trvalý a jeden inkasný príkaz...

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zdenka 0705 Pozri príspevok
    čsob ...ale až po splnení ich kritérií to máš zadarmo...zostatok minimálne 300 euro, mesačný príjem minimálne 500 euro, minimálne jeden trvalý a jeden inkasný príkaz...
    Ale aj bez tych kriterii to stoji len 6, 26 alebo 66 Sk a su v tom aj uctovne polozky, nic naviac neplatis.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Watson Pozri príspevok
    www.mbank.sk

    napr. vedenie účtu zdarma, 3 výbery mesačne z ktoréhokoľvek bankomatu zdarma (aj v zahraničí) ...
    Viac na ich stránke.
    Môžem odporúčiť, mám ho pár mesiacov a som zatím spokojná.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    http://www.dexia.sk/www/home.nsf/s/1288

    Ale pre pokoj na duši - porovnávaj to aj s ostatnými bankami! Nie bezhlavo sa vrhnúť do najbližšej banky!

    mona091 je offline (nepripojený) mona091

    mona091
    urcite porovnavaj,
    viacere banky ponukaju pri splneni urcitych kriterii vedenie BU zadarmo, vratane internetbankingu a inych sluzieb,

    nastav si kriteria, napriklad:
    - dostupnost pobociek
    - uroven poskytovanych sluzieb na pobockach, napriklad, v niektorych bankach Ti poskytnu sluzby pri akejkolvek priehradke, co je fajn, lebo je to rychlejsie, inde to maju rozdelene, a cakas ako cakanka
    - pocet a dostupnost bankomatov
    - sluzby v internetbankingu
    - porovnenie cien za rovnake sluzby (vedenie BU, terminy, trvale a jednorazove prikazy, vybery v hotovosti, z bankomatov, platby za karty a ine

    napriklad:
    v mBanke je vela toho zadarmo - co je vyhoda, no uroven sluzieb je nizsia:
    napriklad, v IB sa nedal identifikovat odosielatel prijatej platby, problemy musis riesit telefonicky, pretoze pracovnici na pobockach su zivnostnici, ktori maju obmedzene kompetencie, fond ochrany vkladov - vyplata v zlotych,

    v tatra banke su sluzby na vysokej urovni, maju dostatok pobociek, bankomatov, vsetky priehradky su k dispozicii na rozne standartne operacie,
    za urcitych podmienok maju vedenie BU a inych sluzieb zadarmo, alebo za minimalne poplatky

    v csob vacsinou maju presne rozdelene priehradky na jednotlive operacie, dlhsie sa caka, BU zadarmo ma za splnenia podmienok,
    a tak dalej...

    vsetky banky sa snazia o ziskanie klienta, nie vsetky si vsak uvedomuju, ze este tazsie si je klienta udrzat

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    A možno nie je banka ako banka. U nás v čsob vybavujú stránky dokonca aj v pokladni /keď je voľno/. Takže o tom čakaní to nie je až také zlé, samozrejme, sú chvíle, keď sa aj čaká. Ale to je asi všade.

    zuzkakom je offline (nepripojený) zuzkakom

    zuzkakom
    No ja uz mam ucet v mbank viac ako rok a som s nimi velmi spokojna.
    -Za vedenie uctu neplatim nic
    -uroky mam ako nikde.
    -3 vybery z ktorehokolvek bankomatu za mesiac mam bezplatne (a staci mi to)
    -No a ze nemozem vkladat hotovost na ucet mi nevadi.
    -Na pobocke som bola len zalozit ucet a poziadat o vydanie Visa karty. Vsetko ostatne vybavujem cez internet.
    A ked sa ma niekto spyta tak odporucam len ich.
    (Inak predtym som mala ucet v TB)

    mona091 je offline (nepripojený) mona091

    mona091
    zuzkakom Pozri príspevok
    No ja uz mam ucet v mbank viac ako rok a som s nimi velmi spokojna.
    -Za vedenie uctu neplatim nic
    -uroky mam ako nikde.
    -3 vybery z ktorehokolvek bankomatu za mesiac mam bezplatne (a staci mi to)
    -No a ze nemozem vkladat hotovost na ucet mi nevadi.
    -Na pobocke som bola len zalozit ucet a poziadat o vydanie Visa karty. Vsetko ostatne vybavujem cez internet.
    A ked sa ma niekto spyta tak odporucam len ich.
    (Inak predtym som mala ucet v TB)

    http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/dnes/31537

    tema: podozrivy uver

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ja by som povedala, že tento podozrivý úver vznikol tak, že mnohý ludia čítali podozrivý inzerát na nete a poslali kopie svojich dokladov.

    Totiž aby som to uviedla do obrazu, mBank má súťaž momentálne s titulkom "Namotaj svojich známych" .. a ked si niekto založí nový účet a nahodí do systému, že mu mBank odporučil iný klient tak ten čo to odporučil získava darček. No a tie čísla čo sa nahadzujú do systému, sú čísla účtov starých klientov.

    No a na nete boli inzeráty, že založia sa účty ( ludia poslali doklady, kt. boli zneužité ) . Lebo osobne nemám dôvod dávať namotaným známym číslo môjho účtu ... trošku to v mBank nedomysleli.

    POZOR toto je len moja dumka ako to mohlo vzniknúť.

    mona091 je offline (nepripojený) mona091

    mona091
    Xanti Pozri príspevok
    Ja by som povedala, že tento podozrivý úver vznikol tak, že mnohý ludia čítali podozrivý inzerát na nete a poslali kopie svojich dokladov.

    Totiž aby som to uviedla do obrazu, mBank má súťaž momentálne s titulkom "Namotaj svojich známych" .. a ked si niekto založí nový účet a nahodí do systému, že mu mBank odporučil iný klient tak ten čo to odporučil získava darček. No a tie čísla čo sa nahadzujú do systému, sú čísla účtov starých klientov.

    No a na nete boli inzeráty, že založia sa účty ( ludia poslali doklady, kt. boli zneužité ) . Lebo osobne nemám dôvod dávať namotaným známym číslo môjho účtu ... trošku to v mBank nedomysleli.

    POZOR toto je len moja dumka ako to mohlo vzniknúť.
    Ja si skor myslim, ze problem je v tom, ze osobne udaje vidia pracovnici - poradcovia, ktori su iba zivnostnici

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    mona091 Pozri príspevok
    Ja si skor myslim, ze problem je v tom, ze osobne udaje vidia pracovnici - poradcovia, ktori su iba zivnostnici
    Nemôžem sa hádať neviem ako to je, v podstate všetko si viem skontrolovať cez internet banking tejto banky. A zatial nemám tam žiadne žiadosti o úver a iné veci. Len to čo som si zadala sama ...

    Ktohovie ako to je ale verím, že výsledkom sa tv m pochváli.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.