Zavrieť

Porady

OMEGA - tuz.dodávateľ a fa v USD

Mám fa od tuzemského dodávateľa, ale je vystavená v USD s dph. Ako to mám zaúčtovať v OMEGe? Je tam uvedený aj kurz na prepočet dph.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    predpisy nedovoluju medzi dvomi tuzemskymi subjektami fakturaciu v inej mene ako EUR.

    V pripade ak ide o realne tuzemsku fakturu, vrat ju dodavatelovi na prepracovanie.


    V pripade ak ide o refakturaciu, tak to budes uctovat cez Zahranicne dosle faktury a DPH daj ako sucast volneho zakladu.

    fem je offline (nepripojený) fem

    fem
    prečo by nemohol tuzemský dodávateľ faktúrovať trebárs v USD ???
    ak má otvorený účet v banke na USD, tak to nie je zakázané...
    veď to bolo bežné aj pred prijatím eura, len vtedy to boli SKK voči EUR, CZK,USD... faktúru je treba zaevidovať kurzom dodania/vystavenia, ktorý uvádza dodávateľ na faktúre, musí sedieť s tvojim kurzom USD/EUR zápisu do záväzkov, aby prepočet základu dane a DPH bol na obidvoch stranách rovnaký...

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    ... tiež mi je to divné, lebo cca 4-5 rokov dozadu sme takéto faktúry mali ....

    OMEGA - tuz.dodávateľ a fa v USD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.