Zavrieť

Porady

registracia podla zak. o DPH par.7a a pridelene DIC

Ahojte,

dnes mi prisla registracna karta "Osvedcenie o registracii pre DPH - prijemca/dodavatel sluzby z/do ineho clenskeho statu" - ako neplatca DPH (paragraf 7a)

dostal som identifikacne cislo pre dan SKxxx

tak. a teraz by som sa chcel opytat:
1. ide vlastne o IC DPH (VAT NUMBER)? alebo je to DIC pre styk so subjektami v EU a mimo SR?
2. musim ho uvadzat aj na fakturach na slovensko? alebo pouzijem DIC co mam pridelene?
3. je potrebne o tomto prideleni informovat subjekty, ktore fakturuju mne v ramci Slovenska (napr. mobilny operator)?

ide mi o to, ze ci teraz musim vsetko obehat + zmenit peciatky atd.atd.

dakujem
Usporiadat
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Citát z materiálu DR SR ( ktorý nájdeš v tejto téme :http://www.porada.sk/t125491-dr-sr-p...uzby-z-cs.html )

Daňový úrad zaregistruje takúto zdaniteľnú osobu, vydá jej osvedčenie o registrácii a pridelí jej identifikačné číslo pre daň najneskôr do siedmich dní odo
dňa doručenia žiadosti o registráciu pre daň. Následne bude používať pridelené IČ DPH pri nákupe tovaru ako aj pri objednávaní služieb z iných členských štátov resp. pri dodaní služieb do iného členského štátu. Zdaniteľná osoba registrovaná podľa § 7a novely zákona o DPH sa nestáva platiteľom dane (nemôže si odpočítať daň v daňovom priznaní).

T.j. pridelené IČ DPH (podľa §7a) používaš len pri nákupe tovaru (dodaní služieb) z EÚ + pri dodaní služieb do EÚ.
Čo sa týka tuzemska si stále neplatiteľom DPH.
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

Dobrý večer
dievčence prosím Vás poraďte mi má povinnost registracie neplatitela dph živnostník, ktorý dodáva služby- montáž - napr. lešenia na stavbe
-fakturuje českej fy - práce vykonáva aj v iných štátoch, myslím že Česká fy je platcom DPH
Anika
0 0
marek.so marek.so

marek.so je offline (nepripojený) marek.so

Zdravim. Rád by som sa spytal ako to vlastne teraz bude ak SZČO dodava sluzby - stavebnictvo ,do ineho statu EU slovenskej SRO registrovanu na DPH v danom state. Pre SRO je to asi nezmenene DPH odvedie v tom danom state.
A SZČO?
- ma povinnost tiez sa registrovat state v ktorom dodava sluzbu (aj ked je to len jednorazovo) a odviest DPH tam alebo nie
- faktury s DPH alebo bez?
Ďakujem
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

dobrý deň
posúvam
Anika
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Anik Pozri príspevok
Dobrý večer
dievčence prosím Vás poraďte mi má povinnost registracie neplatitela dph živnostník, ktorý dodáva služby- montáž - napr. lešenia na stavbe
-fakturuje českej fy - práce vykonáva aj v iných štátoch, myslím že Česká fy je platcom DPH
Anika
Musíš si správne zaradiť službu, ktorú živnostník poskytuje. T.j. ak je podľa §15/1, tak je povinný sa registrovať podľa §7a.

Ak poskytuje len služby vzťahujúce sa na nehnuteľnosť, tak povinnosť registrácie v tuzemsku podľa mňa nemá, lebo je to služba podľa §16/1:
§ 16

(1) Miestom dodania služby vzťahujúcej sa na nehnuteľnosť vrátane realitnej činnosti a činnosti znalcov, ubytovacích služieb, poskytnutia práva na užívanie nehnuteľnosti, služieb zameraných na prípravu a koordináciu stavebných prác, ako sú služby poskytované architektmi a osobami zabezpečujúcimi stavebný dozor, je miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

marek.so Pozri príspevok
Zdravim. Rád by som sa spytal ako to vlastne teraz bude ak SZČO dodava sluzby - stavebnictvo ,do ineho statu EU slovenskej SRO registrovanu na DPH v danom state. Pre SRO je to asi nezmenene DPH odvedie v tom danom state.
A SZČO?
- ma povinnost tiez sa registrovat state v ktorom dodava sluzbu (aj ked je to len jednorazovo) a odviest DPH tam alebo nie
- faktury s DPH alebo bez?
Ďakujem
Nakoľko miestom dodania služby vzťahujúcej sa na nehnuteľnosť je miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza musíš sa informovať v príslušnom štáte či Ti tam vznikne povinnosť registrácie....
0 0
martina2006 martina2006

martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

Prosím o radu, ak SZČO neplatca DPH vykonáva zváračské práce pri výrobe vagonov v Českej republike, faktúru vystavuje firme,
ktorá má pridelené IČ CZ je povinný registrovať sa podľa par.7
zákona o DPH a podávať súhrný výkaz? Ďakujem.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

martina2006 Pozri príspevok
Prosím o radu, ak SZČO neplatca DPH vykonáva zváračské práce pri výrobe vagonov v Českej republike, faktúru vystavuje firme,
ktorá má pridelené IČ CZ je povinný registrovať sa podľa par.7
zákona o DPH a podávať súhrný výkaz? Ďakujem.
Citát z materiálu DR SR (v prílohe):

Od 1.1.2010 sa všeobecné pravidlo pre určenie miesta dodania služieb zdaniteľnej osobe uplatňuje pri väčšine služieb dodaných zdaniteľnej osobe. Všeobecné pravidlo pre určenie miesta dodania služieb poskytnutých zdaniteľným osobám, t.j. § 15 ods. 1 zákona o DPH sa uplatní napr. pri nasledovných druhoch služieb, ktoré sú poskytnuté zdaniteľnej osobe:
- preprava tovaru vrátane prepravy tovaru medzi členskými štátmi,
- doplnkové služby pri preprave tovaru ako nakladanie, vykladanie, manipulácia a podobné súvisiace služby,
- ocenenie hnuteľného hmotného majetku a práce na hnuteľnom hmotnom majetku,
- sprostredkovateľské služby,
- dlhodobý prenájom dopravných prostriedkov (pre všetky dopravné prostriedky viac ako 30 dní, pre plavidlá viac ako 90 dní),
- nehmotné služby uvedené v § 16 ods. 17 zákona o DPH poskytnuté zdaniteľnej osobe, ktoré zahŕňajú:
· prevod a postúpenie autorských práv, patentov, licencií, ochranných známok a podobných práv,
· reklamné služby,
· poradenské, inžinierske, technické, právne, účtovné, audítorské, prekladateľské, tlmočnícke a iné podobné služby vrátane služieb spracovania údajov a poskytovania informácií,
· bankové, finančné, poisťovacie a zaisťovacie služby s výnimkou nájmu bezpečnostných schránok,
· poskytnutie zamestnancov,
· nájom hnuteľného hmotného majetku okrem nájmu dopravných prostriedkov, železničných vagónov a vozňov, prívesov a návesov,
· poskytnutie prístupu a prepravy alebo prenosu cez rozvodné systémy zemného plynu a elektriny a dodanie ostatných priamo súvisiacich služieb,
· telekomunikačné služby,
· služby rozhlasového vysielania a televízneho vysielania,
· služby dodávané elektronickými prostriedkami.

Ak by sme zváranie klasifikovali ako práce na hnuteľnom hmotnom majetku (?), tak má povinnosť registrácie podľa §7a:

§ 7a

(2) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom a ktorá má v tuzemsku sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň, bydlisko alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava, dodáva službu, pri ktorej je miesto dodania podľa § 15 ods. 1 v inom členskom štáte a osobou povinnou platiť daň je príjemca služby, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred dodaním služby; žiadosť o registráciu pre daň táto zdaniteľná osoba nepodáva, ak je registrovaná pre daň podľa § 7.
0 0
Franta Franta

Franta je offline (nepripojený) Franta

Som :-)
Dobrý deň Vám všetkým prajem :-)

Chcel by som sa spýtať, ako je to v mojom prípade. . . poskytujem fotografické služby tu na Slovensku, mám zmluvu s firmou, ktorej sídlo je v ČR, ale majú na Slovensku zástupcu, so sídlom na Slovensku. . . odmeny za vykonané fotografovanie sú mi vyplácané zo slovenského účtu, na fakrúre však uvádzam údaje firmy v ČR, takže aj IČ DIČ a IČO.

musím sa aj ja registrovať na DÚ podľa paragrafu 7a ?

ďakujem za akúkoľvek odpoveď :-)

Pekný deň.
0 0
kylie kylie

kylie je offline (nepripojený) kylie

Dobrý deň. Moj klient má podobný problém. Na základe zmluvy o dielo fakturuje českej firme, platcovi DPH v Čechách, montážne práce. Ale miesta výkonu práce na základe uvedenej zmluvy su rozne Nemecko, Južná Afrika, Kongo... Obrat pre DPH nepresiahol. Ako je to tu s registráciou?
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Franta Pozri príspevok
Dobrý deň Vám všetkým prajem :-)

Chcel by som sa spýtať, ako je to v mojom prípade. . . poskytujem fotografické služby tu na Slovensku, mám zmluvu s firmou, ktorej sídlo je v ČR, ale majú na Slovensku zástupcu, so sídlom na Slovensku. . . odmeny za vykonané fotografovanie sú mi vyplácané zo slovenského účtu, na fakrúre však uvádzam údaje firmy v ČR, takže aj IČ DIČ a IČO.

musím sa aj ja registrovať na DÚ podľa paragrafu 7a ?

ďakujem za akúkoľvek odpoveď :-)

Pekný deň.
Pozrite, či Vaša činnosť spadá pod §16/3 zák. 222/2004 Zz.
0 0
Franta Franta

Franta je offline (nepripojený) Franta

Som :-)
Milan Benka Pozri príspevok
Pozrite, či Vaša činnosť spadá pod §16/3 zák. 222/2004 Zz.
Ďakujem za odpoveď. . . myslím že moja činnosť spadá pod §16/3. . takže nie je dôležité, aké údaje sú uvedené vo faktúre?. . že je to na Českú firmu?
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Franta Pozri príspevok
Dobrý deň Vám všetkým prajem :-)

Chcel by som sa spýtať, ako je to v mojom prípade. . . poskytujem fotografické služby tu na Slovensku, mám zmluvu s firmou, ktorej sídlo je v ČR, ale majú na Slovensku zástupcu, so sídlom na Slovensku. . . odmeny za vykonané fotografovanie sú mi vyplácané zo slovenského účtu, na fakrúre však uvádzam údaje firmy v ČR, takže aj IČ DIČ a IČO.

musím sa aj ja registrovať na DÚ podľa paragrafu 7a ?

ďakujem za akúkoľvek odpoveď :-)

Pekný deň.
Myslím, že miestom dodania je v tomto prípade prevádzkareň, teda podľa toho, či spĺňa podmienky.
Tie fotografické služby sa poskytujú v tej prevádzkarni?

Citát z metodického pokynu DRSR k určeniu miesta dodania služieb a k registrácii zdaniteľných osôb podľa § 7a zákona č. 222/2004:

"Ak je služba dodaná prevádzkarni zdaniteľnej osoby, miestom dodania služby je miesto,
kde má táto osoba prevádzkareň. Iba v prípade, ak má prevádzkareň minimálnu veľkosť
a súčasne stále prítomné ľudské a technické zdroje, považuje sa za prevádzkareň podľa § 4
ods. 7 zákona o DPH. Je potrebné, aby prevádzkareň spĺňala kritérium stálosti a mala
adekvátne vnútorné usporiadanie, najmä čo sa týka ľudských a technických zdrojov
a zároveň, aby bola schopná dodané služby prijať a využiť."
0 0
jmparazit jmparazit

jmparazit je offline (nepripojený) jmparazit

Ako zistim či je Slovenský podnikateľ platca DPH na Slovensku alebo len v zahraničí?
Naposledy upravil jmparazit : 03.02.10 at 12:27
0 0
Franta Franta

Franta je offline (nepripojený) Franta

Som :-)
Blankake Pozri príspevok
Myslím, že miestom dodania je v tomto prípade prevádzkareň, teda podľa toho, či spĺňa podmienky.
Tie fotografické služby sa poskytujú v tej prevádzkarni?

Citát z metodického pokynu DRSR k určeniu miesta dodania služieb a k registrácii zdaniteľných osôb podľa § 7a zákona č. 222/2004:

"Ak je služba dodaná prevádzkarni zdaniteľnej osoby, miestom dodania služby je miesto,
kde má táto osoba prevádzkareň. Iba v prípade, ak má prevádzkareň minimálnu veľkosť
a súčasne stále prítomné ľudské a technické zdroje, považuje sa za prevádzkareň podľa § 4
ods. 7 zákona o DPH. Je potrebné, aby prevádzkareň spĺňala kritérium stálosti a mala
adekvátne vnútorné usporiadanie, najmä čo sa týka ľudských a technických zdrojov
a zároveň, aby bola schopná dodané služby prijať a využiť."
Nie, fotograficke sluzby poskytujem externym zakaznikom. . . cize nie v prevadzkarni. Konkretne sa jedna o skolsku fotografiu a na slovensku sidli zastupca firmy a tento zastupca prijma peniaze zo skol a vyplaca odmeny fotografom. Fakturujem vsak na hlavnu firmu v Cechach :-)
0 0
astensova astensova

astensova je offline (nepripojený) astensova

Prosím mám otázku. SZČO neplatca DPH má uzavretú zmluvu o obchodnom zastúpení z s.r.o platcom DPH v ČR. Tento neplatca uzatvára kúpne zmluvy iba v tuzemsku a zasiela ich do ČR. S.R.O. mu vypláca províziu a prepláca náklady za PHM, telefón a paušálnu čiastku. Musí sa registrovať ako platca DPH podľa §7a? Ďakujem
0 0
astensova astensova

astensova je offline (nepripojený) astensova

posúvam
0 0
astensova astensova

astensova je offline (nepripojený) astensova

astensova Pozri príspevok
Prosím mám otázku. SZČO neplatca DPH má uzavretú zmluvu o obchodnom zastúpení z s.r.o platcom DPH v ČR. Tento neplatca uzatvára kúpne zmluvy iba v tuzemsku a zasiela ich do ČR. S.R.O. mu vypláca províziu a prepláca náklady za PHM, telefón a paušálnu čiastku. Musí sa registrovať ako platca DPH podľa §7a? Ďakujem
Posúvam
0 0
astensova astensova

astensova je offline (nepripojený) astensova

POSúVAM POSúVAM
0 0
astensova astensova

astensova je offline (nepripojený) astensova

posúvam
0 0
Načítať ďalšie