Zavrieť

Porady

ľanový olej

Chcem sa spýtať nemá niekto skúsenosti s ľanovým olejom? Ako sa používa ?
Usporiadat
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

Ak do stravy zaradíme ľanové semiačka a ľanový olej, zabezpečíme telu najcennejšie živiny, najmä proteíny a omega-3 mastné kyseliny v najvyužiteľnejšej forme. Dôvod na miešanie oleja s proteínmi spočíva v tom, že ich kombinácia s olejom umožňuje rozpúšťanie tuku vo vode, takže ho rýchlejšie vstrebávame. Takto upravený sa dostane aj do najmenších kapilár, rozpustí akýkoľvek nevhodný tuk, prečistí žily a tepny. Okrem iného to posilňuje srdce, likviduje tumory a lieči artritídu. Pomáha pri problémoch s hrubým črevom a je prevenciou proti rakovine.
* Ľan pôsobí protizápalovo,
* Ľan potláča kardiovaskulárne choroby,
* Ľan pomáha pri reumatických zápaloch,
* Ľan zaisťuje energetickú rovnováhu
* pomáha dokonca obmedziť odmietanie transplantovaných orgánov,
* pomáha pri cukrovke typu 2,
* upravuje niekoľko ochorení ľadvín.
* zlepšuje symptómy pacientov so sklerózou multiplex,
* predchádza maskulárnej degenerácií (bežnej príčine slepoty v pokročilom veku)
* môže pomôcť pri chudnutí.

Jednoduchosť užívania a neuveriteľná všestrannosť a účinnosť ľanového oleja z neho robí výborný doplnok výživy pre každého z nás. Pôsobí ako účinná prevencia, dodáva organizmu energiu a celkovú vitalitu, podporuje v tele dôležité procesy a je tiež plnohodnotným liečivom na celý rad vážnych ochorení.
Obľúbila som si : Ľanový olej s tvarohom
Do tvarohu alebo Cottage Cheessu (ideálny je vraj s obsahom tuku nad 10 %), 2 až 5 polievkových lyžíc panenského ľanového oleja, 1 až 3 polievkové lyžice ľanových semiačok, štipku kajenského korenia (môžeme pridať aj cesnak, červené korenie a trocha vody).
Ako na to: Ľanové semiačka zomelieme najemno (vždy pred použitím, aby boli čerstvé) a vmiešame do tvarohu. Pridáme koreniny, ľanový olej a trocha vody, aby vznikla konzistencia veľmi jemnej pasty. Jeme ju každý deň samostatne, alebo ako nátierku na chlieb, či v zriedenejšej podobe ako dresing k čerstvej zelenine či ovociu.
Liečivý pomer tvarohu a oleja je 3 : 1.
6 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Poola Poola

Poola je offline (nepripojený) Poola

Pomáha pri problémoch s hrubým črevom a je prevenciou proti rakovine.
* Ľan pôsobí protizápalovo,

To potvdzujem,
vyskusane na vlastnej koži, ma liečive ucinky, pri iritovanom hrubom čreve je vhodne podla rad Stiny zomlete, pri bezproblemovom stave konzumovat aj dobre rozhryzene pridane do natierok ci sypane na tycinky z listkoveho cesta k vinku
2 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Stina Pozri príspevok
Ak do stravy zaradíme ľanové semiačka a ľanový olej, zabezpečíme telu najcennejšie živiny, najmä proteíny a omega-3 mastné kyseliny v najvyužiteľnejšej forme. Dôvod na miešanie oleja s proteínmi spočíva v tom, že ich kombinácia s olejom umožňuje rozpúšťanie tuku vo vode, takže ho rýchlejšie vstrebávame. Takto upravený sa dostane aj do najmenších kapilár, rozpustí akýkoľvek nevhodný tuk, prečistí žily a tepny. Okrem iného to posilňuje srdce, likviduje tumory a lieči artritídu. Pomáha pri problémoch s hrubým črevom a je prevenciou proti rakovine.
* Ľan pôsobí protizápalovo,
* Ľan potláča kardiovaskulárne choroby,
* Ľan pomáha pri reumatických zápaloch,
* Ľan zaisťuje energetickú rovnováhu
* pomáha dokonca obmedziť odmietanie transplantovaných orgánov,
* pomáha pri cukrovke typu 2,
* upravuje niekoľko ochorení ľadvín.
* zlepšuje symptómy pacientov so sklerózou multiplex,
* predchádza maskulárnej degenerácií (bežnej príčine slepoty v pokročilom veku)
* môže pomôcť pri chudnutí.

Jednoduchosť užívania a neuveriteľná všestrannosť a účinnosť ľanového oleja z neho robí výborný doplnok výživy pre každého z nás. Pôsobí ako účinná prevencia, dodáva organizmu energiu a celkovú vitalitu, podporuje v tele dôležité procesy a je tiež plnohodnotným liečivom na celý rad vážnych ochorení.
Obľúbila som si : Ľanový olej s tvarohom
Do tvarohu alebo Cottage Cheessu (ideálny je vraj s obsahom tuku nad 10 %), 2 až 5 polievkových lyžíc panenského ľanového oleja, 1 až 3 polievkové lyžice ľanových semiačok, štipku kajenského korenia (môžeme pridať aj cesnak, červené korenie a trocha vody).
Ako na to: Ľanové semiačka zomelieme najemno (vždy pred použitím, aby boli čerstvé) a vmiešame do tvarohu. Pridáme koreniny, ľanový olej a trocha vody, aby vznikla konzistencia veľmi jemnej pasty. Jeme ju každý deň samostatne, alebo ako nátierku na chlieb, či v zriedenejšej podobe ako dresing k čerstvej zelenine či ovociu.
Liečivý pomer tvarohu a oleja je 3 : 1.
v suvislosti s temou ma hned napadol presne tento recept/tvaroh s lanom/.volakedy som sa k nemu dostala na strankach www.magazinluna.sk ale potom som ho uz nevedela najst.je to preto lebo moj otec ma vysoky tlak a tento recept je vyslovene nato.takze som stastna ze sa to tu objavilo.lan je vseobecne znamy ako liek pri zapche-najlepsie posobi,ak sa necha napucat v noci v pohari vody a rano to vsetko vypit.
no a potom,ako som uz spomenula,lanovy olej je super na vysoky tlak.
moj otec ho uzival 1-2 PL denne.
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Cim meliete lanove semiecka?
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Ja mám taký malý starý mlynček na kávu z Ruska, meliem v ňom mak, sezam, ľan, je perfektný.
1 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Dobre pomelie aj klasicky makovy mlyncek,ale tiez som mlela mlyncekom na kavu a to bolo jemnejsie.Nepostrehla som ci tu bolo spominane ze je dolezite pomlete semiacko skonzumovat do 10 min.Nam to chuti s jogurtom.
1 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Rozomlete lanove semiacko mozno zjest s kazdou potravinou, napriklad sa da prisypat do polievky v tanieri, do omacky atd.
Ale musi byt rozomlete, pretoze inak prejde traviacim traktom bez uzitku.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Mam taky stary na mak, skusim tym. Lanove semiacka pouzivam uz roky a este ma nenapadlo ich pomliet. Tycovym mixerom ich rozhihnam spolu so zemiakom a vodou alebo mliekom, ked peciem chlieb ci pecivo. Vznikne z toho taky sliz, ktory potom pridam do kvasku. Vdaka za inspiracie.
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
inak zadávatelka témy vôbec neudala, k čomu chce použiť ten ľanový olej-má mnoho podôb a mnoho využití. tak ako písali všetci predomnou, používa sa v potravinárstve, ale aj v maliarstve-reštaurátorstve. tak kam spela jej otázka???
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

... výborné je ... opražené ľanové semienka roztlčené v mažiari (aj sezamové)
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

katarina.j Pozri príspevok
inak zadávatelka témy vôbec neudala, k čomu chce použiť ten ľanový olej-má mnoho podôb a mnoho využití. tak ako písali všetci predomnou, používa sa v potravinárstve, ale aj v maliarstve-reštaurátorstve. tak kam spela jej otázka???
Myslim ze ak si tu nevyberie,vytvori mozno inu temu.Vsetky odpovede tu,su z konkretnych skusenosti a zhodli sme sa prave na zdravotnom vyuziti.
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Je pravdou, že zadávateľ neuviedol otázku, ale predpokladajme, že myslel na zdravotné hladisko.
Ľanový olej sa požíva bežne do stravy, podľa zvyklostí, má naviac výživové látky a hlavne sa považuje za najmenej alergénny.
Ľanové semiačka nikdy nemelte do zásoby, jedzte bez tepelnej úpravy a zmiešané s potravinami, bohatými na bielkoviny aobsahujúcimi síru /cesnak, syry, jogurty, orechy../
Tuky obsiahnuté v ľanovom semienku ale aj iné, sa rozpúšťajú iba vtedy, ak sa zlúčia s bielkovinami, zvýši sa ich vstrebateľnosť.
Protirakovinová kúra-tri mesiace, ale aj prevencia odpurúča túto zmes:
150 gr jogurtu /cottage/
1-2 PL zomletého ľanového semienka
3 PL ľanového oleja,
štipka čilly papričky
V mixéri s pridaním malého množstva vody spracovať na krémovú hmotu.
Toto množstvo sa odporúča pre dennú potrebu, samozrejme ostatné potraviny počas dňa majú byť prispôsobené príslušnému dietetickému stravovaniu.

Ľanové semienko sa odporúča aj pri ťažkostiach s vyprázdňovaním, tak, že do kelímku jogurtu sa vmiešajú 2 -3 kl. semienka apo odstátí-1 hod zjesť večer. Po dvoch až troch dňoch je výsledok .

ľanový olej je tiež vhodný pri očistných kúrach pečene, kedy sa jedia počas dňa jablká a večer 1-2 PL ľanového oleja.
5 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
maria- Pozri príspevok
Chcem sa spýtať nemá niekto skúsenosti s ľanovým olejom? Ako sa používa ?
v našej firme je to ako komponent do farieb.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Aj ja som pocula, ze lanovy olej sa pouziva skor na technicke ucely, ale lanove semienka su aj chutne aj liecive.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Neviem, ci su chutne, pomlete chutia a vonaju presne ako erzetova fermez. :-)

Ak obcas nieco vydlabem z dreva, cast natieram fermezou. Na vzduchu vytvara lestitelny film, ktory na svetle zltne, preto natieram iba velmi tmave miesta a zadnu stranu.
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Všimla som si, že to bolo v rubrike "zdravie" len som nepochopila tou jedinou vetou, či myslí využitie na varenie a účinky, alebo či myslí, či to napr.v maliarskom umení obsahuje R+Svety.(označenie nebezpečnosti výrobku na zdravie a život.prostr.)preto som sa pýtala (vysvetlenie -ktorí to nepochopili)
0 0
vlados03 vlados03

vlados03 je offline (nepripojený) vlados03

ľanové semiačka mierne popražiť a roztĺcť v mažiari, nasypte do ktoréhokoľvek jedla, alebo len tak na chieb. semiačka majú vysoký podiel vitamínov a minerálov, len si predstavte že s takéhoto semiačka môže vyrásť trebárs aj strom. ľanový olej do šalátov
0 0
kocingerka kocingerka

kocingerka je offline (nepripojený) kocingerka

výborná vec, odporúčam - ale pozor len na studenu kuchynu !
0 0
claude claude

claude je offline (nepripojený) claude

Ľan ako liek

Človek potrebuje denne asi 120 g tvarohu, dobre zmiešaného so 40 g ľanového oleja a 30 gramov mlieka v mixéri alebo šľahači. Zmes sa dá osladiť medom alebo inou prírodnou príchuťou. Môže sa pridať aj čerstvé ovocie. Každé ráno by sa mali vypiť 2 plné lyžíce čerstvo rozomletého ľanové oleja vo vlažnom podmáslí alebo jogurtu.

Uvedená diéta je indikovaná pre všetky druhy chronických ochorení zvlášť pri srdečných onemocneniach (koronárne trombózy), poruchách žlčníku, cukrovke, artritíde a zhubnom nádoru. Zlepší sa ij oslabený sluch a zrak. Je to ideálna výživa pre deti a mladistvých
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ja som si tiez kupila okrem ineho aj lanovy olej a docitala som sa ze by samal konzumovat s mliecnou bielkovinou/syr,tvaroh,jogurt.../ alebo s cesnakom ci cibulou-niecim takym silnym.je to preto aby sa dobre vstrebal do tela.je velmi ucinny na rozne veci-staci zadat cez google.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať