Zavrieť

Porady

Montaz plastovych okien v zime alebo na jar.

Zdravim.
Kupil som byt (tehlova bytovka, stara cca 50r.) a mam tam dost zle okna. V podstate zo 6 rodin, co v nej byvaju, uz sme len 2, ktori mame stare okna. Momentalne to mam komplet vypratane, tak by som si chcel dat cim skor namontovat okna (asi Slovaktual).
Chcem sa len spytat - je to mozne namontovat aj ked vonku je relativne zima alebo mrzne?
Ak ano, nevadi to? Je jedno ci sa montuju vtedy ked je vonku +1 stupen alebo ked je vonku +15stupnov celzia ?
Ak sa to namontuje za relativne velkej zimy, nebude to potom nejako pracovat a neskruti sa to?
Usporiadat
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Plastove okna sa montuju aj v zime, pouziva sa zimna pena pri montazi, v byte sa nakoniec kuri, takze murarske zapravenie je bez problemov.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Montážne peny sú do -15°C.Len si nedokážem predstaviť ,že by som vysel z okna pri takej zime.V pohode sa to dá robiť do -3,4°C.Tak ako písal najag vo vnútri nieje problém pri takých teplotách urobiť murárske práce.Horšie je to z exteriéru.Ak vám poškodia vonkajšie ostenia okien tak počítajte s tým, že na jar si to budete musieť urobiť sám.Slovaktual to nepríde dorábať.
Krútenia ,alebo praskania,okien pokiaľ majstri dodržia všetky remeselné zásady sa nemusíte báť.
0 0
emental emental

emental je offline (nepripojený) emental

A to mam chapat, ze standardne tie firmy spravia "murarske prace" len vnutri a vonku nechaju tak? To asi nie. Ved to snad sa da spravit aj z vnutra to "ostenie" - ja si pod tym predstavujem, ze sa jedna o omietnutie vyburanej omietky okolo okien, aby to bolo pekne a samozrejme montazna pena bola prekryta.
Ved snad nebudu take mrazy ze -10 a vacsie. Teraz zrovna je u nas -1 Ale ktovie kolko bude o mesiac.

Takze celkom pohoda, nemusim sa bat, ze by sa mi okna pokrivili alebo prestali tesnit, zavierat dobre akonahle sa otepli?
0 0
malibo malibo

malibo je offline (nepripojený) malibo

Montovat sa mozu aj v zime je na to specialna pena...a murarske prace sa robia z vnutra teda okolo okna plus popod paraper a tak isto aj zvnoku okolo okna a dakto robi aj popod vonkajsiu parapetu
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
V stavebníctve robím 20 rokov ale o omietke ktorá znesie -5°C som ešte nepočul.Ak vám niekto toto tvrdí tak vás s najväčšou pravdepodobnosťou sprosto klame.
0 0
emental emental

emental je offline (nepripojený) emental

No, vyzera to tak, ze uz take zimy nebudu a kym mi to pojdu namontovat, prejde tak mesiac, vtedy uz snad nebude mrznut.

Ale ine ma zaujima - Je bezny jav u firmy Slovaktual, ze vam po zamerani daju len "original cenovej ponuky", kde je rozpis ake okna a doplnky chcete, je tam napisane, ze ponuka plati niekolko dni, dodaci termin 20-25 dni (podla dohody podla vyrobcu) a variabilny symbol, s akym sa ma zaplatit zaloha 60%. Akoze ziadna zmluva o diele?
Volal som im tam a povedali mi ze to je u nich bezne, ze sa to takto robi. Nemam sa citit ako spotrebitel ohrozeny? Co ak mi to proste nenamontuju, nedodaju v termine? Zaplatenu zalohu budu mat a ja budem mat v ruke "original cenovej ponuky"....
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Niektoré firmi majú zmluvu o dielo zakomponovanú vo všeobecných dodacích podmienkach.Ale ak na nej trváte musia vám ju vystaviť.Tak isto požadujte zálohovu faktúru .Ak nemáte na cenovej ponuke alebo faktúre uvedenú ako samostatnú položku montáž s výpisom všetkých montážnych prác ,tak montáž zrejme nieje súčasťou predaja okien.
0 0
emental emental

emental je offline (nepripojený) emental

Tak som bol imformovany, ze zmluvu o dielo mi vypracuju.

Co sa tyka montaze na cenovej ponuke, tak tam mam polozku:
"Demont.+mont.+obmurovanie" a jej cenu, to je vsetko. Staci to alebo mam pozadovat tu zalohovu fakturu s viac detailami?
0 0
amoo amoo

amoo je offline (nepripojený) amoo

Kvoli týmto nejasnostiam som sa osobne rozhodol pre jar a aj co sa tyka tepelnej pracovnej pohody pre robotníkov a naslednej kvality ich prace,
Niekde som cital ze nieje osadenie ako osadenie, existuju nejake lepsie technolog. postupy za pripadný priplatok, viete poradit?
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Od 01.01.2010 plati nova norma STN 73 3134 pre montaz plastovych okien, ktora riesi kompletne spravnu montaz plastovych okien a to by mala obsahovat aj zmluva.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

trochu

ale určite zaujímavý tip !

Keď mne menili okná v byte , tak potom som vyspravku robil nasledujúcim sposobom:

Narezal som si pásy zo sadrokartonu o také 3 mm užšie ako ostenie /špaleta/

Sadrokarton som prilepil lepidlom na zatepľovanie ku osteniu a vyspravil som vlastne len hranu sadrokartonu zo stenou tiež lepidlom, 2x sklolaminatová páska na spoje ,po zaschnutí som vystierkoval a zamaľoval .

Drží ako ďas, nič nepuká a ostenia mám pekné hladké.
0 0
val007 val007

val007 je offline (nepripojený) val007

My sme mali od Slovkatualu okná v byte, a dali sme si aj teraz do domu. Tiež sme mali len tú cenovú ponuku a zaplatili zálohu. Ak si si to objednal u nich v predajni, tak si myslím, že by to malo byť OK. V byte nám porobili všetky veci okolo tých okien, čo aj bolo v CP. V dome sme si zasa nedali všetko robiť, teda tie dokončovačky okolo okien, lebo sme mali celý dom rozbúraný a to nám dorobili potom murári, keď robili omietky. A myslím si, že ak by Ti tie položky v CP neboli jasné, a behol by si k nim do predajne, tak Ti to tam všetko vysvetlia. My sme boli nakoniec spokojný, aj keď nejaké ťahanice boli (zabudli nám objednať parapety), v byte nám zasa zabudli objednať rolety a keďže sme bývali na 1. poschodí, boli sme ako vo výklade. No celkový efekt je OK. A myslím si, že ak by ste si tie dokončovačky dali do CP a nakoniec by Vám to nerobili alebo naopak, tak to sa všetko vyúčtuje v záverečnej faktúre. Napr. pôvodne sme mali jedno okno na WC dubovú kôru, čo bolo s príplatkom, ale nejako sa im to nedalo na také malé urobiť, tak nám koruny vrátili.
0 0
amoo amoo

amoo je offline (nepripojený) amoo

Prave dnes som bol na jednej stavbe, okeny otvor, okno upevnene don nejakymi ocel. pasmi a vypenene. Tak som rukou presiel popod niesto kde pride vnutorny parapet, na niektorych miestach to prefukovalo. Takuto pracu by som nechcel
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

amoo Pozri príspevok
Prave dnes som bol na jednej stavbe, okeny otvor, okno upevnene don nejakymi ocel. pasmi a vypenene. Tak som rukou presiel popod niesto kde pride vnutorny parapet, na niektorych miestach to prefukovalo. Takuto pracu by som nechcel
Tak trochu šetrili montažnou penou , no ,

a práve preto tam príde parapet aby to neprefukovalo, nie ?
0 0
Taci Taci

Taci je offline (nepripojený) Taci


Ja som bol 2x vo vami spomínanej firme a dostal som od nich ponuku na okná.
Len suma za 5 komorové okná bez murárskych prác bola vyššia ako u konkurencie za 6 komorové okná + murárske práce!
Len malá poznámka, pravdou je, že to bolo pred dvomi rokmi...
0 0
amoo amoo

amoo je offline (nepripojený) amoo

Dnes som tam bol zase a majster im to dal prerobit vyhovorka bola fukal studeny vietot tak chlapi rychlo rychlo... dana otazka Montaz plastovych okien v zime alebo na jar je aktualna aj pre mna no po dnesnej skusenosti naozaj pockam do aprila. laco neviem preco vsetko citujes ked to neriesi problem, chceme si tu poradit, dobre rozhodnutie vyzaduje seriozne odpovede nic v zlom cau
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Napojenie parapetu na okno je jednou z najčastejších chýb vyskytujúcich sa pri montáži okien.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

220870 Pozri príspevok
Napojenie parapetu na okno je jednou z najčastejších chýb vyskytujúcich sa pri montáži okien.

A čo, treba nechať okno bez parapetu ???

či parapet namontovať ako policu na protiľahlu stenu ???
0 0
miesizelezo miesizelezo

miesizelezo je offline (nepripojený) miesizelezo

Laco-monter Pozri príspevok
trochu

ale určite zaujímavý tip !

Keď mne menili okná v byte , tak potom som vyspravku robil nasledujúcim sposobom:

Narezal som si pásy zo sadrokartonu o také 3 mm užšie ako ostenie /špaleta/

Sadrokarton som prilepil lepidlom na zatepľovanie ku osteniu a vyspravil som vlastne len hranu sadrokartonu zo stenou tiež lepidlom, 2x sklolaminatová páska na spoje ,po zaschnutí som vystierkoval a zamaľoval .

Drží ako ďas, nič nepuká a ostenia mám pekné hladké.
Sadrokartón je výborný nápad, ale po kazetových oknách zostáva aj 10 cm madzera, aký postup zvoliť v takomto prípade ?
0 0
miesizelezo miesizelezo

miesizelezo je offline (nepripojený) miesizelezo

Laco-monter Pozri príspevok
trochu

ale určite zaujímavý tip !

Keď mne menili okná v byte , tak potom som vyspravku robil nasledujúcim sposobom:

Narezal som si pásy zo sadrokartonu o také 3 mm užšie ako ostenie /špaleta/

Sadrokarton som prilepil lepidlom na zatepľovanie ku osteniu a vyspravil som vlastne len hranu sadrokartonu zo stenou tiež lepidlom, 2x sklolaminatová páska na spoje ,po zaschnutí som vystierkoval a zamaľoval .

Drží ako ďas, nič nepuká a ostenia mám pekné hladké.
Sadrokartón je výborný nápad, ale ako postupovať v prípade výmeny kazetových okien, kde zostáva až 10 cm medzera k rámu okna po osadení
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať