Zavrieť

Porady

Ochranná lehota a PN?

Ahojte, viete mi niekto poradiť ako je to keď niekto ochorie po rozviazaní prac pomeru v ochrannej lehote, kto zaplatí prvých 10 dní PN, predchádzajúci zamestnávateľ, alebo soc. poisťovňa?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    kimart Pozri príspevok
    Ahojte, viete mi niekto poradiť ako je to keď niekto ochorie po rozviazaní prac pomeru v ochrannej lehote, kto zaplatí prvých 10 dní PN, predchádzajúci zamestnávateľ, alebo soc. poisťovňa?
    všetko platí SP

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    ďakujem, len nie je mi jasné prečo potom zo sociálky vrátili bývalého zamestnanca s papiermi od lekára, aby ich odovzdal u býv. zamestnávateľa

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    kimart Pozri príspevok
    ďakujem, len nie je mi jasné prečo potom zo sociálky vrátili bývalého zamestnanca s papiermi od lekára, aby ich odovzdal u býv. zamestnávateľa
    Ty ako bývalý zamestnávateľ musíš vypísať do SP Potvrdenie zamestnávateľa o za-ovi na účely uplatnenia nároku na ND. Možno si na SP neuvedomili, že už má ukončený PP.

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    Lebo potrebujú, aby im bývalý zamestnávateľ vystavil potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely nároku na nemocenskú dávku.

    Ochranná lehota a PN?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.