Zavrieť

Porady

Správny termín výsevu papriky a paradajok

Dobrý deň, rada by som vedela, kedy zvyknete vysievať semienka papriky a paradajok v domácom prostredí napr. do kelímkov na parapete okna? Tohto roku som skúsila vysiať papriku už 1.2. Nie je to skoro? Paradajky by som chcela zasiať tiež o niečo skôr okolo 15.-teho februára. Po iné roky som vysievala paradajky okolo 15.-teho marca, ale úrodu som zberala pomerne neskoro.
Usporiadat
rozborova rozborova

rozborova je offline (nepripojený) rozborova

natascha Pozri príspevok
Dobrý deň, rada by som vedela, kedy zvyknete vysievať semienka papriky a paradajok v domácom prostredí napr. do kelímkov na parapete okna? Tohto roku som skúsila vysiať papriku už 1.2. Nie je to skoro? Paradajky by som chcela zasiať tiež o niečo skôr okolo 15.-teho februára. Po iné roky som vysievala paradajky okolo 15.-teho marca, ale úrodu som zberala pomerne neskoro.
Aj ja vysievam papriky začiatkom februára,lebo má dlhšie vegetačné obdobie a paradajky koncom mesiaca a vždy boli krásne sadenice aj papriky.
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

natascha Pozri príspevok
Dobrý deň, rada by som vedela, kedy zvyknete vysievať semienka papriky a paradajok v domácom prostredí napr. do kelímkov na parapete okna? Tohto roku som skúsila vysiať papriku už 1.2. Nie je to skoro? Paradajky by som chcela zasiať tiež o niečo skôr okolo 15.-teho februára. Po iné roky som vysievala paradajky okolo 15.-teho marca, ale úrodu som zberala pomerne neskoro.
Papriku som sadila pred týždňom a práve začala niektorá schádzať. Rajčiny budem sadiť koncom februára.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

wagner Pozri príspevok
Papriku som sadila pred týždňom a práve začala niektorá schádzať. Rajčiny budem sadiť koncom februára.
To závisí od miesta neskoršej výsadby, ak do fóliovníka tak hej ale von do prírody je trocha priskoro
Ideálne ak sa paprika vysadí na konečné stanovisko ak má prvé puky cca 6-8 týždňov po výseve, potom už dosť trpí, 2.zásada pre dobrý rast nožička v teplúčku
rajčina je burina, len nech má dosť vlhko, rastie ako divá, nie je tak citlivá na podchladenie, ak sa poškodí vrch znova vyženie z boku
1 0
zuzi1 zuzi1

zuzi1 je offline (nepripojený) zuzi1

Podľa lunárneho kalendára sa papriky a paradajky majú vo februári vysievať 8. a 9. a potom 18. a 19. . Keďže sa niekoľko rokov riadim podľa lunárneho kalendára, budem papriky vysievať 8.2. a paradajky až 19.2., lebo tie mi vždy vyrastú skôr.
0 0
Kolenčík Kolenčík

Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

Nezdá sa Vám to zavčasu, veď sa budú vyťahovať keď je krátky deň
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Kolenčík Pozri príspevok
Nezdá sa Vám to zavčasu, veď sa budú vyťahovať keď je krátky deň
Ani nie, deň sa rýchlo predlžuje( na Hromnice, o hodinu více-poznáš, nie), papriku mám na okne takže má svetla dosť. Ja už mám aj malú plantu - karfiol, kel, kapustu, brokolicu. Vždy sejem zavčasu, aby som mohla skoro na jar vysádzať von.
1 0
digehe1 digehe1

digehe1 je offline (nepripojený) digehe1

som samouk, ale nechám si rád poradiť od dobrých ľudí ...viac
dávam ti za pravdu, ved aj tie rajčiny, ktoré sa vysemenili minulý rok, vydržali zimu, a v lete majú taktiež svoju úrodu, aspon u nás, ale tým nechcem povedať, že sa majú teraz sadiť von do záhonu.Ja sadím papriku v polke februára, a rajčiny začiatkom marca do foliaka, alebo máme také okno a navrchu je sklo, /ale koľko ľudí toľko chutí/ a úrody z nich je bohato.


pre pavol 54
3 0
Kolenčík Kolenčík

Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

No veď nič, ale u nás sa dá sadiť von len koncom apríla, resp. v máji, takže mám čas
0 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
... je to na polohe kde bývaš, nedá sa to takto radiť, v južnejších oblastiach skôr, v severnejších neskôr, paprika sa vysieva v polovici februára a paradajky stačí v marci...
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

aj ja sa zapojim do debaty, ake su najlepsie druhy na sadenie paprik a rajcin. mam rada klasicku zelenu nasu slovensku papriku(nie tmavo zelenu) a rajciny cherry, ale aj klasicke. este sa predsa poradit som zo stredu slovenska, vonku byva dost chladno, v Ba uz vysadzaju a my este tu mame pomalicky sneh. kedy vysadzate von a robite planty?
0 0
digehe1 digehe1

digehe1 je offline (nepripojený) digehe1

som samouk, ale nechám si rád poradiť od dobrých ľudí ...viac
ahoj, prepáč, že tak neskoro reagujem ale nie je možné, aby som bola celý den na porade.Ja vysadzam papriku polnú, to je taka zelená ako hrach, sadenice dávam von až po 3. zmrzlých, len do riadkov, foliovník sme zrušili,ked som našla túto odrodu, máme z nej úrody hojne, rajčiny tiež do riadkov, a to kríčkové a potom také neviem momentálne ako sa volaju semienka mám svoje, to sú také mäsité, z nich robím kečup a nátierky, pretlak.
3 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

digehe1 Pozri príspevok
dávam ti za pravdu, ved aj tie rajčiny, ktoré sa vysemenili minulý rok, vydržali zimu, a v lete majú taktiež svoju úrodu, aspon u nás, ale tým nechcem povedať, že sa majú teraz sadiť von do záhonu.Ja sadím papriku v polke februára, a rajčiny začiatkom marca do foliaka, alebo máme také okno a navrchu je sklo, /ale koľko ľudí toľko chutí/ a úrody z nich je bohato.


pre pavol 54
LEN ABY SI SI NECHYTILA HYBRID!!!!
Hybrid je rastlina ktorá má svojho otca, svoju matku, ktoré sú super utajované a vie o nich len šľachtiteľ a možno šľachtiteľská firma ktorá vlastní a predáva ako jediná z krížencov vyšľachtené osivo.

Myslím si že budeš dosť prekvapená výsledkom. Prvý rok je to ešte ako tak, ale druhý, tretí a ďalšie môžeš pozerať čo to máš za úrodu, dnes v dobe prenosu vírusov by som to veľmi neriskoval ak nebolo treba pred niekoľkými rokmi šľachtiť rajčiny odolné na vírusy dnes je to prakticky nepredajné ani množenie sa nepovoľuje a nikto nevie či dcéra alebo vnučka nie je odolná na rôzne ochorenia.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

Nechcem tu robiť propagáciu ale ja osobne by som len slovenské osivá, nie preto že som patriot v tomto smere, ale slovenské osivá boli vyšľachtené v prostredí v ktorom majú rásť a prinášať úrodu, je to ich prirodzené prostredie tým vyžadujú menej nárokov na údržbu a majú nezanedbateľné chuťové a výživové parametre.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

dara Pozri príspevok
aj ja sa zapojim do debaty, ake su najlepsie druhy na sadenie paprik a rajcin. mam rada klasicku zelenu nasu slovensku papriku(nie tmavo zelenu) a rajciny cherry, ale aj klasicke. este sa predsa poradit som zo stredu slovenska, vonku byva dost chladno, v Ba uz vysadzaju a my este tu mame pomalicky sneh. kedy vysadzate von a robite planty?

pošli ss nechcem si robiť reklamu ale moje robili sme skúšky aj pri Žiline.
0 0
anaman anaman

anaman je offline (nepripojený) anaman

22 rokov sa venujem tvorbe interných predpisov firiem, personálny audit a audit firemných procesom , návrhy oragnizačných štruktúr a pod. ...viac
Ja už 9 rokov sadím papriku SLOVAKIA nechávam si vlastné semienka z najkrajších kusov, ktoré dopestujem. Papriku vysádzam von až keď je teplo, tak v polovici mája. Pestujem iba na poli. Táto odroda je veľmi odolná a úrodná. Potrebuje iba vodu, motyku, dostatok živín a ustrážiť vošky, ale to len na začiatku. Priesady sejem koncom februára. Nepresádzam. Od apríla otužujem cez deň vonku na noc do tepla.
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Tak ja som roky pestoval Start F1,teraz som asi 3 roky prešiel plne na Bejbino F1 a som spokojný.No rád skúšam niečo nové preto by som požiadal pavol54 či by nám neprezradil niečo čo pestuje on
Pestujem aj datľové, odrodu neviem no pôvod je zo Sema.
Papriku pestujem tiež vonku no len červenú Radúza F1 iné vonku nechceli rásť!
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

paloo Pozri príspevok
Tak ja som roky pestoval Start F1,teraz som asi 3 roky prešiel plne na Bejbino F1 a som spokojný.No rád skúšam niečo nové preto by som požiadal pavol54 či by nám neprezradil niečo čo pestuje on
Pestujem aj datľové, odrodu neviem no pôvod je zo Sema.
Papriku pestujem tiež vonku no len červenú Radúza F1 iné vonku nechceli rásť!
paprika Baba -podobná ako Slovakia menej citlivá na chladné dni,(nefialovie) vlani bola schválená odroda

Inak Slovakia bola na svoju dobu jedna z najlepších a najvýkonnejších odrôd

rajčina - Žiara - určená na postupný zber, veľmi úrodná,
hrášok - Braňo - ekvivaelnt Gloriosy,
teraz je v schvaľovacom konaní nová odroda o 10 dní skoršia ako Gloriosa
dyňa červená Kráľovka F1 s veľmi jemnou dužinou
atď

v priebehu týždňa priložím niekoľko fotiek pre ilustráciu
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
pavol54 Pozri príspevok
paprika Baba -podobná ako Slovakia menej citlivá na chladné dni,(nefialovie) vlani bola schválená odroda

Inak Slovakia bola na svoju dobu jedna z najlepších a najvýkonnejších odrôd

rajčina - Žiara - určená na postupný zber, veľmi úrodná,
hrášok - Braňo - ekvivaelnt Gloriosy,
teraz je v schvaľovacom konaní nová odroda o 10 dní skoršia ako Gloriosa
dyňa červená Kráľovka F1 s veľmi jemnou dužinou
atď

v priebehu týždňa priložím niekoľko fotiek pre ilustráciu
Pavol- paprikaBaba, a rajčiny Žiara sú normálne v predaji?
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Pavol54 ktorú odrodu indeterminantných rajčiakov by si odporučil na poľné pestovanie do severných oblastí Slovenska?
http://www.uksup.sk/download/odrody/...y_zeleniny.pdf
vďaka
0 0
digehe1 digehe1

digehe1 je offline (nepripojený) digehe1

som samouk, ale nechám si rád poradiť od dobrých ľudí ...viac
ale ja nikde nepíšem, že si nesadím sama plantu, to že som napísala, že aj cez zimu vydrží semeno vonku v mrazoch, a je úroda, to som dala príklad, a ty si sa hned chytil,ked vysadíš pred 3 zmrzlými a trocha ich ošmahne, netreba ich hned vykopať, oni sa ujmú, to som teda myslela.Dosť ma tvoja odpoved zaskočila, to ti musím napísať.Ja mám tiež skúseností so sadením.............


Pavol54
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať