Zavrieť

Porady

Ručné prace

Minule jedna slečna na jednom fore sa pýtalo či ma vyhodit zdedené dečky,tak ma napadlo či v dnešnej dobe ešte niekto ma čas na ručné prace ako pletenie,štrikovanie,vyšívanie a aký je vztah k týmto produktom šikovných rúk,pravdebodobne časom ich budeme obdivovat iba ak na vystavách,muzeach .http://prakticka-zena.blogspot.com/2...ia-myjavy.html
Usporiadat
ivonk ivonk

ivonk je offline (nepripojený) ivonk

aj ja mam doma este po mojej babke nejake vysivky - obrusy. Nikam ich nedavam, nepaci sa mi to uz. Lepsie povedane, nemam k tomu taky vztah, aby som ich vystavovala. Su schovane v skrini. Niekedy davno som vysivala aj ja, aj mam nejake odlozene, no uz nie. Ak by ich niekto zbieral, nejake rada podarujem.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Len si ich tam pekne uschovaj, z času na čas preper, ešte príde ich čas .......
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Rozalka Pozri príspevok
Len si ich tam pekne uschovaj, z času na čas preper, ešte príde ich čas .......
Rozalka, to robím aj ja, periem, žehlím, odložím do skrine a nikdy nepoužívam, už som vravela, že ich vytrepem na povalu, lebo mi zaberajú pol skrine a len zavadzajú a nič z nich ale vždy si poviem škoda vyhodiť na povalu, takže ostávajú ladom skladom v skrini
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Baby, keď sú naši najmilší už len spomienkou na fotke, z času na čas aj babičkine dečky vytiahnem, uháčkovala mi na obrovský stôl, taký veľký stôl nemám, ale nech! keď aj visí, ale aspoň si pospomínam.
A vtedy sa mi to zdalo ako zbytočnosť ....
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Rozalka Pozri príspevok
Baby, keď sú naši najmilší už len spomienkou na fotke, z času na čas aj babičkine dečky vytiahnem, uháčkovala mi na obrovský stôl, taký veľký stôl nemám, ale nech! keď aj visí, ale aspoň si pospomínam.
A vtedy sa mi to zdalo ako zbytočnosť ....
no veď práve preto ich škodujem vyhodiť, lebo sú od blízkych a vždy si pomyslím, toľko sa na tom narobili, aby mi dali, aby ma potešili a ja nevďačnica vyhodím???
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

trisestri Pozri príspevok
Minule jedna slečna na jednom fore sa pýtalo či ma vyhodit zdedené dečky,tak ma napadlo či v dnešnej dobe ešte niekto ma čas na ručné prace ako pletenie,štrikovanie,vyšívanie a aký je vztah k týmto produktom šikovných rúk,pravdebodobne časom ich budeme obdivovat iba ak na vystavách,muzeach .http://prakticka-zena.blogspot.com/2...ia-myjavy.html
ja som v minulosti štrikovala resp. ked bola dcéra malá takmer všetko. teraz tak maximálne šál, čas by som si aj našla, ale vlna je tak strašne drahá, že sa to vôbec neoplatí. len škoda je tá že teraz vlny ktoré predávajú sú neuveriteľne krásne.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Ja som tiež veľa vyšívala, háčkovala, šila, štrikovala... Veľmi ma to bavilo. Je pravda, že teraz je napr. vlna taká drahá, že sa to neoplatí a aj šiť pre deti je zbytočne drahé, u Číňana kúpim za pár € aj pekné veci. Ale aj tak moju dcéru chcem naučiť všetko - má 6 rokov a už spolu vyšívame. Nie je to na škodu, chcem využiť, že má k tomu vzťah. Ja sa na staré kolená učím paličkovať - je to krásne, aj keď mne do bytu to nepristane, ale čo raz vieš, nikto Ti nevezme.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

JarkaL Pozri príspevok
Ja som tiež veľa vyšívala, háčkovala, šila, štrikovala... Veľmi ma to bavilo. Je pravda, že teraz je napr. vlna taká drahá, že sa to neoplatí a aj šiť pre deti je zbytočne drahé, u Číňana kúpim za pár € aj pekné veci. Ale aj tak moju dcéru chcem naučiť všetko - má 6 rokov a už spolu vyšívame. Nie je to na škodu, chcem využiť, že má k tomu vzťah. Ja sa na staré kolená učím paličkovať - je to krásne, aj keď mne do bytu to nepristane, ale čo raz vieš, nikto Ti nevezme.
ak ju to baví tak to je super paličkovanie je krásne, ale dosť piplavéja som začal chodiť na keramický krúžok, je to super relax doporučujem!
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Veď aj účtovníctvo je piplačka. Ale pri paličkovaní aspoň vidno nejaký hmotný výsledok.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja som vyšívala, štrikovala, aj makramé vedela. Dokonca som chodila na krúžok paličkovania. Moja mamina má moje paličkovanie odložené na poličke. Dokonca som vyšila vlnou aj vankúš, dodnes sa používa.
Ja mám zase odložené obrusy, čo vyšívala ona, občas si aj ho vyložím, ale šanujem si ich, aby som nepoškodila. Sú to pre mňa tie najkrajšie obrusy na svete. A vždy budú u mňa na čestnom mieste.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Vidíš, na makrame som zabudla. Koľko opaskov a nákupných tašiek som naplietla...
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

lujza.j Pozri príspevok
ja som v minulosti štrikovala resp. ked bola dcéra malá takmer všetko. teraz tak maximálne šál, čas by som si aj našla, ale vlna je tak strašne drahá, že sa to vôbec neoplatí. len škoda je tá že teraz vlny ktoré predávajú sú neuveriteľne krásne.
ja sa už dlho chystám zo starých svetrov vyrobiť patchwork prikrývku, už som začala párať na diely,
moje kamarátky kupujú za babku svetre v bazároch a štrikujú z nich ponožky
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

moja mama raz našla po mojej babke krásne háčkované dečky z veľmi tenkej a jemnej priadze...jediná chybička krásy bola, že bola na nich škvrna od hrdze...dečky pochádzali ešte z čias 2. svetovej vojny a boli uložené a zakopané s porcelánom a inými vzácnosťami v debnách s kovovým kovaním v stodole...mama podľa nich uháčkovala nové a sú krásne...každá ručná práca je určitý prejav umenia...a keď už v tom nevidíme umelecké diela, snáď v tom niekto uvidí aj uložené peniaze...tak ako staré obrazy alebo sochy majú svoju hodnotu aj starožitné textílie sú vzácne...ak sa aj tak chce niekto zbaviť starých háčkovaných dečiek, obrusov a pod. ja si ich rada pozriem ak máte foto a ak sa mi budú páčiť rada si ich vezmem ak chcete podarovať...
0 0
Lenka*1 Lenka*1

Lenka*1 je offline (nepripojený) Lenka*1

ja mam strikovanie vytiahnute stale, par krat do tyzdna po nom siahnem a prehodim zopar riadkov je to fajn relax.
a decky a obrusy od starkej si neskutocne cenim. nechce sa mi ich ani davat na stol, len sa kocham a nostalgicky spominam
0 0
ajuschka ajuschka

ajuschka je offline (nepripojený) ajuschka

joooj damy, mam 23 rokov a pri telke ine nerobim len strikujem, vysivam, a prplem sa s kadejakymi hovadinami ako svetriky pre psika, pre frajera, saliky, ciapky, nedavno sa narodil synovec tak sa chystam na taky mini svetrik
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Minule som videla módnu prehliadku kde predvádzali Dolce & Gabana na zimu pletené veci s nórskym vzorom, samé hviezdičky a soby. Štrikujte a budete in. Všetko sa vracia.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

tak ja,hoci nas dom zariadujem moderne,musim mat vsade aj kus umenia a nostalgie.
nechapem tie,,ktore povazuju obrusy a pod.za zbytocnost .

ja mam tiez krasne rucne vysivane obrusy az z Ciny-nie od Cinana!!!!!,su stare,nadherne.kvalitou sa k nim dnesne cinske vyrobky anilen nepriblizuju.
rovnako porcelan-ten pravy cinsky,stary.vseljake misticky a vazicky,naberacky ....som si nakupila vo Viedni v jednom starozitnictve.pravidelne tam chodim.veci ktore dnes uz nikde nezozeniete su tam pomerne lacne,niektore i drahe.ale nielen cinske veci,aj nas porcelan,pozlateny,ktory sice uz mnohi zavrhli,lebo nesmie ist do mikrovlnky ,je vsak hodnotny a krasny.
okrem toho vysivky ako richelieu,ci krizikove alebo hackovane obrusky. od babicky a mojej mamy...
vsetko vsak pouzivam,neschovavam nic v skrini.ani porcelan ani obrusky ani vysivane podusky.ved obrus je pod sklom,mensie obrusky na polickach nikto neobchytkava,podusky sa vyperu a porcelan pouzivame s opatrnostou,takze neposkodi sa to.
mnohi z nas uz zabudli na stolovanie a posedenie pri rodinnom stole.konzumny zivot nas uplne pohltil a stres a nedostatok casu nam to znemoznuje.preto su pre nas tieto vecicky zbytocne.
ja som sa vsak vzpriecila osudu a aj ked som viac v praci ako doma,doma vychutnavam vsetky tieto nadherne vecicky a nedovolim klesnut tak daleko,aby sme si nemohli ich krasu vychutnat.mam straodavne obrazky malovane na skle a vselico stare a mile co nam doma robi radost.
takze jednoznacne su pre mna tieto veci uzitocne a nie zbytocne.
0 0
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

dobrý večer ,tak tiež sa pripájam ku vám, že obrusy ,dečky mi pripomíňaju mamu,občas ich vytiahnem.od mamy mám domaodloženu babu, na ktorej sa paličkuje.niečo som už robila, ale treba sa tomu viacej venovať.
momentálne ma oslovilo,alebo očarilo pletenie s papiera,keď začnem ,tak neviem skončiť,a idem spať o 2-3 v noci.a druhe ručné práce -to je môj vnuk. želám vám veľa zdravia.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Aj ja mám odloženú paličkovaciu babu - čiže herduľu, dokonca je na nej aj rozpaličkový strom (asi 20 rokov ) nie a nie dokončiť, mala to byť séria "Ročné obdobia" - mám hotovú len zimu, lebo tam bolo najmenej práce, na tých ostatných treba aj listy paličkovať .........
0 0
555555 555555

555555 je offline (nepripojený) 555555

Tiež háčkujem,pletiem a pritom je to niečo úplne iné ako to,čo robím v zamestnaní.A dečky po babkách ?Mám jednu doma,ktorá má asi 150 rokov,lebo je ešte od starej mamy mojej starkej.A myslím si,že niekedy je dobre spomínať,a obdivovať šikovnosť našich predkov.Takže dečky nevyhadzuj,sú ľudia,ktorým sa páčia a dekorujú si nimi domy,pretože je to ručná práca,a vlastne starožitnosť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať