Zavrieť

Porady

Prekyselenie žalúdka

Dobrý deň "poradcovia",

som už zúfalá,a preto som sa rozhodla zveriť sa vám s problémom mojej dcéry.
Má 15 rokov a už druhý rok si sťažuje na prekyselenie žalúdka"nabieha jej kyselina".Snažila som sa dať pozor na stravu, prejsť na zdravú výživu,zistiť čo jej to robí,ale robí jej to všetko. Riešili sme to cez lekára,ktorého odpoveď už druhý rok je,že to može byť vred,ale vraj nemá nato myslieť,a nedal jej žiadne lieky ani neposlal na žiadne vyšetrenie.A dcéra sa už pomaly bojí zobrať niečo do úst,aby jej zas nebolo zle.
Poznáte nejaké "babičkovské" rady,ako si s tým poradiť? Dnešná odpoveď lekára bola,že je v puberte,že to prejde a ja už neviem ako ďalej.
Srdečná vďaka za každú radu a všetkým prajem príjemný víkend.
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
NADEJKA
Dobrý deň "poradcovia",

som už zúfalá,a preto som sa rozhodla zveriť sa vám s problémom mojej dcéry.
Má 15 rokov a už druhý rok si sťažuje na prekyselenie žalúdka"nabieha jej kyselina".Snažila som sa dať pozor na stravu, prejsť na zdravú výživu,zistiť čo jej to robí,ale robí jej to všetko. Riešili sme to cez lekára,ktorého odpoveď už druhý rok je,že to može byť vred,ale vraj nemá nato myslieť,a nedal jej žiadne lieky ani neposlal na žiadne vyšetrenie.A dcéra sa už pomaly bojí zobrať niečo do úst,aby jej zas nebolo zle.
Poznáte nejaké "babičkovské" rady,ako si s tým poradiť? Dnešná odpoveď lekára bola,že je v puberte,že to prejde a ja už neviem ako ďalej.
Srdečná vďaka za každú radu a všetkým prajem príjemný víkend.
No tak si myslím , že to nie je odpoveď jedného lekára , pretože ju má poslať na vyšetrenie žalúdka . Však sa pýtajte na vyšetrenie . Teraz je , čo pozorujem veľmi rozšírený aj HELIKOBAKTER . Tieto problémy mala aj jedna moja kamoška s dcérou . Voľakedy som o tom ani nepočula a teraz veľmi často .
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
enave enave

enave je offline (nepripojený) enave

Ak by tento problém trval dlhšie, tak by som sa asi ráznejšie dožadovala odborného vyšetrenia. Možno ju lekár nechce vystavovať nepríjemnej (nie bolestivej) gastroendoskopii, ale takéto prekyslenie môže spôsobiť aj vážnejšie problémy. Ja som tým trpela iba počas druhého tehotenstva a vtedy som nesmela nič vysmážané, ťažké, mastné a zalievanú kávu. Ak už k prekysleniu došlo, používala som buď antacidum (TUMS) z lekárne, alebo 1/4 lyžičky sódy bicarbony zapiť čistou vodou. Po jedle si nesmie ľahnúť, je dobré vypiť aj trošku piva, a niekde som čítala, že proti prekysleniu pôsobí dobre aj jablčný ocot. Vraj sa dá kúpiť aj v tobolkách.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Na kyselinu je výborná minerálna voda Cígeľka. Je trochu nepríjemnej chuti - slaná, ale keď sa trochu schladí dása vypiť. Mne to vždy pomohlo, ked som mala kyselinu a účinkuje veľmi rýchlo. Dokonca sa odporúča pre tých, čo majú takéto problémy so žalúdkom piť ju pravidelne ako liek. Nemá vedľajšie účinky ako lieky, takže ja by som ju jednoznačne doporučila. Nemôžete nič pokaziť. Mohol by byť problém s jej nákupom, v Žiline ju majú v predajniach Jednoty a v Korune. Oproti minulému roku zdražela asi o 150 % - stojí cca 3 dcl 15,--, ale účinok stojí za to.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Spomínaná cígeľka je všeobecne na žaludočné potiaže ?
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Áno, je dobrá aj na trávenie, keď to niekto preženie so stravou a pod.
Viď: http://www.minvody.sk/cigelka/mainp_s.htm
Po slovensky povedané, dobré sa po nej odgrgne a doslova cítiť, ako sa žalúdkau uľaví.
0 0
ajka5 ajka5

ajka5 je offline (nepripojený) ajka5

Ja by som jej radila aby skusila aspon týžden na lačno na čajovú lyžičku mletý zázvor a zapiť čistou vodou. Trošku štipká - lebo je to korenie. Mojim kamoškam to pomohlo. A čo sa týka sody bikarbony - by som ti neradila - lebo rozleptáva - a neskôr môže mať aj problémy s kosťami.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Nedá sa stránka zobraziť .
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

ajka5
Ja by som jej radila aby skusila aspon týžden na lačno na čajovú lyžičku mletý zázvor a zapiť čistou vodou. Trošku štipká - lebo je to korenie. Mojim kamoškam to pomohlo. A čo sa týka sody bikarbony - by som ti neradila - lebo rozleptáva - a neskôr môže mať aj problémy s kosťami.
Súhlasím s tou sodou bicarbonou. Môže sa používať iba ojedinele, raz za čas, ale rozhodne nie pravidelne.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Zita5
Nedá sa stránka zobraziť .
Teraz to nejde ani mne, hoci pred chvíľkou to ešte išlo. Skús si dať do hľadania "cigelka" , je tam viac odkazov.
0 0
dudel dudel

dudel je offline (nepripojený) dudel

Mne pomáhajú surové mandle. Ale pozor nie solené a nie veľa !!!
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Jednoznačne je treba v prvom rade vyšetrenie žalúdka, prečo sa tvorí nadbytok, lebo Ranital a ostatné lieky sa užívať môžu, ale aj musí byť vylúčená možnosť vredu... alebo iného vážnejšieho ochorenia, veľkým množstvom kyseliny sa vlastne natravuje aj sliznica žalúdka a naozaj pri zlom stravovaní a dlhodobom pôsobení tam môže vzniknúť vred.. a to už nebude nič pre mladé dievča....
Takže gastrofibroskopia vylúči inú možnosť ochorenia, inak dobré sú aj gely Ulcogant, Malox, Antacid.....
Jasné na večer je dobré jesť pukance ale nesolené.. znižujú kyselinu a tiež pravidelné 6x denne stravovanie ... aby žalúdok nebol úplne prázdny... (mne bohužiaľ tiež musela pomáhať druhá večera buď nejaké ovocie , ktoré nezvyšuje kyselinu, alebo čosi ľahké)... ale odbiť sa netreba dať, dnes aj bez odporučenia môžeš navštíviť lekára odborníka, ak máš podozrenie na súvisiace ochorenie a poslať preč bez vyšetrenia nemôžu, tak hovorí aj lekárska komora.
0 0
NADEJKA NADEJKA

NADEJKA je offline (nepripojený) NADEJKA

Všetkým vám veľmi pekne ďakujem.Skúsime to najprv s Cígeľkou,príp.pukancami,a potom začneme uháňať lekárov.

Ešte raz srdečná vďaka za rady.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Nadejka moja "babičkovská rada" - čo najskôr odborné vyšetrenie! Nechcem strašiť, ale môže byť dlhodobo zapálená sliznica, píšeš, že sa trápite už druhý rok. Lieky len od lekára. Dve hlavné príčiny sú "nervy" a stravovanie. Ako je na tom Tvoja dcéra v škole?
Piť čistú vodu, alebo s citrónovou šťavou, ovocným octom, samozrejme spomínaná Cígeľka, Ľubovnianka, výborne uľaví Kofola aj Pepsi. Mlieko vylúčiť sladké , len v kyslej forme, jogurty a pod. Výborný je karmelitánsky bylinkový špiritus Amol Hamburg užiť pár kvapiek na cukor a zapiť harmančekovým čajom. Alebo mätovým, ak má niekto málo kyseliny. / Ja ho kupujem v Poľsku v lekárni, skúste ho pohľadať u nás/ Ak jej niektoré ovocie alebo zelenina robí ťažkosti v v surovom stave, treba jesť uvarené. Prečítať stravovanie - Život podľa Luny. Začať hneď, držím palce.
0 0
Ľubica2 Ľubica2

Ľubica2 je offline (nepripojený) Ľubica2

Ja tento problém nemávam, ale keď som bola tehotná tiež ma trápilo prekyselenie žalúdka. Vtedy mi pomáhalo, keď som zjedla Maces alebo ryžové burizóny. Môjmu manželovi zas pomáha mlieko. Ale tiež je veľmi dobrý liek Pancreolan forte, ten vyrovnáva funckie tráviacich enzýmov.Treba vyskúšať.
0 0
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

moja dcéra, keď bola v puberte mala tiež tieto problémy a vyšetrili jej aj korienky vlasov-bezvýsledne.Potom mi niekto poradil, že keď sa jej začína tvoriť-keď to zacíti,aby prehltla kúsok tvrdšieho chleba.Po čase ani neviem kedy jej to samé prešlo.
0 0
betka111 betka111

betka111 je offline (nepripojený) betka111

Babičkovský recept neviem, ale podľa mňa treba urobiť
gastroendoskopiu ako už písali hore. Tým všetko zistia.
Aj heliko, aj všetko ostatné. Povedz dcére, že vôbec to
nie je také strašné, ako sa o tom hovorí. Päť minút a má
po probléme. Bude vedieť presnú diagnózu. Ja som to už
tiež absolvovala, preto viem o čom hovorím.
Prípadne môžem dať kontakt na jedného súkromného lekára.
Vraj on to robí široko-ďaleko najlepšie.
Betka
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Pred chvíľou som dopapala maces, lebo som si prekyslila žalúdok kávou....a pomohlo
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

dudel
Mne pomáhajú surové mandle. Ale pozor nie solené a nie veľa !!!
Mandle pomáhajú jednomu z mojich rodinných príslušníkov. Treba ich dobre požuť. Má aj ďalší osvedčený "liek" -lyžicu surovej detskej krupice zapiť vodou.
0 0
Monica Monica

Monica je offline (nepripojený) Monica

V prvomrade odporúčam zájsť za gastroenterológom-t.j.odborník na zažívací systém. Určite odporučí gastroskopické vyšetrenie Radím neodmietnuť ho,lebo len prostredníctvom tejto vyšetrovacej metódy môže okrem iných príčin jej ťažkostí, zistiť aj tzv. reflux žalúdka. Ide o nedovieranie zvierača medzi pažerákom a žalúdkom. Žalúdočný obsah sa dostáva naspäť do pažeráka a vyvoláva aj tie ťažkosti,ktoré má spomínaná slečna. Nakoľko stav trvá už 2.rok, za odborníkom zájdite čo najskôr!!!, lebo žalúdočná kyselina leptá stenu pažeráka a môže napáchať VEĽA ZLA !!! Gastroskopia je dnes už bežnou vyšetrovacou metódou, ktorú robia denne viacerým pacientom. Vedia ju vykonať veľmi šetrne, takže sa niet čoho báť- viem aj z vlastnej skúsenosti. Prajem veľa šťastia!
0 0
astensova astensova

astensova je offline (nepripojený) astensova

Mne pomáha pri týchto problémoch kyslé mlieko / zakysanka, acidofil/.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať