Zavrieť

Porady

oneskorená faktúra

Majiteľ dnes našiel faktúru z dátumom dodania 12.12.2004, ktorá bola zaplatená 11.1.2005. Kedy uplatniť DPH na vstupe? Urobiť dodatočné, alebo to hodiť do 3.Q kvartálu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    porfin je offline (nepripojený) porfin

    porfin
    No nie som si celkom istá, pravdepodobne by to malo byť dodatočné DPH, ale ja by som to asi riskla a dala to do 3Q s tým , že by som pripojila k fa vysvetlenie, niečo ako v tom zmysle, že omylom založená fa v korešpondencii alebo také niečo a modlila sa aby mi to prešlo. Určite s tým však niečo sprav. Možno tento môj príspevok vyprovokuje aj iných PORAĎÁKOV k odpovedi a poradia.

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Zaujímavé.. a kde tie doklady sušil?
    Doporučujem podať dodatočné priznanie...

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja by som tiez radsej urobila dodatocne danove priznanie. Cert houby vie, co panboh da a moze ako na potvoru prist kontrola a vytknut to.
    ucetni_fantozzi
    rozhodne dodatocne priznanie, nakolko podla uhrady je jasne, ze faktura bola k dispozicii v minulosti (§51)

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ono to dodatočné je vlastne formalita. Výsledkom nie je dodatočná povinnosť, naopak. Takže po dohode s DU sa to zapoťíta na aktuálnu DP alebo ti NO na základe žiadosti vrátia.

    Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

    ťažko pracujúca účtovníčka Yvvetta
    Ja mám takýto prípad.

    Majitelia (dodávateľ - odberateľ) sa v 01/2005 nedohodli na cene za nájom priestorov. Dohodli sa až teraz v 08/2005 a nám vyfakturovali teraz za 01/2005.
    Údaje z došlej fa :
    Fakturujeme Vám za prenájom priestorov za mesiac január 2005 ......
    D. vystavenia : 14. 02. 2005
    D. dodania : 31. 01. 2005
    D. splatnosti : 26.08.2005
    Poštou faktúra došla k nám do firmy : 19.08.2005

    Volala som firme, ktorá nám vystavila fa prečo dali dátum vystavemia 14. 02. 2005, keď ju vystavili až teraz.Povedali mi, že ich systém v PC ich nepustí upravovať dútumy, ale automaticky sa tam hodí dátum, ktorý je nahodený už v PC. A zároveň mi bolo povedané, že oni budú robiť dodatočné daň. prizn. na DPH za 01/2005.
    Čo navrhujete kolegovia ?
    1. Uplatniť si odpočet DPH za 07/2005 ?
    ( Ku dňu podania priznania DPH za 07/2005 už mám faktúru)
    2. Urobiť dodatočné priznanie za 01/2005 ?

    Vďaka vopred za Vaše názory.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja by som fakturu zauctovala v den, kedy prisla a do mesiaca, kedy prisla, to znamena do augusta. Prilozila by som k nej obalku, na ktorej je urcite viditelny datum, kedy dodavatel fakturu podal na postu. Ziadne dodatocne priznanie by som nerobila, s tym nech sa trapi ten, kto fakturu odoslal neskoro. On ma zdanitelne plnenie januar.

    Bunny je offline (nepripojený) Bunny

    Bunny
    presne tak, nerob žiadne ddp. uplatníš si právo na odpočítane dane vtedy, kedy ti fakúra prišla... normálne v zmysle zákona. teda to kludne odpočítaj v siedmom mesiaci

    Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

    ťažko pracujúca účtovníčka Yvvetta
    Ďakujem Vám veľmi pekne za názory.

    Ja som si chcela odpočítať DPH v 07/2005. Do podania priznania za 07/2005 mám faktúru.
    Ale podľa vašich názorov by som to mala dať do 08/2005 v tom mesiaci, v ktorom som dostala faktúru.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Presne tak, ved v 7-mom mesiaci si este o fakture nevedela. Dosla predsa az 19.8.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.