Zavrieť

Porady

Daň.priznanie k DPH-r.25

sara sara

sara je offline (nepripojený) sara

Prosím,
do r. 25 daň.priznania k DPH sa píše DPH z prijatého dobropisu aj keď dobropis príde v tom istom daňovom období/za ktoré robím daň. priznanie/ ako pôvodná faktúra, alebo sa to týka len dobropisu, ktorý príde až v nasledujúcom daňovom období.
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Velettka
Výsledná suma je OK, len to proste nie je v riadku 25......
Minulý rok som bola na školení, kde nám to hovorili a keď som to potom povedala jednej pani, ktorá chodila po mne kontrolovať účtovníctvo (som samouk), tak povedala že to tam nemám dávať na ten riadok, že je to zbytočné keď suma sedí. Tak som počúvla ....
Tá pani bola asi tiež samouk (nič v zlom, každý z nás ťažko začínal) . Ak sa nechceš kvôli tomu trápiť, urob dodatočné DP za to obdobie. Ak ti sedí výsledok, nebudú ťa postihovať.....akorát si môžeš vykoledovať kontrolu, takže zváž.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Jajina
Pri fakturácií nájmu nebytových priestorov fakturujem ........
Žiaľ, nemám skúsenosť
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
adrika
Predpokladám, že tak isto je to pri odoslaných dobropisoch - ak v min. kvartáli bola vystavená FA a v tomto odoslaný dobropis, tak použijem v daň. priznaní r. 23 a 24 ? Áno ?
Odoslané dobropisy rieši § 25, vchádzajú do riadkov 23 a 24 tak ako uvádzate. rozdiel medzi pôvodným a opraveným základom dane a rozdiel medzi pôvodnou a opravenou daňou sa uvedie v daňovom priznaní, v ktorom sa vyhotovil doklad o oprave základu dane.

Zhrnutie:
- vystavený dobropis sa zahrnie do zdaňovacieho obdobia, v ktorom je vystavený,
- prijatý dobropis (ktorým opravujeme odpočítanú daň) sa zahrnie do zdaňovacieho obdobia, v ktorom ho platiteľ obdržal.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Jajina
Pri fakturácií nájmu nebytových priestorov fakturujem okrem nájmu aj zálohové splátky na dodávku elektriky a plynu. Po uplynutí mesiaca vystavujem faktúru s vyučtovaním skutočne spotrebovanej elektriky buď doplatkom alebo faktúru s preplatkom s dátumom dodania posledného dňa mesiaca alebo pri plyne odpočtového dňa ktorého sa to týka, preto že ide o prefakturáciu dodávky tovaru s opakovaným dodaním.
Nerozumiem dobre otázke. Píšete, že fakturujete zálohové splátky na dodávku elektriky a plynu a po uplynutí mesiaca faktúru s vyúčtovaním. Nerozumiem, načo by bola faktúra zálohových splátok a zároveň mesačná faktúra z vyúčtovania? Je správne naformulovaná otázka? Fakturujete viackrát mesačne?
0 0
hermanova hermanova

hermanova je offline (nepripojený) hermanova

Nič sa nestane, pokiaľ to bude v inom riadku a výsledok podaného priznania sa nemení. Nedáva sa za to žiadna pokuta. Správca dane len môže upozorniť na zle vyplnené tlačivo. Horšie by to bolo, pokiaľ by to malo vplyv na výsledok daňového priznania. V danom prípade by som podala napr. dodatočné daňové priznanie...
0 0
mamo mamo

mamo je offline (nepripojený) mamo

Dobrý večer všetkým, som tu nový a táto téma ma zaujala, asi jej nerozumiem. Robím pol roka v Alfe JU. Nerobil som ešte zaúčtovávanie dobropisu, ale bol by takýto postup špatný ? Ak áno tak prečo.
1. V 8/05 vystavím Fa na odberatela na 119000 /100000+19000/
2. V 9/05 vystavím na odberatela dobropis -23800 /20000+3800/
Som Kvartálny oplátca DPH
Pri tlačení DP z DPH mi program automaicky dá sumu 15200 /19000-3800=15200/do r. 29 ako daňová povinnosť
Alebo by som mal do DP písať ručne - prosím do ktorého riadku akú sumu a prečo z tohto konkrétneho príkladu. Dúfam, že som to dobre napísal.
Ďakujem za vysvetlenie.
Naposledy upravil mamo : 13.10.05 at 09:49
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
To Mamo:

AVO
Do riadku 25 DP sa uvádza oprava už odpočítanej dane, t.j. nároku na odpočítanie už uplatnenej DPH. Oprava odpočítanej dane sa robí v tom zdaňovacom období, v ktorom platiteľ dostal (obdržal) doklad o oprave základu dane.
AVO
Odoslané dobropisy rieši § 25, vchádzajú do riadkov 23 a 24 tak ako uvádzate. rozdiel medzi pôvodným a opraveným základom dane a rozdiel medzi pôvodnou a opravenou daňou sa uvedie v daňovom priznaní, v ktorom sa vyhotovil doklad o oprave základu dane.

Zhrnutie:
- vystavený dobropis sa zahrnie do zdaňovacieho obdobia, v ktorom je vystavený,
- prijatý dobropis (ktorým opravujeme odpočítanú daň) sa zahrnie do zdaňovacieho obdobia, v ktorom ho platiteľ obdržal.
Odpoveď je riešená v príspevku.
0 0
mamo mamo

mamo je offline (nepripojený) mamo

To zmamená že sumu 3800,- dám do riadkov 23 a 24 a sumu 15200 do r. 29 ?
AVO prosím môžete uviesť tieto čísla do konkrétnych riadov - polopate ? Alebo ako kto to robíte v Alfe, keď tlačíte DP DPH ? Píše vám to tam program sám ?
Ďakujem za odpoveď
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
mamo
To zmamená že sumu 3800,- dám do riadkov 23 a 24 a sumu 15200 do r. 29 ?
AVO prosím môžete uviesť tieto čísla do konkrétnych riadov - polopate ? Alebo ako kto to robíte v Alfe, keď tlačíte DP DPH ? Píše vám to tam program sám ?
Ďakujem za odpoveď
mamo ja robím v ALFE a ja ked vystavujem dobropis zaradí mi to do riadkov 23 základ dane mínusom a do riadku 24 DPH mínusom. Skús si vybrať riadok 23/24 pri vystavení faktúry. Dúfam , že si ma pochopil
0 0
mamo mamo

mamo je offline (nepripojený) mamo

Rúbalová Renáta
mamo ja robím v ALFE a ja ked vystavujem dobropis zaradí mi to do riadkov 23 základ dane mínusom a do riadku 24 DPH mínusom. Skús si vybrať riadok 23/24 pri vystavení faktúry. Dúfam , že si ma pochopil
Ja som skúšobne vystavil dobropis = mínusovú faktúru a všetko mi zapísalo len do r. 29. Ako vystavuješ dobropis ?
Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať