Zavrieť

Porady

Balkónové paradajky

DSC03885.jpg  
DSC03886.jpg  
DSC03887.jpg  
DSC03888.jpg  
1/1
Som začínajúci pestovateľ /zeleniny/ balkonovej. Chcem sa opýtat
kedy je správne presadit/do vetsieho crepníka/ paradajky vid príloha dole.
A ako casto ich zalievat teraz napr.ked rastu výhonky aby som nieco nepokazil
Výhonky zatial rastú celkom rýchlo som prekvapený. Neviem ci sa hnoja uz ked su
male rastlinky alebo az ked su velké
Naposledy upravil chevy_chase : 29.03.10 at 18:39
Usporiadat
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Určite som
len chcem potichučky prezradiť, ako som si vlani zasadila "kríčkové balkónové paradajky", úrodu som takmer zberala u susedov, o poschodie vyššie, tak mi vybehli. A vraj kríčkové ...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Keby si ich teraz pohnojil...to by si teda úplne pohnojil..., ....by si ich spálil
0 0
bea7 bea7

bea7 je offline (nepripojený) bea7

Vidím, že mladé rastlinky máš zasadené v zakoreňovačoch. Nechaj ich tam dovtedy, pokiaľ celý substrát neprerastie koreňmi. Potom ich presaď do väčších nádob, ale ani potom ich hneď nehnoj, nechaj ich aspoň 2 - 3 týždne zakoreniť, potom ich začni prihnojovať. Keďže ich chceš pestovať na balkóne, budú potrebovať dostatočnú závlahu, nie však premokrenie. Prajem Ti veľa úspechov a bohatú úrodu pri ich pestovaní.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

posúvam
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Včera som si kúpila semiačka balkónových kríčkových paradajok. Už je zrejme neskoro na ich výsev. Alebo to mám ešte risknúť?
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Včera som si kúpila semiačka balkónových kríčkových paradajok. Už je zrejme neskoro na ich výsev. Alebo to mám ešte risknúť?
vysievajú sa v 3-4mesiaci, takže v pohode to vysej Zdenka, ale nie hlboko.
2 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Na vrecúšku je 0,5 cm. Môže byť?
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Zdenka 0705 Pozri príspevok
Včera som si kúpila semiačka balkónových kríčkových paradajok. Už je zrejme neskoro na ich výsev. Alebo to mám ešte risknúť?
Zdenka môžeš ich kľudne ešte vysiať, ja som vlani vysiala po 15. apríli a mala som bohatú úrodu, posledné mi ešte koncom novembra dozrievali na schodišti.
2 0
chevy_chase chevy_chase

chevy_chase je offline (nepripojený) chevy_chase

V nedelu som kúpil najake takéto hnojivo padlo mi hned do očí ked tam
bolo napísané na paradajky a papriku. Dufam ze bude dobré.
Chcem sa opítat kedy sa zacína prihnojovat. Je tam napísane v období vegetace...mmmm, nehcem nieco pokazit. Chcem sa este opítat ako by sa maly správne polievať sadenice . Ku korienkom alebo rozprasovac a listy.
120420102465.jpg  
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

chevy_chase Pozri príspevok
V nedelu som kúpil najake takéto hnojivo padlo mi hned do očí ked tam
bolo napísané na paradajky a papriku. Dufam ze bude dobré.
Chcem sa opítat kedy sa zacína prihnojovat. Je tam napísane v období vegetace...mmmm, nehcem nieco pokazit. Chcem sa este opítat ako by sa maly správne polievať sadenice . Ku korienkom alebo rozprasovac a listy.
Pri sadeniciach je dobré prihnojiť hnojovom " Kristalon štart", to kúpené hnojivo si odlož na neskôr.
Rajčiny nikdy nepolievaj na listy, ani sadenice, ani v období kvetu a plodu. Sú náchylné na plesne.
Vždy ku koreňom!
4 0
chevy_chase chevy_chase

chevy_chase je offline (nepripojený) chevy_chase

arizona Pozri príspevok
Pri sadeniciach je dobré prihnojiť hnojovom " Kristalon štart", to kúpené hnojivo si odlož na neskôr.
Rajčiny nikdy nepolievaj na listy, ani sadenice, ani v období kvetu a plodu. Sú náchylné na plesne.
Vždy ku koreňom!
Super Super dakujem zatial za cenne rady. Ten krystalon pojdem kupit.
Priebežne budem informovat ako pokracujem v pestovaní
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

chevy_chase Pozri príspevok
Super Super dakujem zatial za cenne rady. Ten krystalon pojdem kupit.
Priebežne budem informovat ako pokracujem v pestovaní

fajn, prídeme ochutnať úrodu
0 0
chevy_chase chevy_chase

chevy_chase je offline (nepripojený) chevy_chase

Prídi prídi
0 0
chevy_chase chevy_chase

chevy_chase je offline (nepripojený) chevy_chase

Arizona uz som kupil ten Kristalon Start. Sranda je ze je to na 500L zálivky
a ja mam paradajky v crepnikoch mensie balenie nebolo. Uz som ich aj zalial. Ak som spravne pochopil z navodu zalieva sa to 1x tyzdene
140420102467.jpg  
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

chevy_chase Pozri príspevok
Arizona uz som kupil ten Kristalon Start. Sranda je ze je to na 500L zálivky
a ja mam paradajky v crepnikoch mensie balenie nebolo. Uz som ich aj zalial. Ak som spravne pochopil z navodu zalieva sa to 1x tyzdene
Ten prípravok môžeš použiť aj na iné rastliny ,nielen na paradajky.
Je to na podporu zakoreňovania a podporu mladých rastliniek,aby mali silný koreń a dobre rástli.

Je to v prášku,takže to vydží a dlhú dobu. Zíde sa Ti aj o rok
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Toto sú moje tohtoročné balkónové paradajky. Je to už môj neviem koľký pestovateľský pokus. Vždy sú najprv pekné, no po určitej dobe dobe zhodia listy (ako keby uschýnali, nakoniec odpadnú), a je po paradajke. Ak to niekto viete, kde by mohla byť chyba?
11052010(001).jpg  
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Žabinka Pozri príspevok
Toto sú moje tohtoročné balkónové paradajky. Je to už môj neviem koľký pestovateľský pokus. Vždy sú najprv pekné, no po určitej dobe dobe zhodia listy (ako keby uschýnali, nakoniec odpadnú), a je po paradajke. Ak to niekto viete, kde by mohla byť chyba?
pozri tu : http://www.porada.sk/t115787-paradajky.html
3 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

V záhradkári č. 5 písali o pestovaní paradajok v klimatizačných bunkách, máte s takýmto pestovaním skúsenosti? Ďakujem.
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Na vrecúšku je 0,5 cm. Môže byť?
Zdenka môže byť aj plytšie, stačí poukladať na pôdu a jemne presypať zeminou. Ak máš dosť semiačok vyskúšaj zasadiť do plastového obalu na vajíčka, do jednej časti daj zeminu, semiačka a zatvor. Vzídu skôr a budú držať vlhko, ak budú vzídené prepichni vrchný diel, aby bolo vetranie a
ak sa začne tvoriť tretí lístok otvor-vyskúšaj
Kedysi sme robili takzvanú bunku, do nádoby do ktorej sme posadili pevné sadenice sme dali styri trubky /120 cm/ natiahli igelitove vrece, hore otvorené a vodu sme lievali do trubiek, zavlažovali sa tak korene a pomaly voda klesala, paradajky rodili ako bláznivé a rýcho vytrčali z vreca. Z jednej rastliny sme mali množstvo paradajok.
2 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Môžem skúsiť,..ale až o rok ...akurát včera som presádzala plantičku do truhlíkov...tak teraz už len slniečko a vodu a čakať, čo vzíde...na sáčku bolo napísané, že balkónové kríčkové, tak sa nechám prekvapiť
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať