Zavrieť

Porady

murovany sprchovy kut

Dobry den. Prerabam byvalu kuchynu na kupelnu.Umiestnil som v ramci najrozumnejsieho dispozicneho riesenia murovany sprchovy kut elevovany o 60 cm nad uroven podlahy s pristupovym schodikom, v jednej tretine dlzky naspodu s pristupom ku sifonu sirky 40 cm. Vnutorne dimenzie "vane" 150x86 cm.Vymurovanie z ITONG + 5 cm zelezobetonova deka s dierou pre sifon. Riesenie povrchu vane vylozkou z bazenovej folie, kde mi zabudli povedat alebo ja som nedomyslel, ze vypust na kt sa folia musi uchytit z technologickeho hladiska, musi byt 5 mm nad urovnou povrchu. Pre moje ucely nepripustne. Chcel by som sa spytat, ci niekto ma skusenost s podobnym pripadom, ako je najlepsie vyriesit podlahu vo vani (fontanovy nater - tekuty plast, vykachlickovat) cas ma suri na rozhodnutie kupelna stoji. Mam nejake mozne riesenia bazenova vylozka mala prioritu. Dakujem moc a prajem vela zabavy pri stavani
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nerozumiem tomu prečo musí byť 5 mm nad úrovňou povrchu?..uroveň povrchu betónovej podlahy( smotného betónu)?Mám tomu chápať tak že nalepíte fóliu na vrch odpadu ? Druhá vec je sifón.Prečo alebo načo sú vám dvierka na sifón, to sa už nepoužíva,sifony na vaničky sa už nejaký ten čas montujú ,z vrchu čistitelné.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
Toto je prístup z minulého storočia, teda! Chceš si zabiť ženu, svokru či nebodaj seba? Na tvoju sprchu treba školenie na práce vo výškach. Pri rekonštrukcii bolo treba vymeniť hlavnú kanalizačnú odbočku v šachte, trochu ju utopiť hlbšie, zasekať odpad do poteru a mohol si použiť 6 cm vysokú keramickú vaničku alebo 3 cm zo syntetického mramoru napr. Perseus Pro od Ravaku samozrejme s 90 mm sifońom čistitelným zvrchu ako už podotkol 220870.
0 0
dak2002 dak2002

dak2002 je offline (nepripojený) dak2002

mozno sa aj v nej zabijem :-) nebude sluzit pre mna, ale v ramci dispozicneho hladiska nebolo mozne ine riesenie na vysvetlenie by som zapisal celu stranu. Bazenova folia sa musi prichytit na specialnu koncovku odpadu a na nu sa srobuje koniec, preto ten presah. To mi povedali profesionali, ktori by mi to nalepovali. sifon problem nie je ci uz zhora alebo z boku len by som potreboval nejake riesenie - schemu co treba dat na povrh betonu vrstvovo (podklad, penetrak, kachlicky atd) alebo najlepsie mozne riesenie povrchu podlahy aby sa tam dalo sprchovat alebo napustit voda ako vo vani.
Dakujem
0 0
dak2002 dak2002

dak2002 je offline (nepripojený) dak2002

vanicka neprichadza do uvahy kvoli dimenziam priestoru, nenasiel som taku velku alebo tu chyba dodavatel - predajca (Zilina) alebo ma len odbili vzhladom na moj vek (22), rozmyslal som nad mozaikovymi kachlickami do 25 cm vysky stien, rozmyslal som aj nad tekutym plastom. Len neviem ako mam zaizolovat beton - povrh :vane:
Inak mal by som este jednu otazku. Chcem tahat spiatocku z radiatora cez hlinikoplastovu rurku cez podlahu. Co myslite je to v poriadku riesenie alebo sa treba na to vykaslat ? Ak by ste mi poradili tiez vrstvy pre podlahove kurenie (EXP, folia(aka?), kari rohoz, uhytenie trubiek a poter. Je to spravne?
Dakujem velmi pekne a vazim si kazdej rady.
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
dak2002 Pozri príspevok
vanicka neprichadza do uvahy kvoli dimenziam priestoru, nenasiel som taku velku alebo tu chyba dodavatel - predajca (Zilina) alebo ma len odbili vzhladom na moj vek (22), rozmyslal som nad mozaikovymi kachlickami do 25 cm vysky stien, rozmyslal som aj nad tekutym plastom. Len neviem ako mam zaizolovat beton - povrh :vane:
Inak mal by som este jednu otazku. Chcem tahat spiatocku z radiatora cez hlinikoplastovu rurku cez podlahu. Co myslite je to v poriadku riesenie alebo sa treba na to vykaslat ? Ak by ste mi poradili tiez vrstvy pre podlahove kurenie (EXP, folia(aka?), kari rohoz, uhytenie trubiek a poter. Je to spravne?
Dakujem velmi pekne a vazim si kazdej rady.
Pozri si stránky Den Braven Tekutá lepenka alebo Hasoft- Lepenka vo vedre, naštuduj si, kúp a dodrž technologický postup. Dvakrát náter dvojzložkovou lepenkou s vložením tesniaceho pásu po 24 hod. intervaloch, potom obklad a dlažba na flexlepidlo a flexiškárovačka, napr. Ceresit CE 40...
0 0
dak2002 dak2002

dak2002 je offline (nepripojený) dak2002

Dakujem za radu
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
http://www.prespor.sk/?IDe=28127

http://www.ravak.sk/?page=psv 90x120 posledná na stránke.ravak bežne v predaji v každom väčšom meste

http://www.ravak.sk/?page=gigant_pro
Naposledy upravil 220870 : 18.02.10 at 08:03
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Murovaný sprchovací kút máme 5 rokov. Steny a podlaha je vykachličkovaná klasickými obkladačkami a podlaha je klasická dlažba. Do vaničky je vstup max. 10 cm vysoký, čo je vlastne prahom a zábranou, aby voda náhodou nevytiekla. Keď je človek mladý tak ho nenapadnú niektoré veci ako napr. nezabudnúť na madla, neurob strme spadovanie k sifonu, ak je možnosť urob spr. kút čo najväčší, aby v prípade potreby tam vošla stolička.Rohove spoje sú utesnené silikonom. Dvere mám od Ravaku s 5 mm bezpečnostným sklom. Klasický sifon nemáme , ale čistitený z vrchu, ktorý je v tej výške ako samotná dlažba.
1 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ja by som taky kut nechcel uz len preto, ze tam musi byt zima na nohy. Proti murovanym stenam nic nemam, ale vanicku by som chcel urcite akrylatovu, aj ked by mala byt vyrobena na mieru.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
alltracboy Pozri príspevok
ja by som taky kut nechcel uz len preto, ze tam musi byt zima na nohy. Proti murovanym stenam nic nemam, ale vanicku by som chcel urcite akrylatovu, aj ked by mala byt vyrobena na mieru.
Záleži to od uhla pohľadu a veku. So mnou býva moja 81.ročná mama. Mladý človek si vôbec neuvedomuje, ako je ťažko starému človeku stúpiť do sprchovacieho kúta, kde podlaha pod nim neviditeľne pracuje. Ak by nemala istotu pod nohami, tak by som ju musela už minimálne 5 rokov umývať, ale takto je sebastačna. Pod nohy si dáva gumovú rohož s prísavkami a je spokojna.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Jedna perlička :

Na prelome 80-tých a 90-tých rokov 20 stor. nebolo dostať vane.

A tak jeden moj kolega to vyriešil tak,že vańu vyšaloval,zalial betónom a potom okachličkoval bielymi obkladačkami a vyšparoval normálnym cementom.

Vyzerá to otrasne , ako na bitúnku.

Ale čo už, on na to musí pozerať každý deń

a ako sa hovorí : Proti gustu,žiaden dišputát.
0 0
dak2002 dak2002

dak2002 je offline (nepripojený) dak2002

Pre : Tutiola
Prosim Vas ako ste osadili ten sifon? ste ho zabetonovali (ako upevnili) do podkladoveho betonu este pred kachlickovanim alebo az potom a utesnili silikonom? Neviem si to dobre predstavit a to je najchulostivejsia cast rado cez tie sifony preteka. Aky typ sifonu mate (konkretne). Dakujem za radu
Naposledy upravil dak2002 : 18.02.10 at 15:12 Dôvod: Nevlozeny adresat odpovede
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

dak2002 Pozri príspevok
Prosim Vas ako ste osadili ten sifon? ste ho zabetonovali (ako upevnili) do podkladoveho betonu este pred kachlickovanim alebo az potom a utesnili silikonom? Neviem si to dobre predstavit a to je najchulostivejsia cast rado cez tie sifony preteka. Aky typ sifonu mate (konkretne). Dakujem za radu
sifon nemá nič z betonovaním, utesňuje sa tesnením a jednotlivé novodurky sú vložené v sebe jedna v druhej,tak neviem čo kde by malo pretekať
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
dak2002 Pozri príspevok
Pre : Tutiola
Prosim Vas ako ste osadili ten sifon? ste ho zabetonovali (ako upevnili) do podkladoveho betonu este pred kachlickovanim alebo az potom a utesnili silikonom? Neviem si to dobre predstavit a to je najchulostivejsia cast rado cez tie sifony preteka. Aky typ sifonu mate (konkretne). Dakujem za radu
Napríklad takýto tu:
http://www.ravak.sk/?page=psv1
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Neviem technické údaje a tak prikladám foto. Možno ti to pomôže.
PICT4680.jpg  
PICT4684.jpg  
PICT4685.jpg  
PICT4686.jpg  
PICT4688.jpg  

PICT4689.jpg  
PICT4691.jpg  
PICT4692.jpg  
PICT4693.jpg  
PICT4683.jpg  

1/1
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
A čo takto?!
IMG_0006.jpg  
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
dak2002 Pozri príspevok
Pre : Tutiola
Prosim Vas ako ste osadili ten sifon? ste ho zabetonovali (ako upevnili) do podkladoveho betonu este pred kachlickovanim alebo az potom a utesnili silikonom? Neviem si to dobre predstavit a to je najchulostivejsia cast rado cez tie sifony preteka. Aky typ sifonu mate (konkretne). Dakujem za radu
Ravak alebo HL-systém, solídny sifón do podlahy má po drážkach odstupňovanú výšku, ktorá sa dá prirezať a v drážke tesniaci O-krúžok. Pripojenie treba riešiť rúrkami s PP HT- systému, nie novodurom ten je už vo väčšine EU zakázaný, krehne a tie lepené spoje tiež za veľa nestoja. Potrubia viesť pod poterom v izolácii, medzery vypeniť. Sifón pred betonážou obaliť aspoň 3 mm mirelonom, výšku upraviť až po hrubej betonáži podľa dlažby. Tekutú lepenku aplikovať po vyzretí betónu 2x a sifón na vyzretý náter pritmeliť neutrálnym silikónom.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
lapejko Pozri príspevok
A čo takto?!
Tam sa niekto trochu klepol po vrecku.To nad tým sprchovým kútom je čo za čudo.
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
220870 Pozri príspevok
Tam sa niekto trochu klepol po vrecku.To nad tým sprchovým kútom je čo za čudo.
Hlavica "tropického dažďa". Je tam aj ručná sprcha spodomietkovou batériou s prepínaním, zapustená vanička Ravak Perseus Pro do poteru s podlahovkou a kút sa otvára obe steny dokorán (17000 sk akcia baumax). Majiteľka je na vozíku a veľmi spokojne si to užíva už 4 roky aj s rodinou.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
lapejko Pozri príspevok
A čo takto?!
Veľmi pekné. My sme mali obmedzený rozpočet a tiež možnosť riešenia. Kúpeľňa je spojená s wc. Pri presklennom spr.kúte, nedalo by sa súčasne so sprchovaním použiť wc. Veľmi ľutujem, že som sa dala ukecať majstrom, nedať "guličku" do podlahy kúpeľne. Ak by napr. vytiekla voda z pračky, nemá kam odtiecť a musela by som ju pracne zbierať. Keď umývam steny kúpeľne, ktoré su až po vrch obložené obkladačkami (tiež pekná blbosť - už by som dala len nad vaňu a okolo umývadla), tak by sa ľahšie pracovalo, ak by som mohla potom steny osprchovať. Bez guličky to nejde. Nie som odborník, ale z praktického hľadiska už viem ako by som to urobila.Murovaný sprchovací kút musí byť obložený do stropu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať