Zavrieť

Porady

darovacia zmluva na pozemok

Dobrý deň,
potrebovala by som vypracovať darovaciu zmluvu k pozemku, ktorý mi chcú darovať moji susedia. Ide o pozemok v podielovom vl.2 osôb z ktorého mi darujú len 3 m2,geomet.plán mám Prosím Vás veľmi
pekne nemáte nejaký vzor ? dnes to musím mať vypracované
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Valinka7758 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    potrebovala by som vypracovať darovaciu zmluvu k pozemku, ktorý mi chcú darovať moji susedia. Ide o pozemok v podielovom vl.2 osôb z ktorého mi darujú len 3 m2,geomet.plán mám Prosím Vás veľmi
    pekne nemáte nejaký vzor ? dnes to musím mať vypracované
    Pohľadaj na porade v sekcii tlačivá alebo v príspevkoch na porade podľa kľúčového slova [SEARCH]darovacia zmluva vzor[/SEARCH]. Už som to tu videl, nestíham to hľadať.

    Ale narýchlo som našiel jednú tému:

    http://www.porada.sk/t25827-darovaci...nutelnost.html

    ak pohľadáš, nájdeš ich viac.

    Valinka7758 je offline (nepripojený) Valinka7758

    samost.učtovnička Valinka7758
    Sú 2 darcovia, obidvaja spoluvlast.podiel k 1/2, chcú darovať zo svojej zahrady 3 m2 2 obdarovaným. Ale tie 3m2 sa darujú len z jedného spoluvl.podielu darcu, tomu druhému darcovi zostane 1/2 tak ako predtým,
    ako to napísať do darov.zmluve? prosím o radu

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Valinka7758 Pozri príspevok
    Sú 2 darcovia, obidvaja spoluvlast.podiel k 1/2, chcú darovať zo svojej zahrady 3 m2 2 obdarovaným. Ale tie 3m2 sa darujú len z jedného spoluvl.podielu darcu, tomu druhému darcovi zostane 1/2 tak ako predtým,
    ako to napísať do darov.zmluve? prosím o radu
    To sa nedá. Teda dá, ale najprv je treba fyzicky rozdeliť pozemok na 2 samostatné parcely (prípadne aj vytýčiť priamo na pozemku), tieto novovzniknuté parcely prerozdeliť tak, aby každý z vlastníkov potom vlastnil jednu parcelu vo výlučnom vlastníctve. Následne môže jeden z nich (ten, z ktorého parcely sa tie 3m2 majú darovať) daruje tým novým vlastníkom. Potom prvý vlastník bude mať celú novú parcelu a druhý vlastník bude mať parcelu o 3 m2 menšiu ako ten prvý.

    Neviem, prečo ide len o 3m2, ale celkovo to bude pekne drahé. NAjprv vypracovať geometrický plán (cca tisíc EUR), to zavkladovať (66 EUR), potom vypracovať darovaciu zmluvu na 3 m2 a tú zavkladovať (znovu 66 EUR), okrem toho ešte notárske poplatky a prípadne iné poplatky.

    promont maja je offline (nepripojený) promont maja

    promont maja
    Lepšie je pozemok kúpiť ako ho získať darovaním. Darovaciu zmluvu je možné napadnúť ...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    promont maja Pozri príspevok
    Lepšie je pozemok kúpiť ako ho získať darovaním. Darovaciu zmluvu je možné napadnúť ...
    Ja mám o tej napadnuteľnosti trochu iný názor. Popisoval ho tu:


    http://www.porada.sk/1130160-post5.html

    promont maja je offline (nepripojený) promont maja

    promont maja
    Chobot, vďaka za tvoju promptnú reakciu. Zaujímalo ako by to bolo v prípade, ak by sa pozemok kúpil za nejakú slušnejšiu cenu, napr. tak 10,00 EUR/m2 ... vtedy by tá kúpno-predajná zmluvu bola asi lepším východiskom ... ?

    A čo sa týka účtovníctva, tak tam nie je žiadny problém so zaúčtovaním majetku zaobstaraným bezodplatne, vtedy je potrebné určiť tzv. reprodukčnú cenu majetku. Je to iba jednoduchšie a hlavne ak ide o kúpu-predaj ... vtedy sa to ale hlavne týka predajnej ceny a ako takej aj daní z príjmu ...

    darovacia zmluva na pozemok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.