Zavrieť

Porady

Dohoda o skončení pracovného pomeru a PN

Dobrý deň,
môže mi prosím Vás poradiť niekto s nasledovným problémom?
So zamestnankyňou bola 25.11. podpísaná Dohoda o skončení pracovného pomeru k 30.11. (aj s tým, že jej bude preplatená nevyčerpaná dovolenka). Dňa 27.11. sa hodila marod a teda má odvtedy PN. Ak správne čítam ZP, tak napriek PN sa jej pracovný pomer skončí podľa DOhody. Alebo sa mýlim? Od 27.11. do 30.11. jej budeme vyplácať náhradu príjmu a potom to "prevezme" SP? Čo musím poslať SP?
Vďaka vopred za radu!!!
Usporiadat
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

ivkop Pozri príspevok
Dobrý deň,
môže mi prosím Vás poradiť niekto s nasledovným problémom?
So zamestnankyňou bola 25.11. podpísaná Dohoda o skončení pracovného pomeru k 30.11. (aj s tým, že jej bude preplatená nevyčerpaná dovolenka). Dňa 27.11. sa hodila marod a teda má odvtedy PN. Ak správne čítam ZP, tak napriek PN sa jej pracovný pomer skončí podľa DOhody. Alebo sa mýlim? Od 27.11. do 30.11. jej budeme vyplácať náhradu príjmu a potom to "prevezme" SP? Čo musím poslať SP?
Vďaka vopred za radu!!!
Presne tak. PP skončí, Ty odovzdáš na SP PN + Potvrdenie z-ľa o z-covi na účely uplatnenie nároku na ND.
0 0
ivkop ivkop

ivkop je offline (nepripojený) ivkop

Vďaka za odpoveď!
Len mi nie je jasné, prečo sa vlastne "hádžu" zamestnanci takto na PN :-(
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

ivkop Pozri príspevok
Vďaka za odpoveď!
Len mi nie je jasné, prečo sa vlastne "hádžu" zamestnanci takto na PN :-(
/žeby zo zúfalstva?/
0 0
ivkop ivkop

ivkop je offline (nepripojený) ivkop

yo-yo
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ivkop Pozri príspevok
Vďaka za odpoveď!
Len mi nie je jasné, prečo sa vlastne "hádžu" zamestnanci takto na PN :-(
ak by nešlo o skončenie pracovného pomeru dohodou, pracovný pomer by skončil až ukončením PN-ky.

A prečo ? Ak nemajú známeho lekára asi preto, že sú chorí. Aj keď v tomto prípade je pre nich výhodnejšie isť sa evidovať na UP a až potom začať PN.
0 0
ADA35 ADA35

ADA35 je offline (nepripojený) ADA35

Dobrý deň, ja mám podobný problém zamestnanec je na PN od 11.11.2009 a 29.12.2009 podpísal §60 dohodu u ukonč. pr.pomeru.14.01.2010 mi doniesol papier z UP, že sa chce zaevidovať a PN mu končí 17.01.2010. Do potvrdenia zamestn. na účely nároku dávky v nezamest. o dlžke trvania PN som mu napísala dátum 29.12.2009, ale na UP mu povedali , že tam treba napísať 17.1.2010. tak teraz neviem zaevidujú ho? alebo nie? ja som mu totiž tvrdila, že nie.dakujem za odpovede prepácte som nováčik
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Kým je PN úrad práce ho nezaeviduje ako uchádzača o zamestnanie. Až po ukončení PN. Ukončenie PN 17.1.2010.
0 0
ADA35 ADA35

ADA35 je offline (nepripojený) ADA35

srdečná vďaka
0 0
Mishou Mishou

Mishou je offline (nepripojený) Mishou

Chcela by som sa informovat...momentalne marodujem...marodku chcem ukoncit 12.11.2010 tj. piatok, do prace chcem nastupit v pondelok. Uz teraz viem ze v praci mi bude robit sefka problemy a zakernosti...mam v plane odist z prace...ak dam vypoved musim si tam 2 mesiace odsediet a nechat si dalej od nej nadavat atd. ak by som presvedcila riaditela aby som skoncila pracovny pomer dohodou a nechcel by mi ho podpisat okamzite ale dajme tomu, povie mi ze dva tyzdne napriklad este ostanem a dam svoje veci do poriadku...ja tam nechcem byta ni sekundu...mozem sa hodit na PN? Neplynie tam ziadna doba? 12-teho poviem ze k 13-temu chcem skoncit, on mi povie ze dohodneme sa na 26-teho...a ja sa medzitym hodin na tu spominanu PN...nepredlzuje sa mi nic? Koncim toho 26-teho aj ked som PN? Dakujeeeeem
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Mishou Pozri príspevok
Chcela by som sa informovat...momentalne marodujem...marodku chcem ukoncit 12.11.2010 tj. piatok, do prace chcem nastupit v pondelok. Uz teraz viem ze v praci mi bude robit sefka problemy a zakernosti...mam v plane odist z prace...ak dam vypoved musim si tam 2 mesiace odsediet a nechat si dalej od nej nadavat atd. ak by som presvedcila riaditela aby som skoncila pracovny pomer dohodou a nechcel by mi ho podpisat okamzite ale dajme tomu, povie mi ze dva tyzdne napriklad este ostanem a dam svoje veci do poriadku...ja tam nechcem byta ni sekundu...mozem sa hodit na PN? Neplynie tam ziadna doba? 12-teho poviem ze k 13-temu chcem skoncit, on mi povie ze dohodneme sa na 26-teho...a ja sa medzitym hodin na tu spominanu PN...nepredlzuje sa mi nic? Koncim toho 26-teho aj ked som PN? Dakujeeeeem
ak sa dohodnete k určitému dátumu, môžeš ukončiť PP aj počas PN-ky
3 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
ivkop Pozri príspevok
Dobrý deň,
môže mi prosím Vás poradiť niekto s nasledovným problémom?
So zamestnankyňou bola 25.11. podpísaná Dohoda o skončení pracovného pomeru k 30.11. (aj s tým, že jej bude preplatená nevyčerpaná dovolenka). Dňa 27.11. sa hodila marod a teda má odvtedy PN. Ak správne čítam ZP, tak napriek PN sa jej pracovný pomer skončí podľa DOhody. Alebo sa mýlim? Od 27.11. do 30.11. jej budeme vyplácať náhradu príjmu a potom to "prevezme" SP? Čo musím poslať SP?
Vďaka vopred za radu!!!
Veľká škoda, že takto postupovala. Mohla sa zaevidovať na ÚPSV a R, požiadať o podporu v nezamestnanosti a potom mohla ísť na PN-ku.

Ale pre Vás sa nič nemení, vždy Dohoda istila skončenie pracovného pomeru, takže ten skončí dňom, ktorý ste zadali a ona bude pokračovať v PN-ke.
5 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Mishou Pozri príspevok
Chcela by som sa informovat...momentalne marodujem...marodku chcem ukoncit 12.11.2010 tj. piatok, do prace chcem nastupit v pondelok. Uz teraz viem ze v praci mi bude robit sefka problemy a zakernosti...mam v plane odist z prace...ak dam vypoved musim si tam 2 mesiace odsediet a nechat si dalej od nej nadavat atd. ak by som presvedcila riaditela aby som skoncila pracovny pomer dohodou a nechcel by mi ho podpisat okamzite ale dajme tomu, povie mi ze dva tyzdne napriklad este ostanem a dam svoje veci do poriadku...ja tam nechcem byta ni sekundu...mozem sa hodit na PN? Neplynie tam ziadna doba? 12-teho poviem ze k 13-temu chcem skoncit, on mi povie ze dohodneme sa na 26-teho...a ja sa medzitym hodin na tu spominanu PN...nepredlzuje sa mi nic? Koncim toho 26-teho aj ked som PN? Dakujeeeeem
Dohoda je súhlas zamestnanca aj zamestnávatela - pracovný pomer končí dohodnutým dňom bez ohľadu na to, že si PN.

Ale bude od teba nefér, ak riaditel podmieni ukončenie prac. pomeru "dať si veci do poriadku" a ty tak kvoli PN neurobíš ...
0 0
Mishou Mishou

Mishou je offline (nepripojený) Mishou

A este jedna otazocka...je rozdiel v tom ci dam vypoved JA alebo ZAMESTNAVATEL? Vtedy je to ako s tou marodkou...pocula som ze ak zamestnanec vie ze ho chcu prepustit hodi sa na marodku a ochranna doba sa predlzuje az kym neskonci marodku a potom zacne plynut...ked da vypoved zamestnanec je to to iste? Alebo vtedy moze dat zamestnanec vypoved a ist na marodku?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Mishou Pozri príspevok
A este jedna otazocka...je rozdiel v tom ci dam vypoved JA alebo ZAMESTNAVATEL? Vtedy je to ako s tou marodkou...pocula som ze ak zamestnanec vie ze ho chcu prepustit hodi sa na marodku a ochranna doba sa predlzuje az kym neskonci marodku a potom zacne plynut...ked da vypoved zamestnanec je to to iste? Alebo vtedy moze dat zamestnanec vypoved a ist na marodku?
Nie, nie je. Ak dá výpoveď zametnanec, PP sa skončí uplynutím VD, bez ohľadu na jeho PN.
0 0
Mishou Mishou

Mishou je offline (nepripojený) Mishou

To znamena ze ja pridem do prace dam vypoved a mozem sa opat hodit na PN? Pocas tych dvoch mesiacov....mame to tam strasne huste a vytrpela by som si ajajaj...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Mishou Pozri príspevok
To znamena ze ja pridem do prace dam vypoved a mozem sa opat hodit na PN? Pocas tych dvoch mesiacov....mame to tam strasne huste a vytrpela by som si ajajaj...
To sa dá len tak hodiť na PN?
0 0
Mishou Mishou

Mishou je offline (nepripojený) Mishou

Nie len tak...praveze mam zdravotne problemy...a stale som to odkladala a chodila do prace kde mame zimu a takto som dopadla...chcela som prerusit marodku, a ist do prace lebo mi sibe doma...ale ak by to bolo hrozne nemala by som problem lebo doktorka ma moc nechce pustat este do prace
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Mishou Pozri príspevok
Nie len tak...praveze mam zdravotne problemy...a stale som to odkladala a chodila do prace kde mame zimu a takto som dopadla...chcela som prerusit marodku, a ist do prace lebo mi sibe doma...ale ak by to bolo hrozne nemala by som problem lebo doktorka ma moc nechce pustat este do prace
A dala si už výpoveď?
0 0
Mishou Mishou

Mishou je offline (nepripojený) Mishou

Nie nedala som...mala som problemy doktorka ma vypisala a teraz pocas toho co som doma rozmyslam o tom
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Mishou Pozri príspevok
Nie nedala som...mala som problemy doktorka ma vypisala a teraz pocas toho co som doma rozmyslam o tom
Ak chceš dať výpoveď, môžeš ju dať aj počas PN.
0 0
Načítať ďalšie