Zavrieť

Porady

Daňové priznanie FO - vyplnené

ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Nakoľko sa blíži čas podania DP FO a sú tu stále častejšie otázky typu čo, kde, ako a prečo, dovolil som si pripraviť malý vzor vyplneného DP pre FO typ B.
Daňovník má manželku s príjmom a dve deti s uplatneným bonusom – uvedené sú na strane 2.
V DP sú uvedené príjmy :
-príjmy podľa § 5 zo závislej činnosti, v tom 300 € príjem zo zahraničia vyňatý + 500 € príjem zo zahraničia započítaný
- príjem podľa § 6 ods. 1 z podnikania – skutočné výdavky
-príjem podľa § 6 ods. 3 z nájmu, suma prevyšujúca 894,60 € výdavky uvedené %
-príjem podľa § 7 úroky z poskytnutého úveru
-príjem podľa § 8 príležitostný príjem, resp. prenájom auta
- prehľad straty
DP som urobil jednoduché, aby bolo prehľadné, sú obsiahnuté všetky §§ a bežné prípady.

DP je v prílohe príspevku
Usporiadat
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Veľká škoda túto tému zapadnúť prachom, mnohým môže pomôcť.

Posúvam
1 0
marta bodonova marta bodonova

marta bodonova je offline (nepripojený) marta bodonova

Vedel by mi niekdo poradiť?
Začala som podnikať 02/2009-
na daňovníka je za rok 2009 - 4 025,70 EUR, neviem, či som to vypočítala správne. Za 11 mesiacov to bude 3 690,225 EUR? - alebo sa to zaokruhľuje. Budem v mínuse, takže neviem, či túto odp.položku si mám uplatniť.
A ešte jedna otázka, v DP som nenašla kolonku, koľko mesiacov som v danom roku podnikala.
Ďakujem pekne
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
uplatňuje sa celá odpočítaľná položka 4025,70 (sú prípady keď nie, ale toto nie je ten prípad)
Vo výkazoch o PaV, MaZ sa uvádzajú mesiace podnikania od-do. V daňovom priznaní nie. Len je potrebné doložiť obdobie 1/2009 - napr. potvrdenie z úradu práce, zamestnania, dobrovoľne nezamestaný......
Naposledy upravil ekopo : 19.01.10 at 11:13 Dôvod: preklep v odpočítateľnej položke
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

ekopo Pozri príspevok
uplatňuje sa celá odpočítaľná položka 4024,70 (sú prípady keď nie, ale toto nie je ten prípad)
Vo výkazoch o PaV, MaZ sa uvádzajú mesiace podnikania od-do. V daňovom priznaní nie. Len je potrebné doložiť obdobie 1/2009 - napr. potvrdenie z úradu práce, zamestnania, dobrovoľne nezamestaný......
Aj majster tesár sa utne. Zase úradoval malinký poraďácky škriatok ked odpočitateľnej položke odrátal hneď jedno euro.

Odpočitateľná položka 4025,70 €.

Pekne urobený príklad. Smekám.
0 0
iveta777 iveta777

iveta777 je offline (nepripojený) iveta777

Dobrý deň
a ja by som sa chcela opýtať príjmy aj výdavky či mám zaokrohlovať a tak vypisovať do daňového priznania a taktiež aj vo výkazoch o príjmoch a výdavkoch. Som z toho pako za rok 2008 ked sa robilo danove v korunách tak sa uaokruhlovali na cele koruny a teraz je to tiež? Stojim na tom či sa všetko zaokruhluje na cele eura alebo na jedno desatinne miesto sa zaokruhluje. Ďakujem za poradenie
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

iveta777 Pozri príspevok
Dobrý deň
a ja by som sa chcela opýtať príjmy aj výdavky či mám zaokrohlovať a tak vypisovať do daňového priznania a taktiež aj vo výkazoch o príjmoch a výdavkoch. Som z toho pako za rok 2008 ked sa robilo danove v korunách tak sa uaokruhlovali na cele koruny a teraz je to tiež? Stojim na tom či sa všetko zaokruhluje na cele eura alebo na jedno desatinne miesto sa zaokruhluje. Ďakujem za poradenie
Údaje v DP sa uvádzajú na dve desatinné miesta, nezaokruhluješ na celé eura.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
iveta777 Pozri príspevok
Dobrý deň
a ja by som sa chcela opýtať príjmy aj výdavky či mám zaokrohlovať a tak vypisovať do daňového priznania a taktiež aj vo výkazoch o príjmoch a výdavkoch. Som z toho pako za rok 2008 ked sa robilo danove v korunách tak sa uaokruhlovali na cele koruny a teraz je to tiež? Stojim na tom či sa všetko zaokruhluje na cele eura alebo na jedno desatinne miesto sa zaokruhluje. Ďakujem za poradenie
táto otázka tu bude stále častejšie.....

odpoveď aj tu: http://www.porada.sk/1260845-post24.html

možno stačí použiť vyhľadávanie
0 0
enriqe007 enriqe007

enriqe007 je offline (nepripojený) enriqe007

Dobry den

Takyto vzor by ste vedeli spravit aj pre FO ktore nemaju zenu ani deti a nechce dat nikomu tie dve percenta? dakujem za info...
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
enriqe007 Pozri príspevok
Dobry den

Takyto vzor by ste vedeli spravit aj pre FO ktore nemaju zenu ani deti a nechce dat nikomu tie dve percenta? dakujem za info...
vedel....
stačí nevyplniť na str. 2 údaje o manželke a deťoch,
nevyplniť r. 71 - odpočet na manželku,
nevyplniť r. 92 - nárok na DB,
nevyplniť r. 94 - suma DB vyplatená zamestnávateľom a nakoniec nevyplniť oddiel XII - poukázanie 2 % ...............
0 0
Saturejka Saturejka

Saturejka je offline (nepripojený) Saturejka

Príjmy zo SR a zo zahraničia boli spolu viac ako 88 x ŽM. Nezdaniteľná časť sa v DP FO A príslušne kráti - skoro o 1/2. Podľa potvrdenia od zamestnávateľa príjmy v SR boli zdanené uplatnením 1/12 celej nezdaniteľnej časti. Po vyňatí príjmov zo zahraničia vychádza zo SR príjmov celkom slušný daňový nedoplatok kvôli kráteniu nezdaniteľnej časti. Je to v poriadku? Ďakujem
0 0
enriqe007 enriqe007

enriqe007 je offline (nepripojený) enriqe007

Dobrý deň

Keď nemám živnosť a som len zamestnanec tam potrebujem asi len DP typu A. Taký vzor by tu niekto našiel?

Dopredu ďakujem za vašu odpoveď
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
enriqe007 Pozri príspevok
Dobrý deň

Keď nemám živnosť a som len zamestnanec tam potrebujem asi len DP typu A. Taký vzor by tu niekto našiel?

Dopredu ďakujem za vašu odpoveď
tu je:

http://www.porada.sk/t132458-danove-...-vyplnene.html
0 0
Rozalaia Rozalaia

Rozalaia je offline (nepripojený) Rozalaia

Dobry den,
potrebujem sa uistit - idem robit danove priznanie fyzickej osobe ADVOKATOVI. Prijmy ma len z pravnych sluzieb. Vydavky chce vykazovat, splna podmienky pre zjednodusenu danovu evidenciu. Jediny rozdiel vidim v tom, ze prijmy a vydavky uvediem v IV. ODDIELI v riadku 3.
(ak nahodou z nejakych dovodov advokati nemozu viest danovu evidenciu, prosim OPRAVTE ma a kedze je to pre mna novy pripad, rada sa dozviem ak ma cakaju nejake zakernosti neobvykle pre "bezne" SZCO)
DAKUJEM!
0 0
jozefinka jozefinka

jozefinka je offline (nepripojený) jozefinka

ekopo Pozri príspevok
Nakoľko sa blíži čas podania DP FO a sú tu stále častejšie otázky typu čo, kde, ako a prečo, dovolil som si pripraviť malý vzor vyplneného DP pre FO typ B.
Daňovník má manželku s príjmom a dve deti s uplatneným bonusom – uvedené sú na strane 2.
V DP sú uvedené príjmy :
-príjmy podľa § 5 zo závislej činnosti, v tom 300 € príjem zo zahraničia vyňatý + 500 € príjem zo zahraničia započítaný
- príjem podľa § 6 ods. 1 z podnikania – skutočné výdavky
-príjem podľa § 6 ods. 3 z nájmu, suma prevyšujúca 894,60 € výdavky uvedené %
-príjem podľa § 7 úroky z poskytnutého úveru
-príjem podľa § 8 príležitostný príjem, resp. prenájom auta
- prehľad straty
DP som urobil jednoduché, aby bolo prehľadné, sú obsiahnuté všetky §§ a bežné prípady.

DP je v prílohe príspevku
ČO znamená prosím Vás príjem zo zahraničia vyňatý a príjem započítaný? To sú obe zahr. príjmy zo živnosti? Alebo jedno z riadnej prac.zmluvy? Aký je v tom rozdiel, prečo sa jeden príjem vyňal a jeden započítal? Ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

jozefinka Pozri príspevok
ČO znamená prosím Vás príjem zo zahraničia vyňatý a príjem započítaný? To sú obe zahr. príjmy zo živnosti? Alebo jedno z riadnej prac.zmluvy? Aký je v tom rozdiel, prečo sa jeden príjem vyňal a jeden započítal? Ďakujem
SR má s jednotlivými štátmi uzatvorenú zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia. Príjem zo zahraničia môže byť zdanený na základe tejto zmluvy metodou zápočtu alebo metodou vyňatia. Treba pozrieť zmluvu s konkrétnym štátom, odkial má daňovník príjmy.
0 0
jozefinka jozefinka

jozefinka je offline (nepripojený) jozefinka

veronikasad Pozri príspevok
SR má s jednotlivými štátmi uzatvorenú zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia. Príjem zo zahraničia môže byť zdanený na základe tejto zmluvy metodou zápočtu alebo metodou vyňatia. Treba pozrieť zmluvu s konkrétnym štátom, odkial má daňovník príjmy.
aha! a kde tú zmluvu nájdeme ?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

jozefinka Pozri príspevok
aha! a kde tú zmluvu nájdeme ?
ujo google nájde všetko - treba zadať zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia a štát

Zoznam všetkých zmlúv je aj na PORADe, ale prístupný iba pre DRAK-ov
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Pre rok 2009 už platí:
výňatok z § 45 zákona o dani z príjmov
(3) Metóda vyňatia príjmov podľa odseku 1 sa uplatní, ak daňovníkovi s neobmedzenou daňovou povinnosťou plynú príjmy zo závislej činnosti

a) za prácu vykonávanú pre Európske spoločenstvá a ich orgány, ktoré boli preukázateľne zdanené v prospech všeobecného rozpočtu Európskej únie, alebo
b) zo zdrojov v zahraničí, zo štátu, s ktorým Slovenská republika nemá uzavretú zmluvu, a tieto príjmy boli v zahraničí preukázateľne zdanené.
c) zo zdrojov v zahraničí zo štátu, s ktorým Slovenská republika má uzavretú zmluvu a tieto príjmy boli v zahraničí preukázateľné zdanené, ak je tento postup pre daňovníka výhodnejší.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ekopo Pozri príspevok
Pre rok 2009 už platí:
výňatok z § 45 zákona o dani z príjmov
(3) Metóda vyňatia príjmov podľa odseku 1 sa uplatní, ak daňovníkovi s neobmedzenou daňovou povinnosťou plynú príjmy zo závislej činnosti

a) za prácu vykonávanú pre Európske spoločenstvá a ich orgány, ktoré boli preukázateľne zdanené v prospech všeobecného rozpočtu Európskej únie, alebo
b) zo zdrojov v zahraničí, zo štátu, s ktorým Slovenská republika nemá uzavretú zmluvu, a tieto príjmy boli v zahraničí preukázateľne zdanené.
c) zo zdrojov v zahraničí zo štátu, s ktorým Slovenská republika má uzavretú zmluvu a tieto príjmy boli v zahraničí preukázateľné zdanené, ak je tento postup pre daňovníka výhodnejší.
Súhlasím, ale v tomto prípade ide o príjmy zo živnosti
0 0
pajbelko pajbelko

pajbelko je offline (nepripojený) pajbelko

ekopo Pozri príspevok
Pre rok 2009 už platí:
výňatok z § 45 zákona o dani z príjmov
(3) Metóda vyňatia príjmov podľa odseku 1 sa uplatní, ak daňovníkovi s neobmedzenou daňovou povinnosťou plynú príjmy zo závislej činnosti

a) za prácu vykonávanú pre Európske spoločenstvá a ich orgány, ktoré boli preukázateľne zdanené v prospech všeobecného rozpočtu Európskej únie, alebo
b) zo zdrojov v zahraničí, zo štátu, s ktorým Slovenská republika nemá uzavretú zmluvu, a tieto príjmy boli v zahraničí preukázateľne zdanené.
c) zo zdrojov v zahraničí zo štátu, s ktorým Slovenská republika má uzavretú zmluvu a tieto príjmy boli v zahraničí preukázateľné zdanené, ak je tento postup pre daňovníka výhodnejší.
Dnes som si vsimla, ze na stranke danoveho riaditelstva pri tlacivach danoveho priznania typu A je v pouceni zoznam krajin podla zmuv o zamedzeni dvojiteho zdanenia. Mrkla som na Cesku republiku a pri nej bola - pouzit metodu zapoctu dane. Uslo mi nieco???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať