Zavrieť

Porady

čím postrekovať- čo je to za chorobu

broskyňa1.jpg  
broskyňa2.jpg  
hruška.jpg  
jabloň1.jpg  
jabloň2.jpg  

1/1
chcel som sa pokúsiť o pestovanie stromkov bez postreku ale nejak to nejde. Prosím vás pomôžte mi identifikovať čo to mám na stromkoch za choroby a ako ich vyliečiť (aj chemicky). Broskyňa má kučeravé niektoré listy (foto broskyňa 1) a na konároch nájdem miesta s larvami po ktorých lozia mravce(f.broskyňa 2), na hruške sú nejaké čierne botky(f. hruška) a na jabloni sú konce ako by pomúčené (f. jabloň 1) a niektoré listy červenejú
( f.jabloň2).
ďakujem za pomoc.
Usporiadat
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
vemak Pozri príspevok
chcel som sa pokúsiť o pestovanie stromkov bez postreku ale nejak to nejde. Prosím vás pomôžte mi identifikovať čo to mám na stromkoch za choroby a ako ich vyliečiť (aj chemicky). Broskyňa má kučeravé niektoré listy (foto broskyňa 1) a na konároch nájdem miesta s larvami po ktorých lozia mravce(f.broskyňa 2), na hruške sú nejaké čierne botky(f. hruška) a na jabloni sú konce ako by pomúčené (f. jabloň 1) a niektoré listy červenejú
( f.jabloň2).
ďakujem za pomoc.
.. broskyňa je napadnutá kučeravosťou, je potrebné ju postriekať nejakým meďnatým prípravkom, dostať v záhradkárstve, ak tam lozia mravce tak je tam ešte aj voška, u hrušky ba to mohla byť hrdza, alebo čierna škvrnitosť, a jabloň je napadnutá múčnatkou jabloňovou. ale tento postrek sa mal vykonať v januári- februári, takže teraz je už neskoro, v tých lístkoch na jabloni , ktoré sa budú postupne skrúcať nájdeš huseničky, tak ich potom mechanický poodstraňuj, hruške sa nič nestane ani jabloni, až na to že plody hrušky budú mať nepeknú farbu / ako by boli hrdzavé...
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
vemak vemak

vemak je offline (nepripojený) vemak

ďakujem legolas
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

legolas Pozri príspevok
.. broskyňa je napadnutá kučeravosťou, je potrebné ju postriekať nejakým meďnatým prípravkom, dostať v záhradkárstve, ak tam lozia mravce tak je tam ešte aj voška, u hrušky ba to mohla byť hrdza, alebo čierna škvrnitosť, a jabloň je napadnutá múčnatkou jabloňovou. ale tento postrek sa mal vykonať v januári- februári, takže teraz je už neskoro, v tých lístkoch na jabloni , ktoré sa budú postupne skrúcať nájdeš huseničky, tak ich potom mechanický poodstraňuj, hruške sa nič nestane ani jabloni, až na to že plody hrušky budú mať nepeknú farbu / ako by boli hrdzavé...
Ak teraz postriekaš broskyňu meďnatým prípravkom, môžeš sa s ňou rozlúčiť! Ak je inak fit, tak jej len opadajú všetky listy a bude sa 2 roky zviechať. Meďnatými prípravkami sa strieka len "na drevo". Teraz treba nejaký iný fungicíd. Vyliečiť to už nevyliečiš, len zabrániš ďalšiemu šíreniu.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

vemak Pozri príspevok
chcel som sa pokúsiť o pestovanie stromkov bez postreku ale nejak to nejde. Prosím vás pomôžte mi identifikovať čo to mám na stromkoch za choroby a ako ich vyliečiť (aj chemicky). Broskyňa má kučeravé niektoré listy (foto broskyňa 1) a na konároch nájdem miesta s larvami po ktorých lozia mravce(f.broskyňa 2), na hruške sú nejaké čierne botky(f. hruška) a na jabloni sú konce ako by pomúčené (f. jabloň 1) a niektoré listy červenejú
( f.jabloň2).
ďakujem za pomoc.
Proti mravcom treba bojovať hneď z jari. Kmene ovocných stromkov treba na jar natrieť lepidlom na myši. Lepidlo nevysychá a mravce na stromy nepustí. Daj si posielať z floraservisu email. Na ich stránke si daj posielanie informácií a podľa signalizácie Ti pošlú email, čo by bolo vhodné a kedy postriekať. Tento týždeň by sa malo postrekovať proti mére hruškovej - prvý postrek ihneď po odkvitnutí, druhý o dva týždne neskôr. Proti múčnatke na jabloniach treba prvý postrek aplikovať tesne pred kvitnutím a druhý po odkvitnutí. Proti chrastavitosti na jabloniach a hruškách tiež prvý postrek tesne pred kvitnutím a druhý po odkvitnutí- u odrôd náchylných na chrastavitosť.
4 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

[QUOTE=wagner;1390710]Proti mravcom treba bojovať hneď z jari. Kmene ovocných stromkov treba na jar natrieť lepidlom na myši. Lepidlo nevysychá a mravce na stromy nepustí.
Vydržia to všetky stromky okrem broskýň. tie sú na to veľmi háklivé (ako takmer na všetko). Viem o 4 prípadoch, keď bolo lepidlo natreté priamo na kmeň broskyne, a tie to neprežili. Radšej kúp lepové pásy, tam nejde lep na kôru.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Preto hneď na jar treba ropbiť predjarný postrek , aby si hlavne aj u nektarinky, broskyne, predišla kučeravosti a pravidelne sledovať kalendár postrekov- dostať takú brožúru A4 veľkosť- máš tam presne podľa rastlín , stromov, typ - názov prípravku aj viacero môžeš si vybrať ,vhodnosť, ochranná doba a rovnako obdobie kedy postrekovať!
3 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Super, nech žije BIO
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

bettylou Pozri príspevok
Super, nech žije BIO
Aj "biopestovatelia" striekajú!!! Samozrejme že nie toľko.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Silvernola Pozri príspevok
Aj "biopestovatelia" striekajú!!! Samozrejme že nie toľko.
.nie nemáš pravdu biopestovatelia striekajú veľa akože eko- postrekmi, viem lebo to tu mám pod nosom,
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

beba13 Pozri príspevok
.nie nemáš pravdu biopestovatelia striekajú veľa akože eko- postrekmi, viem lebo to tu mám pod nosom,
to bio poznám veľmi dôverne... najmä keď vidím tie produkty niekde v obchode, a sú niekoľko krát väčšie ako tie nie bio...

Sused je tiež SHR a pestuje bio produkty a toľko červeného zrna (umelé hnojivo) čo má nadrbaného v cibuly, až sa červeneje.... a tá úroda...0,8 až 1,2 kg má jedna bio je podľa mňa len humbuk... lebo aj SHR tiež potrebuje prežiť, zaplatiť hypotéku a leasingy... tak určite si nemôže dovoliť nemať úrodu, ktorú aj tak predá za zlomok toho, čo to stojí v obchode...
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
.. nuž nech sa na to pozeráme ako chceme, bohužiaľ ak nepostriekame aspoň základné veci- nebudeme mať nič. Muž striekal marhuľu hneď po odkvitnutí proti monilioze- nuž mali by ste vidieť stromček- aj tak ho to trochu chytilo, neurobiť postrek- vidím u suseda je nútený stromy zlikvidovať. Tu si nepomôžeme, ale aj v postrekoch sa snažíme nájsť tie menej jedovaté s kratšou ochrannou dobou.... , ale jasné rozhodnutie je na každom.
P.S. ešte dodám, bohužiaľ postrekovať musíme aj kvety , lebo už ani tie nie sú chránené pred chorobami a škodcami.
Naposledy upravil Bionda : 03.05.10 at 10:12
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

beba13 Pozri príspevok
.nie nemáš pravdu biopestovatelia striekajú veľa akože eko- postrekmi, viem lebo to tu mám pod nosom,
Počula som raz rozhovor dvoch veľkopestovateľov jabĺk v Nemecku. Jeden sa druhému sťažoval, že kvôli počasiu v tom roku mohol striekať LEN 23krát!!!
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Silvernola Pozri príspevok
Počula som raz rozhovor dvoch veľkopestovateľov jabĺk v Nemecku. Jeden sa druhému sťažoval, že kvôli počasiu v tom roku mohol striekať LEN 23krát!!!
.ano dávali to aj v televízii jeden povedal že striekal iba 25 krát, ale u nás máme ovocný sad a tam striekaju hned po každom daždi, a ešte aj v noci rôzne výzivy
0 0
vierockak vierockak

vierockak je offline (nepripojený) vierockak

Silvernola Pozri príspevok
Počula som raz rozhovor dvoch veľkopestovateľov jabĺk v Nemecku. Jeden sa druhému sťažoval, že kvôli počasiu v tom roku mohol striekať LEN 23krát!!!
chorý extrém
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

viem, že známi striekajú stromy, predovšetkým broskyne výluhom zo šúp grepu . Odkladáme im šupy a oni to dávajú do suda skvasiť, potom to riedia a striekajú tým stromy aj paradajky aj papriku.
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

ubka Pozri príspevok
viem, že známi striekajú stromy, predovšetkým broskyne výluhom zo šúp grepu . Odkladáme im šupy a oni to dávajú do suda skvasiť, potom to riedia a striekajú tým stromy aj paradajky aj papriku.
ubka, to by ma veľmi zaujímalo a možno aj ostatných tu na porade...
môžeš nám to zistiť, proti čomu používajú taký postrek a podrobnejšie
rozpísať?????
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
ubka Pozri príspevok
viem, že známi striekajú stromy, predovšetkým broskyne výluhom zo šúp grepu . Odkladáme im šupy a oni to dávajú do suda skvasiť, potom to riedia a striekajú tým stromy aj paradajky aj papriku.
a to využívajú ten postrek čo ním sú chemicky ošetrené tie citrusové plody, že?
Pochybujem, že sú to neošetrované a viem, že napr. dcéra nemôže šúpať citrusy tie postreky čo sú tam jej vadia a dráždia pokožku.
0 0
karino karino

karino je offline (nepripojený) karino

ahojte tak dnes sa bez postrekov asi nezaobideme.hoci samozrejme ze su odrody aj rezistentne cize odolne voci chorobam.ale to je uz iny level.napriklad skoru jablon juliu dopestujem bez chemickej ochrany.na chrastavitost je rezistentna a mucnatkou netrpi /to je hubovita choroba/broskynu treba striekt uz na jesen mednatym pripravkom pri teplote asi 10 stupnov a vyssie a na jar zopakovat.teraz sa da sterikat len organickym fungicidom na baze dodonu napr.sillit.Jablone maju mucnatku ta sa da aj otrhat a spalit.no a v ajhorsom pripade postriekat kontakntym prpravkom napr.sirou Kumulus.Mravce na stromoch su iba priznaky vosiek ,ktore maju sladke vykaly a sluzia ako potrva mravcom.tu by sa dal pouzit aj vyluh zihlavy a cesnaku ale ja radsej dam pirimor alebo iny insekcitid.striekam minimalne tento rok som este nestriekal jablone .striekal som len kostkoviny proti monilioze a to dva krat a treti budem hned po dazdi Signum.ako hovorim treba striekat malo ale trefne.nap.marhula Kurezia trpi malo moniliou a tak ,slivka velmi skora Hermann tiez netrpi moniliou .cize najprv si nastudujem veci a potom si kupim .samozrejme ze tad poradim .ved o tomto je cela porada ahojteee
0 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

Na broskyni je dobre,tie skučeravené listy otrhat,ale len pokial su napadnute,napr.do polovice list odtrhnut,nie cely ak nie je cely napadnuty. Dobré je teraz dat vyživu na listy,aby uživila plody ak nejake má.
0 0
mimo278 mimo278

mimo278 je offline (nepripojený) mimo278

Na kuceravost ti mozem odporucit hypermangan. Kupis ho takmer v kazdej lekarni. Ja som stym nemal problem ani v nasej dedinskej lekarni . Na liter vody daj na spicku noza kristalikov hypermanganu a postrek opakuj 3X v tyzdnovom intervale. Broskynu treba dokladne postriekat. (nemusis pouzit chemicke pripravky) Bezne sa pouziva na choroby koze ako dezinfekcia, takze neuskodi ani zdraviu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať