Zavrieť

Porady

Výpoveď dohodou

mám problém: dala som zamestnávateľovi žiadosť o skončenie prac. pomeru dohodou- tu je znenie:
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8"><meta name="ProgId" content="Word.Document"><meta name="Generator" content="Microsoft Word 11"><meta name="Originator" content="Microsoft Word 11"><link rel="File-List" href="file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CGabika%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmso html1%5C01%5Cclip_filelist.xml"><title>Microsoft Word - ASE8.rtf</title><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:PunctuationKerning/> <w:ValidateAgainstSchemas/> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> <wontGrowAutofit/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" LatentStyleCount="156"> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} span.MsoCommentReference {mso-style-noshow:yes; mso-ansi-font-size:8.0pt; mso-bidi-font-size:8.0pt;} p {mso-margin-top-alt:auto; margin-right:0cm; mso-margin-bottom-alt:auto; margin-left:0cm; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normálna tabuľka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} </style> <![endif]--> Vec: Žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou<o:p></o:p>
Dňa 01.09.2003 som s Vami uzatvorila pracovnú zmluvu, na základe ktorej vo Vašej spoločnosti pracujem ako čalúnnička.
Žiadam o skončenie pracovného pomeru dohodou na vlastnú žiadosť ku dňu 30.06.2010, v zmysle § 60 Zákonníka práce bez udania dôvodu.
<!--[if !supportLineBreakNewLine]-->
-dnes mi dal odpoveď že moja žiadosť je neplatná, nakoľko formulácia nie je so zákonníkom práce a príslušným paragrafom, ako mám napísať tú výpoveď ??kde som spravila chybu??
<!--[endif]-->
chcem skončiť dohodou lebo na výpovednú lehotu 3 mes. nemám čas a nervy
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

gabika2001 Pozri príspevok
mám problém: dala som zamestnávateľovi žiadosť o skončenie prac. pomeru dohodou- tu je znenie:
<META content=Word.Document name=ProgId><META content="Microsoft Word 11" name=Generator><META content="Microsoft Word 11" name=Originator><LINK href="file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CGabika%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmso html1%5C01%5Cclip_filelist.xml" rel=File-List><STYLE> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} span.MsoCommentReference {mso-style-noshow:yes; mso-ansi-font-size:8.0pt; mso-bidi-font-size:8.0pt;} p {mso-margin-top-alt:auto; margin-right:0cm; mso-margin-bottom-alt:auto; margin-left:0cm; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </STYLE>Vec: Žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou<?xml:namespace prefix = o /><o:p></o:p>
Dňa 01.09.2003 som s Vami uzatvorila pracovnú zmluvu, na základe ktorej vo Vašej spoločnosti pracujem ako čalúnnička.
Žiadam o skončenie pracovného pomeru dohodou na vlastnú žiadosť ku dňu 30.06.2010, v zmysle § 60 Zákonníka práce bez udania dôvodu.
<!--[if !supportLineBreakNewLine]-->
-dnes mi dal odpoveď že moja žiadosť je neplatná, nakoľko formulácia nie je so zákonníkom práce a príslušným paragrafom, ako mám napísať tú výpoveď ??kde som spravila chybu??
<!--[endif]-->chcem skončiť dohodou lebo na výpovednú lehotu 3 mes. nemám čas a nervy
Ten § je správny, len tá formulácia na vlastnú žiadosť je tam zbytočná. Zrejme s dohodou nesúhlasí. Ak nebude súhlalsiť PP sa týmto spôsobom nemôže skončiť.
0 0
gabika2001 gabika2001

gabika2001 je offline (nepripojený) gabika2001

nesúhlasí s mojím odchodom lebo za takú almužnu mu nikto tam robiť nebude, ako by som to mala teda spraviť tak aby som tam už dlho nebola??
Naposledy upravil gabika2001 : 28.04.10 at 18:26 Dôvod: doplnenie
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

gabika2001 Pozri príspevok
nesúhlasí s mojím odchodom lebo za takú almužnu mu nikto tam robiť nebude, ako by som to mala teda spraviť tak aby som tam už dlho nebola??
Dat riadnu vypoved (ked das vypoved ty, je vypovedna doba 2 mesacna) a pocas vypovednej doby ochoriet
4 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Ak dáš výpoveď ešte do 30.4.-VD akurát skončí 30.6.2010. Tak si predsa chcela skončiť, že?
2 0
gabika2001 gabika2001

gabika2001 je offline (nepripojený) gabika2001

lenže ja som tam už viac ako 5 rokov a jeho manželka sa mi vyhráža že ma len tak ľahko nepustí, a platí mi výpovedná doba aj keď budem maródovať??
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

gabika2001 Pozri príspevok
lenže ja som tam už viac ako 5 rokov a jeho manželka sa mi vyhráža že ma len tak ľahko nepustí, a platí mi výpovedná doba aj keď budem maródovať??
Áno, platí. Stačí dať výpoveď zajtra, alebo v piatok a PP sa potom skončí o dva mesiace, teda 30.6..
2 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Ak si už rozhodnutá, hneď zajtra podaj výpoveď.
1 0
gabika2001 gabika2001

gabika2001 je offline (nepripojený) gabika2001

ako ju mám teraz sformulovať aby som nespravila nejaký kiks? a keď bude trvať na 3 mesiacoch?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

gabika2001 Pozri príspevok
ako ju mám teraz sformulovať aby som nespravila nejaký kiks? a keď bude trvať na 3 mesiacoch?
Nemôže trvať na 3 mes., podľa ZP je VD v tomto prípade dvojmesačná. Na tvojej formulácii zmeň len to, čo som uviedla v prvom príspevku.
1 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

gabika2001 Pozri príspevok
ako ju mám teraz sformulovať aby som nespravila nejaký kiks? a keď bude trvať na 3 mesiacoch?
Nemôže trvať na 3 mesiacoch. Výpovedná doba pri výpovedi je dvojmesačná ak tú výpoved dáva zamestnanec.
Tie tri mesiace sú výpovednou dobou ak výpoved dáva zamestnávateľ zamestnancovi, kt. pracuje vo firme viac ako 5 rokov.
3 0
gabika2001 gabika2001

gabika2001 je offline (nepripojený) gabika2001

tak to ich nepoznáš, oni majú svoje vlastné zákony (podľa nich mi ani OČR neplatila pri deťoch starších ako 10 rokov, až keď som im to vytlačila a ukázala), a aký mám dať paragraf?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

gabika2001 Pozri príspevok
tak to ich nepoznáš, oni majú svoje vlastné zákony tak aby si na tie zákony posvietil inšpektorát práce, pošli ich na návštevu do firmy . (podľa nich mi ani OČR neplatila pri deťoch starších ako 10 rokov, až keď som im to vytlačila a ukázala), a aký mám dať paragraf?
komentár v texte
0 0
gabika2001 gabika2001

gabika2001 je offline (nepripojený) gabika2001

tak idem dačo napísať a zajtra im to dám, držte mi palce
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

gabika2001 Pozri príspevok
tak idem dačo napísať a zajtra im to dám, držte mi palce
Daj si prevzatie podpísať.
0 0
gabika2001 gabika2001

gabika2001 je offline (nepripojený) gabika2001

samozrejme, aj tú dohodu som mala podpísanú a zostali mi iba oči pre plač pri jeho odpovedi
0 0
gabika2001 gabika2001

gabika2001 je offline (nepripojený) gabika2001

ešte sa vás spýtam či som to dobre napísala:

Vec: Výpoveď z pracovného pomeru

V zmysle § 67 Zákonníka práce končím s Vami pracovný pomer výpoveďou. Pracovný pomer skončí dňa 30.06.2010 uplynutím 2-mesačnej výpovednej doby. ĎAKUJEM
0 0
gabika2001 gabika2001

gabika2001 je offline (nepripojený) gabika2001

to ĎAKUJEM patrí vám a nie jemu(zamestnávateľovi)
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Ujo Google mi našiel toto
http://www.profesia.sk/cms/kariera-v...estnanca/40576 hádam pomôže, alebo aj tu je dobrá výpoved http://vzory-zmluv.slovenskainzercia...d-zamestnanca/ treba len upraviť.

No aj tvoja výpoved je dobrá.
1 0
gabika2001 gabika2001

gabika2001 je offline (nepripojený) gabika2001

takže idem tlačiť 2x, ešte raz dík
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

gabika2001 Pozri príspevok
takže idem tlačiť 2x, ešte raz dík
Gabika, skontroluj si pracovnú zmluvu. Dlžka výpovednej doby je podstatnou náležitosťou pracovnej zmluvyv zmysle § 43 odst. 2 Zákonníka práce. Môže byť aj pre zamestnanca viac ako 2-mesačná :

§ 62
Výpovedná doba

Na začiatok

(1) Ak je daná výpoveď, pracovný pomer sa skončí uplynutím výpovednej doby. Výpovedná doba je rovnaká pre zamestnávateľa aj zamestnanca a je najmenej dva mesiace. Ak je daná výpoveď zamestnancovi, ktorý odpracoval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, je výpovedná doba najmenej tri mesiace.
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať