Zavrieť

Porady

Aký wi-fi router??

Chcel by som sa spýtať aký wifi router by ste mi poradili (do 50eur) ak sa pripájam na internet cez ethernet kabel priamo z antény (bez modemu) ??
Čo hovoríte na tento BELKIN F6D4230

? Mozem tento router zapojit aj bez modemu?
Usporiadat
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Priamo z anteny?
Aky pripojenie do interentu mas? To je vzdy dolezite napisat lebo z laickeho popisu to nie je jasne.
Predpokladam ze mas Chello (ked spominas antenu) a v tom pripade sa antena pripaja do modemu a potom mas ethernet kabel. Na ten ethernet kable das WiFi router a potom z toho routera pojdes dalej.
Ja som spokojny s SMC WBR14 G2 54Mbps Wireless Router s AP da sa kupit dost lacno, pod 30 euro akiste zozenies.
Modem tam ale vzdy musis mat.
Ale ak mas DSL (to by si vsak nespominal antenu) vtedy potrebujes router s ADSL+ napriklad SMC 7904WBRB2 54Mbps Wireless Router+ADSL modem ktory funguje v spojeni s T-Com a ten stoji do 50 euro.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
viktor7196 viktor7196

viktor7196 je offline (nepripojený) viktor7196

no takze ja mam internet od realnetu. a fakt mi ide len jeden kabel a nemam ziadny modem. takze si mam kupit nejaky router ADSL+??
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

tak potom ten prvy SMC co som pisal, ten mam odskusany aj na roburnete napriklad.
0 0
viktor7196 viktor7196

viktor7196 je offline (nepripojený) viktor7196

ok diky moc.. takze z tychto troch jeden
a este jedna pritom prvom je v názve 54Mbps to je rychlost? a ak ano tak to neni pomale?
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

vsetky spomenute routery pracuju v g standarde, teda s teoretickou rychlostou 54Mbps
realne to je okolo 3MB/s
0 0
viktor7196 viktor7196

viktor7196 je offline (nepripojený) viktor7196

Ok. Takze hovorite ze si mozem objednat hociktory z tychto troch no a ked uz budem mat tak treba este nieco specialne nastavit alebo len zapichnem a ide?
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

v podstate tam nastavis to iste ako ked sa teraz pripajas s pc
0 0
pistik71 pistik71

pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

najlepsie bude, ked si to kupis od toho, od koho mas internet. Obvykle ti to aj nastavia a mas pokoj s tym, ze sa mozu vyhovarat ze iternet ide, ale mas nekompatibilny router (co je blbost, ale stava sa ze provider sa vyhovori na vselico)
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

A čo tak myslieť trošku dopredu :
http://www.zyxel.sk/web/product_fami...No=PDCA2009012
Naposledy upravil Vlado40 : 03.02.10 at 23:06
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

pistik71 Pozri príspevok
najlepsie bude, ked si to kupis od toho, od koho mas internet. Obvykle ti to aj nastavia a mas pokoj s tym, ze sa mozu vyhovarat ze iternet ide, ale mas nekompatibilny router (co je blbost, ale stava sa ze provider sa vyhovori na vselico)
no len problem moze byt v tom ze si ISP necha mesacne platit za to ze mas pripojene viac ako 2 pc... pri poskytovateloch cez wifi je to bezna prax
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Nechapme naco kupovat drahe WiFi routre s N normou ked staci kupit za 25-30 euro a rok alebo dva ho vymenit za N-kovy ktory bude lepsi ako tie dnesne a o polovicu alebo este viac lacnejsi. A ten stary este predas za 5-10 euro.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

N-router zabezpečí rýchlejšie otváranie stránok ako klasické G.Cenovo nie je veľký rozdiel .Pri 3 PC Wifi SMC G-ečko nestíhalo,tak ako by malo,moja skúsenosť.Je to router do 50Euro s 3-ročnou zárukou.
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

Vlado40 Pozri príspevok
N-router zabezpečí rýchlejšie otváranie stránok ako klasické G.
toto je s prepacenim blbost

Vlado40 Pozri príspevok
Pri 3 PC Wifi SMC G-ečko nestíhalo
to je mozne, ale nieje to vinou standardu (a teda prenosovej rychlosti), ale kvality routera
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Tak ako napisal mecky, s otvaranim stranok to nema nic spolocne. Stary router mozno nestihal kryptovat WPA2 tak sa zda pomalsi, plus nestihal routovat. Ale N a G s tym nema nic spolocne.
Na 1 alebo 2 pocitace uplne staci lacny SMC, ludia niekedy vyhadzuju peniaze zbytocne. Mam doma stary 5 rocny router a funguje ako delo (sice som do neho narval midge/openwrt), 90mbps po LAN routovat neni problem.
Naco mi je WiFi router aj 300Mbps ked mam pripojenie do internetu 2MBps?
Okrem toho si nan moze pripojit PC cez kabel a WiFi len na notebook. Treba to chapat komplexme podla mna.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Takže to lacné SMC-G hovorí o kvalite routera.Ponúkol som router do 50 Euro ako chcel Viktor 7196.
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Lacne SMC hovori ze funguje a na domace pouzitie staci.
Ziadne specialne poziadavky som tu necital.
Vacsine ludom staci skodovka, nepotrebuju mercedes.
Je to len moj nazor, na doma, 2-3 wifi zariadenia, pokial nie si profi gamer a internet ti nesluzi na zarabanie peniazov neni co riesit.
Snazim sa len poskytnut pohlad z inej strany, nechcem sa tu hadat.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Je to v pohode , tu sa nehádame.Ponúkol som router.Toto je písané pri routri: Vďaka šesťkrát vyššej rýchlosti než štandardné siete 802.11g ponúka NBG-419N stabilnejšie a spoľahlivejšie bezdrôtové pripojenie s možnosťou rýchleho prenosu dát a spúšťania multimediálnych aplikácií. "Taktiež pripojenie k Internetu je pocitovo omnoho lepšie."U mňa to platí.Otváranie stránok ide rýchlejšie.Samozrejme nie každý má router rovnako zaťažený.
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Jo jo v pohode.
Ja bezim doma na darovani WiFi AP a LAN routery, 3 WiFi zariadenia (notebook, mininotebook, iPhone) + 2 LAN zariadenia (PC a Xbox360) + dalsie 2-3 podla toho kolko PC doma opravujem a v pohode to stiha, stara sunka.
Aj ked musim podotknut ze tam mam midge/openwrt FW co je ine kafe ako tie default shity.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Sponzorom routra je viktor7196.My nič,my muzikanti.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať