Zavrieť

Porady

Súhrnný výkaz k DPH

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať ohľadne súhrnného výkazu k DPH. Na daňovom úrade mi povedali, že keď my fakturujeme iba služby, aj vtedy musíme podať súhrnný výkaz k DPH, lebo ten sa vraj podáva vtedy, ak fakturujeme do zahraničia - do krajín EÚ. To znamená, že ak fakturujeme služby do zahraničia a je to krajina EÚ tak do súhrnného výkazu dám iba tú krajinu? Pretože my fakturujeme aj do štátov, ktoré nie sú členom EÚ. Ďakujem za radu.
Usporiadat
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-d...01-2010-a.html
http://www.porada.sk/t125514-suhrnny...-1-2010-a.html
a mnoho ďalších....

§ 80
Súhrnný výkaz
(1) Platiteľ je povinný podať súhrnný výkaz za kaţdý kalendárny mesiac, v ktorom
a) dodal tovar oslobodený od dane podľa § 43 ods. 1 z tuzemska do iného členského štátu osobe, ktorá je identifikovaná pre daň v inom členskom štáte,
b) premiestnil tovar oslobodený od dane podľa § 43 ods. 4,
c) sa zúčastnil na trojstrannom obchode ako prvý odberateľ podľa § 45,
d) dodal sluţbu s miestom dodania v inom členskom štáte podľa § 15 ods. 1 zdaniteľnej osobe alebo právnickej osobe, ktorá nie je zdaniteľnou osobou a je identifikovaná pre daň, a táto osoba je povinná platiť daň.
(2) Platiteľ môţe podať súhrnný výkaz za kalendárny štvrťrok, ak hodnota tovarov podľa odseku 1 písm. a) aţ c) nepresiahne v príslušnom kalendárnom štvrťroku a súčasne v predchádzajúcich štyroch kalendárnych štvrťrokoch hodnotu 100 000 eur; moţnosť podať súhrnný výkaz za kalendárny štvrťrok prestáva platiť od skončenia kalendárneho mesiaca, v ktorom hodnota tovarov podľa odseku 1 písm. a) aţ c) presiahne v príslušnom kalendárnom štvrťroku hodnotu 100 000 eur, a platiteľ je povinný podať súhrnný výkaz osobitne za kaţdý kalendárny mesiac príslušného kalendárneho štvrťroka.
(3) Súhrnný výkaz je povinná podať aj zdaniteľná osoba registrovaná pre daň podľa § 7 alebo § 7a za kaţdý kalendárny štvrťrok, v ktorom dodala sluţbu podľa odseku 1 písm. d).
(4) Súhrnný výkaz musí obsahovať
a) identifikačné číslo pre daň osoby, ktorá podáva súhrnný výkaz,
b) pri dodaní tovaru podľa odseku 1 písm. a) identifikačné číslo pre daň nadobúdateľa, pod ktorým mu bol tovar dodaný, a celkovú hodnotu dodaného tovaru pre kaţdého nadobúdateľa osobitne,
c) pri dodaní tovaru podľa odseku 1 písm. b) identifikačné číslo pre daň, ktoré má platiteľ pridelené v členskom štáte, v ktorom sa skončí odoslanie alebo preprava tovaru, a hodnotu tovaru zodpovedajúcu základu dane určeného podľa § 22 ods. 6,
d) pri trojstrannom obchode podľa odseku 1 písm. c) identifikačné číslo pre daň druhého odberateľa pridelené v členskom štáte, v ktorom sa skončí odoslanie alebo preprava tovaru, a hodnotu tovaru dodaného druhému odberateľovi,
e) pri dodaní sluţby identifikačné číslo pre daň príjemcu sluţby, pod ktorým mu bola sluţba dodaná, a celkovú hodnotu dodaných sluţieb pre kaţdého príjemcu sluţieb.
(5) V súhrnnom výkaze sa neuvádzajú sluţby oslobodené od dane podľa zákona platného v členskom štáte, v ktorom je miesto dodania sluţby.
(6) Hodnota dodaných tovarov a dodaných sluţieb podľa odseku 4 sa uvádza v súhrnnom výkaze za obdobie, v ktorom vznikla daňová povinnosť. Údaje v súhrnnom výkaze sa uvádzajú v eurách a zaokrúhľujú sa na celé eurá do 0,5 eura nadol a od 0,5 eura vrátane nahor.
(7) Pri oprave základu dane podľa § 25 sa v súhrnnom výkaze uvádza suma, o ktorú sa základ dane opravil, a to za obdobie, v ktorom bola oprava základu dane oznámená nadobúdateľovi tovaru alebo príjemcovi sluţby.
(8) Ak osoba, ktorá podala súhrnný výkaz, zistí pred uplynutím lehoty na podanie súhrnného výkazu, ţe údaje uvedené v súhrnnom výkaze sú neúplné alebo nesprávne, podá opravný súhrnný výkaz. Ak osoba, ktorá podala súhrnný výkaz, zistí po uplynutí lehoty na podanie súhrnného výkazu, ţe údaje v súhrnnom výkaze sú neúplné alebo nesprávne, podá dodatočný súhrnný výkaz, v ktorom uvedie len doplnené alebo opravené údaje.
(9) Osoby podľa odsekov 1 aţ 3 sú povinné podať súhrnný výkaz elektronickými prostriedkami najneskôr do 20 dní po skončení obdobia, za ktoré sú povinné podať súhrnný výkaz. Súhrnný výkaz musí byť podpísaný zaručeným elektronickým podpisom. Súhrnný výkaz podaný elektronickými prostriedkami nemusí byť podpísaný zaručeným elektronickým podpisom, ak osoba, ktorá podáva súhrnný výkaz, má s daňovým úradom uzavretú písomnú dohodu, ktorá obsahuje najmä náleţitosti elektronického doručovania, spôsob overovania podania urobeného elektronickými prostriedkami a spôsob preukazovania doručenia a ak osoba, ktorá podáva súhrnný výkaz, písomne oznámi daňovému úradu údaje potrebné na doručovanie na tlačive podľa vzoru uverejneného na internetovej stránke Daňového riaditeľstva Slovenskej republiky.
(10) Súhrnný výkaz sa podáva na tlačive, ktorého vzor ustanoví opatrenie, ktoré vydá Ministerstvo financií Slovenskej republiky a ktoré sa vyhlasuje v Zbierke zákonov Slovenskej republiky uverejnením jeho úplného znenia.
Naposledy upravil atka4 : 16.04.10 at 07:37
4 0
IvoM IvoM

IvoM je offline (nepripojený) IvoM

Avdika, nehnevaj sa ale prečítala si si aspoň raz §80 Súhrnný výkaz.



§ 80
Súhrnný výkaz

(1) Platiteľ je povinný podať súhrnný výkaz za každý kalendárny mesiac, v ktorom
a) dodal tovar oslobodený od dane podľa § 43 ods. 1 z tuzemskado iného členského štátu osobe, ktorá je identifikovaná pre daň v inom členskom štáte,
b) premiestnil tovar oslobodený od dane podľa § 43 ods. 4,
c) sa zúčastnil na trojstrannom obchode ako prvý odberateľ podľa § 45,
d) dodal službu s miestom dodania v inom členskom štáte podľa § 15 ods. 1 zdaniteľnej osobe alebo právnickej osobe, ktorá nie je zdaniteľnou osobou a je identifikovaná pre daň, a táto osoba je povinná platiť daň.
1 0
eurokontor eurokontor

eurokontor je offline (nepripojený) eurokontor

Vie niekto poradiť ako sa má vlastne odovzdať v papierovej forme súhrnný výkaz spolu s vyhlásením o jeho podaní? Na DÚ nechcú potvrdiť prevzatie týchto dokumentov. Asi z toho dôvodu, že na tom Vyhlásení nie je miesto pre odtlačok pre DÚ. Aký budeme mať dôkaz, že sme to podali????
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

eurokontor Pozri príspevok
Vie niekto poradiť ako sa má vlastne odovzdať v papierovej forme súhrnný výkaz spolu s vyhlásením o jeho podaní? Na DÚ nechcú potvrdiť prevzatie týchto dokumentov. Asi z toho dôvodu, že na tom Vyhlásení nie je miesto pre odtlačok pre DÚ. Aký budeme mať dôkaz, že sme to podali????
Potvrdenie Ti dajú na 1. stranu súhrnného výkazu, tam je na to aj miesto pre pečiatku DÚ.
0 0
Saska21 Saska21

Saska21 je offline (nepripojený) Saska21

A portál bude totálne odstavený pondelok a utorok (19.4. a 20.4.)...síce už teraz zase nefunguje....a tí čo to nestihli poslať, si to môžu hodiť....som na to zvedavá, či vám naparia pokutu, tak ako sľubovali
0 0
anka-s anka-s

anka-s je offline (nepripojený) anka-s

Ahojte, chcem sa opytat - osoba podla §7a musi so suhrnnym vykazom podat aj klasicke priznanie DPH? Alebo len samotny vykaz? Uz mam misung z celeho zakona DPH. A ked uz pisem - neviete kde je nejake zhrnutie ake sluzby idu do vykazu DPH a na ktore riadky aj do SV, ktore len do vykazu a do SV nie, a ktore len do SV? Ja viem, ze je to tazke, ale aspon take nejake vseobecne pravidlo?? Cim viac to citam, tym je to horsie. Dakujem.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

anka-s Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa opytat - osoba podla §7a musi so suhrnnym vykazom podat aj klasicke priznanie DPH? Alebo len samotny vykaz? Uz mam misung z celeho zakona DPH. A ked uz pisem - neviete kde je nejake zhrnutie ake sluzby idu do vykazu DPH a na ktore riadky aj do SV, ktore len do vykazu a do SV nie, a ktore len do SV? Ja viem, ze je to tazke, ale aspon take nejake vseobecne pravidlo?? Cim viac to citam, tym je to horsie. Dakujem.
Keď si registrovaná podľa par. 7a - nie si platcom DPH, čiže nepodávaš daňové priznanie k DPH - len súhrnný výkaz.
2 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

eurokontor Pozri príspevok
Vie niekto poradiť ako sa má vlastne odovzdať v papierovej forme súhrnný výkaz spolu s vyhlásením o jeho podaní? Na DÚ nechcú potvrdiť prevzatie týchto dokumentov. Asi z toho dôvodu, že na tom Vyhlásení nie je miesto pre odtlačok pre DÚ. Aký budeme mať dôkaz, že sme to podali????
DÚ má k dispozícii aj tlačivo" Potvrdenie o prevzatí dokumentu," kde ti prevzatie potvrdia.
0 0
ivana184 ivana184

ivana184 je offline (nepripojený) ivana184

Ak firma dodáva službu do Talianska, tak potom bude stále podávať súhrnný výkaz štvrťročne? Tovar nedodával ani nebude dodávať do EÚ, ale hodnota služieb 100.000,- EUR bude prekročená v mesiaci 5/2010.

Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ivana184 Pozri príspevok
Ak firma dodáva službu do Talianska, tak potom bude stále podávať súhrnný výkaz štvrťročne? Tovar nedodával ani nebude dodávať do EÚ, ale hodnota služieb 100.000,- EUR bude prekročená v mesiaci 5/2010.

Ďakujem
Áno, kvartálne.
0 0
martinez martinez

martinez je offline (nepripojený) martinez

ivana184 Pozri príspevok
Ak firma dodáva službu do Talianska, tak potom bude stále podávať súhrnný výkaz štvrťročne? Tovar nedodával ani nebude dodávať do EÚ, ale hodnota služieb 100.000,- EUR bude prekročená v mesiaci 5/2010.

Ďakujem
Do obratu sa započítava len dodávaný tovar... čiže ak tovar nedodávate, podávate vždy kvartálny výkaz...
0 0
ivana184 ivana184

ivana184 je offline (nepripojený) ivana184

Ďakujem za potvrdenie.
0 0
Eva99 Eva99

Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

Prosím Vás, chcem len jednorázovo kúpiť HIM z ČR. Ja platca DPH na SR, on platca DPH v ČR. Dodávateľ mi bude fakturovať bez DPH a jediná moja povinnosť je urobiť samozdanenie v klasickom štvrťročnom priznaní DPH? Nemusím podávať súhrnný výkaz ani nič ďalšie? Ďakujem za radu...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Eva99 Pozri príspevok
Prosím Vás, chcem len jednorázovo kúpiť HIM z ČR. Ja platca DPH na SR, on platca DPH v ČR. Dodávateľ mi bude fakturovať bez DPH a jediná moja povinnosť je urobiť samozdanenie v klasickom štvrťročnom priznaní DPH? Nemusím podávať súhrnný výkaz ani nič ďalšie? Ďakujem za radu...
Nie, nákup tovaru, HM do SV nedávame.
0 0
Eva99 Eva99

Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

Tweety Pozri príspevok
Nie, nákup tovaru, HM do SV nedávame.
Ďakujem veľmi veľmi pekne!!!
0 0
Eva99 Eva99

Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

A môžem sa ešte spýtať, ako je to so zálohovou faktúrou? Tú do DPH nedám a až riadnu faktúru samozdaním?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Eva99 Pozri príspevok
A môžem sa ešte spýtať, ako je to so zálohovou faktúrou? Tú do DPH nedám a až riadnu faktúru samozdaním?
ZF nie.
0 0
Eva99 Eva99

Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

Tweety Pozri príspevok
ZF nie.
Ešte raz veľké ďakujem...
0 0
latka latka

latka je offline (nepripojený) latka

Dobrý den, chcela by som sa informovať, ak dodávame pravidelne tovar do krajín Eu,podávali sme SV štvrťročne, Minulý mesiac sme dodali aj služby do EU a podali sme SV za daný mesiac, od teraz už musíme podávať každý mesiac SV, aj ked nebudeme poskytovať služby, alebo opäť len štvrťročne...??? Dakujeme pekne za opovede
0 0
Dula Dula

Dula je offline (nepripojený) Dula

Dobrý den, mna by zaujímalo ako to je dátumovo. Mám klienta, ktorý robí v Nemecku (zvárača).Je prihlásený podla §7a,čiže podáva SV. Len teraz mám dilemu, lebo robil v mesiacoch 2-3/2010 a vyfaktúroval práce až 4/2010 (6.4.2010), do ktorého štvrťroka to mám zaradiť? Keďže som nemala faktúru,tak som to do výkazu za 1.q nedávala, chcem to dať až teraz do 2q 2010. Je to správne? Alebo urobím opravné?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať