Zavrieť

Porady

výživné

clovek
Chcem sa spýtať, či mi viete poradiť, do kolkych rokov dietata je rodic povinný platit nan výživne? V Zákone o rodine sa totiž píše, že dokiaľ nie je schopný sa sam uzioviť a pripravuje sa na povolanie. A čo ked bude študovať dve, tri vysoké školy, potom treba platiť aj do 30, 35 rokov?


pituka
Usporiadat
Boneta Boneta

Boneta je offline (nepripojený) Boneta

Môj osobný názor je, že v nadväznosti na ostatné zákony do 26 rokov.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
elli elli

elli je offline (nepripojený) elli

Same je schopne sa zivit uz po ukonceni PRVEJ vysokej skoly. Ako vraveli stare mamy - "ma uz chlieb v ruke", a ked chce byt este mudrejsie, OK, ale za vlastne.
0 0
pituka pituka

pituka je offline (nepripojený) pituka

clovek
A keď neukončí ani jednu? len bude prestupovat z jednej fakulty na druhu, lebo sa jej studentský zivot paci?

pituka
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

No však, raz dovŕši vek - len neviem či 25 alebo 26.
Naposledy upravil Pepa : 04.10.05 at 11:42
0 0
pituka pituka

pituka je offline (nepripojený) pituka

clovek
pre bonnetu



mohla by si, prosim, konkretizovat, ktore zakony spominas?

pituka
Naposledy upravil pituka : 04.10.05 at 13:06
0 0
dadia1 dadia1

dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

toto je krasna diskusia. prave som sa vratila zo sudu - vyživovacia povinnost. moja dcerka ma 6 rokov a ten pako nechce platit výživné uz teraz. myslím, ze pre mna bude bezpredmetné či do 20 alebo 25 či 26 rokov. snívajte s nami

ale to je moja skúsenost. dufam, ze vy takú nebudete mat.
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
dadia1
toto je krasna diskusia. prave som sa vratila zo sudu - vyživovacia povinnost. moja dcerka ma 6 rokov a ten pako nechce platit výživné uz teraz. myslím, ze pre mna bude bezpredmetné či do 20 alebo 25 či 26 rokov. snívajte s nami

ale to je moja skúsenost. dufam, ze vy takú nebudete mat.
Dadi, vydržať! Ja som sa súdila zo 2 roky o výživné ale potom mi to bolo doplatené, lebo bývalému milovanému hrozila basa - ono je to trestný čin, či sa to niekomu páči či nie - bola to potom taká príjemná "prémia" . T.č. má "dieťa" 23 rokov, študuje, a zatiaľ výživné pekne zrážkami zo mzdy od zamestnávateľa dostávam - vždy len pošlem papier zo školy, že pokračuje v štúdiu - tiež sa prikláňam k názoru, že do 26 rokov.
0 0
dadia1 dadia1

dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

ako si dosiahla ze mu to zrazaju zo mzdy? moja dcera ma dost velke zdravotne problemy a on si mysli, ze ked mi raz za čas pošle 1000 Sk, ze je to OK. nosi okuliare, ortopedicke vlozky do topanok,je silne alergická na mlieko a mliečne vyrobky a vajcia. takze musime hladat nahradne formy.ma šelest na srdci a kopec dalšich chorob. ved ta tisicka je len slaba almuzna pri všetkých tých výdavkoch. ide ma z toho šlak trafit. ako na to? ked on ma bočne prijmy dvakrat take ako ja svoj jediny prijem. to nepočitam jeho stalu mzdu. kde je spravodlivost?????????? kto mi ju ukaze?????

Ale aj tak vdaka za povzbudenie
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

dadia1
ako si dosiahla ze mu to zrazaju zo mzdy? moja dcera ma dost velke zdravotne problemy a on si mysli, ze ked mi raz za čas pošle 1000 Sk, ze je to OK. nosi okuliare, ortopedicke vlozky do topanok,je silne alergická na mlieko a mliečne vyrobky a vajcia. takze musime hladat nahradne formy.ma šelest na srdci a kopec dalšich chorob. ved ta tisicka je len slaba almuzna pri všetkých tých výdavkoch. ide ma z toho šlak trafit. ako na to? ked on ma bočne prijmy dvakrat take ako ja svoj jediny prijem. to nepočitam jeho stalu mzdu. kde je spravodlivost?????????? kto mi ju ukaze?????

Ale aj tak vdaka za povzbudenie
Moja zlatučka, stráááášne ti držím palčeky, aby si to všetko zvládla. Ja som sa súdila nespočetne krát: o zvýšenie, o zníženie /z jeho strany - sudca ho vyrazil/, znova o zvýšenie, zasa o zníženie, o byt a zasa o byt. Spravodlivosť? Tiež neviem kde ju hľadať - ja som ju nenašla. Musela som na to ísť za pomoci kamaráta - právnika, niečo sa podarilo, niečo nie. Ono si totiž "takýto" otcovia myslia, že tie peniaze dávajú tebe a nie svojmu dieťaťu.
Zrážky zo mzdy - treba ísť za súdnou tajomníčkou /alebo ako sa to teraz volá/, ona ti to zariadi.
Napriek všetkému - krásny deň.
0 0
Boneta Boneta

Boneta je offline (nepripojený) Boneta

Za nezaopatrené dieťa sa nepovažuje dieťa,
- ktorého štúdium na vysokej škole presahuje podľa študijného programu štandardnú dĺžku podľa zák. č. 131/2002 Z.z. o vysokých školách,
- ktoré získalo vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa, t.j. magisterský študijný program
(negatívne aj pozitívne vymedzenie nezaopatrenosti upravuje zákon č. 600/2003 Z.z. o prídavku na dieťa v znení nesk. predpisov.)
0 0
dadia1 dadia1

dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

ahoj moja. takze nie som sama čo sa trapi. obdivujem ludi, ktorí taketo situacie zvladaju s chladnou hlavou. som z toho uz na nervy. uz som si povedala, ze mi tých par šupiek nestoji za tie nervy. ale chcela by som pre svoju dceru čo najlepšie a myslim, ze mam pravo ziadat pri jej zdravotných problemoch viac ako tisicku . toto su hrozne situacie. neviem či to zvladnem, ale dakujem za podporu.
a to súdna tajomnička nariadi zrazky zo mzdy?
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

dadia1
ahoj moja. takze nie som sama čo sa trapi. obdivujem ludi, ktorí taketo situacie zvladaju s chladnou hlavou. som z toho uz na nervy. uz som si povedala, ze mi tých par šupiek nestoji za tie nervy. ale chcela by som pre svoju dceru čo najlepšie a myslim, ze mam pravo ziadat pri jej zdravotných problemoch viac ako tisicku . toto su hrozne situacie. neviem či to zvladnem, ale dakujem za podporu.
a to súdna tajomnička nariadi zrazky zo mzdy?
Áno "súdna tajomníčka", ale možno sa tomu teraz "inak nadáva". Pôjdeš tam, zoberieš rozsudok, ktorým je určená výška výživného a povieš, že ti neplatí pravidelne.
A vôbec nesmieš pochybovať o tom či to zvládneš. MUSÍŠ to zvládnuť. Hlavu hore, dievča, tvoje dievčatko ťa potrebuje. Potrebuje nielen milujúcu, ale aj silnú maminku. Snaž sa, aby tvoje dievčatko necítilo, že máš problémy. Viem o čom píšem.
0 0
dadia1 dadia1

dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

Erika si naozaj zlata. dakujem. je to tazke, ale ja to určite zvladnem. nič ine mi totiž neostava.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

dadia1
Erika si naozaj zlata. dakujem. je to tazke, ale ja to určite zvladnem. nič ine mi totiž neostava.
Takto sa mi to páči
A tie zrážky zo mzdy - myslím, že je to "Výkon rozhodnutia".
0 0
pituka pituka

pituka je offline (nepripojený) pituka

clovek
luebchenko
Dadi, vydržať! Ja som sa súdila zo 2 roky o výživné ale potom mi to bolo doplatené, lebo bývalému milovanému hrozila basa - ono je to trestný čin, či sa to niekomu páči či nie - bola to potom taká príjemná "prémia" . T.č. má "dieťa" 23 rokov, študuje, a zatiaľ výživné pekne zrážkami zo mzdy od zamestnávateľa dostávam - vždy len pošlem papier zo školy, že pokračuje v štúdiu - tiež sa prikláňam k názoru, že do 26 rokov.
prosim Ta, prečo si myslíš, že práve do 26 rokov?

pituka
0 0
pituka pituka

pituka je offline (nepripojený) pituka

clovek
pre Bonetu


Podľa zákona o pridavkoch na deti sa za nezaopatrene povazuje dieta do 25 rokov, no viaceri spominaju, ze vyzivne treba platit do 26 rokov. Nevies mi aj v tomto poradit?

inak srdecna vdaka za uvedenie oboch zakonov.

zdravi pituka
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
pituka
prosim Ta, prečo si myslíš, že práve do 26 rokov?

pituka
sa mi tak zdá že ten vek je v nejakom zákone takto vymedzený - ale kedže mám ešte minimálne 2-3 roky čas, tak sa o to nezajujímam. Lebo čo bude o 2 roky v tejto našej gubernii....
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Pepa
Moja zlatučka, stráááášne ti držím palčeky, aby si to všetko zvládla. Ja som sa súdila nespočetne krát: o zvýšenie, o zníženie /z jeho strany - sudca ho vyrazil/, znova o zvýšenie, zasa o zníženie, o byt a zasa o byt. Spravodlivosť? Tiež neviem kde ju hľadať - ja som ju nenašla. Musela som na to ísť za pomoci kamaráta - právnika, niečo sa podarilo, niečo nie. Ono si totiž "takýto" otcovia myslia, že tie peniaze dávajú tebe a nie svojmu dieťaťu.
Zrážky zo mzdy - treba ísť za súdnou tajomníčkou /alebo ako sa to teraz volá/, ona ti to zariadi.
Napriek všetkému - krásny deň.
presne takto akosi som to "dosiahla" - hned po právoplatnom vymeraní výživného som zažiadala o ten "výkon rozhodnutia" a ten som zaslala zamestnávateľovi - ten má potom zo zákona povinnosť zrážať to zo mzdy. Ale ak máš autora dieťaťa živnostníka či pána inak podnikajúceho no neviem - ale ak budeš mať také rozhodnutie v ruke, myslím že sa môžeš aj na policajtov obrátiť - mal by teoreticky ísť do basy ale je mi jasné že to všetko môže byť u teba inak a záleží to hlavne od tých ľudí (sudca, policajti) ktorí ťa riešia Držím palce a nevzdávaj sa
0 0
Boneta Boneta

Boneta je offline (nepripojený) Boneta

V Zákone o sociálnom poistení č. 461/2003 Z.z., § 9 sa uvádza:
Nezaopatrené dieťa podľa tohto zákona je dieťa
a) do skončenia povinnej školskej dochádzky
b) po skončení povinnej školskej dochádzky najdlhšie do dovŕšenia 26 rokov veku, ak
1. sa sústavne pripravuje na povolanie
2.
3.

Vypisala som len to, čo si myslím, že Ťa zaujíma, ale určite si ten paragraf zákona pozrieš :-)
Naposledy upravil Boneta : 06.10.05 at 08:13
0 0
pituka pituka

pituka je offline (nepripojený) pituka

clovek
Boneta
V Zákone o sociálnom poistení č. 461/2003 Z.z., § 9 sa uvádza:
Nezaopatrené dieťa podľa tohto zákona je dieťa
a) do skončenia povinnej školskej dochádzky
b) po skončení povinnej školskej dochádzky najdlhšie do dovŕšenia 26 rokov veku, ak
1. sa sústavne pripravuje na povolanie
2.
3.

Vypisala som len to, čo si myslím, že Ťa zaujíma, ale určite si ten paragraf zákona pozrieš :-)
Este raz diky, ale zial, nerozumiem tomu. v zákone č.600/2003 Z.z. o rodinných porídavkoch sa za nezaopatrené dieťa považuje dieta do 25 rokov sústavne sa pripravujuce na povolanie, ale v zákone č. 461/2003 Z.z. o sociálnom zabezpečení sa hovorí už o 26 rokoch.

pituka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať