Zavrieť

Porady

Daňové priznanie za 2009

Pokusam sa vlastne zistit... ...viac
Dobry den,

zo zamestnavatelom som sa dohodol, ze si podam danove priznanie sam. Nakolko je to moje prve danove priznanie, rad by som si nechal poradit. U sucastneho zamestnavatela pracujem od juna 2009. Ake dokumenty si mam od neho vypytat? A ako a kam vlastne podat priznanie? Viem, ze sa asi pytam jednoduche otazky, ale nikde som nenasiel jednoducho vysvetlene "co a ako", vsade je to rozkuskovane.....

Dakujem
Usporiadat
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Potrebuješ potvrdenie o príjme zo závislej činnosti od zamestnávateľa, ktoré je povinný ti vydať do 10.3.2010.
A od januára do júna si bol kde?
0 0
Nyyankees Nyyankees

Nyyankees je offline (nepripojený) Nyyankees

Pokusam sa vlastne zistit... ...viac
Od januára do júna som bol formálne nezamestnaný, nemal som prac. zmluvu (na ÚP som nebol registrovaný)
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

takže v podstate si bol dobrovoľne nezamestnaný.
Stačí ti DP typ A ak si nemal žiadne iné príjmy len od toho jedného zamestnávateľa, uplatníš si ročnú NČ 4025,70 €. Podávaš na daňovom úrade, podľa trvalého bydliska.
Naposledy upravil Timka1 : 12.02.10 at 08:57 Dôvod: preklep
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Timka1 Pozri príspevok
takže v podstate si bol dobrovoľne nezamestnaný.
Stačí ti DP typ A ak si nemal žiadne iné príjmy len od toho jedného zamestnávateľa, uplatníš si ročnú NČ 4028,70 €. Podávaš na daňovom úrade, podľa trvalého bydliska.
Oprav si sumu je to 4025,70 €
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Xanti Pozri príspevok
Oprav si sumu je to 4025,70 €
ďakujem, preklep, už opravené
0 0
Nyyankees Nyyankees

Nyyankees je offline (nepripojený) Nyyankees

Pokusam sa vlastne zistit... ...viac
Formálne príjmy som nemal iné žiadne, ano, formálne som bol dobrovolne nezamestnaný. Takže som papierovo zarobil okolo 3750eur v hrubom (meni to na tom nieco?). Takže len vyplním daň. priznanie typu A a odovzdam na danovom urade? Co sa deje potom?
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Priznávaš len tie príjmy zo závislej činnosti, žiadne iné, veď si ich ani nemal počas obdobia nezamestnanosti. Ak si zaplatil nejakú daň, tak budeš mať preplatok na dani, ktorý ti daňový úrad vráti.
0 0
Nyyankees Nyyankees

Nyyankees je offline (nepripojený) Nyyankees

Pokusam sa vlastne zistit... ...viac
Nenájdem niekde vysvetlenie ako vyplniť daň. priznanie po bodoch (od 1 do 70tusim) - len nech si to prečítam podrobne. Musia byť k priznaniu odovzdané aj nejaké prílohy?

Zo mzdy mi boli normálne odvádzané odvody, teda aj daň. Aké daňe by mi mali vracať?

Ospravedlňuej msa ak mám triviálne otázky, ale je to moje prvé priznanie čo si podávam sám....
0 0
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
Nyyankees Pozri príspevok
Od januára do júna som bol formálne nezamestnaný, nemal som prac. zmluvu (na ÚP som nebol registrovaný)
len pripomínam, keďže si bol dobrovoľne nezamestnaný na povinnosť vykonania RZZP (ročné zúčtovanie zdravotného poistenia) v termíne do 31.3.2010
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Nyyankees Pozri príspevok
Formálne príjmy som nemal iné žiadne, ano, formálne som bol dobrovolne nezamestnaný. Takže som papierovo zarobil okolo 3750eur v hrubom (meni to na tom nieco?). Takže len vyplním daň. priznanie typu A a odovzdam na danovom urade? Co sa deje potom?
No, ešte do 31.3.2010 musíš podať v prísl. zdr. poisťovni ročné zúčtovanie zdr.poistenia, lebo tvoj príjem presiahol vymer.základ samoplatitela (predpokladám, že si prihlásený ako samoplatitel) a do 30.6.2010 uhradiť nedoplatok.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Ak pohľadáš na porade DP typ A určite nájdeš, je tu veľa toho.
Presne tú zrazenú preddavkovú daň z potvrdenia o príjme ti vrátia.

Príloha - potvrdenie o príjme od zamestnávateľa.
0 0
Nyyankees Nyyankees

Nyyankees je offline (nepripojený) Nyyankees

Pokusam sa vlastne zistit... ...viac
blondy Pozri príspevok
len pripomínam, keďže si bol dobrovoľne nezamestnaný na povinnosť vykonania RZZP (ročné zúčtovanie zdravotného poistenia) v termíne do 31.3.2010
O tom som ani nevedel. Ako na to? mozete ma niekam presunut, kde sa dozviem viac o tom, a ako to spravit?

Dakujem velmi pekne
0 0
andy5581 andy5581

andy5581 je offline (nepripojený) andy5581

Dobrý deň!
Počula som že vraj tí, ktorí mali minimálnu mzdu nemusia podávať daňové priznanie, ale že ak neboli počas celého minulého roku na PN môžu si uplatniť 180 €. Viete niekto niečo o tom?
Ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Nyyankees Pozri príspevok
O tom som ani nevedel. Ako na to? mozete ma niekam presunut, kde sa dozviem viac o tom, a ako to spravit?

Dakujem velmi pekne
To sám neurobíš - RZZP samoplatitela je komplikované. Ak si poistencom VšZP, zober si kopiu DP (vrátane potvrdenia o príjme) a choď tam osobne. Poistencom vyplňajú RZZP zdarma.
0 0
Nyyankees Nyyankees

Nyyankees je offline (nepripojený) Nyyankees

Pokusam sa vlastne zistit... ...viac
Timka1: myslíš bod 5, uhrn preddavkov na dan zrazenych podla §35 zakona?

DP a som si stiahol, len neviem co treba vyplnat a co nie....napr. udaje o manzelke necham volne ci len preciarknem? Potrebuju moj telefon? atd...
0 0
Nyyankees Nyyankees

Nyyankees je offline (nepripojený) Nyyankees

Pokusam sa vlastne zistit... ...viac
veronikasad Pozri príspevok
To sám neurobíš - RZZP samoplatitela je komplikované. Ak si poistencom VšZP, zober si kopiu DP (vrátane potvrdenia o príjme) a choď tam osobne. Poistencom vyplňajú RZZP zdarma.
som poistencom dôvery
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
andy5581 Pozri príspevok
Dobrý deň!
Počula som že vraj tí, ktorí mali minimálnu mzdu nemusia podávať daňové priznanie, ale že ak neboli počas celého minulého roku na PN môžu si uplatniť 180 €. Viete niekto niečo o tom?
Ďakujem.
Pripájam sa , tiež som o tom počula.
Je na tom niečo ?
Ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Nyyankees Pozri príspevok
som poistencom dôvery
Tam sa s príliš veľkou ochotou nestretneš - aspoň na našej pobočke nie.

Elektronické tlačivo RZZP nájdeš tu :

www.rzzp.sk

príp. si naštuduj na stránke všzp materiály okolo RZZP www.vszp.sk
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

majernikova Pozri príspevok
Pripájam sa , tiež som o tom počula.
Je na tom niečo ?
Ďakujem
Ide o zamestnaneckú prémiu, ale majú na ňu nárok len vtedy, ak ich príjem z pracovného pomeru (nie na dohodu) presiahol 6-násobok min.mzdy.

Predchádzajúca informácia nie je správna.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Nyyankees Pozri príspevok
Timka1: myslíš bod 5, uhrn preddavkov na dan zrazenych podla §35 zakona?

DP a som si stiahol, len neviem co treba vyplnat a co nie....napr. udaje o manzelke necham volne ci len preciarknem? Potrebuju moj telefon? atd...

Presne riadok 5 - úhrn preddavkov na daň podľa § 35 zákona

údaje o manželke nechávaš prázdne ak si neuplatňuješ na ňu NČ, čo ani nepotrebuješ .....

telefón môžeš a nemusíš napísať, v prípade nejakých nezrovnalosti by ti zavolali
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať