Zavrieť

Porady

ziadost o znizenie vyzivneho

dobry den, chcem sa opytat ako je to pri ziadosti o znizenie vyzivneho. situacie je asi takato.
minuly rok v septembri, som bol zaviazany platit vyzivne na dve malolete deti spolu 146€. tento rok som kupoval byt na ktory som si vzal hypouver. avsak pocas krizy som prisiel o vtedajsie zamestnanie. momentalne moje fixne mesacne naklady o 30€ presahuju prijmy, a to som do nich este nezaratal naklady na stravu a bezne potreby.z tohoto dovodu chcem poziadat o znizenie vyzivneho. momentalne byvam s novou partnerkou,ktora je tu aj prihlasena je nutne to v ziadosti spomenut? viete mi povedat aku mam sancu alebo aspon ako sformulovat ziadost? alebo si mam na to radsej najat pravnika? za rady vopred vdaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    rozhodne do takého boja by som sa bez právnika nepúšťal. Ak výpoveď zo zamestnania je formulovaná že sa pracovné miesto rušilo, resp. z dôvodu organizačných zmien, tak je šanca na zníženie výživného.
    Súd do nevyhnutných nákladov nebude počítať splátku na hypotekárny úver, len náklady na bývanie, elektrinu, plyn a nejaké životné minimum.
    Žiadosť vám sformuluje právnik, aby mala všetky náležitosti. V tomto prípade bude zrejme návratnou investíciou. Veľa šťastia v nerovnom boji.

    ziadost o znizenie vyzivneho

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.