Zavrieť

Porady

projektant?

Dobrý deň,

kde by som vedela nájsť nejakeho projektanta,ale lepšie živnostníka nie nejaku firmu.Mate nejake skusenosti?Pretože kde som zadal dopyt po nejakom žiadny sa neozval.A prosím Vás aky je pomer ceny projektu pre uzemné konanie a stavebné.Pretože stavebný projekt stoji cca 6000 eur.Tak koľko predpokladate že stoji projekt pre územné konanie?

Ďakujem Jana
Usporiadat
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Pokial ide o RD, tam je uzemne konanie spojene so stavebnym a podla cennika UNIKA je cena projektu cca nasledovna:
cena diela krat 0,08 krat 0,22. Pre dom za 100000eur je to cca 1760 eur.
Poprosim frflosov, nech sa toho enchytaju na prudku debatu, ci je to vela a ci malo, je to podla nejakeho zaujivaneho cennika a rozumnejsie odpovedat neviem. Najdu sa aj ludia, co kreslia takmer zadarmo. Mam moznost s jednym takym spolupracovat. Na rozpisku napise nizkoenergeticky dom a balkon trciaci zo stropu nezatepli, lebo sa mu to nechce za 5 eur kreslit. Fajn chalan, ale na takych pozor, to potom stravite celu vystavbu pri internete.
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

ciners Pozri príspevok
Pokial ide o RD, tam je uzemne konanie spojene so stavebnym a podla cennika UNIKA je cena projektu cca nasledovna:
cena diela krat 0,08 krat 0,22. Pre dom za 100000eur je to cca 1760 eur.
Poprosim frflosov, nech sa toho enchytaju na prudku debatu, ci je to vela a ci malo, je to podla nejakeho zaujivaneho cennika a rozumnejsie odpovedat neviem. Najdu sa aj ludia, co kreslia takmer zadarmo. Mam moznost s jednym takym spolupracovat. Na rozpisku napise nizkoenergeticky dom a balkon trciaci zo stropu nezatepli, lebo sa mu to nechce za 5 eur kreslit. Fajn chalan, ale na takych pozor, to potom stravite celu vystavbu pri internete.
každý si vyberie projekt aj projektanta podĺa hrúbky svojej peńaženky.

Ja osobne by som nedal za projekt 1800 eur už z princípu.

Max.tak 1/3 , t.j. 600 eur.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Vidis, to je presne to, co pisem. Niekto sa pyta na cenu, napisem nieco ako to funguje a uz je zle. Ale mne je to jedno, nech si kazdy kupi, co chce, len sa snazim dat realnu odpoved. Za 600 eur ti to aj tak nikto nespravi. Ja neprojektujem, mne je to jedno, len sa kukam na veci realne. Ked nieco stoji napr. 1200eur, tak sa nebudem hrdit, ze ja by som dal max.600, ked mi to za tu cenu nikto nepreda.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

ciners Pozri príspevok
Vidis, to je presne to, co pisem. Niekto sa pyta na cenu, napisem nieco ako to funguje a uz je zle. Ale mne je to jedno, nech si kazdy kupi, co chce, len sa snazim dat realnu odpoved. Za 600 eur ti to aj tak nikto nespravi. Ja neprojektujem, mne je to jedno, len sa kukam na veci realne. Ked nieco stoji napr. 1200eur, tak sa nebudem hrdit, ze ja by som dal max.600, ked mi to za tu cenu nikto nepreda.
Ja by som tiež chcel zarábať za každú jednú odpracovanú hodinu tak asi 30 eur.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Laco-monter Pozri príspevok
Ja by som tiež chcel zarábať za každú jednú odpracovanú hodinu tak asi 30 eur.
Mal si sa lepsie ucit
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

TomasHC Pozri príspevok
Mal si sa lepsie ucit
To je čo za odpoveď ?
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Laco-monter Pozri príspevok
Ja by som tiež chcel zarábať za každú jednú odpracovanú hodinu tak asi 30 eur.
Na projekcii RD zarobis menej ako murar, ak ta to potesi. Na projekcii velkych stavieb trosku lepsie. Za statiku narodnej banky by si chcel byt zodpovedny, ci len ten plat by si chcel?
Kamarati zivnostnici v projekcii maju cca 8 EUR na hodinu. Este stale chces radsej kreslit?
0 0
vratnik vratnik

vratnik je offline (nepripojený) vratnik

No a cenu domu projektanti rataju podla kubikov domu. Takze kludne mozete postavit dom za 50% ceny domu podla ktorej pocita cenu projektu projektant. Projektanti sa v mestach zdruzuju - poznaju sa / vytvaraju miestne cechy a ceny su si tak velmi, velmi blizke. Kriza / nekriza ak sa ti nepaci neber, cena nizsia nebude, a dalsi miestny projektant, ked sa dozvie, ze druhy projektant cenu odhadol pomerne vysoko, tak vam povie, ze by vam z ceny vyrazne spustil, ale kedze by sa to casom druhy projektant dozvedel, tak cenu nakoniec nespusti, aby sa neroznieslo, ze podlieza ceny.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Laco-monter Pozri príspevok
To je čo za odpoveď ?
Mohol si byt Laco-projektant a nie Laco-monter, potom by si lepsie zarabal (asi)
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Totalne vymysli a sprostosti, akoby to pisali zastupcovia komunistickej strany. My, co sme sa ucili si vzdy mame vazit robotu robotnika, tak preco si ku... vy nemozete vazit tu nasu? To este aj tych max.10eur eur na hodinu vam vadi? Kladiete obkladacky snad niekto lacnejsie?
Ake cechy si vytvaraju projektanti? Ved je zakon o autorizovanych inzinieroch a je oficialna SKSI,kde su zgrupeni.
Ten vas domek robi asi 5 profesii, tak za 600 eur sa nato vyprdnu. Bezny pracujucu clovek= zdierajuce hovado, asi tolko Lacko a Vratnik.
0 0
vratnik vratnik

vratnik je offline (nepripojený) vratnik

Mate pravdu, najlepsi zakaznik je asi ten zbohatlik. V Ruzomberku si vytvorili vlastny cech a toto zdruzenie uspesne vylobovalo v meste to, ze ked vznika urcita oblast na zastavanie IBV, tak si uz buduci stavebnik bude musiet vybrat jeden z niekolkych projektov pripravenych clenmi cechu (za ich cenu). A nie tak, ze si stavebnik vyberie vlastny individualny projekt. Pracu inych si vazim, 600 eur je podla mna malo, ale trojnasobna ciastka ked pridem s hotvou studiou na maly domcek a chcem podla nej urobit projekt je moc. Co som mal u seba remeselnicke profesie, tak to vychadzalo zhruba 1000 korun na den a boli to zasluzene peniaze. 2000 tisic/den a viac bolo uz prilis vela. Komunistom som nikdy nebol a to co hovorim je o volnej sutazi, o volnom trhu a nie o nejakych zakulisnych dohodach / pravidlach / spolkoch na stanovenie ceny. U nas je to tak, ze ked niekdo ide stavat, tak ho treba od pociatku poriadne oholit.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

musim sa ozvat, ze tie lacne projekty stoja za HOVNO. Prepacte za vyraz ale je to presne tak. Vela chyb, sem tam nezmysel atd.. clovek potom iba spekuluje ako to spravit. Pritom by si niekto myslel,ze katalogovy projekt je prepracovany, lebo sa ich predalo vela. Videl som projekt z euroline za cca 1000eur a projekt od wranders za cca 700 eur, a wranders projekt je presne ako mi povedali pri predaji.. je to projekt ktory je "projekt pre stavebne povolenie v realizacnom prevedeni". euroline je drahsi, ale mate tam vykaz-vymer, a dokonca ked sa zmenila normna na bleskozvod , tak poslali kolegovy prepracovanu elektriku.
1 0
IPB IPB

IPB je offline (nepripojený) IPB

dom.pl
extradom.pl
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

vratnik Pozri príspevok
Mate pravdu, najlepsi zakaznik je asi ten zbohatlik. V Ruzomberku si vytvorili vlastny cech a toto zdruzenie uspesne vylobovalo v meste to, ze ked vznika urcita oblast na zastavanie IBV, tak si uz buduci stavebnik bude musiet vybrat jeden z niekolkych projektov pripravenych clenmi cechu (za ich cenu). A nie tak, ze si stavebnik vyberie vlastny individualny projekt. Pracu inych si vazim, 600 eur je podla mna malo, ale trojnasobna ciastka ked pridem s hotvou studiou na maly domcek a chcem podla nej urobit projekt je moc. Co som mal u seba remeselnicke profesie, tak to vychadzalo zhruba 1000 korun na den a boli to zasluzene peniaze. 2000 tisic/den a viac bolo uz prilis vela. Komunistom som nikdy nebol a to co hovorim je o volnej sutazi, o volnom trhu a nie o nejakych zakulisnych dohodach / pravidlach / spolkoch na stanovenie ceny. U nas je to tak, ze ked niekdo ide stavat, tak ho treba od pociatku poriadne oholit.
Tak v tom Ruzomberku, to uz su totalne hovada, ktovie, ci je to aj v sulade so zakonmi.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Inak keby to bolo na mne, na RD by som nechal robit len situacny vykres t.j.osadenie+pripojky a pohlady+cisto architektonicke podorysy bez kot a materialov. To by bolo na stavebko, ako take doklady k domu. A dalej by si ludia prikupovali podla toho,co potrebuju. Ak nepotrebuje nic, nekupil by si nic, ak komplet projekt do posledneho sroubika, tak by si to kupil.
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

ciners Pozri príspevok
Tak v tom Ruzomberku, to uz su totalne hovada, ktovie, ci je to aj v sulade so zakonmi.
No tak teda tu si to zaklincoval a poriadne.

Kdesi tu píšeš, že za 10 € na hodinu je dobrá cena, asi je dobrá lebo tebe pasuje. Tí čo pýtajú menej sú fušeri a neschopáci. Tí čo pýtajú a zariadia si že budú brať trojnásobok tvojej gáže sú u teba zlodeji.

Čo by si im odkázal, keby ťa osočili z fušerstva a nekvality tvojej roboty, lebo kvalitne sa robí za 30 € na hodinu, lebo, lebo, lebo......fušer
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Jar88 ty sa proste nezmenis, uz si tu o tomto dost popisal. Precitaj si prvy prispevok: podla cennika UNIKA je cena tak a tak. Zadavatel ceny sa pyta na cenu, neda sa mu presne odpovedat, napisal som jednu z moznosti, ako sa na to pripravit. Dalej pisem, ze nechcem dalej debatu,ci je to vela ci malo. Napriek tomu sa Laci musi ozvat, ze 30eur na hodinu chce aj on. Pisem, ze ludia, co to robia maju cca 10 eur na hodinu. Spominam tam niekde seba? Ja ucim na SvF a venujem sa vyskumu ohladom dynamiky a materialovej nelinearity, obcas cosi naprojektujem, ked niekto pride a cosi chce, sam projekty nezhanam. Kolko ludi mi tu pise SS, nech im cosi spocitam a nikomu som nepovedal nie, od mnohych som ani nic nechcel.
V tom Ruzomberku vobec nejde o kvalitu pracu, ktoru podla tvojich dedukcii akoze ja zhadzujem. Ide o to, ze zakaznik nema slobodnu volbu si vybrat projektanta, ale uz je projekca firma zajednana, ak chce stavat na nejakom vybranom pozemku.
Kolko krat sem prispejes, tolko krat na urovni primitiva, fakt sa neuraz, ale domyslas si nenormalne veci.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

spat k otazke
janka UR je asi tak polovica zo stavebneho (a menej), potom je este realizacny a ten je asi tolko co stavebko (a viac)
0 0
Candi Candi

Candi je offline (nepripojený) Candi

Mohol by si to prosim Ta konkretizovat, Potrebujem aj realizacny projekt ? K comu je dobry...? Ked chcem stavat svojpomocne, oplati sa mi zan priplatit ? Nestaci mi stavebny dozor ? A co je to jednostupnovy projekt ? Dik
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Realizacny projekt potrebujes, ak v projekte pre SP chyba nieco, co prave potrebujes a nevies ako. Napriklad v projekte pre SP nebyva castokrat vykres vystuze. Tak ked chces zelezobetonovy strop a potrebujes vystuz, tak treba vystuz dorobit, to uz je realizacny projekt, resp. jeho cast.
Jednostupnovy projekt je taky, kde je vsetko dokopy, cize je pre SP a aj sa da podla neho realizovat. Je o cosi drahsi, ako len projekt pre SP. Ak idete stavat rodinny dom, tak opakujem, tam je uzemne a stavebne konanie spojene, nie je zvlast projekt pre uzemne a zvlast pre stavebne konanie, ale je len jeden projekt pre stavebne povolenie.
Ci sa oplati priplatit za projekt je velmi tazko povedat. Niekto povie ano, niekto nie. Skor je dobre byt s danym projektantom v kontakte, kedy je hocikedy pristupny vasim otazkam, ak ste si v niecom neisti.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať