Zavrieť

Porady

prispevky a kolko????

Zdravim vas vsetkych .Ja som tu teraz novy a trochu sa tu este nevyznam takze az uz tu je moja otazka tak sory.

Moja otazka je ked si chcem otvorit zivnost som pocul ze clovek moze dostat dotacie od statu.Podla coho sa urcuje vyska a do akej sumy sa davaju dotacie. Vdaka vam SURANCAN
Usporiadat
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

Surancan
Zdravim vas vsetkych .Ja som tu teraz novy a trochu sa tu este nevyznam takze az uz tu je moja otazka tak sory.

Moja otazka je ked si chcem otvorit zivnost som pocul ze clovek moze dostat dotacie od statu.Podla coho sa urcuje vyska a do akej sumy sa davaju dotacie. Vdaka vam SURANCAN
Pekne Ťa vítam medzi nami....
O príspevkoch toho veľa neviem...niekedy pred rokom to bolo 70 tis. teraz nemám páru
0 0
Naďa Naďa

Naďa je offline (nepripojený) Naďa

Ak chceš požiadať o štátny príspevok pre podnikanie, informuj sa na úrade práce, pod ktorý patríš. Príspevok je určený na zaradenie sa nezamestnaných do pracovných aktiviť. Neviem ako je to momentálne, ale keď som ho dostala ja, podmienkou bolo vypracovanie projektu o podnikateľských aktivítách.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Surancan
..... ked si chcem otvorit zivnost som pocul ze clovek moze dostat dotacie od statu.Podla coho sa urcuje vyska a do akej sumy sa davaju dotacie.....
Príspevok sa poskytuje v rámci tzv. aktívnej politiky zamestnanosti. Výška asi tých 70 aj viac reálna. Niektoré druhy živností nie sú podporované - to záleží aj od regiónu. Na Porade si pozri k tejto téme - podnikateľský plán napr. Budeš mať inšpiráciu. Rozhodne Ti prajem, nech sa zadarí.
Na živnoúrade sa neprihlasuj, dokiaľ nebude zmluva o poskytnutí príspevku. Zmluva sa uzatvára s nezamestnaným, nie živnostníkom! Podľa skúseností - na vybavenie treba počítať 2 mesiace (podanie žiadosti a podkladov, doplnenie od ÚPSVaR, komisionálne schvaľovanie, zmluva).
Naposledy upravil STRELEC : 19.09.05 at 04:51
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Syn si to vybavoval. Musel byť 4 mesiace evidovaný na ÚP, potom si požiadal o príspevok na Okr.úrade práce a až po podpísaní zmluvy o pridelení príspevku si urobil živnosť. Je to dôležité, lebo naozaj príspevok môžeš dostať iba ako nezamestnaný. On dostal 73 tis., bol tesne po škole, VŠ, zohľadňujú sa tam aj tieto veci. Tak môžeš dostať od 50 do 73 tis. Toto bolo v decembri 2004. Okrem toho musíš potom 2 roky podnikať v regióne, nesmieš zrušiť živnosť.

Mimochodom Surancan znamená Šurančan? Potom sme takmer susedia.
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

A samozrejme príspevok musíš použiť na nákup hmotného majetku, teda nie zásoby alebo len tak si to užívať na účte. Hmotný majetok znamená napr. regále do obchodu, miešačka, počítač - ak ho bezprostredne potrebuješ k práci, zariadenie kancelárie - stôl stoličky...
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Ahoj, tak ja som naposledy spracovala podnikatelsky plan pre bratranca na urad prace, je to presne tak , nesmies byt podnikatel, ale cela ta tortura vybavovania trvala takmer tri mesiace a nakoniec mu schvalili 55 tisic Sk, ale aj to je nieco, nakupil za to aspon zaklade vybavenie. Najvacsiu pozornost venuj podniktelskemu zameru, presne body ktore tam chcu mat ti daju na urade prace. Prajem vela uspechov!
0 0
Surancan Surancan

Surancan je offline (nepripojený) Surancan

Dakujem Vam zatial musim sa trochu pohrabat tu na Porade.
0 0
adrika adrika

adrika je offline (nepripojený) adrika

Iba doplním, že výška dotácie závisí od dĺžky evidencie na úrade práce - čím dlhšie si evidovaný, tým viac Ti schvália .... ja som bola evidovaná 6 mes. a schválili mi cez 54 000,- ....ale zatiaľ na nich iba čakám....trvá to už zhruba 6 týždňov - po vybavení všetkých papierov....dúfam, že sa aj dočkám.....
Je to trocha vybvovania a papierovačiek, ale kto Ti už dnes čo dá zadarmo-treba do toho ísť, ak je možnosť...a trochu byrokracie pretrpieť....
Prajem veľa zdaru a ešte pekný deň
0 0
helas helas

helas je offline (nepripojený) helas

Dobry den,
tak ja som sa prave vratila s uradu prace, kde som sa informovala o poskytnuti
prispevku. Som evidovana na UP piaty mesiac, chcem robit uctovnictvo, mam narok na 40 600,-- Sk, musim dat ziadost na absolvovanie pripravy na zacatie zivnosti, tuto pripravu absolvovat, dostanem osvedcenie a s tymto osvedcenim, kopiou zivnostneskeho listu, si dat ziadost o prispevok.Ta sa musi podat 30 dni pred zacatim zivnosti. Teda v ZL musis mat zacatie zivnosti trebars
1.11. ziadost o prispevik musis dat 1.10. Aspon ja som to tak pochopila.
Ale na UP bola velmi ochotna a mozem hocikedy prist alebo zavolat.Som z KE Vsetko to vraj trva 2-3 mesiace.
Takze vela stiastia
0 0
Magda Magda

Magda je offline (nepripojený) Magda

Len by som chcela upozorniť , že nech si každí pozrie v Zákone o zamestnanosti, či nie je náhodou znevýhodnený uchádzač o zamestnanie, lebo príspevok sa dá navýšiť. Samozrejme nepoužijem čísla paragrafov, lebo píšem z tepla domova, ale je to hneď na začiatku. Ďalšia zaujímavá vec je, že nemusí písať žiadosť o prípravu ak má ekonomické vzdelanie, komisia si ho predvolá, opýta sa niekoľko orientačných vedomostí a pokiaľ uchádzač uspeje, nemusí sa zúčastňovať prípravného školenia. Samozrejme, že musí mať vypracovaný podnikateľský zámer. Priamo na komisii sa dozvie termín, s akým dátumom má požiadat o vystavenie ŽL. Dopredu je dobré požiadať o výpis z registra trestov, ktorý treba k ŽL, pretože to može trvať okolo 3 týždňov. To je asi všetko.

Veľa šťastia kolegovia.
0 0
helas helas

helas je offline (nepripojený) helas

Ahojte,

tak som dnes dostala pozvanku na absolvovanie pripravy na zacatie SZC.
Je to 18.oktobra, ziadost som podala 27.09. Je tam napisane, ktore zakony
si mam prestudovat ale len to co sa tyka SZCO. Mam z toho dost vietor,takze
idem hladat zakony a studovat, vsetko ostatne uz mam.
Hela
0 0
inngrid inngrid

inngrid je offline (nepripojený) inngrid

Ahoj

prispevky je to vlastne dotacia od statu ma nanu narok kazdy uchadzach ktory je min 4mesiace evidovany na urade prace
vyska dotacie: zalezi od okresu a od toho ci si znevyhodneny ci zvyhodneny uchadzas zvyhodneny su ludia od 25do 50 zdravy
znevyhodneny pod 25 a nad50 alebo so zdravotnym postihnutym
zvyhodneny dostavaju cca 40tis. a znevyhodneny cca 57tis je tam maly rozdiel podla okresu
podmienky : okrem 4mesiacov si musis vypracovat podnikatelsky plan odovzdat ho uradu prace este pred podanim ohlasenia zivnosti na zivnostenskom urade do 10dni je urad prace poviny dat stanovisko ci ziskas danu dotaciu
- zmena zakona : uz sa nemusi dokladovat naco tu dotaciu pouzicies a jeden maly bonus nezabudni ze dotacia je danovo uznatelny prijem vela ludi nato zabuda tato dotacia zo statu
Inak myslim ze sa vola zakon o sluzbach zamestnanosti ktory presne rozoberat tuto dotaciu


Inngrid
0 0
jjendro jjendro

jjendro je offline (nepripojený) jjendro

Chcem sa spýtať ako je to so ženou, ktorá poberá rodičovský príspevok a má dieťa vo veku 1,8 roka. Môže byť uchádzačom o zamestnanie - aby splnila tu podmienku 4mesiace evidovana.

Je potom v tom príprade možné aby rodičovský príspevok poberala napr. babka?

Alebo nemá šancu získať príspevok na živnosť do 3 rokov veku dieťaťa...
0 0
FYDKO FYDKO

FYDKO je offline (nepripojený) FYDKO

Inngrid - prosím ťa čo je to daňovo uznateľný príjem, to akože mám tú dotáciu od štátu zdaniť ? Ja som sa pýtala na daňovom, a tam mi povedali, že sa to nezdaňuje, že sa to dostane a vzápätí investuje. Ako to teda je ?


Ešte sa chcem spýtať ostatných, mne na ÚP povedali tiež že nedokladujem použitie príspevkov, ale že ma môžu prísť " fyzicky " skontrolovať, či som si ozaj kúpila to čo som napísala do podnikateľského zámeru. Sa mi to moc nezdá, pochopila by som, keby ma predvolali sdokladmi, aleže majú prísť ku mne domov a kontrolovať čo mám, sa mi nejako nezdá. Prosím napíšte ako to je , kto má s tým skúsenosti.

A ešte, ja som minulý týždeň odovzdala podnikateľský zámer, absolvovala som ten kurz, a teraz ma vraj zavolajú na nejaké skúšky........ale ja chcem živnosť otvoriť až v januári, nevadí, že som im to dala už v polovici oktobra, ked tu niekto píše, že vybavovanie trvá 2 - 3 mesiace, a niekto píše o 30 dňoch?
0 0
kiwiak kiwiak

kiwiak je offline (nepripojený) kiwiak

šéfredaktor
Viac informacii ziskas na podnikanie.php5.sk, tento web sa venuje problematike prispevkov od Uradu prace.
0 0
kiwiak kiwiak

kiwiak je offline (nepripojený) kiwiak

šéfredaktor
Absolvovanie pripravy na SZC mozes absolvovat aj skor.nevadi.sam mam prispevok od URadu prace.Po absolvovani pripravy na SZC si vybav vypis registra trestov azivnostensky list.Ak chces podnikat doma, je nutny list vlastnictva resp.suhlas majitela bytu, ze suhlasi s tvojim podnikanim.Do 30 dni po podani ziadosti o prispevok s predlozenymi podjkladmi co vyzaduje UP, ta vyzvu k podpisaniu dohody.Tam dostanes aj materialy na publicitu prispevku plagatik a samolepky.Musis si polepit vsetko co kupis z prispevku, ale aj postovu schranku oznacit nalepkou, vchod do bytu a aj miestnost kde budes podnikat.plagatik das na stenu .V den ked ti zacne platit zivnost, cize ked zacnes podnikat pojdes na UP a odovzdas do podatelni UP Ziadost o platbu a od toho dna cakas 30 dni na prispevok, mne dosiel do 21 dni.Viac informacii je na podnikanie.php5.sk alebo pis na moju emailovu adresu kiwiak@centrum.sk
0 0
kiwiak kiwiak

kiwiak je offline (nepripojený) kiwiak

šéfredaktor
Do 10 dni UP neda vyjadrenie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0 0
kiwiak kiwiak

kiwiak je offline (nepripojený) kiwiak

šéfredaktor
Ano, je to tak.ty musis podnikat 2 roky bez subehu s pracovnopravnym vztahom, cize nemozes podnikatb a popritom robit na zmluvu alebo na dohodu, da sa len na zmluvu o dielo.Kontrola ta bude navstevovat aty ju musis pustit do bytu, lebo prides o prispevok, vsetko bude smusiet vratit spet UP.Aj, ked nevycerpas celu sumu z prispevku(kupis vsetko co mas a zvysi sa ti nieco), musis hoci aj tych 50 Sk UP vratit a napisat im o tom.Kontroly uz robia, adavaj si pozor na publicitu(vylepene samolepky a plagatik), za to su pokuty.
0 0
kiwiak kiwiak

kiwiak je offline (nepripojený) kiwiak

šéfredaktor
Napr.otazky na absolvovanie pripravy:
zivnostou nie je...
vyska min.mzdy...
kedy sa podava danove priznanie...
kedy ide odlhodoby majetok...
vseobecne podmienky na ziskanie zivnosti (FO)
ake uctovnictvo vedie FO
odkedy sa plati zdravotne poistenie...
akosa delia zivnosti...
kde moze byt sidlo firmy
kto poskytuje prispevok na SZC (ESF-europsky socialny fond)
aka je vyska v percentach poistneho na zdrav.poistenie
co je vydavok atd....

Nie je to tazke su to len 30 otazok, a ked uz mas podnikatelsky zamer a pojde spo teste pred komisiu bude to ok.Tam sa ta len opytaju v com chces podnikat, ci na to mas...a ak splnis vsetko daju ti tlaciva a a uz vybavujes dotaciu.
0 0
kiwiak kiwiak

kiwiak je offline (nepripojený) kiwiak

šéfredaktor
Výška príspevku pre uchádzačov o zamestnanie(minimálna evidencia na ÚPSVaR 4 mesiace) od 1.11.2005

0.- Sk
Bratislava I., II., III., IV., V., Malacky, Pezinok, Senec
----------------------------------------------------------------------
42.539.- Sk
Trenčín, Ilava, Púchov, Piešťany, Myjava, Skalica, Žilina, Senica, Prievidza, Banská Bystrica, Trnava, Nové mesto nad Váhom, Námestovo, Dunajská Streda, Galanta, Považská Bystrica, Čadca, Partizánske, Hlohovec, Liptovský Mikuláš, Zvolen, Bánovce nad Bebravou, Martin, Tvrdošín, Stará Ľubovňa, Košice I., Bytča, Ružomberok, Košice IV., Topoľčany, Kysucké Nové mesto, Nitra, Košice II., III.
-----------------------------------------------------------------------

58.212.- Sk
Turčianske Teplice, Poprad, Svidník, Stropkov, Dolný Kubín, Banská Štiavnica, Levoča, Šaľa, Snina, Humenné, Prešov, Bardejov, Nové Zámky, Žiar nad Hronom, Krupina, Brezno, Spišská Nová Ves, Vranov nad Topľou, Komárno, Medzilaborce, Detva, Levice, Zlaté Moravce, Poltár, Michalovce, Sabinov, Lučenec, Gelnica, Kežmarok, Košice – okolie, Žarnovica, Sobrance, Trebišov, Rožňava, Veľký Krtíš, Revúca, Rimavská Sobota

----------------------------------------------------------------------
Výška príspevku pre znevýhodnených uchádzačov o zamestnanie(viac ako 12 mesiacov).
---------------------------------------------------------------------

40.300.- Sk
Bratislava I., II., III., IV., V., Malacky, Pezinok, Senec


-----------------------------------------------------------------------
60.451.- Sk
Trenčín, Ilava, Púchov, Piešťany, Myjava, Skalica, Žilina, Senica, Prievidza, Banská Bystrica, Trnava, Nové mesto nad Váhom, Námestovo, Dunajská Streda, Galanta, Považská Bystrica, Čadca, Partizánske, Hlohovec, Liptovský Mikuláš, Zvolen, Bánovce nad Bebravou, Martin, Tvrdošín, Stará Ľubovňa, Košice I., Bytča, Ružomberok, Košice IV., Topoľčany, Kysucké Nové mesto, Nitra, Košice II. III.


----------------------------------------------------------------------
80.601.- Sk
Turčianske Teplice, Poprad, Svidník, Stropkov, Dolný Kubín, Banská Štiavnica, Levoča, Šaľa, Snina, Humenné, Prešov, Bardejov, Nové Zámky, Žiar nad Hronom, Krupina, Brezno, Spišská Nová Ves, Vranov nad Topľou, Komárno, Medzilaborce, Detva, Levice, Zlaté Moravce, Poltár, Michalovce, Sabinov, Lučenec, Gelnica, Kežmarok, Košice – okolie, Žarnovica, Sobrance, Trebišov, Rožňava, Veľký Krtíš, Revúca, Rimavská Sobota
----------------------------------------------------------------------

Vyska nenavratnych prispevkov od UPSVaR pre zdravotne postihnutych obcanov a na zriadenie chranenych dielni a pracovisk je ina a vyssia od 1.11.2005
Naposledy upravil kiwiak : 15.10.05 at 16:07
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať