Zavrieť

Porady

práca na DIČ

Ahojte, chcela by som sa opýtať je niečo také ako práca na DIČ?Ja som sa s takým niečím ešte nestretla až včera , vraj dotyčný nemá živnosť ale pracuje len na DIČ.
Je také niečo?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Ano, je to mozne. Obvykle pri vykone vybranych slobocdnych povolani podla osobitnych predpisov. Napr. pri financnych poistovacich poradcoch, agentoch, sprostredkovateloch atd.

    Pricom za ICO sa povazuje ich rodne cisloa DIC im prideli miestne a vecne prislusny danovy urad.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    k-a-t-k-a Pozri príspevok
    nie je zamestnancom.Čo v prípade ak je na ÚP?
    na ÚP musí nahlásiť vykonávanie zárobkovej činnosti a pravdepodobne ho vyradia.
    Ak nie je zamestnancom bude platiť aj preddavky na zdr. poistenie, treba sa prihlásiť v zdr. poisťovni ako SZČO (aj keď nemá IČO).

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    k-a-t-k-a Pozri príspevok
    Ahojte, chcela by som sa opýtať je niečo také ako práca na DIČ?Ja som sa s takým niečím ešte nestretla až včera , vraj dotyčný nemá živnosť ale pracuje len na DIČ.
    Je také niečo?
    Je.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    k-a-t-k-a Pozri príspevok
    Ahojte, chcela by som sa opýtať je niečo také ako práca na DIČ?Ja som sa s takým niečím ešte nestretla až včera , vraj dotyčný nemá živnosť ale pracuje len na DIČ.
    Je také niečo?
    v akej oblasti pracuje na DIČ ?

    k-a-t-k-a je offline (nepripojený) k-a-t-k-a

    k-a-t-k-a
    má podpísanú zmluvu o obchodnom zastúpení s firmou ktorá sa zaoberá poradenstvom v oblasti akýchkoľvek zmlúv, čiže ich prehodnocujú atď.
    A ako to funguje?To sa len nahlási na DÚ kde mu pridelia DIČ? Môžete mi to vysvetliť tak po lopate?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    k-a-t-k-a Pozri príspevok
    má podpísanú zmluvu o obchodnom zastúpení s firmou ktorá sa zaoberá poradenstvom v oblasti akýchkoľvek zmlúv, čiže ich prehodnocujú atď.
    A ako to funguje?To sa len nahlási na DÚ kde mu pridelia DIČ? Môžete mi to vysvetliť tak po lopate?
    Požiada DU o pridelenie DIČ.
    Je okrem tejto činnosti aj zamestnancom ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.