Zavrieť

Porady

Ako programovať?

Hej chcel by som sa naučiť programovať ale neviem prečo neviem nič na internete zohnať napríklad paskal ten som našiel aj z návodom ale nedal sa mi nainštalovať prosím pomoc!!!!!!!!!!!!!!
Usporiadat
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
Mne castokrat pomaha tato stranka andy333, ale je v anglictine. No a predovsetkym treba zacat s HTML, ked sa naucis HTML ostatne pride same.... Zacnes pridavat CSS a dalsie, ale tvojim sposobom to moze nejaky cas trvat. Takze ak si poradis s anglictinou, tu je dobra stranka aj s prikladmi. Vela stastia:
http://www.w3schools.com/html/default.asp
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
andy333 andy333

andy333 je offline (nepripojený) andy333

no divne a v mojej druhej téme si mi to nenapisal ale dakujem s anglictinou si poradi google
0 0
kero64 kero64

kero64 je offline (nepripojený) kero64

Ak máš problémy s angličtinou, kupuj si knihy. Sú v slovenčine a je v nich všetko dopodrobna opísané. Môj syn to tak robí. Aj keď jemu angličtina problémy nerobí.
0 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

andy333 Pozri príspevok
no divne a v mojej druhej téme si mi to nenapisal ale dakujem s anglictinou si poradi google
No vidis, ze si sikovny. Ved vies, ze na straky v cudzom jazyku je idealny Google Translate. By sa s tebou dalo v pohode diskutovat aj na predoslu temu, len staci trosku chciet a snazit sa z tvojej strany.
Mal by si skor dokoncit ten blog a potom sa pustit do programovania. Programovanie je az druhym krokom v zaciatkoch tvorby stranok.
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
andy333 Pozri príspevok
no divne a v mojej druhej téme si mi to nenapisal ale dakujem s anglictinou si poradi google
Hovori sa aka otazka taka odpoved, tuto otazku si zadal lepsie, way to go
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

andy333 Pozri príspevok
Hej chcel by som sa naučiť programovať ale neviem prečo neviem nič na internete zohnať napríklad paskal ten som našiel aj z návodom ale nedal sa mi nainštalovať prosím pomoc!!!!!!!!!!!!!!
ešte si nezvladol tvorbu web stránok a už sa chceš púšťať do programovania? Aj v škole je výučba v štýle od jednoduhšieho k zložitejšiemu. A angličtina je viac-menej nevyhnutnosť, takže sa ju uč a začni jednoduchými vecami. Lebo ak sa pustíš hneď do zložitých, znechutia ťa skôr ako sa to naučíš.
0 0
andy333 andy333

andy333 je offline (nepripojený) andy333

No ale ked ja mam paskal no a na stranke http://sulo.stary-gympel.sk/free-pascal-premenne/ som robil podla navodu ale vzdy ked dam napriklad spustit subor tak mi napise:
main file: C:\FPC\2.2.2\bin\i386-win32\treti.pas
Failed to compile ...
Target: win36 for i386
line number: 0................................ atd prosím pomoooooooooooooc
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Nikdy som neprogramoval v pascale, ani nikde inde (trocha cecko, ale to len v skole, ked sme museli) kazdy zdrojovy kod sa musi skompilovat, aby bol urozumitelny pre pocitac
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
Andy, Andy...
Pozri si stránku:

http://www.microsoft.com/slovakia/ms...s/default.mspx

Máš tam kopu kvalitných programovacích jazykov a zadarmo. Je to moderné, objektové programovanie. Ale programovať sa nenaučíš na Porade, tak ako sa nenaučíš robiť webdesign. Je to o učení sa a drine.
Naposledy upravil Charon : 01.09.09 at 18:33 Dôvod: Preklep
0 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
Pamätajte si:
Efektívne programovať znamená programovať v Assembleri.
0 0
andy333 andy333

andy333 je offline (nepripojený) andy333

Myslis C++ o tom mam knihu no avsak ked som sy hu kupil co bol darcek za vysvedcenie nemal som potuchy co to je HTML alebo php ani nic podobneho
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Dufam, ze to nebol darcek za znamku zo slovenciny
Vseobecne, programovat sa da vselico, web, software, hardware .... pozri napr http://builder.cz/ a v lavo ten stlpec su diskusie k jednotlivym jazykom.
Opat, vseobecne sa pise, ze takmer vsetky jazyky vychadzaju z jazyka c, len ta sintax sa trochu lisi.
Dam ti radu, ak sa naucis programovat v c, c# tak php sa naucis za 2 dni.
Len sa musis rozhodnut najprv pre jeden jazyk a nemotat tu vsetko do kopy.
0 0
MySpace MySpace

MySpace je offline (nepripojený) MySpace

Tiez si myslim, ze by si mal najprv skusit C-cko, ci C++, C#, ci daco podobne, ako sa zbytocne pustat do uz zastaraleho Pascalu. Ocenis to totiz aj neskorsie, bo Ti to moze ozaj pomoct rychlejsie sa naucit aj ine ako napr. PHP-cko, ci HTML-ko, alebo ine programovacie jazyky.
Tiez Ti odporucam hore uvedenu stranku, najdes na nej vela zaujmavych veci okolo toho. Mozes si tam prip. aj stiahnut MS Visual Studio, v kt. mozes potom programovat. ... alebo si skus pohladat k tomu daco na nete, prip. aj v knihkupectve najdes na tuto temu vela zaujmavych knih, ktore ti pomozu zistit ako na to.

