Zavrieť

Porady

Domáci chlieb

Podelím sa s Vami s receptom na pečený domáci chlieb, ktorý som dnes u kamarátky skúšala a veľmi mi chutil.

1 kg chlebovej múky / ak nie je môže byť aj hladká /
10 dkg grahamovej múky
droždie 1 aj 1/4 kocky
1 čaj.lyžička sody bicarbóny
3 uvarené zemiaky /stredné - postrúhať /
2 PL octu
1 PL kmínu
1 PL soli
Postup : z 1 dcl vody a 1 PL cukru urobíme z droždia kvások.Zo všetkých surovín pripravíme husté cesto. Vo vandlíku ho miesime asi 20.minút. Necháme ho kysnúť asi 3/4 hod. Opäť ho na doske pregúľame a urobíme bochník na vymastený a hr.múkou vysypaný pekáč.Cesto na husto popicháme ihlicou a necháme ho opäť trošku podkysnúť.El.trúbu si dáme vyhriať na 210 °C bochník potrieme čistou vodou a dáme piecť. Keď je povrch trošku začervenalý stiahneme teplotu na 160°C a necháme dopiecť. Keď chlebík vytiahneme potrieme vodou. Môžem Vám povedať že je výborný !!!!!
Usporiadat
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Recept vyzera super, ale prosim Ta, kde sa da kupit grahamova muka? Ja som v obchode videla len spaldovú, neviem, ci je to ono. A chlebova muka je psenicna?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

durisovad
Recept vyzera super, ale prosim Ta, kde sa da kupit grahamova muka? Ja som v obchode videla len spaldovú, neviem, ci je to ono. A chlebova muka je psenicna?
Majú ju v napr.carefoure , ale aj v tescu, treba ju hľadať pri racionálnej strave - pri diabetických potravinách. Niekedy ju majú aj pri múke, záleží od predajne.
0 0
bendži bendži

bendži je offline (nepripojený) bendži

recept vyzerá výborne, už aj tlačím a vyskúšam..

mimochodom..
v recepte jedna z potrebných potravín je uvádzaná ako kmin..
viem že je to české slovo, no skúsila som predsa vyhľadávanie v lexikóne slovenského jazyka a našla som toto:

kmín = hovor. zlodej;

:-)
0 0
Bambit Bambit

Bambit je offline (nepripojený) Bambit

Viem že kmín je české slovo, ale u nás to tak voláme , ináč je to po slovensky rasca celá.
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Kmin, alebo rasca, vzdy su to ti isti chrobacikovia v chlebe... Ozaj, nema niekto recept na pita chlieb - chlebove placky, ktore sa daju plnit? Raz to hovoril v telke Jamie Olivier - Sefkuchar bez capice /ci ako sa ten anglican vola/ ale nestihla som si to zapisat. Vopred vrela vdaka :p.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

janasv
Kmin, alebo rasca, vzdy su to ti isti chrobacikovia v chlebe... Ozaj, nema niekto recept na pita chlieb - chlebove placky, ktore sa daju plnit? Raz to hovoril v telke Jamie Olivier - Sefkuchar bez capice /ci ako sa ten anglican vola/ ale nestihla som si to zapisat. Vopred vrela vdaka :p.
http://www.jamieoliver.com/recipes/cats/bread.php ...chlieb, ale myslím, že ten pita tam nie je...dá sa to aj kúpiť, ale určite to nie je ťažký recept, tiež by som privítala...
a janasv, máš aj recept na dobrú plnku do toho?
0 0
viktoria viktoria

viktoria je offline (nepripojený) viktoria

My sme si prednadávnom obstarali domácu pekáreň. Super vecička. Odkedy ju máme z obchodu kupujem chlieb len príležitostne. Najčastejšie pečiem celozrnný chleb, do ktorého pridávam stale iná semienka (ľanové, slnečnicové, sezamové), alebo pšeničné klíčky, sojové vločky, a iné zdravé suroviny. Môj manžel neznáša rascu tak to vynechám, ale keď pridám trochu provensálského korenia, tak to si nevie vynachváliť, a pritom obsahuje aj rascu.
0 0
Bambit Bambit

Bambit je offline (nepripojený) Bambit

Viktória to máte doma/ myslím tú domácu pekáreň /ten elktrický stroj na pečenie chleba ? My sme ho kúpili asi pred 2 rokmi ale asi nemám dobrý recept , pretože nám chleba z neho nechutí.Robila som ho len podľa receptov, ktoré boli k tomu priložené.Na stroji je ovládací panel všetko si podľa papiera nastavím ako treba, do múky sú napísané len sušené kvasnice, a spustím ho . Dlho sa to robí, pretože tam sa cesto musí vykvasiť, premiešať aj upiecť.Výsledok je mizerný. Ak máš prosím Ťa dobrý recept na chleba v elektr.pekárničke pošli mi ho aj s postupom. Ďakujem veľmi pekne.
0 0
litu litu

litu je offline (nepripojený) litu

My si tiez pecieme doma chlieb 4 roky v domacej pekarnicke. Sme spokojni. Chlieb v obchode nekupujeme, len rozky prilezitostne. Recept a mnozstva surovin do pekarnicky zavisia od typu domacej pekarne. Mam niekde ulozenu web stranku kde si mozes porovnat pekarne a recepty i vyhody a nevyhody dannej domacej pekarne. Ak budes mat bambit zaujem, tak ti to najdem a poslem.
0 0
garter garter

garter je offline (nepripojený) garter

Aj ja mám záujem, mohla by si niečo pripnúť. Tie recepty čo boli priložené v návode - podľa neho sa mi daril chlieb ako betón.
0 0
blcha blcha

blcha je offline (nepripojený) blcha

Musíte si kúpiť špeciálne zmesi na domáci chlieb, tam sa pridá iba voda a sú všetky výboné. Mne najviac chutí celozrnný, ale je aj s tekvicovými semienkami alebo napríklad vianočka (tam treba pridať aj kúsok masla). Dostať to napríklad v Bille alebo v Metre pri polotovaroch ako sú napríklad palacinky v prášku.
Domáca pekáreň nemá chybu, už to viem tak presne načasovať, že kaď ráno vstávame, čaká nás teplý chlebík.
0 0
Bambit Bambit

Bambit je offline (nepripojený) Bambit

Litu, bola by si taka dobrá a poslala by si mi tú web stránku ? Pekárničku máme dovezenú z Rakúska volá sa Alaska, ale mne viac menej ide o recept, pretože aj múku som si bola v mlyne kúpiť priamo chlebovú aj grahámovú. Ty do receptu dávaš kvasnice čerstvé, alebo sušené ? Písané sú sušené. Vopred ďakujem.
0 0
Bambit Bambit

Bambit je offline (nepripojený) Bambit

Blcha, toho by som sa raz chcela dožiť - ráno vstať a mať čerstvý chlebík. My sme to tiež skúšali naprogramovať na ráno, síce sa to spravilo , ale nedalo sa to jesť.
0 0
viktoria viktoria

viktoria je offline (nepripojený) viktoria

Ja mam pekáreň ETA Siesta. Mojím osvedčeným receptom na celozrnný chlieb je nasledovný:

500ml vody,
5 PL olivového oleja resp. 35 g masla
1 ČL soly
1 1/2 ČL kryštálového cukru
800 g múky - zmes
Zmes múky pripravým nasledovne: 360 g pšeničnej celozrnnej muky, pšeničné otruby (cca 2 PL), pšeničné klíčky (cca 1PL), ľanové semienká, sezamové semienka (môžu byť aj slnečnicové semienká, sojové vločky a iné.), zvyšok hladká múka. Na dochutenie ešte pridám trochu provensálskeho korenia (max. 1 ČL).
1 sušené droždie Dr. Oetker
Program 5 - celozrnný chlieb.

Suroviny dávam v takom poradí v akom som aj napísala.
Dôležité zásady:
Droždie treba nasípať na múku tak aby sa nedostalo do kontaktu s vodou.
AK pečiem celozrnný chlieb nikdy nedám viac celozrnnej múky než hladkej lebo potom chlieb bude hustejší, nebude taký nadýchaný.

Ja osobne nemám rada zmesy z obchodu, radšej si kúpim suroviny a podľa chuti mením semienka, resp. aj múku. Namiesto celozrnnej pšeničnej múky je možne použiť aj iné, ako napríklad grahamovú, ražnú celozrnnú a pod. ale tie sú už drahšie.
0 0
viktoria viktoria

viktoria je offline (nepripojený) viktoria

Ešte pridám link na stránky s touto tematikou:http://www.domaci-pekarny.cz/

http://www.mybox.cz/pekarny/recepty.html

http://www.sweb.cz/hafca.h/index.htm

A v prílohe sú recepty, avšak nevyskúšané.
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

pyton
... máš aj recept na dobrú plnku do toho?

Ja mam k nemu rada salat z cinskej kapusty: - cinska kapusta /asi pol kila/, jedna kysla smotana, asi 2-3 cm bielej casti poru na krajat najemno /ak nie je, staci cibula/, 1-2 struciky cesnaku /podla chuti/, sol. Zmiesat. Moze sa pridat aj kukurica.:p

Alebo - cervena sterilizovana kapusta, tatarska omacka, cibulka, sol, sojova omacka /nemusi/ - cibulku nakrajam, posolim, pridam ostatne, dochutim a veselo papkam.:p

Je to rychla, dobra a syta vecera. Ak nie je pita, tak chlieb, pecivo, kto co chce.

Ale novinkam sa nebranim. Sem s nimi!
0 0
litu litu

litu je offline (nepripojený) litu

Bambit, viktoria ma predbehla s web strankami. Je medzi nimi aj ta ktoru som myslela. Co sa tyka drozdia davame len susene. Kupime celu tehlu drozdia a ususime ho v susicke na ovocie do 40stupnov. Muku si melieme doma na domacom elektirickom mlyne. Kupujeme len obilniny, vo vacsom mnostve. Pekaren meme od ceskeho vyrobcu, ktory ju uz nevyraba. (pekar Beda od fy bravo). Vo web strankach sa nespomina pekarnicka Kenwood, ktoru sme nedavno objavili. Ponuk je teraz viacej ako bolo vtedy ked sme nakupovali, je z coho vyberat.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Zatiaľ nevyskúšané, ale vyskúšam:
http://www.biospotrebitel.sk/recepty/rubrika/chlieb.htm
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

janasv, díky za tie recepty aj tie vyskúšam
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

:pVyskusaj, budem rada:p. Chutia aj mojmu manzelovi. Vacsinou uz len odfukuje a vytrca brucho.....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať