Zavrieť

Porady

rádio-kde prihlásiť ?

Teraz som videla v telke,že treba prihlásiť rádio,ktoré je v predajni a autorádio,ktoré je v podnikovom aute.Kde to treba prihlásiť?Vopred dík.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    aladin je offline (nepripojený) aladin

    aladin
    predpokladam že po novom je to už danový výdaj., predtým radio , televízor okrem tých prípadov kedy je priamo predmet podnikania , nebol uznaný...

    aladin je offline (nepripojený) aladin

    aladin
    est e by som dodal Platiteľom poplatkov je každá:
    a) samostatne zárobkovo činná fyzická osoba (SZČO)
    b) právnická osoba, ---ktorá prijímač eviduje v účtovníctve, dáva si ho do nákladov alebo vedie v inventárnom zozname firmy. Takéto osoby sú povinné platiť za každý prijímač.----
    Povinnosť platiť poplatok vzniká prvým dňom nasledujúceho mesiaca od kúpy prijímača a zaniká posledným dňom v mesiaci, v ktorom je prijímač odhlásený

    doležite je z toho

    ---ktorá prijímač eviduje v účtovníctve, dáva si ho do nákladov alebo vedie v inventárnom zozname firmy. Takéto osoby sú povinné platiť za každý prijímač.----

    ak ho mam v podnikatelskom aute ale nedavam si ho do výdajov ?? samozrejme za domace radio už platim... vtedy nemam platit ??
    ZN: teraz som kupil auto a chcem si prikupit i radio

    evelien je offline (nepripojený) evelien

    evelien
    Aj mna zaujima tato tema. Ked som vcera videla tie 15.000,-- pokuty, tak som zasa s hrozou zistila, ze nieco nemam v poriadku. Vo firme mame mikrosystem, ale je v sukromnom vlastnictve. No a priatel ma strasil, ze co sa tyka televizie, takze sa to vztahuje na vsetkych, ktori maju internet, lebo si mozu pozerat televizne programy aj tymto sposobom. Je to pravda? Alebo mi nevyplyva ziadna povinnost?

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    dan
    Teraz som videla v telke,že treba prihlásiť rádio,ktoré je v predajni a autorádio,ktoré je v podnikovom aute.Kde to treba prihlásiť?Vopred dík.
    Ak to chceš mať úplne v poriadku, okrem koncesionárskych poplatkov by si sa mala prihlásiť aj v SOZA a SLOVGRAM Majú svoje stránky, tam si presne vyhľadáš vašu prevádzku / kategóriu/.
    A daňovým výdavkom je to len v tom prípade, ak to slúži na zabezpečenie a udržanie príjmov.

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    Ako SZČO som zaslala v oktobri slovenskému rozhlasu prihlášku. K dnešnému dňu som neobdržala faktúru a ani mi nebolo pridelené žiadne číslo. Na moje maily neodpovedajú. Nechcem byť neplatičom , ale ako vlastne mám platiť koncesionárske poplatky , keď neviem svoje evidenčné číslo? Mám uhradiť poplatky aj bez výzvy slov.rozhlasu t.j. bez faktúry / potom neviem ako si ich dám do nákladov / alebo mám čakať ? Vďaka .

    rádio-kde prihlásiť ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.