PS: Inak si myslim, ze je dobre zacat s jazykom C. Je vhodny pre start a pomoze Ti aj ked sa budes zaujimat o dalsie vecicky z tejto temy.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

PotPalo Pozri príspevok
Pamätajte si:
Efektívne programovať znamená programovať v Assembleri.
no to je fakt pravda a klobúk dole pred tými, čo to dokážu. Ja som to robla iba v škole, ale obdivujem všetkých, čo sa s tým zaoberajú.

Ťažko preťažko sa mi vysvetľuje synovi, že v tom počítači je nakoniec všetko iba o tom, či je niekde 0 alebo 1.
0 0
andy333 andy333

andy333 je offline (nepripojený) andy333

hej kym sa ucim tak sa staram o stranku len dyzajn neviem nikde najst a zmozem sa iba na toto http://live-beta.blog.cz/ no a co ja preca nezacinam s C ale C++
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

andy333 Pozri príspevok
hej kym sa ucim tak sa staram o stranku len dyzajn neviem nikde najst a zmozem sa iba na toto http://live-beta.blog.cz/ no a co ja preca nezacinam s C ale C++
sorry, ale toto slovicko si musim zapamatat , videl som uz nieco podobne, napr. fpiatok atd ...
0 0
limonene limonene

limonene je offline (nepripojený) limonene

No tak v prvom rade by som rad podotkol, ze HTML ani nahodou NIEJE programovaci jazyk!

Ak sa chces len tak naucit programovat a nemas konkretnu predstavu co ches robit, tak by som odporucil jazyk C. To, ze je zastaraly je blbost - stale patri medzi velmi pouzivane jazyky. Je to jazyk nizsej urovne ako spominane C++, C#, Java ci nebodaj skriptovacie jazyky ako php ci ruby. Nizsie znamena v podstate to, ze viac prace je na programatorovi

A preco teda C a nie ine jazyky? V prvom rade vylucme pascal - ten je naozaj zastaraly a syntax, ktory by si sa musel ucit ti skor uskodi ako pomoze. Dalej sa zbavme vyssich jazykov - napriklad k takej jave potrebujes JVM - program v ktorom tebou napisany program bude bezat. To je uplne zbytocna a zatazujuca vec. Dalej je na vyssich jazykoch zle to, ze v nich je milion moznych kniznic, ktore riesia zakladne programatorske ukony, ktore su pri uceni potrebne. Samozrejme, ze sa tam da napisat taky isty kod ako v C, ale pri hladani tutorialov ci pomoci na webe narazis skor na to ako problem "obist" pomocou tychto vyssich vlastnosti jazyka. A celkovo su zlozite v niektorych veciach. Skriptovacie jazyky tiez nie. To su uz velmi vysoke jazyky a to co v nich napises sa neda nazvat programom. Je pravda, ze maju obrovske vyuzitie a aj pre amatera lakave veci(stranky v php), ale ty sa chces ucit - nie robit si stranku.

No ale teraz k tomu, ze preco C. Jazyk C sa na ucenie pouziva uz vela rokov(ano je stary) a na internete najdes doslova miliony roznych materialov, vzorovych uloh, navodov, diskusii, atd.. Jazyk C ma "moderny" syntax(to je to, ze ako sa kod zapisuje) a je VELMI podobny inym popularnym jazykom. V jave mas minimum syntaktickych rozdielov a take C++, C# ci php su v podstate identicke. Nebudes si to mylit(co by ti sposobil pascal). Dalej je na C priblizne niekolko stoviek roznych editorov a compilerov. Program napisany v C skompilujes vsade a pobezi vsade. Je to proste idealny jazyk na ucenie.

Ak mas windows, tak ja som pouzival program devcpp - je to pomerne maly a jednoduchy editor a ma v sebe aj pribaleny compiler(na C aj C++). Pohladaj si ho na internete.

A ak ta zaujima nejaky navod, tak ja som sa ucil podla tohto:
/odkaz nemozem pridat/ skopiruj si: fi.muni.cz/usr/jkucera/pb071/
Je to strasne minimalisticke a kratke, ale myslim, ze to pokryje pomerne siroku oblast toho jazyka. Ak je to pre teba prilis zlozite, tak skus hladat nejake uplne zaciatocnicke tutorialy.

Vela stastia
0 0
peter9998 peter9998

peter9998 je offline (nepripojený) peter9998

tak tak suhlasim . ak chces nieco zacat tak sa uc nieco co sa vyuziva vo vacsom mnozstve - ako pascal je fajn na pochopenie logiky programovania takze odporucam aspon zaklady z neho ale potom prejst na nieco novsie
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

vitamin_r Pozri príspevok
C je absolutne nevhodny jazyk pre zaciatocnikov. strata casu aj z hladiska prace, nikto uz dnes nepotrebuje C programatorov.

ako hovorim: Ruby, Python, C#, Perl
S tymto nesuhlasim, pri Cecku sa nauci rozmyslat
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Súhlasím s tým, že je potreba na začiatok pochopiť logiku programovania. Lebo potom to celé je iba o kopírovaní.

Aj ked na druhú stranu, bez urážky, kopec "programátorov" tú logiku nechápe. A potom to tak vyzerá....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať