Zavrieť

Porady

Mokré plastové okná.

človek,čo si užíva život.
Ahojte poraďáci!

Máme plastové okná a celý deň sú mokré,až tak,že z nich tečie voda. Večer dám na parapetu uterák a ráno je celý premočený.Už sa okolo parapety chytá pleseň. Je to normálne? Stavba má 1,5 roka. Viete poradiť,čo s tým? Ďakujem.
Usporiadat
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nepíšte nič o stavbe.Dajte sem aspoň fotografiu toho okna .Ja mám okná tiež o nejakej rose a už vôbec o mokrých uterákoch to nieje.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
220870 Pozri príspevok
Nepíšte nič o stavbe.Dajte sem aspoň fotografiu toho okna .Ja mám okná tiež o nejakej rose a už vôbec o mokrých uterákoch to nieje.
A prečo? Veď je to dôležité.
0 0
zsazsula zsazsula

zsazsula je offline (nepripojený) zsazsula

No tento problém ma trápi tiež bývam v paneláku komplet je zateplený a okna sa zárosuju každé ráno v zime sa zobúdzam o pol hodiny skôr aby som si okna vyutierala do suchá a vyvetrala pleseň nemám lebo používam ceresit tento rok som prišla na to že ak vytiahnem žaluzie tak okná sa nezarosujú ale to tiež nie je riešenie a ešte dodávam bývam na 8 poschodí a každý má tie isté okna a problém s zarosovaním máme iba my na 8 poschodí a na 7 poschodí . tak neviem od čoho to je ........
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Problém panelákov v kombinácii zo zateplením a výmenou okien je veľký a bude narastať bude obrovský.Aby som odpovedal ak sa okná rosia celé ,môže byť problém aj v samotnom skle preto som pýtal fotto.Na to aby sa dala určiť príčina to musím najskôr vidieť.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
220870 Pozri príspevok
Problém panelákov v kombinácii zo zateplením a výmenou okien je veľký a bude narastať bude obrovský.Aby som odpovedal ak sa okná rosia celé ,môže byť problém aj v samotnom skle preto som pýtal fotto.Na to aby sa dala určiť príčina to musím najskôr vidieť.
To nepochybne. Okno vrátane stavby.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Ak sa rosia cele okna, tak pravdepodobne unikla napln argonu, alebo kryptonu, alebo neboli ani naplnene plynom pri vyrobe. Okna teda nemaju svoje parametre, treba ich reklamovat. Zaluzie tvoria prirodzeny tepelny most, odporuca sa zdvihnut zaluzie do vysky 10 - 15 cm od zasklievacej listy. Rosenie nebude.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
chytráci ich plnia suchým vzduchom...
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Sú tie okná vôbec určené do bytových priestorov? Firma mohla jednať nečestne a namontovať najlacnejšie okná, ktoré ne sú stavané na veľké rozdiely teplôt. Kvôli vám dúfam, že to ne je tvoj prípad.
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
Chcem napísať o užívaní plastových okien z vlastnej skúsenosti. Máme plast. okná už desať rokov. Nikdy sa nerosili, ani teraz po rokoch. Je jedno, či kúrime alebo nie, alebo či vetráme alebo nevetráme. Nerosia sa. Dom máme suchý.
A tak ako laik si myslím, že okná, ktoré sa rosia, nie sú kvalitné.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

sarasara Pozri príspevok
Chcem napísať o užívaní plastových okien z vlastnej skúsenosti. Máme plast. okná už desať rokov. Nikdy sa nerosili, ani teraz po rokoch. Je jedno, či kúrime alebo nie, alebo či vetráme alebo nevetráme. Nerosia sa. Dom máme suchý.
A tak ako laik si myslím, že okná, ktoré sa rosia, nie sú kvalitné.
Prave uplne naopak to je. Znamy byva v byte, kde robili plastove okna nejaki casnici v garazi. Kridla su asi o 15 mm mensie ako maju byt, do ramu nesedia, taha tam ako na starom hrade. Neda sa to utesnit. Byt prekuruju (ako zvycajne) ale ked fuka vietor, je tam strasna zima.

Ma tam tak sucho (vlhkost pod 20%) ze tam musl kupit do kazdej izby zvlhcovac, a ani tie nestihaju. Kazdy den naleju do kazdeho 4l vody a vlhkost sa ledva ledva splha k 40%.
V kupelni ma tah, ako v kozube, ked povesi mokry uterak, okamzite je suchy. Nikdy ziadna plesen. Samozrejme - okna bude musiet vymenit.

Teda opacne to je - cim su okna kvalitnejsie a viac tesnia, tym viac treba regulovat vlhkost vetranim. Inak vlhkost z bytu nedostanete, jedine ze by ste kupili odvlhcovac.
0 0
atomika atomika

atomika je offline (nepripojený) atomika

Moja skúsenosť: Samozrejme v kuchyni, keď varím a zabudnem otvoriť "vetračky", tak mám všetky okná okamžite mokré. V spálni (je to malá miestnosť), keď nechám zatvorené dvere na noc, tak si nadýchame tiež riadnu rosu na okná, ale keď nechám dvere otvorené a tým je zabezpečené prúdenie vzduchu, okná sú ráno suché. V ostatných miestnostiach sa nám okná nerosia vôbec.
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

najag Pozri príspevok
Zaluzie tvoria prirodzeny tepelny most, odporuca sa zdvihnut zaluzie do vysky 10 - 15 cm od zasklievacej listy. Rosenie nebude.
zatiahnuté žalúzie vytvoria lepší tepelný most ako ked tam nie sú?
nie náhodou preto sa nerosia okná pri vytiahnutých žalúziách, že ich tak stíha oplachovať teplý vzduch od vykurovacieho telesa?
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
No, ja sa hádať nebudem. S oknami mám skúsenosti len s vlastnými, tak neviem. Ale s mokrou chalupou teda to skúsenosť mám. Mali sme prvý dom , bol ako špongia. Aká voda v zemi, takú stiahol. Podrezali sme a všetko okolo toho. Teraz ale máme iný dom. Dali sme pozor, je naozaj suchý. Okná nie sú zlé, neprepúšťajú chlad. A nerosia sa. Ani cez deň, ani v noci. Pravda, keď sa varí a je veľa pary, to iste, zarosia sa. Vyvetrá sa a zasa sú suché.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

iv@n Pozri príspevok
zatiahnuté žalúzie vytvoria lepší tepelný most ako ked tam nie sú?
nie náhodou preto sa nerosia okná pri vytiahnutých žalúziách, že ich tak stíha oplachovať teplý vzduch od vykurovacieho telesa?
Aky lepsi tepelny most ? Ja poznam dva stavy. Bud tepelny most je, alebo nie je. Ty poznas uz dokonca lepsi tepelny most a horsi tepelny most. Pretoze opakom lepsieho, je zakonite horsi. Ja som nepisal "zatiahnute", "vytiahnute", ja som napisal " zdvihnut zaluzie do vysky 10 - 15 cm od zasklievacej listy". Takze potom, ked tam nie su, tak tam nie je ani tepelny most a potom .....ich tak stíha oplachovať teplý vzduch od vykurovacieho telesa. Mam za to, ze v odbornych zalezitostiach by sme sa mali vyjadrovat exaktne a terminologicky - pojmovo prave preto, aby nevznikali podobne "akademicke debaty" , alebo " akademicke sumy ", ako tento sum. Za predpokladu, ze je nam naprosto jasna definicia tepelneho mosta a jeho podstata.
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
Silvernola Pozri príspevok
Sú tie okná vôbec určené do bytových priestorov? Firma mohla jednať nečestne a namontovať najlacnejšie okná, ktoré ne sú stavané na veľké rozdiely teplôt. Kvôli vám dúfam, že to ne je tvoj prípad.
Ďakujem za rady. Vidím,že s tým má viac ludí problém. Jeden známi vraví,že za to sa rosia okná,lebo je to novostavba a steny sú ešte surové nedozreté. Že časom to prestane rosiť. Tak dúfam,že to tak bude. Inak,je to novostavba, 6 bytovka a náš byt je na prízemý,somozrejme zateplená.
0 0
doktor01 doktor01

doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

Ja mám tiež problém s oknami. Sústavne sa rosia hlavne v noci. Každé ráno ich utieram a utieram. Ešte väčšie rosenie je keď von mrzne. Dokonca voda sa zráža aj na ráme medzi 2 oknami. V izbách pravidelne niekoľkokrát denne vetrám, teplotu udržiavam nad 20 C, žalúzie vyťahujem a stále to nepomáha. Bývam v 20 ročnom paneláku, v tomto roku prešiel zateplením a problém okien sa ešte zhoršil. Oká sú Rehau-euro 70. V prílohe prikladám foto.
Prosím o radu.
Obrázok 001.jpg  
Obrázok 006.jpg  
Obrázok 008.jpg  
Obrázok 009.jpg  
Obrázok 010.jpg  

Obrázok 011.jpg  
Obrázok 005.jpg  
1/1
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

doktor01 Pozri príspevok
Ja mám tiež problém s oknami. Sústavne sa rosia hlavne v noci. Každé ráno ich utieram a utieram. Ešte väčšie rosenie je keď von mrzne. Dokonca voda sa zráža aj na ráme medzi 2 oknami. V izbách pravidelne niekoľkokrát denne vetrám, teplotu udržiavam nad 20 C, žalúzie vyťahujem a stále to nepomáha. Bývam v 20 ročnom paneláku, v tomto roku prešiel zateplením a problém okien sa ešte zhoršil. Oká sú Rehau-euro 70. V prílohe prikladám foto.
Prosím o radu.
Varis v byte pravidelne?
Mas digestor s odtahom (alebo len filtracny)
Pouzivas ho?
Susis v byte mokru bielizen?
Kolko ludi v byte byva?
Mas vela kvetov?

Toto vsetko ovplyvnuje bilanciu vodnych par.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Na tom prvom obrázku mi chýbajú odvodňovacie otvory rámu okna.(Možno je to len nevhodne odfotené, ale nevidím ich tam .)Ale ak tam nie sú (prikladám fotto, tie tri čierne podlhovasté otvory v spodnom ráme okna) tak okamžite reklamovať.Čo sa týka tých zarosených skiel.Ak takto rosia sklá keď sú žaluzie vytiahnuté , a v byte máte vlhkosť pod 50%, teplotu 20°C, a v radiátory ktorý je pod oknom sa kúri .Tak vás asi podviedli.To sklo V žiadnom prípade nemá súčiniteľ prechodu tepla U=1,3 a menší.
Problematika rosenia okien je celkom dobre vysvetlená na tejto stránke.
http://www.ri-okna.cz/faq?faqodkaz=2
IMG_0251.jpg  
0 0
doktor01 doktor01

doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

Údaje v skle sú nasledovne: CE905x1240 F04/ST16/AR/FNE04 GP U=1,0 07.03.00 01646 213
Otvory nie je na foto vidno nakoľko tam zmrzla voda z okna. Je normálne aby sa rosenie vytváralo aj na niektorých častiach rámu okna( hlavne v miestach kde sa otvára okno -v spodnej časti rámu)? Nie je to nesprávne osadené okno?
PS" je zaujímavé, že keď sa radiátor vypne okno sa orosí menej (prádlo v byte nesuším).
Naposledy upravil doktor01 : 22.12.09 at 11:49
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať