Zavrieť

Porady

SPLACANIE UVEROV

potrebujen radu.mam na krku viac uverov, ale kedze moj prijem klesol na cca 300 eur, neviem vsetko splacat. jeden splacam po 150 a na ostne uz iprebera exekutor. ten zrejme bude vymahat zrazkamy. chcem sa spitat scoho budem splacat ten po 150, ked mi tolko neostane. existuje na to neake riesenie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    tibo123 Pozri príspevok
    ak mozem poprosit, neviem co znamena konsolidacia uverov
    Pokiaľ sa nemýlim, znamená to, že z X samostatných úverov sa stane jeden veľký.
    Celková suma, ktorú budeš platiť bude nižšia ako keď zrátaš tie samostatné, pretože sa to zníži o rôzne poplatky súvisiace s úverom.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Jedina sanca je dohodnut sa aj s exekutorom aj s bankou ktorej teraz splacas po 150, ze predlzite obdobie splacania a tym znizite mesacnu splatku a teda snad budu vsetci Spokojni. Zaklad je nenechat to zajst az tak daleko ze to dostane do ruk exekutor. Vtedy je uz vacsinou neskoro.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Urýchlene si vybav lepšie platenú prácu, zamestnanie alebo robotu.

    tibo123 je offline (nepripojený) tibo123

    tibo123
    ta lepsia robota neviem ci mi pomoze, ja tak viem ze exekutor necha len neakych 100 eur. ta dohoda mozno pomoze skor. zatial mi prisli len platobne rozkazy, musim pockat kym sa mi ozve exekutor. sudu ktory mi poslal platobny rozkaz podlamna to ze nemam peniaze, to zbitocne pisem vsak?

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    Exekútor má viacero možností. Ty nie.
    Najlepšie by bolo uzavrieť Dohodu o postupnom splácaní pohľadávky.
    Exekútori sú tomuto celkom prístupní.

    Zrážky zo mzdy ti vykonávať môže. Musí ti však nechať 60% životného minima, cca. 110 €

    Určite komunikuj s exekútorom. Hrať mŕtveho chrobáka sa nevypláca.

    tibo123 je offline (nepripojený) tibo123

    tibo123
    prave to mi robi proplem, ze exekutor mi necha len 110 eur, preto ze mi to nestaci abi som splacal ten uver po 150. to bi som nechcel neak narusit, lebo to bi bol dalsi problem, a kebi som aj dohodol ze mi to znizia ale s coho budem zit?

    kokolačík je offline (nepripojený) kokolačík

    Vylúčený člen kokolačík
    tibo123 Pozri príspevok
    prave to mi robi proplem, ze exekutor mi necha len 110 eur, preto ze mi to nestaci abi som splacal ten uver po 150. to bi som nechcel neak narusit, lebo to bi bol dalsi problem, a kebi som aj dohodol ze mi to znizia ale s coho budem zit?
    Skús sa s ním najprv porozprávať (lebo asik konsolidácia úverov u teba nebola by možná ).

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    tibo123 Pozri príspevok
    ta lepsia robota neviem ci mi pomoze, ja tak viem ze exekutor necha len neakych 100 eur. ta dohoda mozno pomoze skor. zatial mi prisli len platobne rozkazy, musim pockat kym sa mi ozve exekutor. sudu ktory mi poslal platobny rozkaz podlamna to ze nemam peniaze, to zbitocne pisem vsak?
    ak takto rozmýšĺaš , pre teba je každá rada drahá..

    je rozdiel , či zaplatíš dlžoby za dva roky , alebo za 5 rokov.

    Takže vycestuj niekam do zahraničia aby si zarobil aspoň 1500€ a poplatil,čo máš poplatiť.

    tibo123 je offline (nepripojený) tibo123

    tibo123
    prosim vas ako sa taka konsolidacia vybavuje, na koho sa treba obratit. ja som uz skusal zobrat jeden velky uver, vsetko zaplatit, a splacat len ten jeden. v pohode by som zvladol 200 eur mesacne. len ze mna uz vsade zamietnu.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Konsolidacia - spojenie vsetkych uverov do jedneho (napriklad s dlhsou splatnostou a pod). Lenze: Vasa bonita je nulova, ako sam pisete, cize takyto bankovy uver zjavne nedostanete. Novym uverom by ste vyplatili rozne starsie, nevyhodnejsie uvery (su s tym vsak spojene polatky za predcasne splatenie starych uverov). Rieste v provom rade platobne rozkazy a ich splacanie, ak to dostane do ruk exekutor, vase naklady vyraznejsie stupnu.

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Neviem, či si dostatočne uvedomuješ vážnosť svojej situácie... tiež odporúčam žiadať o zníženie tej 150 eurovej splátky (ak to teda nie je napr. výživné, ktoré musíš mesačne platiť) a tiež navýšiť príjem aj nejakými brigádami alebo v najhoršom predajom hnuteľných vecí.
    Takto sa môže stať, že aj keď budeš splácať, príde to k exekútorovi a si tam kde si aj bol pred splátkami.

    tibo123 je offline (nepripojený) tibo123

    tibo123
    ja len neviem ako mam riesit platobne rozkazy. vsade sa pise ze to viplatit naraz. moze sa odvolat ale proti comu sa mam odvolat?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.