Zavrieť

Porady

odoslanie výkazov na drsr ???

pracujúca mamička
Dobrý večer! potrebovala by som pomoc, neviem odoslať výkaz na portál drsr. Prihlásim, zapíšem údaje, a keď chcem označiť dokument pred odoslaním vypíše nasledovné:
Nepodarilo sa stiahnúť podpisovací komponent. prosím, vo Vašom počítači povoľte nastavenia pre sťahovanie ActiveX komponentov.

prosím pomôžte mi, aby som vedela odoslať výkaz elektronicky!
Usporiadat
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
dobsony Pozri príspevok
Dobrý večer! potrebovala by som pomoc, neviem odoslať výkaz na portál drsr. Prihlásim, zapíšem údaje, a keď chcem označiť dokument pred odoslaním vypíše nasledovné:
Nepodarilo sa stiahnúť podpisovací komponent. prosím, vo Vašom počítači povoľte nastavenia pre sťahovanie ActiveX komponentov.
prosím pomôžte mi, aby som vedela odoslať výkaz elektronicky!
Zo stránky DRSR:

"H) Technické predpoklady na strane klienta pri využívaní Autorizovaných elektronických služieb

Pre účely zamedzenia nepredvídateľných technických problémov koncového používateľa Autorizovaných elektronických služieb sú stanovené požiadavky na technické a programové vybavenie, ktoré musia byť splnené. Jedine za predpokladu ich úplného zabezpečenia je možné garantovať dostatočnú bezpečnostnú a výkonnostnú úroveň.

  1. hardvérové vybavenie
    Odporúčané hardvérové vybavenie je totožné s požiadavkami pre využívanie operačného systému Windows 2000 a vyšším (http://www.microsoft.com), ktoré odporúčame považovať za zámerne minimalizované
  2. operačný systém
    Odporúčaný je operačný systém Windows 2000, Windows XP, Windows 2003 Server a Windows Vista
  3. webový prehliadač
    Vzhľadom na využívanie aplikácie D.Signer/XAdES na vytvorenie zaručeného elektronického podpisu (resp. na označenie dokumentu elektronickou značkou podateľne portálu eTax DR SR), ktorá je ActiveX komponentom, vyžaduje sa pre využitie Autorizovaných elektronických služieb webový prehliadač MS Internet Explorer vo verzii 6.0 a vyššie s aplikovanými opravnými záplatami a bezpečnostnými aktualizáciami.
    Odporúčané nastavenia webového prehliadača MS Internete Explorer pre účely korektnej tlače dokumentov sú uvedené v Používateľskej príručke pre Autorizované elektronické služby.
  4. XML Parser
    Pre korektnú prácu s webovými formulármi daňových priznaní odporúčame inštaláciu MS XML Parser (msxml4.0) od spoločnosti Microsoft Corp, ktorý je možné stiahnuť z oficiálnej internetovej stránky tejto spoločnosti (XML Parser)
  5. sieťové pripojenie
    Minimálne požadované pripojenie do internetu je cez dial-up s rýchosťou min. 64kb/s. V prípade, ak je sieťové pripojenie filtrované cez firewall, musia byť povolené porty 80 - http a 443 - https.
  6. D.Signer/XAdES
    Pre využívanie autorizovanej služby elektronického doručovania písomnosti sa používa bezplatne poskytovaná aplikácia D.Signer/XAdES. Systémové požiadavky aplikácie (okrem tých, ktoré sú totožné s požiadavkami pre využívanie AES) sú platforma .NET framework (verzia 2.0) a v prípade použitia aplikácie na vytvorenie zaručeného elektronického podpisu certifikované SSCD zariadenie (napr. čipová karta, USB token).
    Inštalačné súbory aplikácie D.Signer/XAdES: Xades.zip a XmlPlugin.zip
    Používateľská príručka na inštaláciu a používanie aplikácie D.Signer/XAdES v rámci Autorizovaných elektronických služieb
    Podpisová politika pre rok 2010: SignaturePolicy2010.zip Používateľská príručka pre import podpisovej politiky pre rok 2010

Podrobnejšie informácie o podmienkach technického a programového vybavenia na strane klienta pri využívaní Autorizovaných elektronických služieb nájdete v Používateľskej príručke pre Autorizované elektronické služby."


Toto je postup, ktorý by každý priemerne zdatný účtovník mal hravo zvládnúť (aspoň podľa autorov myšlienky elektronickej komunikácie s DÚ)...

Pretože nedávno som to riešil pár hodín (cez telefón), tak vyššie uvedené sa pokúsim preložiť trocha prijateľnejšej podoby:

0. V prvom kroku, než sa pustíte do inštalovania toho, o čom nie ste 100% istí, vrelo doporučujem zazálohovať si všetky dôležité údaje.

1. Predpokladám, že prvú podmienku - operačný systém od MS spĺňa každý dotknutý subjekt.

2. Problém môže ale nastať, ak nemá nainštalovaný net.framework 2.0 - buď ho treba nainštalovať ako prvé, alebo pri inštalovaní ďalších komponentov potrebných pre elektr. komunikáciu budete na to vyzvaní - vtedy postupovať podľa jednotlivých hlášok (väčšina bola v angličtine).

3. stiahnuť, rozbaliť a nainštalovať nasledovné komponenty:

- XML Parser
- D.Signer/XAdES (Xades.zip)
- XmlPlugin (XmlPlugin.zip)

4. importovať do registrov zo SignaturePolicy2010.zip sigpolicy2010.reg (jeho odkliknutím)
Nasadenie novej podpisovej politiky (predpokladá sa už realizovaná inštalácia aplikácie D.Signer):
- spustit subor sigPolicy2010.reg
- uspesnost vykonania bude oznamena systemovou hlaskou
- po zmene je potrebne nanovo spustit aplikaciu D.Signer (alebo nadradenú aplikáciu, ak je spustená)

5. Doporučujem reštartovať po týchto zmenách OS Windows, a (a ak sa reštartuje ) už máte skoro vyhraté - treba sa pripojiť na elektronickú komunikáciu DRSR a začať robiť (včera to išlo veľmi pomaly, dúfam do 20. to bude pekne horúce - server asi dostáva zabrať aj z titulu neúspešných pokusov - predpokladal som, že callcentrum pri úvodnom spustení projektu bude mať "trocha" dlhšiu pracovnú dobu - ale nepretrhnú sa).

6. Súhrný výkaz by sa mal dať vyplniť, označiť, podpísať a odoslať.


P.S. nepodarilo sa nám vytlačiť "Vyhlásenie o podaní písomnosti elektronickou formou" - iba prázdny pdf súbor. Pretože SV bol úspešne odoslaný, neskúšali sme ho odoslať ešte raz - preto by ma zaujímalo, čo to vyhlásenie sa dá vytlačiť vyplnené (v ktorom kroku vyplňovania výkazu), alebo či treba vyplniť ručne čisté tlačivo.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
dobsony dobsony

dobsony je offline (nepripojený) dobsony

pracujúca mamička
no neviem či to zvládnem. dnes večer určite nie, nie som síce antitalent ale toto... ale ďakujem pekne zajtra to skúsim ešte raz vyriešiť.
0 0
jarod jarod

jarod je offline (nepripojený) jarod

dobsony Pozri príspevok
Dobrý večer! potrebovala by som pomoc, neviem odoslať výkaz na portál drsr. Prihlásim, zapíšem údaje, a keď chcem označiť dokument pred odoslaním vypíše nasledovné:
Nepodarilo sa stiahnúť podpisovací komponent. prosím, vo Vašom počítači povoľte nastavenia pre sťahovanie ActiveX komponentov.

prosím pomôžte mi, aby som vedela odoslať výkaz elektronicky!
Ak máte problem s nastavením, stačí mi napísať, dokážem Vás po telefóne navigovať, prípadne na ďialku nakonfigurovať počítač.
0 0
Štefánia44 Štefánia44

Štefánia44 je offline (nepripojený) Štefánia44

Dobrý den,

prosím Vás o pomoc. Asi budem vyzerať ako blbá, ale vedel by mi niekto poradiť, kam mám presne ísť (t.j. postup) na portáli drsr.sk, aby som mohla poslať súhrný výkaz?? Lebo nevidím nič v ponuke, kde by som mohla ísť a ten výkaz poslať.....) VĎaka.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Štefánia44 Pozri príspevok
Dobrý den,

prosím Vás o pomoc. Asi budem vyzerať ako blbá, ale vedel by mi niekto poradiť, kam mám presne ísť (t.j. postup) na portáli drsr.sk, aby som mohla poslať súhrný výkaz?? Lebo nevidím nič v ponuke, kde by som mohla ísť a ten výkaz poslať.....) VĎaka.
Ak si zaregistrovaná, autorizovaná a prihlásená (máš stiahnuté všetky potrebné súbory do počítača), tak v sekcii "etax".

pozri aj príspevok:
http://www.porada.sk/1296565-post2.html
0 0
Štefánia44 Štefánia44

Štefánia44 je offline (nepripojený) Štefánia44

Nainštalovala som nejakú klientskú a serverovskú elektronicnú značku. Toto som si aj odkontrolovala, mám to nainštalované správne. Ale v zložke E Tax...mám iba schránka správ, správa certifikátov a odhlásenie. nič iné! (
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Štefánia44 Pozri príspevok
Nainštalovala som nejakú klientskú a serverovskú elektronicnú značku. Toto som si aj odkontrolovala, mám to nainštalované správne. Ale v zložke E Tax...mám iba schránka správ, správa certifikátov a odhlásenie. nič iné! (
A stiahla si si aj podpisovú politiku pre r. 2010?
0 0
Štefánia44 Štefánia44

Štefánia44 je offline (nepripojený) Štefánia44

nie, to som nestiahla...a ked si to stiahnem, to uz bude všetko? alebo este nieco je potrebné urobiťž?
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Štefánia44 Pozri príspevok
nie, to som nestiahla...a ked si to stiahnem, to uz bude všetko? alebo este nieco je potrebné urobiťž?
Potom by si tam mala vidieť svoje IČ DPH a v tejto záložke si potom vyberieš daný dokument (teda SV)

Na stránke DRSR je k tomu návod:
http://www.drsr.sk/wps/portal/prirucka_aes
0 0
Štefánia44 Štefánia44

Štefánia44 je offline (nepripojený) Štefánia44

Veľmi pekne dakujem za pomoc
0 0
Štefánia44 Štefánia44

Štefánia44 je offline (nepripojený) Štefánia44

Blankake..........stiahla som všetko čo treba, ale stále nevidím to IČ DPH, resp. DIČ....v čom môže byť problém????
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

máš autorizáciu od DÚ na používanie elektronickej komunikácie?
0 0
Štefánia44 Štefánia44

Štefánia44 je offline (nepripojený) Štefánia44

Myslím, že áno.............no nerozumiem veľmi tomu, či mám autorizáciu...........jednoducho ja sa prihlásim normálne s ID a heslom....a to je všetko, čo robím......asi to znie blbo...no....
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Štefánia44 Pozri príspevok
Myslím, že áno.............no nerozumiem veľmi tomu, či mám autorizáciu...........jednoducho ja sa prihlásim normálne s ID a heslom....a to je všetko, čo robím......asi to znie blbo...no....
autorizáciu získaš až po osobnej návšteve príslušného DÚ, najprv sa zaregistruješ na portáli (to asi si), dostala si pridelené ID a ten registračný formulár treba vytlačiť, ísť s ním na DÚ (+ živnostenský/výpis z OR)
0 0
Štefánia44 Štefánia44

Štefánia44 je offline (nepripojený) Štefánia44

no, tak to mám tiež....boli sme na DÚ......a aj tak mi to nefunguje...tak už neviem..
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Štefánia44 Pozri príspevok
no, tak to mám tiež....boli sme na DÚ......a aj tak mi to nefunguje...tak už neviem..
Možno treba zavolať do call centra, už som tu niekde čítala, že s tým mal niekto problém (nezobrazovalo sa mu IČ DPH) a po telefonáte sa to vyriešilo.
0 0
Štefánia44 Štefánia44

Štefánia44 je offline (nepripojený) Štefánia44

no, to už skúšam volať druhý den....sedím 15minút na linke a nič...ale poslala som im mail, tak snád sa mi ozvú....aj tak v´daka.....)
0 0
konvalinka123 konvalinka123

konvalinka123 je offline (nepripojený) konvalinka123

Aj ja som mala ten isty problem čo ty popisuješ...a na tel.linke 048/4317222 zabezpečili aby to danový urad kde som sa zaregistrovala odstranili problem ..vyriešili to do 2 dni..
0 0
katkap17 katkap17

katkap17 je offline (nepripojený) katkap17

dobsony Pozri príspevok
Dobrý večer! potrebovala by som pomoc, neviem odoslať výkaz na portál drsr. Prihlásim, zapíšem údaje, a keď chcem označiť dokument pred odoslaním vypíše nasledovné:
Nepodarilo sa stiahnúť podpisovací komponent. prosím, vo Vašom počítači povoľte nastavenia pre sťahovanie ActiveX komponentov.

prosím pomôžte mi, aby som vedela odoslať výkaz elektronicky!

Prosííím!!!!!!!!!!
Mám tento istý problém, môžete mi prosím Vás niekto poradiť kde je chyba?
Ďakujem
0 0
dobsony dobsony

dobsony je offline (nepripojený) dobsony

pracujúca mamička
katkap17 Pozri príspevok
Prosííím!!!!!!!!!!
Mám tento istý problém, môžete mi prosím Vás niekto poradiť kde je chyba?
Ďakujem
zavolať technika na PC a on ti to sprvý za pár minút.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať