Zavrieť

Porady

farba fasady

dobry vecer...chcel by som poradit ,aku kombinaciu farby mam dat na rodinny dom..uz sme rozhodnuti pre syto oranzovu pastelovu a ktomu chceme nieco doladit...isla by k tej oranzovej taka syto zlta alebo radsej zltohneda?ta zlta by bola len okolo okien a dveri a potom este na najvacsej stene koli optickemu zmenseniu...je totiz dlha 19 metrov..bol by zlty len taky zvisly pas stredom,asi 1 tretina plochy steny..dakujem
Usporiadat
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
vlado5500 Pozri príspevok
dobry vecer...chcel by som poradit ,aku kombinaciu farby mam dat na rodinny dom..uz sme rozhodnuti pre syto oranzovu pastelovu a ktomu chceme nieco doladit...isla by k tej oranzovej taka syto zlta alebo radsej zltohneda?ta zlta by bola len okolo okien a dveri a potom este na najvacsej stene koli optickemu zmenseniu...je totiz dlha 19 metrov..bol by zlty len taky zvisly pas stredom,asi 1 tretina plochy steny..dakujem
kedysi som sa hrala s farbou fasády,strechy, okien.... vyberieš si dom podobný tvojmu, meníš odtiene, farby...

link nájdeš http://www.baumit.com/sk/main1/ ...v pravo >klik> na Color your home!...načíta sa ti stránka, viď.foto...a môže kombinovať celá família


alebo, pridám linky, kam môžeš poslať fotografiu domu....


http://navrhy-fasad.webnode.sk/uvod/


http://www.navrhy-fasad.sk/ukazky/
Naposledy upravil alla66 : 06.12.09 at 21:23
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

vlado5500 Pozri príspevok
dobry vecer...chcel by som poradit ,aku kombinaciu farby mam dat na rodinny dom..uz sme rozhodnuti pre syto oranzovu pastelovu a ktomu chceme nieco doladit...isla by k tej oranzovej taka syto zlta alebo radsej zltohneda?ta zlta by bola len okolo okien a dveri a potom este na najvacsej stene koli optickemu zmenseniu...je totiz dlha 19 metrov..bol by zlty len taky zvisly pas stredom,asi 1 tretina plochy steny..dakujem
Aj tu je celkom dobrá vizualizačná pomôcka na výber farieb fasád.

http://weberarchitekt.softproma.cz/
0 0
HankaS HankaS

HankaS je offline (nepripojený) HankaS

Ak môžem poradiť, farba na papieri alebo neakej vzorke je trocha iná ako v skutočnosti. Najlepšie by bolo, keby si si išiel pozrieť už naeaký namaľovaný dom farbou akú si predbežne zvolíš. Sestra si to tiež tak urobila, vybrala si farbu, firma čo jej to išla robiť tak povedala kde všade je takáto farba na akom dome a my sme sa tam išli pozrieť. Nakoniec si vybrala niečo iné, nakoľko farba čo mala predbežne vybratú sa nám v konenčnej fáze už na dome nepáčila. Hodí sa to hlavne keď si vyberáš sýte farby ako napr. tú oranžovú.
Akurát pred 3 týžnami si dávali na našej ulici na dom oranžovú farbu. A není to pekné. Mali si dať aspom o 2 odtiene slabšiu.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

HankaS Pozri príspevok
Ak môžem poradiť, farba na papieri alebo neakej vzorke je trocha iná ako v skutočnosti. Najlepšie by bolo, keby si si išiel pozrieť už naeaký namaľovaný dom farbou akú si predbežne zvolíš. Sestra si to tiež tak urobila, vybrala si farbu, firma čo jej to išla robiť tak povedala kde všade je takáto farba na akom dome a my sme sa tam išli pozrieť. Nakoniec si vybrala niečo iné, nakoľko farba čo mala predbežne vybratú sa nám v konenčnej fáze už na dome nepáčila. Hodí sa to hlavne keď si vyberáš sýte farby ako napr. tú oranžovú.
Akurát pred 3 týžnami si dávali na našej ulici na dom oranžovú farbu. A není to pekné. Mali si dať aspom o 2 odtiene slabšiu.
Toto môžem len potvrdiť - iné to bude v skutočnosti ako na papieri. U mojej babky si dával teraz cez leto sused maľovať fasádu - dalo by sa povedať, že to bol odtieň oranžovo-broskyňovej, ale dosť sýty a ani jemu sa to nepáčilo - na druhý deň mu to premaľovávali farbou o 2 odtiene slabšou - a to už vyzeralo lepšie. Ináč tie fasádne farby aj tak časom vyblednú, ale keď je to čerstvo namaľované sýtou farbou a ešte na veľkej ploche, vyzerá to úplne ináč ako na malom obrázku.
0 0
Michal_411 Michal_411

Michal_411 je offline (nepripojený) Michal_411

Pracujem ako architekt a špeciálne sa venujem návrhu fasád v atelier411. Skutočne môžem potvrdiť, že treba vždy vybrať o jeden-dva odtiene svetlejšiu farbu ako sa vám pôvodne páčila. Nič tým nepokazíte.
1 0
korma korma

korma je offline (nepripojený) korma

ako ste to nakoniec vyriešili s farbou fasády čo ste použili?, ja sa tiež " hrám" s vizualizačnými pomôckami, ale osobná skúsenosť je lepšia aká je osvedčená značka, farebná kombinácia? v počítači tie farby vyzerajú inak, ako priamo na domoch....hľadám niečo červené, oranžové
0 0
misstka misstka

misstka je offline (nepripojený) misstka

korma Pozri príspevok
ako ste to nakoniec vyriešili s farbou fasády čo ste použili?, ja sa tiež " hrám" s vizualizačnými pomôckami, ale osobná skúsenosť je lepšia aká je osvedčená značka, farebná kombinácia? v počítači tie farby vyzerajú inak, ako priamo na domoch....hľadám niečo červené, oranžové
môj osobný názor- červená a oranžová nie sú vhodné na fasádu domu . červená je na veľkú plochu príliš výrazná a oranžovú na fasádu tiež ťažko vybrať, pôsobí bud príliš svetlo alebo naopak veľmi tmavo.
mne sa najviac na domoch páči svetlozelená alebo nejaký odtieň žltej-ale nie zase úplne tmavožltá.
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Ako robí gombík kabát, tak fasáda dom.
Ja odporúčam služby architektov. Stačí detail...
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

My sme dali Ceresit, hladená - zrno 1,5 mm, odtieň Madeira 1 a 3. Už traja ľudia sa pýtali čo to je za odtieň, že sa im to veľmi páči
DSCF5665.jpg  
DSCF5667.jpg  
1/1
3 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Michal_411 Pozri príspevok
Pracujem ako architekt a špeciálne sa venujem návrhu fasád v atelier411. Skutočne môžem potvrdiť, že treba vždy vybrať o jeden-dva odtiene svetlejšiu farbu ako sa vám pôvodne páčila. Nič tým nepokazíte.
Celkom by som nesuhla s tym, ze treba dal farbu bledsiu. Dali sme si dom omalovat peknou marhulkovou farbou a teraz - po asi siestich rokoch je farba celkom vyblednuta a dom vyzera ako keby bol biely. Susedia si dali omalovat na dost syto ruzovo a do dvoch rokov mali dom bledoruzovy. Mozno je na vine stalost farieb, ale ten, ktory to maloval, hovoril, ze farba je odolna voci vode a nevybledne. Voci vode odolna je, stena sa da pekne umyt ak je treba, ale voci vyblednutiu odolna nie je.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
aku značku, typ si použila?
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

durisovad Pozri príspevok
Celkom by som nesuhla s tym, ze treba dal farbu bledsiu. Dali sme si dom omalovat peknou marhulkovou farbou a teraz - po asi siestich rokoch je farba celkom vyblednuta a dom vyzera ako keby bol biely. Susedia si dali omalovat na dost syto ruzovo a do dvoch rokov mali dom bledoruzovy. Mozno je na vine stalost farieb, ale ten, ktory to maloval, hovoril, ze farba je odolna voci vode a nevybledne. Voci vode odolna je, stena sa da pekne umyt ak je treba, ale voci vyblednutiu odolna nie je.
Dáška, záleží od pigmentov. Organické pigmenty časom vyblednú / napr. oranžová farba je z organických pigmentov/. Farebnú stálosť zabezpečia anorganické pigmenty, napr. žltá, modrá, okrová, zelená.
5 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja neviem znacku farby ani to, ci obsahovala organicke alebo anorganicke pigmenty. Dali sme to robit cloveku, ktory farby predava aj aplikuje. Ale asi pred tromi rokmi nam jeden murar robil opravu omietky na sokli zimnej zahrady a pouzil nejaku farebnu zmes, ktorou omietal a ta farba je rovnaka doteraz aj napriek tomu, ze na nu cele dni svieti slnko. Ak by sme chcel mat cely dom farebny, asi by ho bolo treba nanovo omietnut farebnou omietkou. No, ale to by bola dost velka financna polozka a to uz nechame na toho, kto sem pride byvat ked sa my odstahujeme na cintorin.
0 0
korma korma

korma je offline (nepripojený) korma

vďaka je to naozaj pekné jemné
0 0
EvaB EvaB

EvaB je offline (nepripojený) EvaB

korma Pozri príspevok
ako ste to nakoniec vyriešili s farbou fasády čo ste použili?, ja sa tiež " hrám" s vizualizačnými pomôckami, ale osobná skúsenosť je lepšia aká je osvedčená značka, farebná kombinácia? v počítači tie farby vyzerajú inak, ako priamo na domoch....hľadám niečo červené, oranžové
Najlepšie je vybrať si kombináciu už na hotovom dome. Taký sme našli, majiteľky sme sa pýtali na čísla odtieňov, nevedela povedať. Dohodli sme sa, že nám umožní porovnať si jej omietku priamo so vzorkovníkmi. Ukázala nám susedný dom, ktorý chceli nafarbiť rovnako ako ich, ale bola to katastrofa, vôbec im to nevyšlo, vyberali len podľa oka v obchode. Tak sme vybrali čísla odtieňov podľa vzorkovníka a dali si namiešať. Keď som bola pri miešaní omietky, tak som bola zhrozená z toho odtieňa, tá farba vyzerala úplne ináč a to sme porovnávali vnútri aj vonku. Ale na dome je to presne tak, ako som chcela. Vyberať farbu vo fasádnom štúdiu od oka je lotéria, strašne to skresľuje.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Vzorkovník treba pozerať vonku, v žiadnom prípade pod umelým svetlom!!!
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

Nas caka tiez tento boj. Bol uz niekto v colorstudiu Baumit v BA alebo v Lietavskej Lucke? Su tam velkoformatove vzorkovniky, oplati sa tam ist pozriet?
0 0
acho acho

acho je offline (nepripojený) acho

Bol som v BA, maju tam realne vzorky fasady vo vsetkych ponukanych farbach. Maju ich tam ako tabule vo velkosti 20x30cm, suchane, v hrubke zrna 2.
Umoznia ti zobrat si ich aj von na ulicu a porovnat si to na prirodzenom svetle. Je to dost zasadny rozdiel, najma ak ti na to este zasvieti slnko...
1 0
korma korma

korma je offline (nepripojený) korma

môžem potvrdiť - prešla som už všetky štúdiá a internetové stránky a nakoniec sa stále vraciam k domu, ktorý som videla a spýtala sa aké farby použili a keďže práve dokončovali fasádu vedeli mi presne povedať ...a keď tie farby vidím na vzorke vôbec to nesedí so skutočnosťou
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

Keby sme chceli oranzovu tak by ani taky velky problem nebol,lebo tych je v okoli 90% ale slaby odtien hnedej, taky aby mi sadol a bol este od Baumitu je horsie hladat. Zacnem asi vzorkovnikmi, napisem si cisla a zavolam majstrovi co mi to budu natahovat fasadu a ten uz vie kde taku farbu robili.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať