Zavrieť

Porady

PREVENTIVNE PREHLIADKY

Zdravím vsetkých poraďákov,

keďže som založila tému onkologické ochorenia a trosku sa mi to tam zvrhlo na kritiku zdravotníctva a co vsetko má byt a nemá byt v prevetívnych prehliadkach, tak dávam v tejto téme priestor vsetkým , ktorí sa chcú k tejto téme vyjadriť, tu sú na mieste kritiky zdravotníctva, co by malo byť a co nie, ale v teme onkologické ochorenia nie.
Nech sa páči diskutovať.
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Myslím, že je to potrebná téma.
A tiež aj nejaké zhodnotenie čo všetko by, tá ktorá preventívna prehliadka mala obsahovať.

V predošlej téme som čítala tento príspevok http://www.porada.sk/1421504-post100.html a naozaj ja mám asi šťastie, mne dr. robí kompletné preventívky. Tak hádam to ostane aj ďalej tak.
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Preventívna prehliadka ...obsah ????

No v podstate je to jedno , nedá sa posudzovať preventívna prehliadka napríklad pracovníka v službách s pracovníkom silových zložiek , baníkom , hutníkom atď ...

ALE

tie základné vyšetrenia by tam asi mali byť :

- odber krvi
- odber moču
- odmeranie tlaku
- EKG
- RTG
- interné oddelenie

Tieto by sa mali vykonávať od určitého fyzického veku každého jedinca .

Pokiaľ viem , tak veľké / poniektoré / podniky neúčasť na takejto prehliadke doslova postihujú ...
2 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Posuvam
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

VieraPopluharova Pozri príspevok
Posuvam
Preventívne prehliadky vykonávané zadarmo by mali mať priamu súvislosť s vykonávanou prácou, teda ak pracovník pracuje napr.
- pri počítači, tak 2 x do roka očné vyšetrenie,
- učiteľ - EKG, psychologické (predpokladám že v zborovni každý deň),
- hasič, policajt - 2 x do roka kompletné preventívne, naviac zadarmo cca 1 x mesačne posilovňu, telocvičňu, plaváreň
- baník - okrem 1/4 ročných kompletných preventívnych vyšetrení, nárok na svojho závodného lekára ktorý iniciatívne sám od seba robí kontroly pracovných podmienok a s tým súvisiace rozbory krvi, moču, prachu v pľúcach a pod.
1 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Dakujem Ti za príspevok,

bola by som rada, ale keby sa podelili s nami aj tí ktorím, napr. lekár nechce v rámci preventívky urobit to co mu prináleží, ale hlavne dakujem, ze si tak pekne rozpisala co by malo prinalezat k jednotlivým profesiam.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Napr. moj lekar mi chcel robiť preventívnu prehliadku asi 3 dni a posielať ma kade-tade a prihrávať bodíky sebe aj svojim kolegom.

Išiel som k inému lekárovi a ten mi urobil preventívku za 10 min.

/moč, krv, tlak /

A vydal mi o mojom zdr.stave potvrdenie , ja som zaplatil za tento úkon nejakých 7 eur a bolo všetko O.K.

Ja som mal potvrdenie a lekár svojich 7 € cash a každy bol spokojný.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Laco-monter Pozri príspevok
Napr. moj lekar mi chcel robiť preventívnu prehliadku asi 3 dni a posielať ma kade-tade a prihrávať bodíky sebe aj svojim kolegom. Nejde o prihrávanie bodíkov, ale o PREVENTIVNU prehliadku, ktorá môže odhaliť závažné ochorenie, a to sa v krvi ukázať nemusí, ani moči a ani tlak na toto nepoukáže ak je nejaký problém.

Išiel som k inému lekárovi a ten mi urobil preventívku za 10 min.

/moč, krv, tlak / a si spokojný s touto preventívnou prehliadkou? Ja by som nebola, nakoľko to je asi len také v prirovnaní ... pozriem či je dosť oleja v motore a benzínu a idem kade lahšie.

A vydal mi o mojom zdr.stave potvrdenie , ja som zaplatil za tento úkon nejakých 7 eur a bolo všetko O.K.

Ja som mal potvrdenie a lekár svojich 7 € cash a každy bol spokojný. no ak si spokojný tak je dobre, nech Ti tá spokojnosť vydrží čo najdlhšie.
v texte.
7 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Laco-monter Pozri príspevok
Napr. moj lekar mi chcel robiť preventívnu prehliadku asi 3 dni a posielať ma kade-tade a prihrávať bodíky sebe aj svojim kolegom.

Išiel som k inému lekárovi a ten mi urobil preventívku za 10 min.

/moč, krv, tlak /

A vydal mi o mojom zdr.stave potvrdenie , ja som zaplatil za tento úkon nejakých 7 eur a bolo všetko O.K.

Ja som mal potvrdenie a lekár svojich 7 € cash a každy bol spokojný.
Keď sa nechceš nič dozvedieť, tak načo chodíš na preventívne prehliadky. Veď tých 7 € môžeš poslať aj na účet.

A nechceš aby ti aj dom postavil Fero s Dežom iba za týždeň? Veď načo budeš platiť aj ďalších a dlhšie čakať sa ti tiež nechce.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Myslím,že Laco práve spojil preventívnu prehliadku a pracovnu preventívnu prehliadku.Obsah a častosť preventívnych prehliadok,na čo máte v rámci preventívy nárok je presne napísaný na stránke poistovní.Tam veľmi nie je o čom diskutovať.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

mňa minulý rok šokoval môj "gyndáš", že cytologické vyšetrenie sa už nerobí každý rok, že ak je cytologia 3 roky ok, tak sa nerobí každý rok, kukala som jak, ale zbytočne to zase asi schválila naša "150členná parlamentná elita". tak som sa ho opýtala že čo to stojí, že ja si to "kešnem" a on mi nato, že dobre teda že keď som taká aktívna tak mi ju budúci-teda tento rok urobí.chystám sa tam v najbližšej dobe, som zvedavá čo zas zahlási. hlavne že z každej strany počujeme, že treba chodiť pravidelne "gyndášovi" , aby sa rakovina krčka maternice ak sa vyskytne bola úspešne liečiteľná. v tomto prípade pravá ruka nevie čo robí ľavá
3 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

lujza.j Pozri príspevok
mňa minulý rok šokoval môj "gyndáš", že cytologické vyšetrenie sa už nerobí každý rok, že ak je cytologia 3 roky ok, tak sa nerobí každý rok, kukala som jak, ale zbytočne to zase asi schválila naša "150členná parlamentná elita". tak som sa ho opýtala že čo to stojí, že ja si to "kešnem" a on mi nato, že dobre teda že keď som taká aktívna tak mi ju budúci-teda tento rok urobí.chystám sa tam v najbližšej dobe, som zvedavá čo zas zahlási. hlavne že z každej strany počujeme, že treba chodiť pravidelne "gyndášovi" , aby sa rakovina krčka maternice ak sa vyskytne bola úspešne liečiteľná. v tomto prípade pravá ruka nevie čo robí ľavá
Ahojcek,

dakujem za prispevok, plne s nim súhlasím, dokonca Ta chválim za Tvoju aktivitu, ze si to "kešneš" , zaujimalo by ma potom co od Teba zapytal.Na zaklade Tvojho príspevku si urobím prieskum, ktorá poistovna ako podporuje tieto preventívne prehliadky.Este raz vdaka.
A drzím palce
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

VieraPopluharova Pozri príspevok
Ahojcek,

dakujem za prispevok, plne s nim súhlasím, dokonca Ta chválim za Tvoju aktivitu, ze si to "kešneš" , zaujimalo by ma potom co od Teba zapytal.Na zaklade Tvojho príspevku si urobím prieskum, ktorá poistovna ako podporuje tieto preventívne prehliadky.Este raz vdaka.
A drzím palce
moja poisťovňa bola Spoločná, ale zlúčila sa so všeobecnou, potom dám vedieť ak čo to stálo
1 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Minule som čakala na chodbe v zdravotnom stredisku a z dverí do dverí obchádzal nejaký okravatovaný manager lekárov a ponúkal im svoje produkty. Myslíte si že zadarmo? A nerobí sa toto aj v lekárňach? Kupujeme my vôbec lieky také aké máme dostať na svoju diagnózu? Čo ak nám ako laikom dajú nejakú neškodnú náhražku za drahý liek ktorý nám síce nepoškodí ale ani ..... nepomôže.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Tak na toto Ti môžem povedať len jedno, že všetkým chorým, nám neostáva len veriť , že dostávame čo potrebujeme.Vieš všetky svoje firmy na výrobu liekov, alebo generík majú svojich managerov, ktorí maju za úlohu prezentovat Ten ich liek.No a je na zvážení lekára "možno" viac si myslím, že na zdravotnej poisťovni, ktorá dá avízo lekárom čo majú viac ponúkať či generiká, alebo originály, no a za originál lieky, práve doplácame najvyššie peniaze. Tvrdia, ze generiká sú tak isto účinné, netvrdím, že nie, nie som farmaceut, ale na svojej koži mam odskušané, že raz zaberie to a raz postacia i generiká.Myslím, ze tzv. placebo by si na naozaj chorých ludoch bez ich vedomia lekár neskúsil predpísať a skúšať.Na to sú štúdie, kde sú pacienti upozornení, že môžu dosať i placebo .
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
hubatá Pozri príspevok
Preventívne prehliadky vykonávané zadarmo by mali mať priamu súvislosť s vykonávanou prácou, teda ak pracovník pracuje napr.
- pri počítači, tak 2 x do roka očné vyšetrenie,
- učiteľ - EKG, psychologické (predpokladám že v zborovni každý deň),
- hasič, policajt - 2 x do roka kompletné preventívne, naviac zadarmo cca 1 x mesačne posilovňu, telocvičňu, plaváreň
- baník - okrem 1/4 ročných kompletných preventívnych vyšetrení, nárok na svojho závodného lekára ktorý iniciatívne sám od seba robí kontroly pracovných podmienok a s tým súvisiace rozbory krvi, moču, prachu v pľúcach a pod.

he ...nie že zadarmo ...

Oni , chlapci , to majú doslova povinné , tú telocvičňu hlavne...a raz do roka aj preskúšanie ...kto nevyhovie , smola - love dole ...
1 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

My sme v práci práve absolvovali preventívnu prehliadku ku vzťahu k práci / Pracovná zdravotná služba - na ktorú mám svoj názor/ a bola vybavená za 10 minút.Toto podľa mňa je len naháňanie peňazí do vrecák PZS a nič iné. Ak by sme mali hovoriť o rizikách pri vzťahu k práci nás účtovníkov ,tak určite očné vyšetrenie by nemalo byť vybavené za 5 minút a to tak , že všetky vyšetrenia spraví zdravotná sestra a lekár Vám strčí lístok do ruky , že je všetko OK. Podotýkam , že týždeň pred touto prehliadkou som bola na kompletnom očnom vyšetrení u lekára , ktorého som si priplatila / boleli ma oči a hlava/ a samozrejme vo vzťahu k mojej práci , celý deň za počítačom mi predpísal okuliare na čítanie a za počítač. A tento rýchly lekár ani nepostrehol , že mi niečo je a ani sa neunúval opýtať akú prácu vykonávam.O čom sú potom tie preventívne prehliadky vo vzťahu k práci ? Ak už má zamestnávateľ niečo také platiť , tak by malo z toho vzniknúť aj nejaké odporúčanie do budúcna / častejšie prehliadky očí a pod./ A napríklad také bolesti chrbtice/ krčnej/ nie je tiež dôsledok toho , že celý deň sedíme za počítačom a nikoho nenapadne nás vyšetriť a zároveň aj dať nejaké odporúčanie v rámci prevencie na rehabilitácie , masáže a pod. Na toto ja nepotrebujem preventívnu prehliadku vo vzťahu k práci. Ak pôjdem za svojím všeobecným lekárom , pošle ma v rámci prevencie na také vyšetrenie , o ktorých sa mi ani nesníva a nestojí ma to ani halier naviac.Iba čas, a ten si musím nájsť , pretože ide o moje zdravie aj keby to malo trvať 3 dni. A k tej cytologie , tiež ma hnevá , že všade je plno rečí okolo toho , že treba chodiť pravidelne na preventívne prehliadky , ale ak máte cytologiu 2x po sebe bez nálezu , poisťovňa Vám ju preplatí len raz za 3 roky. Ja chodím pravidelne raz ročne, vždy platím cca 1 EURo a ak chcem častejšie pripláca sa cca 10EUR. Je to veľa , málo ? Za zdravie mi to stojí.
4 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

IVEB,
dakujem za prispevok, ktorý je viac ako podnetný,samozrejme je rozdiel medzi prehliadkami v suvislosti s PZS a preventivkami,ale doterajsie prispevky nasvedcuju tomu, ze je to v praxi inak ako sa robi reklama.
Teraz ak toto cita "buchac" urcite si myslí svoje,asi v zmysle dievca zobud sa , kde to zijes a co by si vlastne u nas chcela zadarmovsak? Ale je to pravda a ak Vam to nevadi robim si taky maly prieskum, zatial sama pre seba, mozno neskôr z toho bude nieco uzitocnejsie.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

IVEB Pozri príspevok
My sme v práci práve absolvovali preventívnu prehliadku ku vzťahu k práci / Pracovná zdravotná služba - na ktorú mám svoj názor/ a bola vybavená za 10 minút.Toto podľa mňa je len naháňanie peňazí do vrecák PZS a nič iné. Ak by sme mali hovoriť o rizikách pri vzťahu k práci nás účtovníkov ,tak určite očné vyšetrenie by nemalo byť vybavené za 5 minút a to tak , že všetky vyšetrenia spraví zdravotná sestra a lekár Vám strčí lístok do ruky , že je všetko OK. Podotýkam , že týždeň pred touto prehliadkou som bola na kompletnom očnom vyšetrení u lekára , ktorého som si priplatila / boleli ma oči a hlava/ a samozrejme vo vzťahu k mojej práci , celý deň za počítačom mi predpísal okuliare na čítanie a za počítač. A tento rýchly lekár ani nepostrehol , že mi niečo je a ani sa neunúval opýtať akú prácu vykonávam.O čom sú potom tie preventívne prehliadky vo vzťahu k práci ? Ak už má zamestnávateľ niečo také platiť , tak by malo z toho vzniknúť aj nejaké odporúčanie do budúcna / častejšie prehliadky očí a pod./ A napríklad také bolesti chrbtice/ krčnej/ nie je tiež dôsledok toho , že celý deň sedíme za počítačom a nikoho nenapadne nás vyšetriť a zároveň aj dať nejaké odporúčanie v rámci prevencie na rehabilitácie , masáže a pod. Na toto ja nepotrebujem preventívnu prehliadku vo vzťahu k práci. Ak pôjdem za svojím všeobecným lekárom , pošle ma v rámci prevencie na také vyšetrenie , o ktorých sa mi ani nesníva a nestojí ma to ani halier naviac.Iba čas, a ten si musím nájsť , pretože ide o moje zdravie aj keby to malo trvať 3 dni. A k tej cytologie , tiež ma hnevá , že všade je plno rečí okolo toho , že treba chodiť pravidelne na preventívne prehliadky , ale ak máte cytologiu 2x po sebe bez nálezu , poisťovňa Vám ju preplatí len raz za 3 roky. Ja chodím pravidelne raz ročne, vždy platím cca 1 EURo a ak chcem častejšie pripláca sa cca 10EUR. Je to veľa , málo ? Za zdravie mi to stojí.
Ten rychly lekár tam musí byť lebo zákon.Pracovné zdrav.služby su celkom dobrý tunel pre poslancov a ich príbuzných.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

buchač Pozri príspevok

he ...nie že zadarmo ...

Oni , chlapci , to majú doslova povinné , tú telocvičňu hlavne...a raz do roka aj preskúšanie ...kto nevyhovie , smola - love dole ...
Oni, chlapci? a na dievčatá si zabudol?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja by som do preventívnej prehliadky zaradila aj RTG chrbtice, len neviem aký interval, by bol vhodný. je to z vlastnej skúsenosti, keď mi pri inej príležitosti robili RTG krčnej chrbtice a hrudnej chrbtice, tak bolo zistené že mám skoliozu, opotrebované stavce na chrbtici a na krčnej chrbtici narušené medzistavcové platničky /5,6 stavec/ môj praktický lekár povedal, že sa to neudialo ani za rok ani za dva a ja si fakt nepamätám kedy mi bol RTG chrbtice robený
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať