Zavrieť

Porady

Vychovávateľky ŠKD

Dobrý deň.Chcela by som tak trochu rozdebatovať tému o našej práci, prípadne by sme si mohli navzájom radiť.Každá máme"more"skúseností a mohli by sme sa o ne deliť.Zaujíma ma viacero veci:
Ako vyberáte príspevky za ŠKD?Do koľkého v mesiaci+spôsob
Ako si plánujete činnosť? Na týždeň ?Na dva?
Ako riešite činnosť, keď vám každé dieťa odchádza v inom čase zo ŠKD?
Pozdravujem kolegov a kolegyne.
Usporiadat
xixix xixix

xixix je offline (nepripojený) xixix

Okrem ocenenia pripájam na diskusiu aj ďaľšiu tému : úväzky vyhovávateliek
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
555555 555555

555555 je offline (nepripojený) 555555

Čo sa týka úväzkov, ešte stále platí 27 hod týždenný úväzok pre vychovávateľky.Stále neviem pochopiť"príslušné orgány",kvôli čomu majú učitelia 45 min.hodiny a v ŠKD je to 60 min. Tak isto sa v našom prípade zmenila jedna vec. Pri zastupovaní v škole sme doteraz prepočítavali 1 odučenú hodinu za 1,5 hodiny v družine. Súčasnosti je to 1:1.Nakoľko je prázdnin toľko, koľko je a dovolenky málo, je to pre nás nevýhodné. A ani učitelia sa netrhajú zastupovať v ŠKD.Veď tam sa ťahaá v kuse 4 hodiny bez prestávky. Ale veď to všetci dôverne poznáme.Iba pri dopĺňaní úväzku vyučovaním v škole je prepočet 2:3, t.j.za 2 odučené hodiny sa počítajú 3 družinárske. Má niekto iný názor, alebo skúsenosť ?Prajem pekný deň.
0 0
janamirka2 janamirka2

janamirka2 je offline (nepripojený) janamirka2

Dobrý,chcem reagovať na Váš príspevok. Školné vyberám ja ako vych. a teraz už posielam poštou,lebo banky zvýšili poplatky /a o dosť./ Robíme si týždenné plány, a ten problém s odchádzajúcimi deťmi máme tak isto jedni idú na autobus o 13, potom 13.30 a ešte aj o 14,15 a medzitým aj rodičia vyberajú deti, takže zo záujmovou činnosťou je to ťažké, ale robím to s tými ktorí ostávajú, lebo u nás je prvoradá domáca úloha. Je to dosť ťažké, ale už som si zvykla.
0 0
ala12 ala12

ala12 je offline (nepripojený) ala12

Mňa by zaujímalo, či aj v iných školách to pri zastupovaní bolo za 1 hodinu 1,5. Prečo to máte teraz 1:1? Ako a kde to je ošetrené zákonom? Ja si píšem za zatupovanie iba 1 hodinu, ale hovorili mi, že niekde to majú ako 1,5 hod.
0 0
janamirka2 janamirka2

janamirka2 je offline (nepripojený) janamirka2

Aj u nás sa počíta 1 hod. za 1,5, ale neviem podľa akého zákona to je, ale je na to nejaký zákon
0 0
mia0 mia0

mia0 je offline (nepripojený) mia0

Áno, bolo to 1:1,5...teraz platí toto:
v Nariadení vlády SR č. 422/2009 Z. z., ktorým sa ustanovuje rozsah priamej vyučovacej činnosti a priamej výchovnej činnosti pedagogických zamestnancov sa ustanovuje v § 5 ods. 1, že základný úväzok vychovávateľa sa môže doplniť priamou vyučovacou činnosťou v škole, ak nie je možné splniť základný úväzok priamou výchovnou činnosťou v ŠKD. Dve hodiny vyučovacej činnosti v škole sa počítajú ako tri hodiny priamej výchovnej činnosti v ŠKD.
Ak vychovávateľ zastupuje na vyučovaní neprítomného učiteľa, vzťahujú sa na neho ustanovenia § 97 Zákonníka práce a § 19 zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len „zákon“).
Z uvedeného vyplýva, že za zastupovanie neprítomného učiteľa prislúcha za každú jednu hodinu práce nadčas jedna hodina náhradného voľna, ak sa zamestnávateľ so zamestnancom nedohodli na finančnom ohodnotení podľa § 19 ods. 1 zákona.
0 0
julia2 julia2

julia2 je offline (nepripojený) julia2

Tiež vyberám príspevky od rodičov za každý mesiac 2 euro, ale na niekt. školách rodičia poukazujú príspevok aj na pol roka a na účet školy.U nás je ešte doba ľadová..Mesiac čo mesiac chodím so sáčkoma zbieram drobné, potom musím vystaviť potvrdenky a peniaze so zoznamom žiakov odniesť na vedenie školy.Ale kam tie peniaze potom putujú, to vie len pán boh a naše vedenie.
Vyberám vždy do 10. v mesiaci vopred .
Úväzky si dopĺňame učením, za tri hod, kt, odučím na druhom stupni mám do úväzku 4,5.Za zastupovanie mám hodiny preplatené za 1-1.
Rodičia si deti vyzdvihujú nepravidelne, ako to komu vyhovuje a sčinnosťou to je fakt niekedy problém.
0 0
ala12 ala12

ala12 je offline (nepripojený) ala12

Ja mám za zastupovanie náhradné voľno. Riaditeľ povedal, že preplatiť mi môže len keď je zastupovaný na PN. U nás ale na PN nechodia, iba výnimočne, každý má dosť NV. NV tiež nie je na zahodenie, ale keď je ho veľa zišlo by sa mi aj niečo preplatiť.
0 0
jamNicka jamNicka

jamNicka je offline (nepripojený) jamNicka

stale naivna a neznala
aj na našej škole sa riadia zatiaľ tým, že odučená 1 hod. na dopĺňanie úväzku sa počíta ako 1,5 a zastupovať nás nedávajú, takže to neviem...
..a čo sa týka výberu poplatku za ŠKD - pripadám si ako žobrák, ktorý celý mesiac vypytuje poplatok, pretože do 15. dňa v mesiaci to musím odviesť, tak zaplatím zo svojho aj za tých, čo stále nemajú a potom si to pýtam....no pod úroveň...presne ako píše julia 2, u nás sa platí 5 Eur na mesiac, čo sa mi zdá dosť veľa,
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Ja som platil minulý šk.rok za ŠKD - 1. dieťa 7 Eur, 2. dieťa 6 Eur;
0 0
555555 555555

555555 je offline (nepripojený) 555555

Podávam návrh. Podľa:
245
ZÁKON
z 22. mája 2008
o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov:
Výšku mesačného príspevku na čiastočnú úhradu
nákladov spojených s činnosťou školského klubu
detí, ktorého zriaďovateľom je orgán miestnej štátnej
správy v školstve, určí riaditeľ školského zariadenia
alebo riaditeľ školy, ak je školský klub detí jej súčasťou,
na jedného žiaka v sume neprevyšujúcej 7,5 %
sumy životného minima pre nezaopatrené dieťa podľa
osobitného predpisu.29) Tento príspevok sa uhrádza vopred
do 10. dňa príslušného kalendárneho mesiaca,
ktorý predchádza kalendárnemu mesiacu, za ktorý sa
príspevok uhrádza. Výška príspevku na úhradu zohľadňuje
náročnosť a druh klubovej alebo záujmovej
činnosti.
Takže do 10. v mesiaci vyberať, a potom odovzdať hospodárke alebo, komu treba a viac sa nestarať.Každého rodiča odkázať tam a hotovo. To nie je šikanovanie,ale nutnosťČo vy na to?
0 0
jamNicka jamNicka

jamNicka je offline (nepripojený) jamNicka

stale naivna a neznala
Takže do 10. v mesiaci vyberať, a potom odovzdať hospodárke alebo, komu treba a viac sa nestarať.Každého rodiča odkázať tam a hotovo. To nie je šikanovanie,ale nutnosť Čo vy na to?

Tak v tomto prípade by asi polovica detí nemala zaplatené aj celé mesiace a ja sa nemôžem ohrádzať tým, že dieťa bude vylúčené zo ŠKD, pretože by som najskôr prišla o prácu....ale ja som už viackrát hovorila, aby sa poplatok za ŠKD platil poštovou poukážkou, snáď je to také neuskutočniteľné?
0 0
janka1710 janka1710

janka1710 je offline (nepripojený) janka1710

Moje skúsenosti s vyberaním poplatkov sú podobné ako u ostatných....v minulom roku som vyberala každý mesiac ... kto nezaplatil platila som zo svojho a celý rok to išlo takto dookola.... Tohto roku som rodičov oboznámila hneď v prvý deň aký bude poplatok za ŠKD /1,66 € za mesiac/ a že polatok majú vyplatiť v septembri za prvý polrok sumu 8,30€ a za druhý polrok v mesiaci február tiež sumu 8,30€. Peniaze mi ešte stále nosia. Ja ho vyplácam každý mesiac do 10. v mesiaci, ale už nemusím zo svojho.
S uväzkom je to podobné ako u ostatných.
0 0
Učiteľka ZŠ Učiteľka ZŠ

Učiteľka ZŠ je offline (nepripojený) Učiteľka ZŠ

Dobrý deň, chcem sa spýtať, ako je to vlastne so zastupovaním v ŠKD. Ak zastupujem v čase od 11.10 hod. do 16.10 hod., koľko hodín nadčasu sa mi počíta? Kde to nájdem podložené? Ďakujem
0 0
pe.pe pe.pe

pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

optimista
Učiteľka ZŠ Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem sa spýtať, ako je to vlastne so zastupovaním v ŠKD. Ak zastupujem v čase od 11.10 hod. do 16.10 hod., koľko hodín nadčasu sa mi počíta? Kde to nájdem podložené? Ďakujem
Ahoj,

hodina priamej výchovnej činnosti v ŠKD trvá 60 minút. Podľa Tvojho príkladu máš 5 hodín práce nadčas.

Zdroj: Nariadenie vlády 422/2009

http://www.zbierka.sk/Default.aspx?s...ookieSupport=1
3 0
Helga12 Helga12

Helga12 je offline (nepripojený) Helga12

Môže mi niekto povedať, aké min. vzdelanie musí mať pracovníčka v ŠKD.
Ďakujem.
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Helga12 Pozri príspevok
Môže mi niekto povedať, aké min. vzdelanie musí mať pracovníčka v ŠKD.
Ďakujem.
Želám pohodový deň. Pracovníčka v ŠKD musí mať v zmysle vyhlášky MŠ SR č. 437/2009 Z. z. minimálne Úplné stredné odborné vzdelanie príslušného odboru.


Kvalifikačné predpoklady

A. Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa

1. v študijnom programe zameranom na prípravu vychovávateľov v študijnom odbore pedagogika
2. v študijnom programe v študijnom odbore učiteľstvo akademických predmetov, učiteľstvo profesijných predmetov,
učiteľstvo umelecko-výchovných a výchovných predmetov alebo ich kombinácie
3. v študijnom odbore vychovávateľstvo alebo pedagogika – vychovávateľstvo
4. uvedené v častiach III, V, VII a VIII
5. v študijnom odbore psychológia alebo pedagogika (neučiteľské štúdium) bez doplňujúceho pedagogického štúdia
a špecializačné kvalifikačné štúdium v metodicko-pedagogických centrách; len v zariadeniach v pôsobnostiMinisterstva
práce sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky aj v študijnom odbore sociálna práca bez doplňujúceho
pedagogického štúdia a špecializačné kvalifikačné štúdium v metodicko-pedagogickom centre
6. v študijnom odbore učiteľstvo pre školy pre mládež vyžadujúcu osobitnú starostlivosť (špeciálne školy)
7. v študijnom odbore vychovávateľstvo pre mládež (osoby) vyžadujúcu osobitnú starostlivosť
8. v študijnom odbore pedagogika, špecializácia pedagogika voľného času (mimoškolská pedagogika)
9. v študijnom odbore vychovávateľstvo so špecializáciou pedagogika emocionálne a sociálne narušených
10. v študijnom odbore liečebná alebo špeciálna pedagogika
11. v študijnom odbore vychovávateľstvo všeobecné a špeciálne
12. v študijnom odbore pedagogika emocionálne a sociálne narušených
13. len v školskom klube detí – aj vysokoškolské vzdelanie v študijnom programe v študijnom odbore predškolská
a elementárna pedagogika
14. len v školskom internáte pri stredných školách – aj vysokoškolské vzdelanie neučiteľského smeru a doplnenie pedagogickej
spôsobilosti
15. len pre oblasť spoločenských vied v centre voľného času – vysokoškolské vzdelanie univerzitného smeru – spoločenskovedné
odbory (neučiteľské) a doplňujúce pedagogické štúdium alebo vysokoškolské vzdelanie – spoločenskovedné
odbory vojenských vysokých škôl a doplňujúce pedagogické štúdium
16. len pre oblasť prírodných vied v centre voľného času – vysokoškolské vzdelanie univerzitného smeru – prírodovedné
odbory (neučiteľské) a doplňujúce pedagogické štúdium alebo vysokoškolské vzdelanie technického smeru zamerané
na chémiu, fyziku a iné im príbuzné študijné odbory a doplňujúce pedagogické štúdium, alebo vysokoškolské
vzdelanie – študijné odbory poľnohospodársko-lesnícke, veterinárne vedy a náuky a doplňujúce
pedagogické štúdium
17. len pre oblasť techniky v centre voľného času – vysokoškolské vzdelanie univerzitného smeru (neučiteľské) absolventov
fyzikálno-matematických predmetov prírodovedeckej fakulty a matematicko-fyzikálnej fakulty a doplňujúce
pedagogické štúdium alebo vysokoškolské vzdelanie technického smeru a doplňujúce pedagogické štúdium,
alebo vysokoškolské vzdelanie absolventov vojenských technických škôl a doplňujúce pedagogické štúdium
18. len pre oblasť telesnej výchovy, športu a turistiky v centre voľného času – vysokoškolské vzdelanie univerzitného
smeru (neučiteľské) – v študijnom odbore vedy o telesnej kultúre bez doplňujúceho pedagogického štúdia alebo vysokoškolské
vzdelanie absolventov vojenských vysokých škôl a doplňujúce pedagogické štúdium
19. len pre oblasť umenia v centre voľného času – vysokoškolské vzdelanie univerzitného smeru – študijné odbory
publicistika, knihovníctvo, vedecké informácie a vedy o umení a doplňujúce pedagogické štúdium alebo vysokoškolské
vzdelanie umeleckého smeru a doplňujúce pedagogické štúdium, alebo vysokoškolské vzdelanie technického
smeru – v študijnom odbore architektúra a doplňujúce pedagogické štúdium

B. Vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa

1. v študijnom programe vychovávateľstvo v študijnom odbore pedagogika
2. v študijnom programe v študijnom odbore učiteľstvo akademických predmetov, učiteľstvo profesijných predmetov,
učiteľstvo umelecko-výchovných a výchovných predmetov a ich kombinácie
3. len v školskom klube detí aj vysokoškolské vzdelanie v študijnom programe v študijnom odbore predškolská a elementárna
pedagogika
4. úplné stredné vzdelanie a 3-ročný bakalársky študijný program vychovávateľov detí a mládeže
5. úplné stredné odborné vzdelanie požadovaného študijného odboru a bakalársky študijný program v odbore tvorivá
dramatika
6. úplné stredné vzdelanie a 3-ročný bakalársky študijný program – v študijnom odbore pedagogika voľného času
7. len pre oblasť spoločenských vied v centre voľného času úplné stredné vzdelanie požadovaného študijného odboru
a bakalársky študijný program v odbore tvorivá dramatika

D. Úplné stredné odborné vzdelanie

1. v odbore vzdelávania učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo alebo vychovávateľsko-opatrovateľská činnosť,
alebo vychovávateľstvo v kombinácii s iným odborom vzdelávania
2. v študijnom odbore vychovávateľstvo
3. v študijnom odbore pedagogická škola
4. v študijnom odbore učiteľstvo pre materské školy a doplnková maturitná skúška v študijnom odbore vychovávateľstvo
5. v študijnom odbore učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo
6. záverečná skúška v študijnom kurze pre vychovávateľov
7. záverečná skúška v študijnom kurze pre vychovávateľky v mimoškolských výchovných zariadeniach
8. záverečná skúška na bývalej vyššej sociálnej a sociálno-právnej škole
9. úplné stredné vzdelanie a špecializačné kvalifikačné štúdium pre vychovávateľov školských zariadení absolvované
v metodicko-pedagogickom centre skončené do 31. augusta 2010
10. úplné stredné vzdelanie a doplňujúce pedagogické štúdium
11. absolvovanie bývalej pedagogickej školy pre učiteľov národných škôl do roku 1961
12. úplné stredné vzdelanie a dvojročné pomaturitné kvalifikačné štúdium na strednej pedagogickej škole
13. len pre oblasť umenia v centre voľného času úplné stredné odborné vzdelanie alebo úplné stredné vzdelanie so zameraním
na kultúrno-výchovnú prácu a doplňujúce pedagogické štúdium
14. len pre oblasť telesnej výchovy, športu a turistiky v centre voľného času úplné stredné vzdelanie v oblasti telesnej
výchovy a doplňujúce pedagogické štúdium
Časť XIV. Vychovávateľ v školách a v školských zariadeniach pre žiakov
so zdravotným znevýhodnením

A. Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa

1. požadované vzdelanie uvedené v časti XIII písm. A a doplnenie špeciálnopedagogickej spôsobilosti v tých študijných
programoch, v ktorých nie je súčasťou študijného programu
2. v študijnom odbore liečebná pedagogika
3. v študijnom odbore sociálna práca a doplnenie pedagogickej spôsobilosti a špeciálnopedagogickej spôsobilosti
4. v študijnom odbore sociálna pedagogika a doplnenie špeciálnopedagogickej spôsobilosti
5. v študijnom odbore učiteľstvo pre školy pre mládež vyžadujúcu osobitnú starostlivosť, špecializácia liečebná pedagogika
– terapeutickovýchovný smer
6. v študijnom odbore vychovávateľstvo absolvované podľa predtým platných predpisov rozšírený o štúdium špeciálnej
pedagogiky
7. len pre špeciálne školy pre žiakov s narušenou komunikačnou schopnosťou študijný odbor logopédia
8. v študijnom odbore vychovávateľstvo absolvované do roku 1986
9. len v špeciálnych výchovných zariadeniach – študijný odbor psychológia alebo pedagogika (neučiteľské štúdium)
rozšírený o štúdium špeciálnej pedagogiky bez doplňujúceho pedagogického štúdia
10. len v špeciálnych výchovných zariadeniach – študijný odbor učiteľstvo pre materské školy uvedené v časti I
písm. A rozšírený o štúdium špeciálnej pedagogiky alebo liečebnej pedagogiky
11. len v špeciálnych výchovných zariadeniach – študijný odbor učiteľstvo všeobecnovzdelávacích predmetov s aprobačným
predmetom pedagogika, špecializácia sociálna pedagogika alebo predškolská pedagogika rozšírený o štúdium
špeciálnej pedagogiky alebo liečebnej pedagogiky
12. len v špeciálnych výchovných zariadeniach – študijný odbor pedagogika, špecializácia sociálna pedagogika alebo
predškolská pedagogika, alebo pedagogika voľného času rozšírený o štúdium špeciálnej pedagogiky alebo liečebnej
pedagogiky
13. len v špeciálnych výchovných zariadeniach – študijný odbor pedagogika špecializácia sociálna pedagogika alebo
predškolská pedagogika v kombinácii s iným predmetom rozšírený o štúdium špeciálnej pedagogiky alebo liečebnej
pedagogiky

B. Vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa

1. požadované vzdelanie uvedené v časti XIII písm. B a doplnenie špeciálnopedagogickej spôsobilosti
2. v študijnom odbore sociálna práca a doplnenie pedagogickej spôsobilosti a špeciálnopedagogickej spôsobilosti
3. v študijnom odbore sociálna pedagogika a doplnenie špeciálnopedagogickej spôsobilosti
4. úplné stredné odborné vzdelanie požadovaného odboru a bakalársky študijný program v odbore tvorivá dramatika
a doplnenie špeciálnopedagogickej spôsobilosti
5. úplné stredné odborné vzdelanie požadovaného odboru a 3-ročný bakalársky študijný program špeciálnej pedagogiky
na výchovu detí a mládeže na pedagogickej fakulte

D. Úplné stredné odborné vzdelanie

požadované vzdelanie uvedené v časti XIII písm. D a doplnenie špeciálnopedagogickej spôsobilosti
Naposledy upravil zdenka131 : 25.03.10 at 05:47 Dôvod: doplnenie
3 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Helga12 Pozri príspevok
Môže mi niekto povedať, aké min. vzdelanie musí mať pracovníčka v ŠKD.
Ďakujem.
Požadované kvalifikačné predpoklady všetkých pedagogických a odborných zamestnancov predpisuje vyhláška MŠ SR č. 437/2009 platná od 01.11.2009.
2 0
Lelinka59 Lelinka59

Lelinka59 je offline (nepripojený) Lelinka59

Prajem pekný deň milé kolegyne, ako to robíme u nás v ŠKD?
Poplatky v čiastke 5€ mesačne vyberáme vždy do 8. v mesiaci, som vedúca a mám 6.odd. ,takže tiež všetky chodíme s PVC vreckami a vyberáme a vyberáme, a aj tak každá z nás dopláca zo svojho, lebo niektorí rodičia nemajú čas ani peniaze. Potvrdenia nedávame, ale zaviedli sme si tabuľku, ktorú majú deti vlepenú do slovníčka a tam potvrdzujeme prevzatie a rodič podpisuje tiež, že peniažky poslal. Potom urobím sumár za celý ŠKD , pripravím aktuálne zoznamy detí - trojmo/1-mne, 1-vychov., 1- hospodárke/ za jednotl. mesiac a odovzdám za celý ŠKD hospodárke školy, ktorá ich odvádza na účet školy.
Čo sa týka plánovania, píšeme nové plány - doporučené MPC BA- vypracovávame ich na týždeň- sú veľmi obsiahle, skoro ako prípravy, ale zvykáme si.
Úväzky- hrôza, každý rok bojujem, ale celý úväzok mám jedine ja - aj to mám skrátený z dôvodu funkcie.Je to bieda, v ŠKD nie je možné naplniť celý úväzok = 27 hodín , iba výchovnou činnosťou. Teda aspoň u nás nie. Prevádzku máme ráno od 6.30 do 8.00 hod. a po vyučovaní od 11.40 do 16.00 hod. Záujmové krúžky máme od 15.OO hod. do 16- 16.30 ako ktorý a aj tak sa nedá naplniť úväzok. Škrt nám urobili tento rok aj triednické hodiny, ktoré nám zobrali nejaké tie hodinky. A krúžky učiteliek - to isté. Ale nepomôžeme si. A výuka na doplnenie- u nás naopak učiteľky si dopĺňajú úväzky v ŠKD.
No a najväčší problém, odchádzanie detí - každé v inom čase. Práve sme tento týždeň debatovali o tom aj s riaditeľkou, pretože nám tieto odchody veľmi narúšajú výchovnú činnosť. Je to veľký problém, ktorý by malo riešiť asi ministerstvo, lebo nie sme zaopatrovací ústav alebo MŠ , aby si rodičia mohli prísť pre deti kedykoľvek. Ak mám práve prípravu na vyučovanie a 5 x za činnosť sa mi otvoria dvere a rodičia prídu po deti, celá činnosť stráca zmysel, to isté platí aj pri súťažiach, či iných aktivitách, kedy sú deti vytrhnuté priamo z činnosti. Myslím si, že by to malo byť tak, aby rodičia chodili pre deti až po 15.00 hodine, kedy už gro našej činnosti prebehlo. Neviem či je to riešiteľné. Aj keď chápem aj rodičov, ja sa vždy snažím v 1. ročníku vysvetlovať a dohodnúť sa s nimi, aby nám činnosť nenarúšali,no nie vždy sa mi to darí. Je to ťažké. Teším sa na vaše skúsenosti kolegyne.
1 0
Lelinka59 Lelinka59

Lelinka59 je offline (nepripojený) Lelinka59

Zabudla som vám kolegyne oznámiť, teda tým, ktoré nemajú funkčné vzdelávanie , že MPC BA už má akreditáciu na funkčné vzdelávanie ved. ŠZ, ktoré sa začína v máji 2010. Treba si iba poslať prihlášku,ktorú si stiahnete z netu na stránke MPC BA - ale musí byť potvrdená riaditeľom školy.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať