Zavrieť

Porady

Hlienovitá stolica

Chcela by som sa od niekoho radu alebo podelenie skúseností pri problémoch so stolicou. Mám s ňou už dosť dlhú dobu problémy a veľmi sa bojím ísť na kolonoskopiu. Chcela by som pre začiatok vedieť, že aká choroba vlastne sprevádza hlienovitú stolicu. Ináč raz za čas mám z ničoho nič hnačky a potom jeden čas sa mi to upraví, ale tie hlieny sú tam skoro stále. A ďalej by som rada vedela, či tá kolonoskopia je potrebná, či nestačí len vyšetrenie sa stolice. Budem rada každej rade a skúsenostiam.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Bez lekárskeho vyšetrenia - kolonoskopie sa nedá určiť aké ochorenie ťa môže trápiť.

    Hlienovitá stolica sa objavuje a je častým príznakom ulceroznej kolitídy a tiež aj crohnovej choroby.
    Sú to závažné zápalové ochorenia, sprevádzané hnačkami, teplotami a mnohými inými priznakmi.
    Určite sa nedá diagnostikovať len zo stolice, nakoľko tieto ochorenia spôsobujú zápaly.
    Ulcerozna kolitída je zápal hrubého čreva a konečníka, môže časom sa zvrhnúť do rakoviny.
    Crohnova choroba je zápal v tráviacom trakte, ktorý môže byť v ústnej dutine, v žalúdku, v tenkom čreve , hrubom čreve a aj na konečníku.

    Tieto choroby neliečené, vyvolávajú vážne komplikácie ako napr. nevyhnutnosť operácie, prípadne stomiu ( vývod ).

    Neboj sa kolonoskopie, nie je to príjemné vyšetrenie ale dá sa zvládnuť. Lekári Ti dajú oblbováky, a injekciu proti bolesti. To zvládneš. Nezanedbaj to.

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    Ahoj MGITI,

    kedze ako opisujes svoje problemy, ako uz dlhodobejsie, odporucala by som Ti dat si urobit vsetky vysetrenia co sa tykaju brušnej dutiny, hlavne criev, to znamena, ak Ta lekar posiela na kolonoskopiu tak na nu kludne a hlavne pokojne chod, dnes sa uz kolonoskopia da robit velmi setrnym sposobom pre pacienta, i ked samotne vysetrenie je neprijemne a moze byt i bolestive, uz v dnesnej dobe si mozes kludne pytat injekciu na tzv. nazvem to ludovo oblbnutie /dormikum/ alebo si mozes pytat aj vykonanie kolonoskopie v slabej anesteze, po ktorej ides asi cca za 2 hod. domov, len nie vsade to robia, treba si zistit zariadenia, kde to takto vykonavaju v Tvojom okolí, niekde si je zato treba priplatit, niekde nie, ale nie je to velmi velka suma a stoji zato dat sa prispat. Ja osobne uz od roku 2002 pravidelne absolvujem kolonoskopie polrocne.Ak ma s este nejake otazky mozes sa kludne pytat i na SS.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    MGiti Pozri príspevok
    Xanti ďakujem Ti za radu a keď naberiem odvahu tak určite pôjdem k tomu lekárovi. A tie choroby majú aj iné príznaky, napr. krvavú stolicu alebo p.? Mne sa stáva, že niekoľko týždňov je všetko v poriadku a beriem probiotiká a potom odrazu z ničoho nič dostanem hnačku a potom sa musím zasa dlhšiu dobu dávať do poriadku - obyčajne probiotikami. A keď je všetko ako tak v poriadku vtedy zvyknem tie vyšetrenia u lekára posunúť, lebo si naivne myslím, že sa mi problémy nevrátia.
    Ano majú medzi príznakmi aj krvavú stolicu, okrem iného.

    Poviem to tak, sama som hrdým vlastníkom takého ochorenia, takže ver mi viem čo píšem. A návšteva lekára sa dá odkladať len do času, ak sa to zhorší tak je veľká šanca že skončíš priamo v nemocnici na chirurgii kde urobia ak to bude nevyhnutné resekciu. Nezanedbaj to. Ja som sa cítila dva roky výborne, a potom to prišlo s oveľa väčšou silou a intenzitou až som skončila v nemocnici.

    Kolono robia aj v úplnej anesteze, uspia ťa, vyšetria a hotovo. Zistia čo Ti je. Ako možno to ani nebude nutné, lenže to sú veci ktoré má posúdiť gastroenterolog a nemôžem to posúdiť ja ako laik a vlastník ochorenia. Takže určite chod do lekára, vieš v začiatkoch sa to lieči celkom dobre. Ale ak sa to úplne dokafre tak potom sa oveľa oveľa dlhšie budeš dostávať do pohody. A aj lieky budú patrične silnejšie.

    janka67 je offline (nepripojený) janka67

    janka67
    Ešte doplním, mala som 26 rokov, keď sa toto ochorenie u mňa prejavilo. Pomerne dlho trvalo, kým lekári zistili, čo mi je, lebo mala som tiež obdobia, keď mi nič nebolo a potom zas obdobia ... no hrôza.
    Absolvovala som rôzne príjemné vyšetrenia , užívala som lieky (dlhodobo) a momentálne už dlhodobo roky rokúce mám stav dobrý ... klopem si ... klop, klop, klop.

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    MGiti,

    bolo by dobre keby si sa ozvala kamoskam, ako sa Ti dari, ako si dopadla, nech je to akokolvek, sme tu my s Tebou.

    MGiti je offline (nepripojený) MGiti

    Mám 55 rokov. MGiti
    Ďakujem, žial aj som si myslela, že to liekmi nepreliečím, len neviem ako naberiem odvahu na tú kolonoskopiu. Náša internistka nemá veľmi dobré preferencie, možno ma aj to odrádza, lebo u nej anestézia alebo niečo na utlmenie bolesti nepripadá do úvahy. Aj žalúdočné vyšetrenia endoskopiou robí bez znecitlivenia a kto nevie prehltnúť tú hadičku tomu jednoducho napíše do karty, že pacient nechce spolupracovať a tým sa liečba u nej končí.Keby ste mi vedeli poradiť niekoho v Nových Zámkoch bola by som rada, na lekárov z tohto mesta som počula len samé dobre preferencie.
    Tie hlieny ináč nemôžu spôsobovať kvasinky?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    MGiti
    prečo spomínaš internistku? Ked ochorenia tráviaceho traktu vyšetruje gastroenterolog?
    No a ked sa pýtaš na lekárov v Nových zámkoch. Tak jeden z nich má svoj web, kde opisuje ochorenia http://www.gastroenterolog.com/ , má tam uvedený aj kontakt MUDr. Jozef K L U C H O , môžeš sa objednať u neho ak Ti dá obvodný lekár doporučenie a tiež aj radí na jednom fore.

    Hm, bez odborného vyšetrenia sa naozaj nedá u teba určiť diagnoza, a čo sa týka hlienov tie choroby čo som opísala ja, sú známe hlienovitými stolicami, sú nevyliečiteľné a chronické.

    Určite chod na vyšetrenia.

    MGiti je offline (nepripojený) MGiti

    Mám 55 rokov. MGiti
    Xanti ďakujem Ti za radu a keď naberiem odvahu tak určite pôjdem k tomu lekárovi. A tie choroby majú aj iné príznaky, napr. krvavú stolicu alebo p.? Mne sa stáva, že niekoľko týždňov je všetko v poriadku a beriem probiotiká a potom odrazu z ničoho nič dostanem hnačku a potom sa musím zasa dlhšiu dobu dávať do poriadku - obyčajne probiotikami. A keď je všetko ako tak v poriadku vtedy zvyknem tie vyšetrenia u lekára posunúť, lebo si naivne myslím, že sa mi problémy nevrátia.

    janka67 je offline (nepripojený) janka67

    janka67
    MGiti Pozri príspevok
    Xanti ďakujem Ti za radu a keď naberiem odvahu tak určite pôjdem k tomu lekárovi. A tie choroby majú aj iné príznaky, napr. krvavú stolicu alebo p.? Mne sa stáva, že niekoľko týždňov je všetko v poriadku a beriem probiotiká a potom odrazu z ničoho nič dostanem hnačku a potom sa musím zasa dlhšiu dobu dávať do poriadku - obyčajne probiotikami. A keď je všetko ako tak v poriadku vtedy zvyknem tie vyšetrenia u lekára posunúť, lebo si naivne myslím, že sa mi problémy nevrátia.
    Tu niet iné východisko, tú odvahu musíš nájsť ... Aj ja som ju našla ...
    A je nás veľa s podobnými problémami. Držím palce.

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Neviem koľká som v poradí, ale nech Ťa aj môj príspevok "nakopne" na odborné vyšetrenie. Keby ho bola podstúpila moja sesternica, mohla ešte žiť... Bála sa kolonoskopie. Jej negatívny výsledok by bol signalizoval, že problém je niekde inde... Zanechala tu manžela s 3 deťmi.
    Vtedy si môj muž sľúbil, že nezanedbá problémy so žlčníkom - sľub dodržal, absolvoval laparoskopiu a dnes je rád, že na to nabral odvahu - veľmi sa bál. Bolo otázkou času, kedy sa mu tam všetko mohlo zvrhnúť.
    Mňa čaká budúci týždeň gastroskopia - už sa veľmi "teším" - ale ak to má predísť nejakým vážnejším problémom-musím to nejako zvládnuť.
    A to som si pred 2 týždňami prvýkrát v živote /a dúfam, že aj posledný/ - zlomila ruku...
    Takže, hlavu hore a choď, kým môžeš - po vlastných...
    A ak Ti lekár nevyhovuje, choď inému.
    Naposledy upravil Oliwa : 17.06.10 at 12:51

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Oliwa Pozri príspevok
    Neviem koľká som v poradí, ale nech Ťa aj môj príspevok "nakopne" na odborné vyšetrenie. Keby ho bola podstúpila moja sesternica, mohla ešte žiť... Bála sa kolonoskopie. Jej negatívny výsledok by bol signalizoval, že problém je niekde inde... Zanechala tu manžela s 3 deťmi.
    Vtedy si môj muž sľúbil, že nezanedbá problémy so žlčníkom - sľub dodržal, absolvoval laparoskopiu a dnes je rád, že na to nabral odvahu - veľmi sa bál. Bolo otázkou času, kedy sa mu tam všetko mohlo zvrhnúť.
    Mňa čaká budúci týždeň gastroskopia - už sa veľmi "teším" - ale ak to má predísť nejakým vážnejším problémom-musím to nejako zvládnuť.
    A to som si pred 2 týždňami prvýkrát v živote /a dúfam, že aj posledný/ - zlomila ruku...
    Takže, hlavu hore a choď, kým môžeš - po vlastných...
    A ak Ti lekár nevyhovuje, choď inému.
    MGiti, tak už si niečo podnikla? Nem boj!
    Ja mám tú gastroskopiu za sebou a ako vidíš /čítaš/, prežila som ju. Hadica ako hadica A bol najvyšší čas, že som sa tam vybrala. Odsúvala som to pol roka... Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa. Teraz som nemusela behať po lekárňach a zalievať si bylinkové čaje... Dúfam, že sa z toho vylížem.

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    Oliwa Pozri príspevok
    MGiti, tak už si niečo podnikla? Nem boj!
    Ja mám tú gastroskopiu za sebou a ako vidíš /čítaš/, prežila som ju. Hadica ako hadica A bol najvyšší čas, že som sa tam vybrala. Odsúvala som to pol roka... Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa. Teraz som nemusela behať po lekárňach a zalievať si bylinkové čaje... Dúfam, že sa z toho vylížem.
    Gratulujem,

    som rada, ze si vystrenie absolvovala, a da sa to riesit touto cesto caje atd, i keby to boli antibiotiká, ale dúfam, ze odteraz budes chodit pravidelne a verím, ze bola i MGiti.
    Drzím palce.
    PS:ak sa Ti nebude chciet na kontrolu pozri si moju temu /onko ochorenia/ a to Ta riadne nakopne ver mi

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    VieraPopluharova Pozri príspevok
    Gratulujem,

    som rada, ze si vystrenie absolvovala, a da sa to riesit touto cesto caje atd, i keby to boli antibiotiká, ale dúfam, ze odteraz budes chodit pravidelne a verím, ze bola i MGiti.
    Drzím palce.
    PS:ak sa Ti nebude chciet na kontrolu pozri si moju temu /onko ochorenia/ a to Ta riadne nakopne ver mi
    Milá Betka, tak ja som mala skoro "smrť v očiach" a Ty mi pridelíš že zábavné! No toto!

    Milá Vierka Popluharová,
    máš pravdu, skoro ma tam "vystrelo"!
    A "cesto" mi radšej ani nespomínaj! Kysnuté by som vraj nemala a ja ho tak rada - a to idú prázdniny, to deťom neurobím ani kysnutý koláč?
    Ja viem,že deťom môžem, ale nebude to z mojej strany "sebatrýznenie?" Taký dobrý višňový, alebo marhuľový - mňam...
    Naposledy upravil Oliwa : 19.06.10 at 22:35

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    Oliwa Pozri príspevok
    Milá Betka, tak ja som mala skoro "smrť v očiach" a Ty mi pridelíš že zábavné! No toto!

    Milá Vierka Popluharová,
    máš pravdu, skoro ma tam "vystrelo"!
    A "cesto" mi radšej ani nespomínaj! Kysnuté by som vraj nemala a ja ho tak rada - a to idú prázdniny, to deťom neurobím ani kysnutý koláč?
    Ja viem,že deťom môžem, ale nebude to z mojej strany "sebatrýznenie?" Taký dobrý višňový, alebo marhuľový - mňam...
    Nuz to Ti verim, nechcela som i skor popisovat co Ta caka, ja ked idem tak mam oci vonku ako slimák, ale baby fakt, da sa to vydrzat, stoji to za to , aby Ste kludne spavali, takze ak mate niektora problem sup k lekarovi

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    VieraPopluharova Pozri príspevok
    Nuz to Ti verim, nechcela som i skor popisovat co Ta caka, ja ked idem tak mam oci vonku ako slimák, ale baby fakt, da sa to vydrzat, stoji to za to , aby Ste kludne spavali, takze ak mate niektora problem sup k lekarovi
    Fígeľ /nie ten z KDH / je v tom, že ja som vedela, čo ma čaká, preto sa mi tam nechcelo. Kedysi som náhodou prepla v telke na nejakú reláciu o zdraví s hlásateľom M. Bubánom, ktorý je gastroenterológ a čumela som ako puk, čo to do toho chudáka pacienta pchajú, až som to zabudla od úžasu prepnúť a dopozerala som to do konca. Takže teraz mám nielen teoretické poznatky, ale aj "praktické skúsenosti"...
    Ale nie je to až také strašné. To keď mi pred tromi týždňami naprávali trieštivú zlomeninu zápästia, som si aj zvrieskla... - od bolesti, nie od radosti.

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    VieraPopluharova Pozri príspevok
    Gratulujem,

    som rada, ze si vystrenie absolvovala, a da sa to riesit touto cesto caje atd, i keby to boli antibiotiká, ale dúfam, ze odteraz budes chodit pravidelne a verím, ze bola i MGiti.
    Drzím palce.
    PS:ak sa Ti nebude chciet na kontrolu pozri si moju temu /onko ochorenia/ a to Ta riadne nakopne ver mi
    "Vyfasovala" som 2 druhy liekov - tie čaje sú vrámci mojej aktivity. S liekmi som začala v stredu, dnes ich beriem 5 deň a začala som pokašliavať. Môže to byť reakcia na ne?
    Vždy si pozorne prečítam príbalový leták, ale žeby tam bol aj kašeľ ako sprievodný znak?
    Inak som bola v pohode, nič studené som nejedla, žiadnu zmrzlinu - tak sa mi to nepáči.
    Nemáte s tým niekto skúsenosť?
    Na kontrolu mám ísť o mesiac, takže neviem, či tomu lekárovi zavolať alebo sa tam rovno zastaviť...

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    Oliwa Pozri príspevok
    "Vyfasovala" som 2 druhy liekov - tie čaje sú vrámci mojej aktivity. S liekmi som začala v stredu, dnes ich beriem 5 deň a začala som pokašliavať. Môže to byť reakcia na ne?
    Vždy si pozorne prečítam príbalový leták, ale žeby tam bol aj kašeľ ako sprievodný znak?
    Inak som bola v pohode, nič studené som nejedla, žiadnu zmrzlinu - tak sa mi to nepáči.
    Nemáte s tým niekto skúsenosť?
    Na kontrolu mám ísť o mesiac, takže neviem, či tomu lekárovi zavolať alebo sa tam rovno zastaviť...
    Napis, prosim Ta ake lieky si dostala, mam lekarku gastroenterologicku kamaratku zistim.

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    buchač Pozri príspevok
    Nedostala si náhodou aj ricínový olej ?

    Skús si potom zakašľať ....
    Hej Ty jeden nezbednik nerob mi tu z toho sou , ale nie , srandujem poznas ma

    MGiti je offline (nepripojený) MGiti

    Mám 55 rokov. MGiti
    Milí poraďáci, všetkým, všetkým sa tu chcem poďakovať, za Vaše skúsenosti a rady, s takou starosťou sa naozaj stretávam iba tu na porade mám z toho veľmi príjemný pocit. Chcela by som sa Vám ospravedlniť, že som sa dlho neozvala ale mala som súkromné problémy - nie zdravotné, ktoré som musela nutne vyriešiť. Na to vyšetrenie pôjdem, len teraz sa mi to zasa upravilo probiotikami a užívam aj prášok NEUROSAN, ktorý sa mi veľmi osvedčil. Je to na úpravu črevnej flóry. Ja som ho dostala kúpiť v lekárni v MR bez lekárskeho predpisu, nie je to liek ale len pomocná látka pri takýchto problémoch. Budem sledovať naďalej Vaše rady a skúsenosti a dám Vám aj ja vedieť ako sa mi bude dariť.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Oliwa Pozri príspevok
    "Vyfasovala" som 2 druhy liekov - tie čaje sú vrámci mojej aktivity. S liekmi som začala v stredu, dnes ich beriem 5 deň a začala som pokašliavať. Môže to byť reakcia na ne?
    Vždy si pozorne prečítam príbalový leták, ale žeby tam bol aj kašeľ ako sprievodný znak?
    Inak som bola v pohode, nič studené som nejedla, žiadnu zmrzlinu - tak sa mi to nepáči.
    Nemáte s tým niekto skúsenosť?
    Na kontrolu mám ísť o mesiac, takže neviem, či tomu lekárovi zavolať alebo sa tam rovno zastaviť...
    Nedostala si náhodou aj ricínový olej ?

    Skús si potom zakašľať ....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.