Zavrieť

Porady

platova trieda

chcem sa opytat, robim 1. mesiac ucitelku v materskej skole,mam vystudovany bakalarsky stupen odboru pedagogika, a riaditelka mi dala v zmluve iba 8. platovu triedu. mam narok na vyssiu?Som z toho sklamana, to nemusim mat ziadneho bakalara a mala by som to iste.
Usporiadat
zeppka zeppka

zeppka je offline (nepripojený) zeppka

to by aj mňa veľmi zaujímalo, pretože robím v mš, mám bc stupeň a na výplatnej páske stále 8. tr. Bojím sa len, že obec ako zriaďovateľ nemusí zvýšiť triedu - rada by som bola, ak by som sa mýlila a nejako si mohla 9. tr. vymáhať. Veď je to nezmysel, aby bc bolo na úrovni strednej školy (čas a peniaze do toho vložené, vyššia odbornosť a pod.)
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

Doteraz zamestnávateľ nemusel zaradiť zamestnanca do platovej triedy, ktorá mu podľa vzdelania prináležala. Od 1.11. by už táto možnosť nemala byť a mal by sa zaradiť zamestnanec do platovej triedy podľa dosiahnutého vzdelania. Prax ukáže či to tak naozaj bude a či niekto zase niečo nenájde, prečo tak nemusí urobiť.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
zeppka Pozri príspevok
to by aj mňa veľmi zaujímalo, pretože robím v mš, mám bc stupeň a na výplatnej páske stále 8. tr. Bojím sa len, že obec ako zriaďovateľ nemusí zvýšiť triedu - rada by som bola, ak by som sa mýlila a nejako si mohla 9. tr. vymáhať. Veď je to nezmysel, aby bc bolo na úrovni strednej školy (čas a peniaze do toho vložené, vyššia odbornosť a pod.)
Od 01.11.2009 by si mala mať na výplatnej páske už platovú triedu 9 ak máš I. st. VŠ a samozrejme ak už nie si začínajúca učiteľka.
0 0
zeppka zeppka

zeppka je offline (nepripojený) zeppka

no to dúfam, lebo ak nie... :-D čo by už vyšla vyhláška k 317... dakujem
0 0
tinka1751 tinka1751

tinka1751 je offline (nepripojený) tinka1751

no tak Zeppka mi uz mozme teraz iba cakat a dufat, a ty mas aky bakalarsky odbor? Jaj som z toho cela sklamana, ako keby predskolska pedagogika nevychadzala cela z vseobecnej pedagogiky, robia okolo toho take drahoty.
0 0
LidaP LidaP

LidaP je offline (nepripojený) LidaP

Pozrite si stránku, podľa ktorej zo zákona patríte do 9. platovej triedy:
http://www.minedu.sk/data/USERDATA/O...anie_do_PT.pdf
0 0
zeppka zeppka

zeppka je offline (nepripojený) zeppka

ďakujem, preštudujem a dúfam, že pomôže...
0 0
zeppka zeppka

zeppka je offline (nepripojený) zeppka

Ahoj, ja mám Predškolskú a elementárnu pdg. ...Asi stále prevláda názor, že sa v mš len hrajkáme - a pritom realizujeme odbornú pedagog. činnosť, ako i na zš a pod., mali by sa nad tým zamyslieť i ostatní.. veľa úspechov
0 0
zeppka zeppka

zeppka je offline (nepripojený) zeppka

V katalógu podľa Nar. 341/2004 sú v 9. plat. tr. s vysokošk. vzdel. uvedené nasledovné prac. činnosti - citácia- ku ktorej z nich sa dá prirovnať prac. činn. učiteľa, resp. riadit. MŠ s vysokošk. vzdel. 1. stupňa? Alebo sa to berie všeobecne?


"Pracovné činnosti vyžadujúce vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa:[/B][/B][/B]
01 Výchovno-vzdelávacia činnosťzameraná na rozvíjanie tvorivých schopností a zručností žiakov v čase mimo vy-
učovania v oblasti využívania voľného času, spoločenských a prírodných vied, na prácu s deťmi a so žiakmi
s postihnutím, ktorí sú začlenení do štandardného vzdelávania v škole, školskom zariadení, v zariadení pre
pracovnú rehabilitáciu občanov so zmenenou pracovnou schopnosťou, v zariadení sociálnych služieb alebo
v športovom stredisku mládeže, ktorú vykonáva vychovávateľ po splnení podmienok určených všeobecne zá-
väzným právnym predpisom.
26
)
02 Výchovno-vzdelávacia činnosťzameraná na získavanie odborných vedomostí, praktických zručností a návykov
žiakov v odboroch prípravy na povolanie so zreteľomna riešenie konkrétnych úloh v podmienkach praxe, ktorú
vykonávamajster odbornej výchovy v strednomodbornomučilišti, združenej strednej škole, odbornomučilišti,
učilišti, v praktickej škole, v stredisku praktického vyučovania alebo stredisku odbornej praxe po splnení pod-
mienok určených všeobecne záväzným právnym predpisom.
26
)
03 Výchovno-vzdelávacia činnosť, ktorú vykonáva učiteľ základnej umeleckej školy, zameraná na posudzovanie
talentu žiakov, rozvoj ich schopností, zručností a návykov a osvojovanie si vedomostí, ako aj na rozvoj umelec-
kej tvorivosti a odborná práca v príslušnom umeleckom odbore v prípravnom štúdiu, v štúdiu na prvom a dru-
homstupni a v štúdiu pre dospelých v základnej umeleckej škole po splnení podmienok určených všeobecne zá-
väzným právnym predpisom.
26
)
04 Výchovno-vzdelávacia činnosťzameraná na tvorivosťžiakov, rozvoj ich zručností a návykov spojený s tvorivou
a aktívnou účasťou na všetkých ich umeleckých výkonoch v základnej umeleckej škole alebo na konzervatóriu.
05 Samostatná odborná špecializovaná práca na úseku agendy medzinárodných vzťahov fakulty alebo vysokej
školy.
06 Zabezpečovanie výchovy alebo prípravy športového družstva a vypracúvanie komplexných plánov športovej prí-
pravy reprezentantov zaradených do širšieho kádra národného reprezentačného družstva.
07 Výchovno-vzdelávacia činnosťzameraná na rozširovanie a prehlbovanie vedomostí, zručností a návykov žiakov
s využitím výchovných a vzdelávacích metód, ktorú vykonáva zahraničný lektor v cudzom jazyku v základnej
škole alebo strednej škole.
08 Výchovno-vzdelávacia a komunitná činnosťzameraná na vytváranie podmienok na prekonávanie zdravotných,
jazykových a sociálnych bariér dieťaťa alebo žiaka pri zabezpečovaní výchovno-vzdelávacieho procesu, vykoná-
vaná asistentomučiteľa v základnej škole, špeciálnej základnej škole,materskej škole alebo v špeciálnejmater-
skej škole po splnení podmienok určených všeobecne záväzným právnym predpisom."
26
)
0 0
zeppka zeppka

zeppka je offline (nepripojený) zeppka

Aháááááá, už som pochopila ten odkaz a číslo: 17.09.01 (http://www.minedu.sk/data/USERDATA/O...anie_do_PT.pdf)
Si sama aj píšem, aj odpovedám... Čo už, hlavne, že chápem...
Takže tá činnosť, s kt. sa porovnávame, by mala byť podľa prvého odseku:

01 Výchovno-vzdelávacia činnosťzameraná na rozvíjanie tvorivých schopností a zručností žiakov v čase mimo vy-
učovania v oblasti využívania voľného času, spoločenských a prírodných vied, na prácu s deťmi a so žiakmi
s postihnutím, ktorí sú začlenení do štandardného vzdelávania v škole, školskom zariadení, v zariadení pre
pracovnú rehabilitáciu občanov so zmenenou pracovnou schopnosťou, v zariadení sociálnych služieb alebo
v športovom stredisku mládeže, ktorú vykonáva vychovávateľ po splnení podmienok určených všeobecne zá-
väzným právnym predpisom.

Vďaka, mali by to uznať- logiku to má, a môžem si nárokovať aj spätné vyplatenie - odkedy mám Bc titul? Vďaka
0 0
LidaP LidaP

LidaP je offline (nepripojený) LidaP

...mne zriaďovateľ vyšiel v ústrety aj v tomto, môžeš to skúsiť, podľa zákona Ti to patrí...
0 0
zuzulik47 zuzulik47

zuzulik47 je offline (nepripojený) zuzulik47

Vie mi prosim niekto poradit, do akej platovej triedy budem zaradena od 1.11. 2009? na zaklade titulu Bc. - Predskolska a elementarna pedagogika som bola zaradena do 9. platovej triedy bez priplatku za odrobene roky, kedze som este len teraz zacala ucit v MS. Dakujem
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
zuzulik47 Pozri príspevok
Vie mi prosim niekto poradit, do akej platovej triedy budem zaradena od 1.11. 2009? na zaklade titulu Bc. - Predskolska a elementarna pedagogika som bola zaradena do 9. platovej triedy bez priplatku za odrobene roky, kedze som este len teraz zacala ucit v MS. Dakujem
Ak si začala učiť len teraz od septembra, tak budeš zaradená do platovej triedy 8 ako začínajúci učiteľ.
0 0
zuzulik47 zuzulik47

zuzulik47 je offline (nepripojený) zuzulik47

Ako sa to potom bude riesit s platom? lebo 8. platova trieda je hodnotena menej ako 9. platova trieda. V zmluve mam uvedenu 9. platovu triedu
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
zuzulik47 Pozri príspevok
Ako sa to potom bude riesit s platom? lebo 8. platova trieda je hodnotena menej ako 9. platova trieda. V zmluve mam uvedenu 9. platovu triedu
Aj keď pôjdeš o triedu nižšie tak finančne na tom nestrácaš nič, pretože nová platová tabuľka je postavená tak, že zhruba tá suma tarifného platu, ktorá je teraz určená pre 9 platovú triedu bude od 01. novembra prislúchať 8 platovej triede, a ak by tam aj vznikli rozdiely plat sa ti dorovná, pretože zákon hovorí, že a podľa nového zaradenia ak vyjde zamestnancovi plat nižší ako bol doteraz plat musí byť zachovaný ako pred 01. novembrom t. j. bude sa ti doplácať ten rozdiel. Darmo máš v zmluve 9 platový triedu, mení sa zákon, mení sa zaraďovanie pedagogických zamestnancov, menia sa aj platové triedy, ale ako som písala vyššie, platovo na tom stratová nebudeš.


PS: Dobrá rada pre všetkých: Porovnajte si doteraz platné platové tabuľky s platovými tabuľkami platnými od 01.11.2009 a zistíte, že finančne na tom stratový nebude nikto, pretože tá platová tarifa ktorá patrila doteraz napr. 10 platovej triede, bude od novembra zodpovedať platovej triede 9.

Už som do niektorého príspevku písala, presvedčiť sa na vlastné oči je osožnejšie než sa chytať správ typu JPP.
0 0
nadka1 nadka1

nadka1 je offline (nepripojený) nadka1

účtovník
A to naozaj? Ja keď porovnávam platovú tarifu 9 od 1.1.2009 s platovou tarifou 9 od 1.11.2009 je to stále 494 € bez praxe. Môžeš mi to vysvetliť?
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
nadka1 Pozri príspevok
A to naozaj? Ja keď porovnávam platovú tarifu 9 od 1.1.2009 s platovou tarifou 9 od 1.11.2009 je to stále 494 € bez praxe. Môžeš mi to vysvetliť?
Môžem, ja som porovnávala len pracovnú triedu 2 pracovnú triedu 1 nie, ale aj tak nestratíš finančne nič, pretože sa ti bude plat dorovnávať do výšky súčasného platu, t. j. ak ti bude na plate robiť nové zaradenie rozdiel 60 ,-€ tak tento rozdiel sa ti bude doplácať aby si mala ten istý plat ako doteraz.
0 0
adelamrazova adelamrazova

adelamrazova je offline (nepripojený) adelamrazova

dobry vecer,
ja by som sa chcela opytat, ci mi niekto nevie poradit.
som ucitelka na 1. st zs, mam zapocitanu prax 4 roky 10 mes. ku 30.12.2008, v com je i materska dovolenka. tohto roku som dokoncila rigoroznu skusku a nadobudla titul PaedDr. je pravda, ze mi je uplne na nic? ze sa nepocita ako 1.kvalifikacna skuska? som z toho velmi smutna, neverim, ze toto sa naozaj moze na slovensku diat :-( dakujem, pekny vecer
0 0
Rebecka Rebecka

Rebecka je offline (nepripojený) Rebecka

Dobry vecer, prosim vas o radu.
Mam ukoncenu strednu pedagog.skolu - vychovavatelstvo a v SKD pracujem 23 rokov. Som zaradena do 9. plat. triedy a na zaklade ukonceneho vzdelania 1.stupna - Bc.na Žilinskej univerzite, fakulte prírodných vied (študijný program pedagogika – sociálna pedagogika) mi uz neodpocitavaju 3roky praxe.
Budem od 1.11.2009 preradena do 8. plat. triedy?
0 0
zuzulik47 zuzulik47

zuzulik47 je offline (nepripojený) zuzulik47

Este by som sa chcela opytat, ako sa dostanem do 2. stupna deviatej platovej triedy? Kedze teraz budem preradena do 8. triedy a este ako zacinajuci ucitel, budem buduci rok zaradena do 9. platovej triedy uz ako samostatny ucitel? A co tie cisla 1 a 2. Dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať