Zavrieť

Porady

bicykel

Pekný deň.
Nemá niekto skúsenosti s kúpou bicykla v Poľsku ? Vďaka za všetky odpovede !
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    To dalid:

    Bicykle SCOTT som už dávno nevidel predávať na Slovensku.

    prečo asi ?

    Čo sa týka nábojov na svojom bike mám náboje s valivými ložiskami, ktoré vyrábala Zbrojovka.
    Perfektné,
    sú bezúdržbové, majú vysokú unosnosť a aj bicykel ide oveĺa ľahšie.

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    Laco svojho SCOTTa som kúpil cez net od jednej bardejovskej firmy...

    emipov je offline (nepripojený) emipov

    emipov
    Kedysi to bolo vyhodne, este tak pred rokom, ked sa kurz EUR VS. PLN pohyboval okolo 4.6. Dnes je tak 3.8 az 3.9, takze rozdiel okolo 20%. To znamena ze vseko akoby od minuleho roku pre nas v Polsku zdrazelo o toto percento. Teda cenovo uz ta kupa v PL nie je o nic vyhodnejsia.

    Ak ti mozem odporucat, zvaz radsej kupu bicykla na Slovensku. Mnoho predajcov ponuka dobry servis po kupe bicykla, ktory robia gratis, ak si u nich bicykel kupila. To pri kupe v PL casto neprichadza do uvahy pre tu vzdialenost.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Na Slovensku sa ťažko dá kúpiť kvalitný bicykel, kvoli sposobu predaja slov.obchodníkov/nízka marža-nie je v ponuke/

    Kvalitné bicykle su tie,ktoré sa používajú v NL, sú veĺké , masívne , no vyrobené z ľahkých zliatín a prehadzovanie rýchlosti majú zabudované v náboji zadného kolesa.

    vierockak je offline (nepripojený) vierockak

    vierockak
    pokiaľ viem, aj na predaj bicyklov sa vzťahuje "cenová sezóna" ... lacnejšie v akciách sa u nás dajú kúpiť myslím v auguste - septembri

    vierockak je offline (nepripojený) vierockak

    vierockak
    ešte pre info dopĺňam ... mnohé slovenské firmy dovážajú v kontajneroch "bicyklové diely" hlavne z ázijských krajín a potom to kompletizujú do hotového bicykla a predávajú na našom trhu

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Vieročka dovolím si Ťa trošku poopraviť, 95% svetových značiek si dáva vyrábať bicykle v Číne, takže žiaden strach...

    anicka8030 je offline (nepripojený) anicka8030

    anicka8030
    Vďaka za odpovede. Ešte som sa chcela opýtať, čí má niekto skúsenosti so značkou OLPRAN. J e to pre malého syna. Vďaka!

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    Laco-monter Pozri príspevok
    Na Slovensku sa ťažko dá kúpiť kvalitný bicykel, kvoli sposobu predaja slov.obchodníkov/nízka marža-nie je v ponuke/

    Kvalitné bicykle su tie,ktoré sa používajú v NL, sú veĺké , masívne , no vyrobené z ľahkých zliatín a prehadzovanie rýchlosti majú zabudované v náboji zadného kolesa.
    Laco - toto je blud!!!
    Ano zabudovane prehadzovanie v zadnom naboji sa pouziva v kategorii citybikov, u horskych a cestnych je to nezmysel.. V pripade poruchy sa meni cely naboj ktory stoji od 300 Eur vyssie!!! Masivne sa nerovna kvalitne... teda nie vzdy.

    vierockak - v celej EU su asi realne iba 3 firmy (ak to uz niektor z nich nezabalila), ktore si vyrabaju ramy. Trubky (nie lesenarske )na ich konstrukciu sa vyraba na svete zo 5 hlavnych vyrobcov, ostatni ich viac-menej uspesne kopiruju.. V cine su montovane spickove technologie na zvaranie AL zlianim v ochrannej atmosfere, spekanie carbonovych ramov a pod!!

    Anicka 8030 - nepises o aky bicykel mas zaujem! Hosky, cestny, crossovy, detsky, mestsky...???
    Vyuzitie - asfalt, lesne cesty, aktivne vylety do prirody, zjazd???
    Cenovy llimit?

    Najlahsie sa budes asi orientovat podla nazvu vyrobcu, Seriozne znacky su napr.: Kellys, (lacnejsia varianta CTM -ale neber najlacnejsie modely), Merida, Author, Trek, Scott, Leader Fox, Ravo, Dema, Superior..
    Vo vseobecnosti pati - nebrat najnizsie komponenty... Idealny pomer cena a zivotnost komponentov je uz od rady Alivio vyssie.

    1) Dobre pozri ake su brzdy. Ak su celuste plastove (ramena brdza na kolese) - neber - nebudes vediet bezpecne zabrzdit! Ak budu kotucove - vyhni sa im v tom pripade ak su ovladane lankom (je sice aj par kvalitnych lankovych modelov, ale tie najdes na drahsom bicykli a nie za biku za do cca 500 Eur).

    2) v akej rade su prehadzovacka a presmykovac? Kvoli cene vyrobcovia casto miesaju rady tychto suciastok, tolerovany je posun o 1 triedy, pricom plati ze prehadzovacka (radi v zadu) ma byt vzdy kvalitnejsia ako presmykovac (radi vpredu).

    3) naboje kolies - tu tazko radit, ale je vzdy lepsie ked su z nejakej rady, aj ked nizsej, ako ked su tam naboje NO NAME..


    Ak ta nieco napadne, daj sem otazku..

    Olpran je tiez spolahliva znacka

    vierockak je offline (nepripojený) vierockak

    vierockak
    AlaNR Pozri príspevok
    Vieročka dovolím si Ťa trošku poopraviť, 95% svetových značiek si dáva vyrábať bicykle v Číne, takže žiaden strach...

    Ale veď ja žiaden strach nemám .... áno, súhlasím, aj tie poľské majú väčšinou zrejme pôvod v Ázii

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    Laco, napr.:
    http://www.bicykle-scott.sk/
    http://www.najnakup.sk/horske-bicykle_scott
    http://www.extreme-bike.sk/?page=sho...=1&subcat_id=6

    a spuustu inych stranok... To ze napr. u predajcu aut neuvidim na salone napr. Ferrari (pozor netvrdim ze Scott=Ferari), neznamena ze ho na Slovensku oficialne neviem kupit!

    anicka8030 je offline (nepripojený) anicka8030

    anicka8030
    Dobrý deň. Prosím vás, nevie niekto, čo je to hi-ten rám na bicykli ? Aký je to materiál ? Vďaka.

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    Hi-ten - sa oznacuje druh materialu ocelovych ramov, skratka znaeana High Tensile. V podstaje je to este lacnejsia ocel ako je chrom molybdenova. HiTen sa pouziva napr pri detskych bicykloch, lacne MTB, citybike a podobne. Pokial som zachytil spravne, bicykel ma byt pre dieta, len si nikde nenapisala ake je stare.. V podstate ani takyto ram nema dieta sancu znicit pri jazdeni, pokial na biku nebude robit pravidelne skoky na nejakej U rampe aj Jumpy z 1,5m rampy.. To ale nepredpokladam

    anicka8030 je offline (nepripojený) anicka8030

    anicka8030
    Vďaka dalid za rýchlu odpoveď ! Syn mal včera 8 rokov. Stále nie som rozhodnutá, aký bike. Pozerali sme na DEMU, Leader fox a CTM. ...

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    anicka8030 - vsetko su to dobre znacky, vies vybrat bicykel aj za rozumnu cenu.. Ak mas nieco konkretne vybrane, skus sem dat zopar linkov na konkretne bicykle 8 rocne diete rychlo rastie, aky je teraz cca vysoky? Ratajte, ze ak ho vytiahne do vysky o nejake 2-3 roky budete musiet kupit vacsi bicykel, preto by som nesiel este do drahsich modelov.. Pre tak stare dieta uplne staci 7, pripadne 8 kolecko vzadu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.