Zavrieť

Porady

akne v mojom veku?

Prosím vás o radu, možno ste už riešili- uspešne- podobny problem ako ja. Mám 29 rokov, žiadne zdravotné problémy (o ktorých by som vedela), zdravo sa stravujem, pravidlene cvičím, žiadne lieky neužívam (až na nejaké doplnujuce vitaminy). V poslednej dobe mávam akné, alebo zapálene vyrazky- z casu na cas sa objavia na chbte, par v dekolte, ale teraz sa mi nejako premnozili- mam ich na chbrte viac, aj na brade a niekedy aj za uchom alebo vo vlasoch. Nechápem, čím to je- trvá to už asi dva mesiace. Snažím sa nájsť nejakú vhodnú pleťovú kozmetiku, ale to asi nebude postačujúce...menzes mam pravidleny, len ten posledny bol dost bolestivy. neviem, čím to može byť, akne a vyrazky som nemala ani v puberte, len sem tam. Trapi ma to a rada by som pocula, ci nemate s niecim takym skusenosti.dakujem!
Usporiadat
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Želám pohodový deň. Téma akné sa nachádza:

http://www.porada.sk/t25111-liecba-akne.html
http://www.porada.sk/t109505-akne-vz...de-poadte.html
http://www.porada.sk/t82547-akne.html
http://www.beauty.sk/spravy/?clanok=59
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
frederyka frederyka

frederyka je offline (nepripojený) frederyka

skorica23 Pozri príspevok
Prosím vás o radu, možno ste už riešili- uspešne- podobny problem ako ja. Mám 29 rokov, žiadne zdravotné problémy (o ktorých by som vedela), zdravo sa stravujem, pravidlene cvičím, žiadne lieky neužívam (až na nejaké doplnujuce vitaminy). V poslednej dobe mávam akné, alebo zapálene vyrazky- z casu na cas sa objavia na chbte, par v dekolte, ale teraz sa mi nejako premnozili- mam ich na chbrte viac, aj na brade a niekedy aj za uchom alebo vo vlasoch. Nechápem, čím to je- trvá to už asi dva mesiace. Snažím sa nájsť nejakú vhodnú pleťovú kozmetiku, ale to asi nebude postačujúce...menzes mam pravidleny, len ten posledny bol dost bolestivy. neviem, čím to može byť, akne a vyrazky som nemala ani v puberte, len sem tam. Trapi ma to a rada by som pocula, ci nemate s niecim takym skusenosti.dakujem!
Neber v zlom pokiaľ viem, na vyrážky pomáha samotný sex. Preto si myslím, že máš
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
frederyka Pozri príspevok
Neber v zlom pokiaľ viem, na vyrážky pomáha samotný sex. Preto si myslím, že máš


Neodvážil som sa to položiť ja ....
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Myslím, že sa veľmi poteší keď si prečíta akú ste jej naordinovali liečebnú kúru. Máte šťastie, že komentár nebudete počuť
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

skorica23 Pozri príspevok
Prosím vás o radu, možno ste už riešili- uspešne- podobny problem ako ja. Mám 29 rokov, žiadne zdravotné problémy (o ktorých by som vedela), zdravo sa stravujem, pravidlene cvičím, žiadne lieky neužívam (až na nejaké doplnujuce vitaminy). V poslednej dobe mávam akné, alebo zapálene vyrazky- z casu na cas sa objavia na chbte, par v dekolte, ale teraz sa mi nejako premnozili- mam ich na chbrte viac, aj na brade a niekedy aj za uchom alebo vo vlasoch. Nechápem, čím to je- trvá to už asi dva mesiace. Snažím sa nájsť nejakú vhodnú pleťovú kozmetiku, ale to asi nebude postačujúce...menzes mam pravidleny, len ten posledny bol dost bolestivy. neviem, čím to može byť, akne a vyrazky som nemala ani v puberte, len sem tam. Trapi ma to a rada by som pocula, ci nemate s niecim takym skusenosti.dakujem!

Pleť je zrkadlom duše a dosť sa v nej odráža stres, fajčenie a podobne. Zodpovedné za akné sú mužské hormóny, čiže hormonálna nerovnováha, ale tie spôsobujú len niektoré formy akné.
Píšeš, že sa stravuješ zdravo a užívaš nejaké doplňujúce vitamíny. Pozor by som dala na vitamín B a jeho preparáty - hlavne B6 a B12 - ak ho je málo vedie to k anémii, ak ho je naopak veľa prejaví sa to na pokožke nepríjemnými výražkami, pokožka je tiež orgán vylučovací!!!!!!!!!!
Ďalej nesprávna kozmetika - veľmi mastné krémy, z liekov tiež kortizóny, tablety obsahujúce jód (pri hypofunkcii štítnej žľazy, tablety obsahujúce lítium (antidepresíva) čokoláda, čipsy, bravčové mäso.
V každom prípade navštív kožného lekára a o chvíľu budeš mať po probléme.
0 0
Aankaa Aankaa

Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

ludmilla Pozri príspevok
Pleť je zrkadlom duše a dosť sa v nej odráža stres, fajčenie a podobne. Zodpovedné za akné sú mužské hormóny, čiže hormonálna nerovnováha, ale tie spôsobujú len niektoré formy akné.
Píšeš, že sa stravuješ zdravo a užívaš nejaké doplňujúce vitamíny. Pozor by som dala na vitamín B a jeho preparáty - hlavne B6 a B12 - ak ho je málo vedie to k anémii, ak ho je naopak veľa prejaví sa to na pokožke nepríjemnými výražkami, pokožka je tiež orgán vylučovací!!!!!!!!!!
Ďalej nesprávna kozmetika - veľmi mastné krémy, z liekov tiež kortizóny, tablety obsahujúce jód (pri hypofunkcii štítnej žľazy, tablety obsahujúce lítium (antidepresíva) čokoláda, čipsy, bravčové mäso.
V každom prípade navštív kožného lekára a o chvíľu budeš mať po probléme.
Možno ani kožného lekára nemusí.... tiež si myslím, že vylúčenie čokolády kakaa je potrebné, nasadiť B-čko vo vhodnom množstve a Zinok. ....a kozmetiku odporúčam túto: http://www.zdravakrasa.sk/
0 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

Akne a vyrazky su najcastejsie odrazom situacie v hrubom creve. Najrychlejsie sa problem vyriesi riesenim zvnutra, teda pravidelnymi klystirmi, probiotikami a velkym podielom surovej stravy.
Takisto pojem "zdrava strava" je zavadzajuci. Niekto si mysli, ze celozrnny chlieb je zdravy.
Keby bol nedostatok sexu pricinou akne, tak to by musel mat akne skoro kazdy saolinsky mnich. :-)
0 0
skorica23 skorica23

skorica23 je offline (nepripojený) skorica23

dakujem za rady, pobavili ste ma (myslim tym elanom)), ale tato rada mi je na nič, kedze sex mame s manzelom pravidelny a dodava,že aj častý)) bravčove, čokoládu ani kakao nejem vobec, niečo už mám preštudované, takže takým veciam sa vyhýbam v strave aj bežne nielen teraz. fajčiarka nie som, užívam len vitamín C na posilnenie organizmu. uz som vylucila aj citrusy, či to nie su ony, čo mi skodia, aj ked ich nejem na kila alebo tak. ide hlavne o zapalene a bolave vyrazky na brade-kedze to ostatne skor ustupuje.
0 0
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

skorica, ja by som skúsila žihľavový čaj, čistí krv, takú 6-týždňovú kúru., určite je to záležitosť organizmu, myslím, že krémy v takomto prípade nepomôžu,radšej vytrvať pri jednom,s ktorým máš dobré skúsenosti., čerstvý vzduch,prechádzky a môžeš skúsiť aj solux,horské slnko, max.20 sekúnd ., a byť trpezlivá, ak sa nachádza niečo v krvi, pôjde to von pomaly.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

skorica23 Pozri príspevok
ide hlavne o zapalene a bolave vyrazky na brade-kedze to ostatne skor ustupuje.
A u kožného si bola? Teda kamarát, kt. žije v amerike má čosi podobné. Tam mu napredpisovali lieky a maste, tuším aj kortikoidné si mazal a nepomohlo mu to. Sa mu to rozširovalo dalej.

No a ked bol na dovolenke na Slovensku, tak sa zastavil u dermatologičky a naordinovala mu zaujímavú liečbu.
Autohemoterapiu http://www.porada.sk/t80860-autohemoterapia.html , a ku podivu ono sa mu stav zlepšil. Ibaže ju nevybral celú ( teda nedokončil kúru, lebo odlietal nazad do ameriky ) a tam mu v tom nechceli pokračovať, takže to nemá uplne zhojené.
Ale pomohlo mu to viac ako lieky, čo mu predpísali doktory za veľkou mlákou.
0 0
Lenka*1 Lenka*1

Lenka*1 je offline (nepripojený) Lenka*1

pripadne skus pridat kazdy den kusok drozdia, ci uz ho zjes, alebo si spravis masku - precistuje. a kdesi som pocula, ze vyrazky na brade su zo stresu a nevyrovnanosti. mozno je to blbost, ale nezatracujem to uplne
0 0
Erika686 Erika686

Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

Ja som mala tiez takyto problem, ktory trval cca 1 mesiac. Uz skor som kdesi pocula, ze take bolave cervene vyrazky (doslova hrbolceky, ktore sakra boleli) nam davaju vediet, ze sa moze jednat aj o gynekologicky problem. Zhodou okolnosti som v tom case sla na gyn.preventivku a dr. mi nasla zapal. Nasadila atb.a aj problem s vyrazkami zmizol.
Tak aj touto cestou by som skusila na to pozerat.
0 0
OKAA OKAA

OKAA je offline (nepripojený) OKAA

žena
Presne tak-aj po gynekologickej stránke to môže byt.Moja 26 ročná dcéra,mala 2 roky hnisavé,bolestivé akné i ked v puberte bola bez vyrážok!Po dlhodobej liečbe u kožnej(všeliaké mastičky,antibiotiká,atd....)ju poslala lekárka ku gynekologovi.No,tu bol ,,ten pes zakopaný,,!Mala antikoncepčné teliesko ,,DANA,,ktorá jej robila túto šarapatu!Bol tam velmi silný zápal-dana musela íst von a čuduj sa svete-už 1 rok je bez akné!!!!!!!!
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Moja dcéra mala tiež takýto problém,tiež až po puberte, veľmi bolestivé vyrážky. Riešila to:
1. začala brať hormonálnu antikoncepciu
2. používa pleťovú vodu a mlieko Balance -AB, s čajovníkovým olejom
3. komzumuje veľa hlivy ustricovej
Pomohlo, tvár má veľmi peknú. Asi treba dlhšie skúšať čo zaberie.
Vitamíny v prirodzenej strave, nie zbytočne umelinu.
0 0
fulmaja fulmaja

fulmaja je offline (nepripojený) fulmaja

delonka Pozri príspevok
skorica, ja by som skúsila žihľavový čaj, čistí krv, takú 6-týždňovú kúru., určite je to záležitosť organizmu, myslím, že krémy v takomto prípade nepomôžu,radšej vytrvať pri jednom,s ktorým máš dobré skúsenosti., čerstvý vzduch,prechádzky a môžeš skúsiť aj solux,horské slnko, max.20 sekúnd ., a byť trpezlivá, ak sa nachádza niečo v krvi, pôjde to von pomaly.
Žihľavová čistiaca kúra sa pije 2 týždne, potom sa musí urobiť 2-oj týždňová prestávka a potom znovu sa pije 2 týždne. Žiadny bylinkový čaj sa nemá piť dlhšie ako 2 týždne. Bylinkové čaje sa musia striedať.
1 0
skorica23 skorica23

skorica23 je offline (nepripojený) skorica23

dakujem všetkým za rady, začala som s tým žihľavovým čajom a uvidíme, ako sa to vykryštalizuje...gyn. problémy som vylúčila, keďže som bola nedávno na prehliadke a všetko bolo ok a ani nejaké problémy nemám. takže uvidím, či čaj zaberie a keď nie, naklušem k dr. ďakujem ešte raz za názory!!! ste zlatí
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Teorie o skodlivosti pikantneho, korenia a cokolady boli uz davnejsie vyvratene. Len treba nejest lacnu polsku cokoladu za 5 korun, ale dopriat si "znackovu" s vyssim obsahom kakaa, ma menej cukru ale poriadne viac antioxidantov. Pikantne (ale nie v kombinacii s mastnym) je tiez zdrave, zrychli sa pulz a cely krvny obeh a skodlive latky sa mozu rychlejsie odburat.

Ja mam 28r a sem-tam sa mi tiez nejake akne vyhodi, je to dosledok nerovnovahy - stres, prejedanie a podobne. Ako uz bolo spomenute, najcastejsie to pochadza z hrubeho creva, stolica nestiha opustit telo a "hnije" v hrubom creve. Treba si dat probiotika, biele jogurty (dobre si pozri obcas cukrov - tie s nizkym obsahom nie su az take chutne, ale su zdravsie ako AKTIVIA BIELA SLADKA) a pit vela tekutin, idelane rozne zelene a bylinne caje. Treba dat do pohybu tu stolicu a potom sa to polepsi
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

škorica, ak máš vyrážky na brade, lepšie by bola presnejšia lokalizácia / z boku, vpredu, .../, ale jedná sa o narušenú detoxikáciu hrubým črevom, ale môžu to byť pohlavné orgány.
Určite by som Ti odporučila vyradiť mlieko a mliečne výrobky aspoň na jeden mesiac a zožeň si prečisťovací čaj Kleri-očista hr.čreva.
Ozvi sa, ak to neustúpi, poradím Ti potom mailom.
0 0
skorica23 skorica23

skorica23 je offline (nepripojený) skorica23

ved praveže ja nejem žiadnu lacnú čokoládu, vlastne nejem žiadnu, vyhýbam sa tučným a pikantným veciam, mastným veciam, citrusom atď. preto mi je divné, odkial sa to berie, kedze ani ine zdravotne problemy nemam-napr. s travenim ci stolicou, vsetko pekne nacas a pravidelne, ziadne zapchy alebo co.
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Pri akné je vhodné vyšetriť aj prítomnosť Helicobacter pylori . U mnohých pacientov po preliečení infekcie žalúdka, ktorú vyvoláva, dochádza aj k zlepšeniu akné.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať