Zavrieť

Porady

Ake kurenie do rodinneho domu???????

Dobry den, chcela by som vas poprosit o radu.
Ake kurenie je najlepsie do rodinneho domu, ked nie je miesto na kotol ( maximalne moze byt v garazi )? Najviac by sme chceli podlahove kurenie, ale nie je to podmienka. Hrubu stavbu mame uz postavenu, v obci je pripojka na plyn, ale pred tym sme o plyne neuvazovali a neviem, ci sa to da este dorobit.
Dom je prizemie + poschodie, spolu 140 m2, ytong Lambda 375, severne slovensko.
Dakujem a tesim sa na odpovede.
Usporiadat
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Kotol byt v garazi nemoze. Mozete daj kurenie el. kablami, devi alebo nejaka ich konkurencia.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
vladoziak vladoziak

vladoziak je offline (nepripojený) vladoziak

A preco kotol nemoze byt v garazi?Uvedte jeden dovod.
Vyber kurenia podla tepelnych strat,nakladov na rozne pripojky.Elektrickou podlahovkou si zablokujete cestu k pripadnej zmene kurenia v buducnosti,ak podlahovku tak skor vodnu a v buducnosti mozte napojit na nu hociaky druh kurenia.Plyn sa dorobit da.
0 0
otinka otinka

otinka je offline (nepripojený) otinka

Ako je mozne ze na 140 m2 sa nenajde miesto na kotol? Su kotly kt. nepotrebuju predsa samostatnu miestnost, mozu byt umiestnene v kupelni, zabudovane v kuch linke... A ako chcete riesit ohrev teplej vody, bojlerom? Na ten tiez treba miesto. Prietokovym ohrievacom? Ten mi pripada vhodny na nejaku chatu a nie do domu...My mame kotol v spajzi, je aj so zasobnikom na TUV (40 l) a rozmery ma ako cca 80l bojler, kt. sme mali predtym v kupelni. Spajzu pouzivam na suche potraviny, ktorym nevadi ze je tam trochu teplejsie. Ale miesto je to pre kotol ako stvorene. Nenajde sa u vas nijaka spajza, vyklenok alebo pod. ? Ked nemate projektanta, zverejnite podorys, pozrieme sa na to spolocne.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
AndrejG Pozri príspevok
Kotol byt v garazi nemoze. Mozete daj kurenie el. kablami, devi alebo nejaka ich konkurencia.
Tak od tych drátov DEVI ruky preč, já to mám v len v kúpelni a žerie to elektriku jak ho..do
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
otinka Pozri príspevok
Ako je mozne ze na 140 m2 sa nenajde miesto na kotol? Su kotly kt. nepotrebuju predsa samostatnu miestnost, mozu byt umiestnene v kupelni, zabudovane v kuch linke... A ako chcete riesit ohrev teplej vody, bojlerom? Na ten tiez treba miesto. Prietokovym ohrievacom? Ten mi pripada vhodny na nejaku chatu a nie do domu...My mame kotol v spajzi, je aj so zasobnikom na TUV (40 l) a rozmery ma ako cca 80l bojler, kt. sme mali predtym v kupelni. Spajzu pouzivam na suche potraviny, ktorym nevadi ze je tam trochu teplejsie. Ale miesto je to pre kotol ako stvorene. Nenajde sa u vas nijaka spajza, vyklenok alebo pod. ? Ked nemate projektanta, zverejnite podorys, pozrieme sa na to spolocne.
Presne tak , kotol možete dať kľudne do kúpelne veď aj moj tam bude tak to mám v projekte ,alebo niekam pod schody atd...
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

vladoziak Pozri príspevok
A preco kotol nemoze byt v garazi?Uvedte jeden dovod.
Zakon? Pokial viem, dom s kotlom v garazi ani neskolauduju.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

pivko Pozri príspevok
Tak od tych drátov DEVI ruky preč, já to mám v len v kúpelni a žerie to elektriku jak ho..do
Ja to mam v par miestnostiach a je to v pohode, vsetko otazka izolacie. Ono to zerie presne to iste co kurenie vodou a elektrokotlom.

p.s. K tej neskorsej zmene zdroja kurenia...ja som tiez daval podlahove s vodou, presne kvoli tomu...ale neviem si ani len predstavit, teraz ked byvam, prerabat kotolnu, keby napr. zdrazela elektrina, do toho sa uz nikto v novom dome nepusti. Ja mam napr. vacsinu spotreby elektriny mimo kurenia a tym ze mam vdaka kureniu nizku sadzbu 20 hodin denne, vyjde ma to urcite lacnejsie ako kurit plynom a mat oboje.
0 0
Nefertiti21 Nefertiti21

Nefertiti21 je offline (nepripojený) Nefertiti21

Dakujem za odpovede.
Vlastne mate pravdu, v hornej kupelni moze byt kotol, ta je dost velka.
Ale ja sa v tom naozaj nevyznam - mysleli ste to tak, ze elektricky kotol ( napr. v kupelni, alebo v spajzi ) alebo plynovy, bude ohrievat vodu, ktorou sa bude kurit v podlahovke? Co je potom vyhodnejsie, aj vo vztahu k pociatocnym nakladom -plyn alebo elektrika?? Ten kotol vyhrieva aj teplu vodu do domacnosti???
0 0
vladoziak vladoziak

vladoziak je offline (nepripojený) vladoziak

AndrejG Pozri príspevok
Zakon? Pokial viem, dom s kotlom v garazi ani neskolauduju.
Tak v kuchynskej linke moze byt ale v garazi uz nie dost divne,pokial ten kotol /mam na mysli plynovy kotol/ nie je atmosfericky tak ho mozem mat v hociktorej miestnosti
0 0
goosesk goosesk

goosesk je offline (nepripojený) goosesk

Nefertiti21: bojim sa opytat, ci mate vobec komin,, ked ste pri stavbe neuvazovali o tom kam dat kotol .... hmm...

v kazdom pripade ak date kvalitnu krbovu vlozku do stredu domu, na vzdialenejsie miesta natahate prieduchy, nad krbom akumulacne platne, tak v pohode si vystacite s drevom a vide Vas to daleko menej ako plyn, elektrika.

v kupelni, resp. na miestach kde potrebujete viac tepla, mozte pouzit napriklad infraziarice.


Ohrievat ucelovu vodu si ale takto neviem predstavit.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Kotol nie je hracka, treba navstivit kurenara, niekto vam musel projekt robit. Take rady: ak nemate projekt,kukneme sa na to spolocne.....bez zodpovednosti sa vam na to budem kukat aj celu noc. Na nikoho neutocim,ale kotol a plyn to je este nebezpecnejsia hracka ako zle vystuzeny balkon.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Prečo nie kotol v garáži ? Asi preto že je tam auto, nejak by sa tieto dva systémy nemuseli navzájom "milovať". ale sa predpokladajú nielen výpary z auta ale aj ľudská neopatrnosť a zábudlivosť napr vyliate ropné produkty atd
ku kotlu však aj musí byť prívod vzduchu v dostatočnej kapacite.
0 0
vladoziak vladoziak

vladoziak je offline (nepripojený) vladoziak

pavol54 Pozri príspevok
Prečo nie kotol v garáži ? Asi preto že je tam auto, nejak by sa tieto dva systémy nemuseli navzájom "milovať". ale sa predpokladajú nielen výpary z auta ale aj ľudská neopatrnosť a zábudlivosť napr vyliate ropné produkty atd
ku kotlu však aj musí byť prívod vzduchu v dostatočnej kapacite.
Privod vzduchu pri turbo kotloch je zabezpeceny,pri atmosferickych kotloch to uz musi byt osobitna miestnost t.j.kotolna.A stale v kuchyni alebo kupelni je plynovy kotol ok ale v garazi je to zle?Nejak to nejde dokopy.Co maju vypary z auta spolocne s plynom?Na plyne sa pecie,smazi,kopu oleja pri vareni natecie do horakov a to je ok?
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Ono tam asi bude problem s poziarnimi usekmi, treba to zistit. Chodil sem aj projektant poziarnej ochrany,vedel by sa vyjadrit,len to by ho ohladom polystyrenu nemohol niekto pourazat a poslat do prec mozno sa este objavi a povie, where is problem
0 0
Nefertiti21 Nefertiti21

Nefertiti21 je offline (nepripojený) Nefertiti21

Ahojte :-)
Komin mame na ten krb, ale na plyn nie... Ako tak citam, tak nejlepsie bude kurit najma tym krbom, a ako druhy typ kurenia pouzit teplovodne, vyhrievane elektrickym kotlom... Hm???
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

vladoziak Pozri príspevok
Tak v kuchynskej linke moze byt ale v garazi uz nie dost divne,pokial ten kotol /mam na mysli plynovy kotol/ nie je atmosfericky tak ho mozem mat v hociktorej miestnosti
Garaz je predsa len rizikovejsia...co ked donho tuknes autom a zacne unikat plyn.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Myslím si že tam je aj kotlová automatika, ak si všimnete pri montáži tak tam do komína smeruje taký maličký nenápadný drôtik tomu sa hovorí snímač, ktorý blokuje kotol v prípade úniku nespáleného plynu asi je nastavený na nejaký CH a plyn aj ropa sa čerpajú kdesi v Rusku z tej istej diery, ako má poznať kotlová automatika že plyn(pary) z benzínu sú iné ako nespálený plyn a už si nezakúriš. Jednoducho to v tom lepšom prípade kotol zablokuje. Ale nie som odborník a nechcem uvádzať do omylu. Si predstav že vypnú elektrárne elektrinu a nejakým spôsobom by zhasol horák a plyn by nebol blokovaný za chvíľu by si bol v lepšom prípade v Dubline krátkou cestou.
0 0
fedo78 fedo78

fedo78 je offline (nepripojený) fedo78

Neviem presne či môže byť plyn. kotol v garáži, ale mne ho tam projektant nechcel nakresliť. Mám ho vo výklenku vedľa garáže, ten výklenok je otvorený do chodbičky vedľa garáže. Ja som chcel prístup ku kotlu z garáže a to sa vraj nemôže. Tak len toľko.
0 0
otinka otinka

otinka je offline (nepripojený) otinka

ciners Pozri príspevok
Kotol nie je hracka, treba navstivit kurenara, niekto vam musel projekt robit. Take rady: ak nemate projekt,kukneme sa na to spolocne.....bez zodpovednosti sa vam na to budem kukat aj celu noc. Na nikoho neutocim,ale kotol a plyn to je este nebezpecnejsia hracka ako zle vystuzeny balkon.
Samozrejme som nechcela cez poradu projektovat, neslo mi len do hlavy ze sa tam nenajde miesto pre kotol... Asi projektanta na kurenie vobec este nevideli, to by bol krok c. 2 aby sa s nim skontaktovali...
0 0
Ladislav t Ladislav t

Ladislav t je offline (nepripojený) Ladislav t

Ahoj skús sa poinformovať o kúrení biomasou - peletkami ja nad takým kúrením uvažujem je to komfort ako pri plynovom kúrení minimálna obsluha a podstatne lacnejšie vykurovanie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať