Zavrieť

Porady

ceny betonu

Dobry deň!V jari by sme sa chceli pustiť do stavby rod.domu.Touto cestou by som sa chcela informovať či nema dakto skusenosti s cenami betonu a pucmajstra.Pochadzam s Košic.Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    krvak je offline (nepripojený) krvak

    krvak
    Ja som staval v Krasnej. 70 Eur B 20, B 15 - 60 Eur. Pucmajster 60 E. Ceny bez DPH-ale vzdy sa da dohodnut :-)

    Za deku 15 m3 a karirohoz islo 1300 Eur.

    Libuše je offline (nepripojený) Libuše

    Libuše
    krvak Pozri príspevok
    Ja som staval v Krasnej. 70 Eur B 20, B 15 - 60 Eur. Pucmajster 60 E. Ceny bez DPH-ale vzdy sa da dohodnut :-)

    Za deku 15 m3 a karirohoz islo 1300 Eur.
    A ktora betonarka to bola?

    bjuty smis je teraz online bjuty smis

    bjuty smis
    ja som kúpil v decembri v Senci za 48 aj s dopravou do 5 km.
    Nič v zlom, ale v KE musí byť cena ak nie rovnaká, tak nižšia...

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    bjuty smis Pozri príspevok
    ja som kúpil v decembri v Senci za 48 aj s dopravou do 5 km.
    Nič v zlom, ale v KE musí byť cena ak nie rovnaká, tak nižšia...
    Tak to ma zaujíma prečo nižšiaA o tom tu už debata bola.
    Ja som mal UNIBETON 15ku za 68 EUR , 20ku za 70 EUR a pumpu priamo na mixe za 80EUR/hod

    bjuty smis je teraz online bjuty smis

    bjuty smis
    a mňa zaujíma, prečo si ochotný platiť o tretinu viacej ?
    myslíš, že v KE sú vyššie ceny ako v SC? či už nehnutelností, práce, materiálu ?
    Ja odporúčam Libuši jednoznačne jednať a vybaviť si nižšiu cenu aby sa nedala dobehnúť ako ty. Čo jej odporúčaš ty ?

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    bjuty smis Pozri príspevok
    a mňa zaujíma, prečo si ochotný platiť o tretinu viacej ?
    myslíš, že v KE sú vyššie ceny ako v SC? či už nehnutelností, práce, materiálu ?
    Ja odporúčam Libuši jednoznačne jednať a vybaviť si nižšiu cenu aby sa nedala dobehnúť ako ty. Čo jej odporúčaš ty ?
    Tak asi bude ten betón ktorý mám ja kvalitnejší ako tvoj a dobehnúť sme sa dali asi všetci Košičania nakoľko aj Krvak platil cca tak isto ako ja a z inej betonárky.

    krvak je offline (nepripojený) krvak

    krvak
    48 za b20????? to sa mi nezda. Aj s dopravou??? tak to mohla byt tak B 10 :-) Ak si vybavil B20 za 48 , tak klobuk dole. Otvor betonarku v KE a predavaj za 60 a za rok si kupis vilu s bazenom.

    Snoophy je offline (nepripojený) Snoophy

    Snoophy
    Aký betón mám použiť na základy a aký na deku či veniec( z ytongu)???
    Dom bude 17,5*9 bungalov z 30 obvod. steny bez stropu.
    Zem máme ilovitu.
    Dom bude stat na mieste kde stojí starý dom (hlinený, kamene atd.)
    Stačí 15-ka???
    Neviem či sa mi zdá ale architekt mi tušim napísal 18-ku-je taký vôbec? Nemôžem sa teraz pozrieť do planov

    pmichal je offline (nepripojený) pmichal

    pmichal
    ja si dovolim poznamenat, ze vyvoj cien v bratislave a okoli je iny ako v ostatnych regionoch na slovensku. beton je naozaj specificky tovar a skor by som sa zameral na to, aby som kupoval u certifikovanych betonarov za viac ako u betonarov, ktori to miesaju niekde v kadi. norma 206-1 hovori o tom ako ma beton vyzerat. pokym nejdes libuska stavat dom, do ktoreho potrebujes 500kubikov tak odporucam certifikovanu betonaren za viac penazi, poznam ludi, co kupovali "bez papierov" zaruceny beton a potom to tak aj dopadlo.)

    Iny111 je offline (nepripojený) Iny111

    Iny111
    Skus toto:

    wewewe.betonserver.sk/beton-betonarne#kosice

    Namiesto wewewe daj www

    Vpravo hore vyber triedu betonu a potom klikni na niektoru z firiem, tam bude cena.

    Libuše je offline (nepripojený) Libuše

    Libuše
    Ďakujem za reakcie a rady.Zatial to tak vyzera že najlacnej.beton v KE je 15 za 77eura a 20 za 81eura

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Pri objednávaní betónu z najlacnejších beonárok je dobré:
    Pri betonárskych prácach doložiť doklad o akosti betónu z betonárky.( STN 73 1370,STN 732011)

    krvak je offline (nepripojený) krvak

    krvak
    Snoophy Pozri príspevok
    Aký betón mám použiť na základy a aký na deku či veniec( z ytongu)???
    Dom bude 17,5*9 bungalov z 30 obvod. steny bez stropu.
    Zem máme ilovitu.
    Dom bude stat na mieste kde stojí starý dom (hlinený, kamene atd.)
    Stačí 15-ka???
    Neviem či sa mi zdá ale architekt mi tušim napísal 18-ku-je taký vôbec? Nemôžem sa teraz pozrieť do planov
    Poviem svoju skladbu: Do zeme isla B20, Nad zem B15 (40 cm). Deka B20 (10cm).
    Zazil som aj expertov, co davali vsade B12.5. To by som vsak neriskoval.

    B15 no ak je podlozie pevne, nemal by byt problem. Ale menej by som nedal.

    tiger111 je offline (nepripojený) tiger111

    tiger111
    bjuty smis Pozri príspevok
    ja som kúpil v decembri v Senci za 48 aj s dopravou do 5 km.
    Nič v zlom, ale v KE musí byť cena ak nie rovnaká, tak nižšia...
    48? to ta vysiel jeden domiesavac?

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Snoophy Pozri príspevok
    Aký betón mám použiť na základy a aký na deku či veniec( z ytongu)???
    Dom bude 17,5*9 bungalov z 30 obvod. steny bez stropu.
    Zem máme ilovitu.
    Dom bude stat na mieste kde stojí starý dom (hlinený, kamene atd.)
    Stačí 15-ka???
    Neviem či sa mi zdá ale architekt mi tušim napísal 18-ku-je taký vôbec? Nemôžem sa teraz pozrieť do planov
    Beton treba dat taky, aky je predpisany v projekte statiky. 18ka nie je.
    troska teorie:
    pevnost betonu v jednosom tlaku udavana priznaceni betonu je charakteristicka pevnost betonu, to znamena, ze ak ma beton pevnost 15MPa, tak statisticky aspon 95 percent vybranych skumanych vzoriek musi mat aspon 15MPa. Skutocna pevnost betonu je vyssia, nazyva sa to stredna hodnota pevnosti betonu a je to charakteristicka pevnost betonu+8MPa, cize B15 (posla STN) ma strednu hodnotu pevnosti betonu 23MPa. Vo vypoctoch sa pouziva vypoctova pevnost betonu,co je charakteristicka/sucinitel spolahlivosti materialu. Pre B15 je to 15/1,5 co je 10MPa. Takze dimenzuje sa na 10MPa,pricom skutocna pevnost je 23MPa, ale moze kolisat az po tych 15MPa.
    Preto netreba hadzat take cisla, ze B15 je slabe. treba si uvedomit, co je to 15MPa. Je to 1500ton na meter stvorcovy. To je uz celkom slusna sila.
    Zaklady: v zakladovej spare pripustame napatie mensie ako je unosnost zeminy. Pre bezne zeminy cca 250kPa=0,25MPa. Napatie v zemine posobi ako reakcia na zakladovy pas, cize urcite vieme, ze 0,25MPa je menej ako 15MPa.
    Dalej vznika ohyb kolmo na pas, tam napatie zavisi od vysky zakl.pasu, preto netreba spekulovat, ze dam len par cm
    Spodna deka: odborne podkladovy beton-neprenasa ziadne zatazenie zo stien, prenasa zatazenie z podlahy ako doska na pruznom podlozi. Staci opat beton kludne aj doma vyrobeny, vystuzeny sietami. Podstatne je poriadne zhutnene podlozie, ktore prispieva najpodstatnejsou mierou do tuhosti doska+zemina, cim sa zmensuje ohybovy moment na dosku a tym jej namahanie.
    Stropna doska: toto je klasicky prvok namahany na ohyb a smyk. Na ohyb sa dimenzuje vystuz. Smyk prenasa beton. Tu je pevnost betonu podstatna, smyk sposobuje pri podperach tlakove zony, ktore musi preniest beton. Na ohyb teda sluzi zelezo a tlacena cast betonu=ohybovy moment preberaju 2sily na nejakom ramene o nieco mensom ako je vyska stropnej dosky-tu je pevnost betonu tiez podstatna.
    Dlha, dufam vycerpavajuca odpoved

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.