Zavrieť

Porady

Rozvedený priateľ - platenie výživného a iné povinnosti voči deťom

Ahoj.Chcela by som Vas poprosit o radu.Mam priatela ktori je rozvedeny jeho ex je riadna zmykacka penazi!!!Ked sa zoberieme ma nejaky narok na jeho majetok???napr- aj v pripade nejakeho nestastia.Maju spolu 2 deti.Vopred Dakujem.A aj čo sa tyka vyzivneho ktore plati.
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

flower1 Pozri príspevok
Ahoj.Chcela by som Vas poprosit o radu.Mam priatela ktori je rozvedeny jeho ex je riadna zmykacka penazi!!!Ked sa zoberieme ma nejaky narok na jeho majetok???napr- aj v pripade nejakeho nestastia.Maju spolu 2 deti.Vopred Dakujem.A aj čo sa tyka vyzivneho ktore plati.
Majú už vysporiadané BSM ?
Deti z prvého manželstva sú dedičmi zo zákona
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

flower1 Pozri príspevok
Ahoj.Chcela by som Vas poprosit o radu.Mam priatela ktori je rozvedeny jeho ex je riadna zmykacka penazi!!!Ked sa zoberieme ma nejaky narok na jeho majetok???napr- aj v pripade nejakeho nestastia.Maju spolu 2 deti.Vopred Dakujem.A aj čo sa tyka vyzivneho ktore plati.
Nepíšeš, či sa Tvoj priateľ vysporiadal so svojou ex-manželkou po rozvode.
Do vysporiadania BSM má jeho ex-manželka nárok na 1/2 spoločne nadobudnutého majetku, ako aj sa musí ppodieľať na vysporiadaní spoločne nadobudnutých dlhov.
Za predpokladu, že toto je už vyriešené a Vy dvaja sa zoberiete, tak Tvoj spoločne nadobudnutý majetok s novým manželom sa delí 1/2 + 1/2.
V prípade jeho smrti jeho polovica majetku sa delí na dedičov v rovnakom diele, teda Teba ako jeho manželku, jeho všetky deti, Vaše deti.
Jeho manželka je minulosť, ale jeho deti sú neopomenuteľnými dedičmi.
Ak sa teda za života spoločne nerozhodnete svoje majetky riešiť ináč.

Inak, slovo žmýkačka peňazí je dosť silné slovo na môj vkus. Pokiaľ sú z predchádzajúceho manželstva neplnoleté, školopovinné deti - treba rátať s tým, že nielen matka, ktorej boli zverené do opatery deti, má povinnosť sa o svoje deti postarať.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

flower1 Pozri príspevok
Ahoj.Chcela by som Vas poprosit o radu.Mam priatela ktori je rozvedeny jeho ex je riadna zmykacka penazi!!!Ked sa zoberieme ma nejaky narok na jeho majetok???napr- aj v pripade nejakeho nestastia.Maju spolu 2 deti.Vopred Dakujem.A aj čo sa tyka vyzivneho ktore plati.
všetky -ex sú žmýkačky peňazí,ale to je ich šikovnosť,čo z toho vytlčú...
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Stanislav 1975 Pozri príspevok
všetky -ex sú žmýkačky peňazí,ale to je ich šikovnosť,čo z toho vytlčú...
Smutné je, že rozvedené ženy zväčša MUSIA žmýkať peniaze pre svoje deti od svojich ex. Ideálne by bolo, keby otcovia, ktorí sa rozhodnú opustiť svoje rodiny najskôr naučili žiť svoje manželky a deti zo vzduchu, nie?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

danushka Pozri príspevok
Smutné je, že rozvedené ženy zväčša MUSIA žmýkať peniaze pre svoje deti od svojich ex. Ideálne by bolo, keby otcovia, ktorí sa rozhodnú opustiť svoje rodiny najskôr naučili žiť svoje manželky a deti zo vzduchu, nie?
No niektoré fakt žmýkajú aj ked dostanú dosť na živobytie...ALE POZOR, ja ich nezatracujem, ako som už písal, je to ich šikovnosť...
Nejedná sa o to aby mali z čoho žiť,ale fakt že vyžmýkaju aj navyše...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

danushka Pozri príspevok
Smutné je, že rozvedené ženy zväčša MUSIA žmýkať peniaze pre svoje deti od svojich ex. Ideálne by bolo, keby otcovia, ktorí sa rozhodnú opustiť svoje rodiny najskôr naučili žiť svoje manželky a deti zo vzduchu, nie?
nikto nikomu nekáže žiť zo vzduchu,to si mierne prekrútila...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

nikto nikomu nekáže žiť zo vzduchu,to si mierne prekrútila...,mimochodom nielen otcovia opúšťajú rodiny,ale aj opačne je to tak-aj ženy si rady nájdu milencov...
Naposledy upravil Stanislav 1975 : 06.10.09 at 19:12
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Stanislav 1975 Pozri príspevok
všetky -ex sú žmýkačky peňazí,ale to je ich šikovnosť,čo z toho vytlčú...
Buď som výnimka, alebo nešikovná, ale z ex- sa mi nepodarilo "vyžmýkať" ani korunu výživného na deti, a to za dlhé roky. Naopak, platila som jeho dlhy, ktoré počas manželstva narobil. S tým, že si ich môžem uplatniť voči nemu súdnou cestou....
P.S. Všetky kroky na vymoženie výživného som urobila.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Dav Pozri príspevok
Buď som výnimka, alebo nešikovná, ale z ex- sa mi nepodarilo "vyžmýkať" ani korunu výživného na deti, a to za dlhé roky. Naopak, platila som jeho dlhy, ktoré počas manželstva narobil. S tým, že si ich môžem uplatniť voči nemu súdnou cestou....
P.S. Všetky kroky na vymoženie výživného som urobila.
Tak neboj sa-jeho svedomie mu to raz vráti...
0 0
flower1 flower1

flower1 je offline (nepripojený) flower1

danushka Pozri príspevok
Nepíšeš, či sa Tvoj priateľ vysporiadal so svojou ex-manželkou po rozvode.
Do vysporiadania BSM má jeho ex-manželka nárok na 1/2 spoločne nadobudnutého majetku, ako aj sa musí ppodieľať na vysporiadaní spoločne nadobudnutých dlhov.
Za predpokladu, že toto je už vyriešené a Vy dvaja sa zoberiete, tak Tvoj spoločne nadobudnutý majetok s novým manželom sa delí 1/2 + 1/2.
V prípade jeho smrti jeho polovica majetku sa delí na dedičov v rovnakom diele, teda Teba ako jeho manželku, jeho všetky deti, Vaše deti.
Jeho manželka je minulosť, ale jeho deti sú neopomenuteľnými dedičmi.
Ak sa teda za života spoločne nerozhodnete svoje majetky riešiť ináč.

Inak, slovo žmýkačka peňazí je dosť silné slovo na môj vkus. Pokiaľ sú z predchádzajúceho manželstva neplnoleté, školopovinné deti - treba rátať s tým, že nielen matka, ktorej boli zverené do opatery deti, má povinnosť sa o svoje deti postarať.
No dakujem ti za radu ale za tou žmykačkov si stojim!Ja mam 26rokov A makam Od skončenia skoly .Viem čo je odrobyt si každu korunku.Ona ma 34 A za svoj život ma odrobene asi nejaky slaby rok.Nehava sa vydržiavat.Pre ludi ktory žmykaju a zneuživaju inych na svoj životny standart nema iny nazov.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
flower1 Pozri príspevok
No dakujem ti za radu ale za tou žmykačkov si stojim!Ja mam 26rokov A makam Od skončenia skoly .Viem čo je odrobyt si každu korunku.Ona ma 34 A za svoj život ma odrobene asi nejaky slaby rok.Nehava sa vydržiavat.Pre ludi ktory žmykaju a zneuživaju inych na svoj životny standart nema iny nazov.

Písala si, že ma s ex 2 deti. Asi bola na materskej dovolenke preto nemá odrobených viac rokov. Ked budeš Ty s deťmi doma, potom uvidíš, či je lepšie odrábať roky, alebo sa starať o deťúrence. Klobúk dole, že s nimi bola doma.
A každá žena si musí uvedomiť, ked si berie muža, ktorý ma deti, že sú stále jeho deti a budú naďalej. Teda mali by zostať.
Pod pojmom zneužívanie si predstavujem niečo úplne iné.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

flower1 Pozri príspevok
No dakujem ti za radu ale za tou žmykačkov si stojim!Ja mam 26rokov A makam Od skončenia skoly .Viem čo je odrobyt si každu korunku.Ona ma 34 A za svoj život ma odrobene asi nejaky slaby rok.Nehava sa vydržiavat.Pre ludi ktory žmykaju a zneuživaju inych na svoj životny standart nema iny nazov.
Flower1, ja nepoznám ex-manželku Tvojho priateľa, je naozaj možné, že od svojho bývalého požaduje nadštandard.
Moja rada do budúcna z vlastných skúseností je asi takáto. Možno sa raz staneš zákonitou manželkou terajšieho priateľa a budete mať tiež spolu detičky. Deti sú darom a sú posvätné. Nedeľte ich na ,,tvoje",, moje" , ale nech sú VAŠE.
Nároky malých detí sú menšie a nároky väčších detí sú väčšie a z toho treba vychádzať.
Ak raz Tvoj budúci manžel dopraje Vašim spoločným deťom komfort, nech to nie je na úkor detí z predchádzajúceho manželstva. Veď oni nemôžu za to, že ich rodičia to spolu nevydržali. Ty ak budeš na materskej, tak si tú materskú vychutnaj plným dúškom tak, ako to urobila jeho predchádzajúca manželka. Je to investícia do dieťaťa, ktorá sa nedá ničím vyvážiť a vráti sa .
Prajem veľa šťastia.
0 0
skrecok233 skrecok233

skrecok233 je offline (nepripojený) skrecok233

som niekto, kto si nedal pozor a popálilsa. No som niekto kto teraz našiel zmysel života a vodítko v ťažkých situáciách. ...viac
K tomuto príspevku. Ano aj opačne sa to stáva. Ja som makal v zahraničí, posielal mesačne domov 30000SK až 60000SK. V domnení, že je zárobok v správnych rukách, ma po dva a pol roku čakal doma šok. 0sk na účte ma priam priviedlo do márnice. Vysvetlenie bolo jednoznačné. VSAK TO JE NORMALNE MINUT TOLKO PENAZI. Požiadal som o rozvod. Deti samozrejme pridelili jej a mne vyrúbali poriadne výživné. Nakoniec s detmi ušla do zahraničia a ja deti vidím asi tak cca raz do roka. Nemám na súdne naťahovačky peniaze a ani čas. Nie je to vždy o tom že chlap opustí ženu z deťmi a ona je tá komu bolo ublížené. Niekedy je to aj opačne. A tá komu bolo údajne ublížené, si drží deti len kôli peniazom..
0 0
flower1 flower1

flower1 je offline (nepripojený) flower1

danushka Pozri príspevok
Flower1, ja nepoznám ex-manželku Tvojho priateľa, je naozaj možné, že od svojho bývalého požaduje nadštandard.
Moja rada do budúcna z vlastných skúseností je asi takáto. Možno sa raz staneš zákonitou manželkou terajšieho priateľa a budete mať tiež spolu detičky. Deti sú darom a sú posvätné. Nedeľte ich na ,,tvoje",, moje" , ale nech sú VAŠE.
Nároky malých detí sú menšie a nároky väčších detí sú väčšie a z toho treba vychádzať.
Ak raz Tvoj budúci manžel dopraje Vašim spoločným deťom komfort, nech to nie je na úkor detí z predchádzajúceho manželstva. Veď oni nemôžu za to, že ich rodičia to spolu nevydržali. Ty ak budeš na materskej, tak si tú materskú vychutnaj plným dúškom tak, ako to urobila jeho predchádzajúca manželka. Je to investícia do dieťaťa, ktorá sa nedá ničím vyvážiť a vráti sa .
Prajem veľa šťastia.
Dakujem .Mam z detmi krasny vztach a je to kusok z človeka ktoreho milujem a tak milujem aj deti takov istov laskov.A nič to nezmeni ja viem že detičky za to nemožu a dala by som vsatko za to aby boli snami.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Súhlasím aj ja danushka, pekne si to napísala, rodičia by sa mali starať o svoje deti, bez ohľadu na to, kde a s kým žijú alebo že im to v živote nevyšlo . Ale bohužiaľ, niektorí to nejako choro pomýlene berú, že po rozchode s manželkou akoby to neboli ani ich deti. A to je najhoršie, lebo ani jedno dieťa za to nemôže. A šťastné manželky, ktoré si môžu vychutnať materskú naplno, lebo sa o nich starostlivý manžel finančne postará. Len nie každý má také šťastie.
Naposledy upravil Iwett : 08.10.09 at 06:03
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
flower1 Pozri príspevok
Dakujem .Mam z detmi krasny vztach a je to kusok z človeka ktoreho milujem a tak milujem aj deti takov istov laskov.A nič to nezmeni ja viem že detičky za to nemožu a dala by som vsatko za to aby boli snami.
Ale matku, ktorá ich porodila tiež potrebujú. Podľa mňa rozvod ak sú deti je veľmi nespravodlivý práve voči nim. Mať deti 24 hodín nie je iba zábava. Držím palce, aby Ti tá láska k nim dlho vydržala.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

ALDA Pozri príspevok
Ale matku, ktorá ich porodila tiež potrebujú. Podľa mňa rozvod ak sú deti je veľmi nespravodlivý práve voči nim. Mať deti 24 hodín nie je iba zábava. Držím palce, aby Ti tá láska k nim dlho vydržala.
Niekedy, ked je vzťah nefunkčný, tak je rozvod pre všetkých vykúpenie.Aj pre deti. Deti potrebujú síce obidvoch rodičov, ale potrebujú aj pokoj a v rodine, kde sú hádky na dennom poriadku si deti po rozvode hádam aj vydýchnu.
Naposledy upravil Iwett : 08.10.09 at 06:04
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Iwett Pozri príspevok
Niekedy, ked je vzťah nefunkčný, tak je rozvod pre všetkých vykúpenie.Aj pre deti. Deti potrebujú síce obidvoch rodičov, ale potrebujú aj pokoj a v rodine, kde sú hádky na dennom poriadku si deti po rozvode hádam aj vydýchnu.
To čiasotčne uznávam, ale keby sa do vzťahu nemontovali ďalši/e/ osoby a rodičia by boli zodpovednejší k svojim deťom, tak by sa to niekedy určite vyriešilo, ale život píše príbehy a každý sa musí učiť na svojich chybách.
Naposledy upravil ALDA : 08.10.09 at 13:30
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

ALDA Pozri príspevok
To čiasotčne uznávam, ale keby sa do vzťahu nemontovali ďalši/e/ osoby a rodičia by boli zodpovednejší k svojim deťom, tak by sa to niekedy určite vyriešilo, ale život píše príbehy a každý sa musí učiť na svojich chybách.
To čiastočne uznávam ja, ale naozaj len čiastočne. Lebo väčšinou keď je vzťah funkčný, človek nemá sklony hľadať niečo iné. A vtedy sa dá aj komunikovať aj dohodnúť aj o vzťah zabojovať. Ale sú všeliaké nefunkčné vzťahy napr. jedna strana robí pre to všetko a druhá na všetko kašle. Alebo je niekto profesionálny klamár. Alebo sa niekto vôbec nestará o rodinu. A vtedy neviem či je dobré, zostať v takom vzťahu kôli deťom, alebo nie. Je to všetko oveľa zložitejšie. málokedy je za krach vzťahu zodpovedný niekto tretí. Väčšinou sú tu tí dvaja. Ale samozrejme, že je to hlavne o zodpovednosti. Ale každý prípad je iný. Nedajú sa merať jedným metrom všetky vzťahy. Ani jednoznačne určiť vinníka.
Naposledy upravil Iwett : 08.10.09 at 20:25
0 0
Monnyka Monnyka

Monnyka je offline (nepripojený) Monnyka

byvala ex, mojho terajsieho priatela, ziadala vyssie vyzivne od neho lebo ona je na materskej dovolenke ---podotykam ze na materskej nie je kvoli jeho synovi, ten už má 5 rokov.----vraj nemoze ist do roboty a z materskej nevyžije. No povedzte mi co ma spoločné moj priatel s jej druhym synom????? pýtam sa 66.38 teda 2000,sk je tak malo na 5 ročneho maleho chlapca?????
no nechcem napisat slova s ktorými by som ju najradsej opisala

ps.od tr.aprila vyzivne je zvvysene na 85,-
Naposledy upravil Monnyka : 14.10.09 at 18:53
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať