Zavrieť

Porady

Sadrové alebo pieskovo-cementové omietky

Chcela by som si dať spraviť vnútorné strojové omietky a neviem, ktoré by boli lepšie a výhodnejšie. Vie mi niekto poradiť?
Usporiadat
Palusko.sk Palusko.sk

Palusko.sk je offline (nepripojený) Palusko.sk

Ak je vhodny povrch, napriklad porobeton tak nie je o com, jednoznacne sadrove, neporovnatelna kvalita a vzhlad. Sadrova moze mat problem pri nerovnych povrchoch ako je napriklad tehla/betonove tvarnice, vhodne dat najskor jadrovu, ale zalezi co povie majster a aka zmes sa pouzije.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
mimicek mimicek

mimicek je offline (nepripojený) mimicek

dakujem za odpoved. Omietky idu na tehlu. U svagrinej robili cementove ručne a vyzeraju otrasne. Hlavne preto som sa rozhodla pre strojove. Chcela som len vediet nazor aj niekoho ineho ako uz samostneho majstra. len preto aby zarobil.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Strojové omietky sú prešipikované chemickými prísadami.
1 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
Palusko.sk Pozri príspevok
Ak je vhodny povrch, napriklad porobeton tak nie je o com, jednoznacne sadrove, neporovnatelna kvalita a vzhlad. Sadrova moze mat problem pri nerovnych povrchoch ako je napriklad tehla/betonove tvarnice, vhodne dat najskor jadrovu, ale zalezi co povie majster a aka zmes sa pouzije.
Sadra nemá problém pri rozličnej hrúbke aplikácie, v hr. nad 1 cm je nosná pod obklad, stačí len zdrsniť a penetrovať povrch, vynikajúco reguluje klímu a vlhkosť, po vyschnutí je to jednoznačne najzdravšia interiérová omietka.
0 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

lapejko Pozri príspevok
Sadra nemá problém pri rozličnej hrúbke aplikácie, v hr. nad 1 cm je nosná pod obklad, stačí len zdrsniť a penetrovať povrch, vynikajúco reguluje klímu a vlhkosť, po vyschnutí je to jednoznačne najzdravšia interiérová omietka.
Co je na nej take zdrave ? - to ju ktosi doma ohryza ? - a aj keby

Pokial ma byt sadrova omietka pevna tak aj tak v nej musia byt rozne chemicke primesy ( pripadne aj cement ) - cim vacsi podiel samotnej sadry - tym je meksia a do tej nieje problem spravit ryhu aj prstom.

Zaujimalo by ma ako tych par ( v lepsom pripade cm) omietky reguluje klimu ci vlhkost - kolko jej pohlti a podla coho ju uvolnuje ?

Klima sa reguluje - regulovanym vetranim
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Sadra je najvhodnejší materiál pre alergikov,vápno alergikom niekedy vadí.Toto je zicher.
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
jojkoz Pozri príspevok
Co je na nej take zdrave ? - to ju ktosi doma ohryza ? - a aj keby

Pokial ma byt sadrova omietka pevna tak aj tak v nej musia byt rozne chemicke primesy ( pripadne aj cement ) - cim vacsi podiel samotnej sadry - tym je meksia a do tej nieje problem spravit ryhu aj prstom.

Zaujimalo by ma ako tych par ( v lepsom pripade cm) omietky reguluje klimu ci vlhkost - kolko jej pohlti a podla coho ju uvolnuje ?

Klima sa reguluje - regulovanym vetranim
Teóriu si nájdeš na rigips.sk ja mám však za sebou bohatú maliarsku prax v starých barabizniach ešte z 80 ych rokov a sadrované výspravky v zamoknutých kuchyniach splesneli ako posledné takisto najdlhšie odolávali nikotínu a dechtu. A to bola modelárska či štukatérska sadra, občas som zohnal zubársku. Ak sa do nej dostali v pivnici hlodavce, tak ju požrali lebo je sladká. A tvrdá je aj bez cementu s ktorým sa neznáša, inak by ju chirurgia asi nepoužívala!
0 0
Pubert Pubert

Pubert je offline (nepripojený) Pubert

Ja som dal sadrovu,strojovu omietku a neviem si to vynachvalit.A aj kazdy kto ku mne dojde,tak si ide oci vyocit.Vrelo odporucam,urcite nebudes banovat..
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Nakolko aj mňa za chvíľu čaká vakovanie tehly tak by som rád vedel aká omietka je najzdravšia/vrecovaná/ aby som to celé nedo... keď už je dom z tehly a zateplovať budem min.vatou.
0 0
vladoziak vladoziak

vladoziak je offline (nepripojený) vladoziak

Zlty piesok,hasene vapno,voda,trocha cementu,miesacka,ohadzat na hrubo,potom to iste ale maltu preosiat a omietnut najemno,nater pouzit vapno s trochou fermeze kvoli lepsej rozotieratelnosti a este aj letex kvoli oteru malovky a je to vsetko zdrave.
1 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
vladoziak Pozri príspevok
Zlty piesok,hasene vapno,voda,trocha cementu,miesacka,ohadzat na hrubo,potom to iste ale maltu preosiat a omietnut najemno,nater pouzit vapno s trochou fermeze kvoli lepsej rozotieratelnosti a este aj letex kvoli oteru malovky a je to vsetko zdrave.
Ale fest zastaralé mne sa jedná o vrecovanú omietku a murári mi doporučili použiť jednoznačne od toho istého výrobcu hrubú aj pucovku aby sa dobre previazaliTak že ktorá je taká najekologickejšia
0 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

Podľa môjho názoru je najlepšia vápenno cementová omietka, pretože stavba stále pracuje. Na steny jednoducho takáto omietka patrí a neskôr by som si ju dala vystierkovať. Nie nahádzať na kopu. Neverím, že zo sádrovej omietky nie sú praskliny. Omietka je omietka a je to základ steny. Hlavne ak stavba nie je trebárs z ytongu a nie je rovná. To je môj názor.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
220870 Pozri príspevok
Strojové omietky sú prešipikované chemickými prísadami.
Tak na tu chémiu ma upozornili aj moji traja murári , vraj sa potom ľudia divia ako často mavaju choré deti a koľko majú alergii
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Môj názor poznáte ,obyčajná vápenno cementová malta ideálne z doma haseného vápna.
0 0
rogger rogger

rogger je offline (nepripojený) rogger

jojkoz Pozri príspevok
Co je na nej take zdrave ? - to ju ktosi doma ohryza ? - a aj keby

Pokial ma byt sadrova omietka pevna tak aj tak v nej musia byt rozne chemicke primesy ( pripadne aj cement ) - cim vacsi podiel samotnej sadry - tym je meksia a do tej nieje problem spravit ryhu aj prstom.

Zaujimalo by ma ako tych par ( v lepsom pripade cm) omietky reguluje klimu ci vlhkost - kolko jej pohlti a podla coho ju uvolnuje ?

Klima sa reguluje - regulovanym vetranim
by si sa divil, aka je sadra pevna
0 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

rogger Pozri príspevok
by si sa divil, aka je sadra pevna
No to by som sa fakt divil !

Cim viac sadry (myslim tym prirodnu sadru) tym je maksia. - Ked je tam pridana chemia ... - tak uz je to o inom ( ale sak ide o zdravu omietku nie )
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Pravdu povediac videl som v Rakúsku (búral som,mal som tú česť)starú sádrovú omietku z cca 1970-teho a držala na stene ako betón.
0 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

220870 Pozri príspevok
Pravdu povediac videl som v Rakúsku (búral som,mal som tú česť)starú sádrovú omietku z cca 1970-teho a držala na stene ako betón.
Lenze nebola z PRIRODNEJ ( rozumej tej zdravej ) sadry

Ved to je taky problem zistit si na nete tvrdost prirodnej sadry - ta je vzdy rovnaka. Samozrejme ze su aj tvrdsie ale vacsinou s primesami alebo vyrabane synteticky.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Mám cenovú ponuku na hrubú omietku , cena za špric 0,30 Eur/m2 a omietka 6,43 Eur/m2 vrátane materiálu.Je to dobrá cena????
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Áno .Materiál nieje síce špecifikovaný (piesok+vápno+ cement+ vrecovaný Fein putz vyjde na cca 2€).Za omietku by to bola slušná cena .Ťažko mi mudrovať do iných cien.Je v tom zahrnutá aj výroba malty,zhotovenie ostení ,zakrývanie okien dverí.....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať